رفتن به مطلب

شیر خوردن بچه نهنگ

sipi

ارسال های توصیه شده

شیر دادن نهنگ ها به فرزندشان:

نهنگها بچه های خود را۶ماه تا یک سال شیر میدهند.

البته برخی گونه ها مثل نهنگ دندان دار ممکن است حدود۱۸ماه به بچه خود شیر بدهد.

جالب اینکه بچه موقعی که مادر در حال شنا است،در زیر او قرار می گیرد و مشغول به مکیدن شیر می شود.

هنگام شیر دادن،مادرهاسعی می کنند آهسته تر شنا کنند.

پستانها که یک جفت هستند در سمت چپ و کمی جلوتر از باله دمی قرار دارن و هر یک در داخل جیب یا کیسه ای که جفت پوست است،قرار دارد.

نوک آنها هنگام شیر دادن به وسیله فشار عضلات

مخصوص بیرون می زند.

شیر در غدد شیری تولید می شود و در مخزن مخصوصی ذخیره می گردد.

موقعی که بچه مشغول شیر خوردن می شود،مادر با فشارهای مخصوصی که به مخزن شیر وارد می کند شیر را به سرعت به داخل دهان بچه هدایت می کند.

با این روش زمان شیر خوردن بچه نهنگ کوتاه می شود و این فرصت به وی داده می شود که برای تنفس به سطح آب برود.

نکته جالب دیگر اینکه ارزش کالریک شیر نهنگ ده برابر بیشتر از شیر گاو است،به همین دلیل است که بچه نهنگ می تواند انرژی فراوانی برای رشد و نمو سریع بدست آورد.

وزن یک بچه نهنگ آبی در عرض یک هفته ممکن است دو برابر شود(برای مقایسه،وزن بچه انسان در عرض٤ماه دو برابر می شود).

لینک به دیدگاه

عکس یکی دو تا نهنگ پیدا کردم نمیدونم چرا شیر خشک میخوردن:hanghead:هر چی سعی کردم یکی که شیر مامانشو داره میخوره رو پیدا کنم پیدا نشد:hanghead: بچه ها هر کس پیدا کرد لطفا برامون بذاره ما نیز میگردیم :confused:

لینک به دیدگاه
عکس یکی دو تا نهنگ پیدا کردم نمیدونم چرا شیر خشک میخوردن:hanghead:هر چی سعی کردم یکی که شیر مامانشو داره میخوره رو پیدا کنم پیدا نشد:hanghead: بچه ها هر کس پیدا کرد لطفا برامون بذاره ما نیز میگردیم :confused:

من زورکی یه 4تایی پیدا کردم

این یکی که خیلی سایزش کوچیکه

wybnt1zhca032ucqevae.jpg

لینک به دیدگاه
من زورکی یه 4تایی پیدا کردم

این یکی که خیلی سایزش کوچیکه

wybnt1zhca032ucqevae.jpg

درود:flowerysmile:

وای ممنون دوست عزیز

من خودم دیشب یکی پیدا کردم ولی راستش عکس مشخص نبود که داره متولد میشه یا داره شیر میخوره

خوشبختانه اینجا عکس واضح تره

بازم لطف کردین در حق دوست داران زیست شناسی:dancegirl2:موفق باشید :flowerysmile:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...