رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت تمامی بروبچه های شهرسازی

به نظر شما ایرادات این چکیده چیه ؟

این چکیده رو من نوشتم البته این نکته رو هم بگم که برای اینکه نکته هایی رو توی این قسمت به عزیزان بگیم این چکیده خیلی ایراد و اشکال داره که بسیاری از بچه هایی که تازه دست به قلم می شن و می نویسن همیشه توی کارهاشون دارن برای همین خواستم برای شروع با هم این چکیده رو نقد کنیم تا هم اشکال هایی که توی خیلی از چکیده ها بوجود میاد رو بگیم تاعزیزانی که می خوان شروع به نوشتن مقاله کنن نوشته هاشون این ایرادات رو نداشته باشه .

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 65
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بررسی تاثیرات وضعیت اجتماعی و فرهنگی حاشیه حاشیه نشینان بر توانمندسازی اقتصادی مناطق حاشیه نشین

(مطالعه موردی : بررسی تاثیرات وضعیت اجتماعی و فرهنگی حاشیه نشینان بر میزان تحقق طرح های اجرا شده در مناطق حاشیه نشین شهر بهشهر )

مسئله حاشیه نشینی یکی از مسائل مهم شهر ها محسوب می شود . بر طرف کردن معضلات و مشکلاتی که حاشیه نشینان برای شهرها بوجود می آورند ، همواره یکی از دغدغه های بزرگ مسئولین شهری محسوب می گردد . یکی از عوامل اصلی بوجود آمدن حاشیه نشینی که کمتر مورد توجه مسئولین و دست اندرکاران شهری قرار گرفته است توجه به وضعیت اجتماعی و فرهنگی حاشیه نشینان است که بیش از پیش مورد تاکید جامعه شناسان می باشد. به قول اسکار لویس ، مردم فقیر دارای یک فرهنگ فقر هستند که در سازگاری با زندگی آنها قرار دارد. به عقیده متخصصین جامعه شناسی برای رفع این معضل باید ابتدا به بررسی فرهنگ فقر و روش زندگی و ابعاد اجتماعی زندگی این مردمان بپردازیم .

حاشیه نشینی در شهر بهشهر با قدمتی بالغ بر 300 سال یکی از قدیمی ترین و مهمترین معضلات این شهر محسوب می گردد که به صورت مناطقی با مساکن کم دوام و غیر استاندارد (حلبی آباد) و تکدی گری نمود پیدا کرده است. تحقیق حاضرحاصل گردآوری داده ها که به صورت پرشسنامه ، مصاحبه و مشاهدات عینی انجام پذیرفته است. در این مقاله از روش توصیفی_تحلیلی استفاده شده است. تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از نرم افزارهای SPSS(Ver18) ، ARC GIS(Ver9.3) صورت گرفته است. ما دراین تحقیق برآن شدیم که با توجه به وضعیت اجتماعی و فرهنگی از قبیل بعدخانوار،نوع معیشت،شیوه زندگی،آداب ورسوم و... مناطق حاشیه نشین به بررسی تاثیرات این عوامل رابرمیزان تحقق طرح های اجرا شده توسط ادارات ونهادهای مختلف مانندشهرداری،فرمانداری،کمیته امدادامام(ره)و... بپردازیم. با توجه به بررسی های انجام شده عوامل مذکور از موثرترین مشکلات در عدم توفیق طرح های اجراشده توسط نهادهای مسئول می باشد. به عنوان مثال بعد خانوار در چهار منطقه حاشیه نشین مورد بررسی در این تحقیق بدین شرح می باشد:قنبرآباد8.5،کوه خل6،تازه آباد8.88،حیدرآباد7.5ومیانگین 7.57 ف لذا برای حل این معضل اجتماعی باید به تغییردروضعیت اجتماعی وفرهنگی این جوامع بپردازیم .

کلمات کلیدی :بهشهر،حاشیه نشینی ، شیوه زندگی، وضعیت اجتماعی

لینک به دیدگاه

بررسی تاثیرات وضعیت اجتماعی و فرهنگی حاشیه حاشیه نشینان بر توانمندسازی اقتصادی مناطق حاشیه نشین

(مطالعه موردی : بررسی تاثیرات وضعیت اجتماعی و فرهنگی حاشیه نشینان بر میزان تحقق طرح های اجرا شده در مناطق حاشیه نشین شهر بهشهر )

مسئله حاشیه نشینی و برطرف کردن معضلات و مشکلاتی که حاشیه نشینان برای شهر ها به وجود می آورند ، همواره از دغدغه های بزرگ مسئولین شهری محسوب می گردد . یکی از عوامل اصلی بوجود آمدن حاشیه نشینی که کمتر مورد توجه مسئولین و دست اندرکاران شهری قرار گرفته است توجه به وضعیت اجتماعی و فرهنگی حاشیه نشینان است که بیش از پیش مورد تاکید جامعه شناسان می باشد. به قول اسکار لویس ، مردم فقیر دارای یک فرهنگ فقر هستند که در سازگاری با زندگی آنها قرار دارد. به عقیده متخصصین جامعه شناسی برای رفع این معضل باید ابتدا به بررسی فرهنگ فقر و روش زندگی و ابعاد اجتماعی زندگی این مردمان پرداخته شود .

حاشیه نشینی در شهر بهشهر با قدمتی بالغ بر 300 سال یکی از قدیمی ترین و مهمترین معضلات این شهر محسوب می گردد که به صورت مناطقی با مساکن کم دوام و غیر استاندارد (حلبی آباد) و تکدی گری نمود پیدا کرده است. مقاله حاضرحاصل گردآوری داده ها که به صورت پرشسنامه ، مصاحبه و مشاهدات عینی انجام پذیرفته است. در این مقاله از روش توصیفی_تحلیلی استفاده شده است و تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از نرم افزارهای SPSS(Ver18) ، ARC GIS(Ver9.3) صورت گرفته است.دراین مقاله با توجه به وضعیت اجتماعی و فرهنگی از قبیل بعدخانوار،نوع معیشت،شیوه زندگی،آداب ورسوم و... مناطق حاشیه نشین به بررسی تاثیرات این عوامل برمیزان تحقق طرح های اجرا شده توسط ادارات ونهادهای مختلف مانند شهرداری،فرمانداری،کمیته امدادامام(ره)و... پرداخته می شود. با توجه به بررسی های انجام شده عوامل مذکور از موثرترین مشکلات در عدم توفیق طرح های اجراشده توسط نهادهای مسئول می باشد. به عنوان مثال بعد خانوار در چهار منطقه حاشیه نشین مورد بررسی در این تحقیق بدین شرح می باشد:قنبرآباد8.5،کوه خل6،تازه آباد8.88،حیدرآباد7.5ومیانگین 7.57 ف لذا برای حل این معضل اجتماعی باید به تغییردروضعیت اجتماعی وفرهنگی این جوامع پرداخته شود .

سلام خوبی حمیدی؟؟؟

چکیده خیلی خوبی شده، خسته نباشی فقط به نظر من اون قسمت هایی که رنگشو عوض کردم تغییر کنه بهتره...

:icon_gol::icon_gol:

یه چیز دیگه، حمید جان توی چکیده چند بار از کلمه تحقیق استفاده کردی، اگر مقاله است باید همون واژه مقاله رو

بیاری چون بحث تحقیق با مقاله فرق می کنه...

مسئله بعدی این که توی مقاله تا جایی که من می دونم باید از افعال مجهول استفاده کنی برای مثال نباید بگی می

پردازیم به جاش باید بگی پرداخته می شود...

باقی چیزایی که آوردی خیلی خوبه... امیدوارم که مقاله خوبی بشه..موفق باشی:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام خوبی حمیدی؟؟؟

چکیده خیلی خوبی شده، خسته نباشی فقط به نظر من اون قسمت هایی که رنگشو عوض کردم تغییر کنه بهتره...

:icon_gol::icon_gol:

یه چیز دیگه، حمید جان توی چکیده چند بار از کلمه تحقیق استفاده کردی، اگر مقاله است باید همون واژه مقاله رو

بیاری چون بحث تحقیق با مقاله فرق می کنه...

مسئله بعدی این که توی مقاله تا جایی که من می دونم باید از افعال مجهول استفاده کنی برای مثال نباید بگی می

پردازیم به جاش باید بگی پرداخته می شود...

باقی چیزایی که آوردی خیلی خوبه... امیدوارم که مقاله خوبی بشه..موفق باشی:icon_gol::icon_gol:

مرسی هدا جان :icon_gol:

یکی از ایراداتی که مورد نظر من بود رو اشاره کردی عزیز :ws2:

درسته توی مقاله بهتره مجهول بیاریم مثلا بگیم پرداخته شده استیا می شود بته به اینکه کجا استفاده کنی حرفت کاملا درسته :a030:

ببینیم نظر دوستان دیگه مون در مورد این چکیده چیه ؟

لینک به دیدگاه

سلام حمید جان

چکیده خوبی بود.

البته من خودم مقاله نویس نیستم ولی بر اساس نکاتی که یکی از اساتیدمون برامون در مورد مقاله نویسی گفته در مورد مطالبت اضهار نظر میکنم.

در چکیده نویسی چند نکته کوچک هست که بهش باید توجه بشه.

یکی همون که هدا گفت . باید از افعال مجهول استفاده کنی.

حداکثر معمول واسه چکیده نویسی تا 500 کلمه هست.

کلمات کلیدی در پایان چکیده و معمولا با 2 خط فاصله از چکیده قرار می گیرد.

مطالب چکیده به طور معمول در این قالب قرار دارند که باز بستگی به ژورنال داره ولی حالت استاندارد به صورت زیر است

1- قسمتی از اهمیت مسئله ( معمولا در 2 تا 3 خط )

2- هدف از تحقیق ( معمولا 3 خط )

3- روش انجام تحقیق ( 4 خط )

4- نتیجه گیری ( 1 خط که به صورت مبهم نوشته می شود )

لینک به دیدگاه
سلام حمید جان

چکیده خوبی بود.

البته من خودم مقاله نویس نیستم ولی بر اساس نکاتی که یکی از اساتیدمون برامون در مورد مقاله نویسی گفته در مورد مطالبت اضهار نظر میکنم.

در چکیده نویسی چند نکته کوچک هست که بهش باید توجه بشه.

یکی همون که هدا گفت . باید از افعال مجهول استفاده کنی.

حداکثر معمول واسه چکیده نویسی تا 500 کلمه هست.

کلمات کلیدی در پایان چکیده و معمولا با 2 خط فاصله از چکیده قرار می گیرد.

مطالب چکیده به طور معمول در این قالب قرار دارند که باز بستگی به ژورنال داره ولی حالت استاندارد به صورت زیر است

1- قسمتی از اهمیت مسئله ( معمولا در 2 تا 3 خط )

2- هدف از تحقیق ( معمولا 3 خط )

3- روش انجام تحقیق ( 4 خط )

4- نتیجه گیری ( 1 خط که به صورت مبهم نوشته می شود )

مرسی مهرداد جان :ws2:

شاید من باید اول از همه این مطالبی که گفتی رو می گفتم :a030:

همونطور که گفتم من به عمد خیلی از ایرادات رو توی این چکیده قرار دادم که بتونیم به طورملموس اونها رو بازگو کنیم :icon_gol:

فقط عزیز اگه این مطالبی رو که میگی توی این چکیده اعمال کنی خیلی بهتر میشه و درکش آسونتره:icon_gol:

لینک به دیدگاه

مسئله حاشیه نشینی یکی از مسائل مهم شهر ها محسوب می شود . بر طرف کردن معضلات و مشکلاتی که حاشیه نشینان برای شهرها بوجود می آورند ، همواره یکی از دغدغه های بزرگ مسئولین شهری محسوب می گردد . یکی از عوامل اصلی بوجود آمدن حاشیه نشینی که کمتر مورد توجه مسئولین و دست اندرکاران شهری قرار گرفته است توجه به وضعیت اجتماعی و فرهنگی حاشیه نشینان است که بیش از پیش مورد تاکید جامعه شناسان می باشد. به قول اسکار لویس ، مردم فقیر دارای یک فرهنگ فقر هستند که در سازگاری با زندگی آنها قرار دارد. به عقیده متخصصین جامعه شناسی برای رفع این معضل باید ابتدا به بررسی فرهنگ فقر و روش زندگی و ابعاد اجتماعی زندگی این مردمان بپردازیم .

حاشیه نشینی در شهر بهشهر با قدمتی بالغ بر 300 سال یکی از قدیمی ترین و مهمترین معضلات این شهر محسوب می گردد که به صورت مناطقی با مساکن کم دوام و غیر استاندارد (حلبی آباد) و تکدی گری نمود پیدا کرده است. تحقیق حاضرحاصل گردآوری داده ها که به صورت پرشسنامه ، مصاحبه و مشاهدات عینی انجام پذیرفته است. در این مقاله از روش توصیفی_تحلیلی استفاده شده است. تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از نرم افزارهای SPSS(Ver18) ، ARC GIS(Ver9.3) صورت گرفته است. ما دراین تحقیق برآن شدیم که با توجه به وضعیت اجتماعی و فرهنگی از قبیل بعدخانوار،نوع معیشت،شیوه زندگی،آداب ورسوم و... مناطق حاشیه نشین به بررسی تاثیرات این عوامل رابرمیزان تحقق طرح های اجرا شده توسط ادارات ونهادهای مختلف مانندشهرداری،فرمانداری،کمیته امدادامام(ره)و... بپردازیم. با توجه به بررسی های انجام شده عوامل مذکور از موثرترین مشکلات در عدم توفیق طرح های اجراشده توسط نهادهای مسئول می باشد. به عنوان مثال بعد خانوار در چهار منطقه حاشیه نشین مورد بررسی در این تحقیق بدین شرح می باشد:قنبرآباد8.5،کوه خل6،تازه آباد8.88،حیدرآباد7.5ومیانگین 7.57 ف لذا برای حل این معضل اجتماعی باید به تغییردروضعیت اجتماعی وفرهنگی این جوامع بپردازیم .

نتیجه گیری ؟

البته اینها نکاتی هست که به نظر من رسید ، باز خودت استادتری

شهرها باید چسبیده نوشته شود .

آوردن دو کلمه به صورت جمع ات به نظر جالب نمی یاد. به جای معضلات از مسایل استفاده کنی به نظرم بهتره.

نقل قول رو تو مقدمه یا در مراحل بعدی مقاله بیاری بهتره

"ما در این تحقیق بر آن شدیم" را به " این تحقیق بر آن است " تبدیل کنی تا مجهول شود

اعداد ذکر نشه و در بدنه مقاله به آنها پرداخته شود.

" بپردازیم " به " پرداخته شود " تبدیل شود.

نتیجه گیری مبهم هم آورده شود. ( بر اساس قالب استانداردی که در پست بالا ذکر گردید )

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
البته اینها نکاتی هست که به نظر من رسید ، باز خودت استادتری

شهرها باید چسبیده نوشته شود .

آوردن دو کلمه به صورت جمع ات به نظر جالب نمی یاد. به جای معضلات از مسایل استفاده کنی به نظرم بهتره.

نقل قول رو تو مقدمه یا در مراحل بعدی مقاله بیاری بهتره

"ما در این تحقیق بر آن شدیم" را به " این تحقیق بر آن است " تبدیل کنی تا مجهول شود

اعداد ذکر نشه و در بدنه مقاله به آنها پرداخته شود.

" بپردازیم " به " پرداخته شود " تبدیل شود.

نتیجه گیری مبهم هم آورده شود. ( بر اساس قالب استانداردی که در پست بالا ذکر گردید )

مرسی مهرداد جان :icon_gol:

بازم میگم درسته این رو من نوشتم ولی گفتم از قصد مشکل دار و با ایراد این کار رو کردم تا به جرح و بررسی بپردازیم

بنابر این هر انتقادی که دارین بکنین :167:هیچ کس حق ناراحت شدن نداره:ws3:

حالا بریم سر انتقادات مهرداد جان

شهرها اشتباه تایپی بود

آره دو کلمه با جمع ات جالب نیست و حداقل مسایل رو هم نیاریم باید یکی رو بیاریم

بحث نقل قول درسته ولی آوردنش مشکلی نداره اوردنش به این صورت توی مقدمه ایراد داره که من بعدا توضیحش رو میدم که چجوری باید آورده بشه

ذکر اعداد مانعی نداره ولی به این صورت کمی مشکل داره

پرداخته شود درسته که هدا هم بهش اشاره کرد بهتره مجهول استفاده بشه

درسته نتیجه گیری باید مبهم بیان بشه ولی نه اونقدر که خواننده گمان ببره که هنوز تحقیقی صورت نگرفته

ممنون مهرداد جان خیلی از نظرات استفاده کردم بازم منتظر نظراتت هستم

:icon_gol::icon_gol:بازم تاکید می کنم این نوشته سرشار از ایراده پس هی نیاین ازش به به و چه چه کنین مهم نیست کی نوشته مهم اینه که چی نوشته :icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

خوب کم کم شروع کنیم به بحث و بررسی این چکیده امیدوارم بچه ها هم همکاری کنن

:ws3:

به نظر من یکی از اولین مشکلات این چکیده عنوانشه که به این عنوان ها میشه گفت عنوان های دو تیتره که بیشتر توی مقالاتی که مطالعه موردی داره استفاده میشه

توی این نوع عنوان ها بهتره تیتراول به صورت کلی نوشته بشه و توضیحات اصلی رو توی تیتر دوم بگیم

بهتر بود عنوانش به این صورت بیان بشه

حاشیه نشینی و توانمندسازی اقتصادی مناطق حاشیه نشین

نظر شما در این رابطه چیه ؟

لینک به دیدگاه

حاشیه نشینی در شهر بهشهر با قدمتی بالغ بر 300 سال یکی از قدیمی ترین و مهمترین معضلات این شهر محسوب می گردد که به صورت مناطقی با مساکن کم دوام و غیر استاندارد (حلبی آباد) و تکدی گری نمود پیدا کرده است. تحقیق حاضرحاصل گردآوری داده ها که به صورت پرشسنامه ، مصاحبه و مشاهدات عینی انجام پذیرفته است. در این مقاله از روش توصیفی_تحلیلی استفاده شده است. تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از نرم افزارهای spss(ver18) ، arc gis(ver9.3) صورت گرفته است. ما دراین تحقیق برآن شدیم که با توجه به وضعیت اجتماعی و فرهنگی از قبیل بعدخانوار،نوع معیشت،شیوه زندگی،آداب ورسوم و... مناطق حاشیه نشین به بررسی تاثیرات این عوامل رابرمیزان تحقق طرح های اجرا شده توسط ادارات ونهادهای مختلف مانندشهرداری،فرمانداری،کمیته امدادامام(ره)و... بپردازیم.(جمله بندی این قسمت هم مشکل داره ) با توجه به بررسی های انجام شده عوامل مذکور از موثرترین مشکلات در عدم توفیق طرح های اجراشده توسط نهادهای مسئول می باشد. به عنوان مثال بعد خانوار در چهار منطقه حاشیه نشین مورد بررسی در این تحقیق بدین شرح می باشد:قنبرآباد8.5،کوه خل6،تازه آباد8.88،حیدرآباد7.5ومیانگین 7.57 ف لذا برای حل این معضل اجتماعی باید به تغییردروضعیت اجتماعی وفرهنگی این جوامع بپردازیم .

این مثال به نظرم خیلی غیر ضروری هست و تو چکیده فکر نمیکنم اوردن مثال درست باشه.

من بیشتر متوجه اشکالات نگارشی توی متن شدم.

این هم ویرایش من

بررسی اثرات فرهنگ حاشیه نشینی بر توانمندسازی اقتصادی مناطق حاشیه نشین

(مطالعه موردی : بررسی اثرات فرهنگ حاشیه نشینی بر میزان تحقق طرح های اجرا شده در مناطق حاشیه نشین شهر بهشهر )

حاشیه نشینی یکی ازمسائل مهم شهرها و بر طرف کردن معضلاتی که حاشیه نشینان برای شهرها ایجاد می کنندیکی از غه های بزرگ مسئولین شهری است.

توجه به فرهنگ حاشیه نشینی و ویژگی های اجتماعی این مناطق ، علی رغم تاکید جامعه شناسان ،کمتر مورد توجه مسئولان شهری قرار گرفته است.به نقل از اسکارلویس مردم فقیر دارای فرهنگ فقر هستند که در سازگاری با زندگی آن ها قرار دارد. به عقیده متخصصان جامعه شناسی ابتدا باید به بررسی فرهنگ فقر و روش زندگی و ابعاد اجتماعی زندگی این مردمان پرداخته شود.

حاشیه نشینی در بهشر با قدمتی بالغ بر 300 سال، از مهم ترین و ریشه دارترین معضلات این شهر می باشد. این معضلات به صورت مناطقی با مساکن کم دوام و غیر استاندارد (حلبی آباد) و تکدی گری نمود پیدا کرده اند.

گردآوری داده ها در این پژوهش از طریق پرسشنامه،مصاحبه و مشاهدات عینی انجام گرفته است.

تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از نرم افزارهای spss(ver18) ، arc gis(ver9.3) صورت گرفته است. دراین تحقیق با توجه به وضعیت اجتماعی و فرهنگی از قبیل بعدخانوار،نوع معیشت،شیوه زندگی،آداب ورسوم و... مناطق حاشیه نشین به بررسی تاثیرات این عوامل رابرمیزان تحقق طرح های اجرا شده توسط ادارات ونهادهای مختلف مانندشهرداری،فرمانداری،کمیته امدادامام(ره)و... پرداخته شده است.

با توجه به بررسی های انجام شده عوامل مذکور از موثرترین مشکلات در عدم توفیق طرح های اجراشده توسط نهادهای مسئول می باشد.

لینک به دیدگاه

مرسی مینا جان به نظرم یکی یکی بریم جلو بهتره

ایرادات رو یکی یکی مطرح کنی بهتره بچه ها هم می تونن روش بحث کنن:a030:

عزیزنگفتی نظرت در مورد عنوانش چیه :ws3:

لینک به دیدگاه

مرسی مینا جان به نظرم یکی یکی بریم جلو بهتره

ایرادات رو یکی یکی مطرح کنی بهتره بچه ها هم می تونن روش بحث کنن:a030:

عزیزنگفتی نظرت در مورد عنوانش چیه :ws3:

خب با تغییر عنوان موافقم.

نمیدونم چرا به ذهن خودم نرسید:ws3:

لینک به دیدگاه

سوال: این چکیده مقاله هستش یا یک پروژه؟ مشخص شدن این موضوع خیلی اهمیت داره.

اگر پروژه هستش کارفرماشو مشخص کن و مدت زمانی که تعیین شده برای انجام مرحله این که چکیدش رو گذاشتی و بگو این چکیده برای کل پروژه هستش یا بخشی از کار و کدوم بخشش.

اگر مقاله هست بگو برای ارائه به کجا تنظیم شده.

مواردی که پرسیدم خیلینقش دارن توی نقدی که میخوام بکنم.

مطلب بعدی میخواستم بدونم تا چه حدی اجازه نقد کردن؟ میشه تند نقد کرد؟ ضمنا برای نقدی که میکنم باید مثال درستش رو بیارم؟

نکته اولی: من مخالفم با بکار بردن کلمات "اجتماعی" و "فرهنگی" با هم. به نظر من باید یکیش باشه.

لینک به دیدگاه

سلام بر شیخ بزرگوار

1) این چکیده برای همایش حاشیه نشینیه

2) چرا همه چیز رو پروژه میبینی جیگر؟:ws3:

3) همون اول هم گفتم هرچه می خواهد دل تنگت بگو این چکیده رو خودم مشکل دار نوشتم

4) فقط عزیز یکی یکی مشکلاتش رو بگو همه رو توی یک پست نیار

5) چون این تاپیک واسه آموزشه بهتره مثال درستش رو بیاری

6) اصلا به جه جراتی می خوای این چکیده رو نقد کنی کی بهت گفته هان ؟:ws28:

7) دقیقا یکی از چیزهایی که می خواستم بهش اشاره کنم همینه خیلی ها اجتماعی و فرهنگی رو یکی می دونن و خیلی ها هم نه برای همین توی کم کم نقد کن بعد بزار ببینیم نظر بچه ها هم چیه؟:ws2:

8) خیلی مخلصیم:icon_pf (44):

لینک به دیدگاه

از آماری که داده بود توش حدس زدم مربوط به پروژه باشه. از طرف دیگه مهم بود برای مقاله ست یا پروژه چون چکیده هاشون خیلی فرق دارن با هم.

خب پس یکی یکی بحث میکنیم.

مطلب اول همون که گفتم. چرا دو کلمه اول اجتماعی و فرهنگی با هم اومده؟

این دو هرچند اشتراکات زیادی در مفهوم با هم دارن اما هر کدومشون دنیای متفاوتی دارن.

از طرف دیگه یک مقاله مصلب محدودی رومیتونه برسونه برای همین باید موضوع جزئی بشه هر چه موضوع گسترده تر باشه مقاله بار کمتری داره چون به علت گستردگی مطالب و حجم محدود مقاله نمیشه مطالب ریز و اصلی رو بیان کرد. به قول معروف جای پیچشش میره بالا.

به عقیده عده ای فرهنگ از زیرمجموعه های مسائل اجتماعیه

حالا هر جوری که این دو کلمه رو تعریف کنیم بازم به کار بردن جفتشون مناسب نیست.

خب پس با اجازه اول در این مورد بحث کنیم که هر دوی این کلمات بیان توی عنوان یا یکیشون؟

البته اینکه کدومشون بیاد دیگه به صلاح دید نویسنده ست که براساس مطالعات و مشاهدات اولیش میتونه تعیین کنه.

لینک به دیدگاه

از آماری که داده بود توش حدس زدم مربوط به پروژه باشه. از طرف دیگه مهم بود برای مقاله ست یا پروژه چون چکیده هاشون خیلی فرق دارن با هم.

خب پس یکی یکی بحث میکنیم.

مطلب اول همون که گفتم. چرا دو کلمه اول اجتماعی و فرهنگی با هم اومده؟

این دو هرچند اشتراکات زیادی در مفهوم با هم دارن اما هر کدومشون دنیای متفاوتی دارن.

از طرف دیگه یک مقاله مصلب محدودی رومیتونه برسونه برای همین باید موضوع جزئی بشه هر چه موضوع گسترده تر باشه مقاله بار کمتری داره چون به علت گستردگی مطالب و حجم محدود مقاله نمیشه مطالب ریز و اصلی رو بیان کرد. به قول معروف جای پیچشش میره بالا.

به عقیده عده ای فرهنگ از زیرمجموعه های مسائل اجتماعیه

حالا هر جوری که این دو کلمه رو تعریف کنیم بازم به کار بردن جفتشون مناسب نیست.

خب پس با اجازه اول در این مورد بحث کنیم که هر دوی این کلمات بیان توی عنوان یا یکیشون؟

البته اینکه کدومشون بیاد دیگه به صلاح دید نویسنده ست که براساس مطالعات و مشاهدات اولیش میتونه تعیین کنه.

با حرفت موافقم به کاربردن دو کلمه فرهنگی و اجتماعی با هم توی چکیده مناسب نیست

ولی بپردازیم به قسمت محدود بودن مقاله که گفتی

توی بحث روش تحقیق یه مبحثی است به نام تقلیل گرایی که خیلی هم به کار میره

به طور مثال اگه شما بخواهید به مبحث امنیت اجتماعی بپردازیم بررسی این مورد بسیار گسترده ست و نمیشه در قالب یک مقاله بهش پرداخته بشه برای همین هم از مثلا 10 فاکتوری که وجود داره شما به 3 یا 4 فاکتورش می پردازید به این میگن تقلیل گرایی در تحقیق

توی این بحث هم همینه به جای پرداختن به تمامی ابعاد اجتماعی به 4یا5 فاکتور پرداخته میشه

به هر حال نظر من هم مثل شیخ اینه که آوردن فرهنگی و اجتماعی با هم کمی مناسب نیست بهتره از اونجایی که به نظر عده ی بسیاری فرهنگ از زیر مجموعه های اجتماع محسوب میشه فقط کلمه اجتماعی رو بیاریم :a030:

لینک به دیدگاه

مسئله حاشیه نشینی یکی از مسائل مهم شهر ها محسوب می شود . بر طرف کردن معضلات و مشکلاتی که حاشیه نشینان برای شهرها بوجود می آورند ، همواره یکی از دغدغه های بزرگ مسئولین شهری محسوب می گردد .

بچه ها به این قسمتی که با قرمز نشون دادم توجه کنید

این سبک شروع کردن یک کم ایراد داره

این حالت نشون میده که اونی که چکیده رو نوشته نتونسته شروع خوبی داشته باشه و سعی کرده اول زمینه سازی کنه تا بتونه وارد بحث بشه این یکی از ضعف های نوشتن چکیده محسوب میشه . این رو همیشه یادتون باشه که توی چکیده نویسی ما محدودیت کلمات رو داریم .

این مشکلیه که خیلی از اونهایی که مقاله می نویسن توی کارهاشون دارن.

قبل از اینکه بخوام این قسمت مقاله رو اصلاح کنم می خواستم نظر شما رو در این رابطه بدونم ؟ :icon_gol:

لینک به دیدگاه

خوب به نظر ما بهتر کمی تاریخی نگاه کنه یعنی به اینصورت بیاریم که

حاشیه نشینی در شهرها قدمتی به اندازه تاریخ شهر داشته و در تمام دوران رشد شهرنشینی ، حاشیه نشینی نیز به موازات آن رشد داشته است ...

لینک به دیدگاه

ببخشید که من دیر رسیدم به بحث. پستها رو خوندم و خیلی مطالب خوبی رو یاد گرفتم.

به نظرم واسه شروعش که اشاره کردی، اولش در حد 2،3 جمله گفته بشه اینکه حاشیه نشینی از کجا به وجود اومد که از اون موقع جز مسائل بزرگ شهرها شد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...