رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام مجدد خدمت همه دوستان

تا يادم نرفته در مورد سوال قبلي كه پرسيده شد چرا در تكيه گاه پايين آمدگي نداريم بايد بگم كه تضيح آخر شيرين خانم كاملترين بود

من فکر می کنم وقتی سازه بارگذاری میشه اون قسمت پایین آمدگی به دیواره تکیه گاه میچسبه و تکیه گاه علاوه بر مولفه قائم نیرو که به سازه وارد میکنه یه مولفه افقی هم پیدا میکنه و عکس العمل این مولفه نیروی افقی بتونه به پایداری سازه کمک کنه.البته اصطکاک که آقا بهرام گفتن چون به مولفه قائم تکیه گاه در تحمل بار کمک میکنه باید تاثیرش بیشتر باشه.:ws52:
بله بخاطر تغيير شكل سازه اين پايين آمدگي به تكيگاه چشبيده ديگر اجازه تغيير شكل نميده و به راحتي ميتونه نيروي كه در جهت x به وجود مياد در اين حالت انتقال بده

البته تغيير شكل طولي و يا كش اومد سازه بهاين حالت ما تا يه حدودي دا ريم يعني اگر هرچه بارگزاريبيشتر به سازه تغيير شكل ميده اما اگه انقدر زياد بشه كه ديگه تكيه گاه يعني نقاط تكيه گاهي مون نمي تونند از جاشون تكون بخورند و فقط بايد نيرو عمودي رو انتقال بدند كه اين قضيه باعش ميشه در عرشه لنگر به وجود بياد و معضل همه تيم ها همين قضيه هست اگه ما بتونيم اين مشكل حل بكنيم جدا كار بز رگي انجام داديم

البته 1- 2 ايده تو ذهن خودم هست اما تا حالا اجراي نكردم ببينم چي جواب ميده

-----------------------

اما درس امروز

جلسه چندم شد ؟:ws52:

خب دوستان با آيينامه و خود مسابقات و تا حدودي هم تحليل سازه آشنا شديد

حالا موارد مصرفي براي ساخت سازه رو ميگم و اگه توضيحي بخواد بهش اضافه مي كنم

انواع ماكاروني ها مورد استفاد ه :

فعلا ماكاروني هاي مورد استفاده به دو سايز ( از لحاظ قطر ) يك ميل و 3 ميل تقسيم ميشند

نوع يك ميلش تو پر هست و نوع 3 ميل تو خاليه ( البته قطر دقيقا 3 ميل نيست و كمتره اما جا افتاده )

بهترين نوع 3 ميلش مارك ........ ويرايش پست........ هست كه تو بازار با نام ميل كلفت معروفه

يك نوع ماكاروني ديگه هم هست كه اونم يك ميل هست اما طولش بيشتره كه بيشت ر با مارك ........ ويرايش پست........ استفاده ميشه كه براي كشور ........ ويرايش پست........ هست طول ه ر شته اين ماكاروني تقر يبا 50 سانت ميشه

اين ماكاروني ها نسبت به يك ميل تك ماكارون وزن كمتري داره ولي مقاومت كمتري هم تحمل ميكنه

( اينجاست كه بايد ببيني كدوم ماكاروني بهتر به كارت مياد )

دوستان شايد نام ماكاروني رز ايتاليا رو بعنوان بهترين ماكاروني شنيده باشند اما من خودم هنوز تو هي تيمي نديدم كه از اين ماكاروني استفاده كنند كه تيم آزاد قزوين هم در مسابقات جهاني مجارستان هم ا ز همين ........ ويرايش پست........ استفاده كرد و دوم شد ....

تو برخي از مسابقات جهاني مثل كانادا استفاده از لازانيا هم آزاد هست اما ايران فقط گفته حداكثر قطر ماكاروني 3 ميل و در ماكارني هاي 3 ميل بايد حتماتو خالي باشه ....

اونواع چسب :

دوستان انتخاب چسب خيلي مهمه و خيلي بايد دقت بشه

قبلا در مور د مفصل و عملكرد چسب بهرام و من توضيح داديم و گفتيم كه تنها چسب حرارتي هست كه براي ما در گره ها مفصل ايجاد مي كنه و چسب هاي ديگه گره صلب ايجاد مي كنند

در انتخاب چسب حرارتي در صورت استفاده بايد دقت زيادي كرد چون چسب هاي حرارتي كه در ايران استفاده ميشه به اون شكل استاندار و ليبل تجاري خواصي نداره از نكاتي كه بايد در انتخاب چسب حرارتي دقت كرد ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........

اما چرا ديگه ا ز چسب حرارتي استفاده نمي كنند //؟ خب بخاطر مقاومت كم چسب در وزن هاي بالا ... همينطور كه مي دونيد چسب حرارتي حالت پلاستيك داره و رشته ماكاروني در وزن بالا از درونش در مياد همين مشكل باعث شد ديگه از حرارتي استفاده نشه تا اونجا كه من يادم تونستند با اين چسب ركورد نزديك100 بزنند اين در حاليه كه با چسب دوقلو ركورد 455 هم ثبت شده

اما چسب قطره اي : چسبيه كه حالت صلب به گره ميده اما خيلي قوي نيست و ترد و شكنندست

........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........

چسب قطره بيشتر به منظور........ ويرايش پست........ استفاده

د ر استفاده از چسب قطره اي بايد خيلي دقت كرد چون روان هست و به راحتي در روي رشته ماكاروني جاري ميشه و يا اينكه تو سوراخ ماكاروني پر مي كنه ( ........ ويرايش پست........

نكته بعدي اين كه امروزه برخي از تيم هاي حرفه اي از چسب قطره اي استفاده نمي كنند بجاش از چسب 1-2-3 استفاده ميشه البته اونم دليل خاصه خودشون دارند و اين چسب 1-2-3 هم معايب خودشو

چسب دوقلو:

چسب دوقلو ديگه بهمون اتصال صلب كامل ميده و كاملا قوي ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ر........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........

دقت كنيد در بازار دو نوع دوقلو وجود داره : شفاف و دو رنگ

نوع شفافش خيلي خشك تر ه و تردد تر هست اما سبك و زودگير تره

........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........

........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........

........ ويرايش پست........ ر........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........

چسب 1-2-3 يا چسب mdf يا اپكسي

اين چسب از دو قسمت اسپره و مايع تشكيل ميشه به شكلي كه اول چسب مايعي رو به محل اتصال زده و بعد به همون قسمت اسپره مي زنيم تا خيلي خيلي خيلي سريع چسب خشك بشه

اين چسب هم يه چسب موقت هست و نمي تونه چسب نهايي باشه

اما بايد در استفادهاز اسپري خيلي خيلي دقت كر د چون رشته هاي ماكاروني خراب ميكنه يجوراييبايد در استفاده از اين مدل چسب تبحر خواصي داشته باشي و هر تيمي هم براي خودش يه وسيله براي بهتر استفاده كردن از اين نوع چسب ها استفاده ميكنه

........ ويرايش پست........ رر........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........

چسب كاغذي : 2 سانتي

اين چسب براي فيكس كردن رشته هاي ماكاروني بر رويه طرح يا پلات استفاده ميشه

پلات : طراح پل در مقياس واقعي روي پلات كشيده و بعد المان هاي ماكاروني روهرجايي طرح كشيده شده قرار مي ديم

شيشه : طرح رويه شيشه چشبونده ميشه هم برايايجاد سطح صاف و غير متحك و بعد رويه ه ر قسمت كا بايد المان بزاريم با چسب نواري نايلوني مي پوشونيم

تا چسبي كه المان ها رو بهم مي چبونه روي پلات نچسبه

نخ : نخ بايد تا حد امكان صلب باشه ر........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ر........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........ ........ ويرايش پست........

نحوه بستن و اجرا نخ هم براي خودش داستان داره كه بعدا مي گم

خب وسايل هاي ديگه هم هست ايشالله اونا رو جلو تر و با جلو رفتن مراحل اجرا مي گم

سعي مي كنم بزودي چند عكس هم قرار بدم تا بهتر نشون بدم كار و

سوالي هست :؟

• Like 7
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 99
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 1 ماه بعد...
استاد رفته گل بچینه :texc5lhcbtrocnmvtp8

من نگرانشم، پیداش نیست :sad0:

احتمالا شهرداری در حین ارتکاب جرم گرفته استادوووو!!:lol:

عمرانیا مگه مث کامپیوتریا جرم مرتکب میشن :whistle:

• Like 2
لینک به دیدگاه
میشه منم بیاااااااام ؟:ws3:

k36n2t1zpfi6z07ftndb.jpgsnm4rha87o3mgk42crok.jpgbnhx016gxr6xkt81uvum.jpg

بابا اینکاره

اینا کاره خودته

دوتا ی آخر فکر کنم سازه زیبا باشه.....

------------------

دوستان یه لطفی کنند چون تاخیر افتاد بین آموزش یه نگاهی به مطالب قبل داشته باشند و اگه سوالی هست بپرسید

من هم تا امشب روش تحلیل خرپا در sap قرار میدم

بعدش دیگه کار شما شروع میشه

و باید هر کدومتون یه طرحی رو روی کاغذ درست کنید

• Like 7
لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
  • 5 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...
سلام دوستان من 4 دوره تو مسابقات شرکت کردم ، هم سبک و هم سنگین ، اگه کسی اطلاعاتی خواست بگه تا جایی که بتونم کمک میکنم....

خیلی عالیه hapydancsmil.gif

الان با توجه به اینکه امیررضا یه مدت نیست و کم سر میزنه میتونی یه تاپیک مشابه واس آموزش بزنی؟:ws37:

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...