رفتن به مطلب

می خواهید چگونه مدیری باشید؟  

41 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. می خواهید چگونه مدیری باشید؟

ارسال های توصیه شده

با عنایت به اینکه رشته درسیم وفعلا بیس مطالعاتیم مباحث مدیریتی هست لزوما نمیتوان یک نوع از مدیریت رو برای رفتار دائمی موجه واصل درنظر گرفت

مدیر یکی از مهمترین خصایصش قابلیت تغییر درخود وسازمان تحت امرش هست به خاطر همین مسئله هست که امروزه یکی از قویترین تئوری های مدیریتی تئوری مدیریت اقتضایی یعنی بر حسب شرایط میباشد

منم همین:ws37:

لینک به دیدگاه

منم نمیتونم بگم همه جا یه نوع خاص مدیریت حاکمه ولی اگه بخوام یکیو انتخاب کنم و اولیت بندی یانه:

مدیریت دموکراتیک

مدیریت خالصانه یا پدرانه

مدیریت آزاد یا عدم مداخله

مدیریت مستقل یا استبدادی

لینک به دیدگاه
تئوری های مختلف مدیریت میتونن شباهت های دور ونزدیکی به هم داشته باشند ولی نمیتونند دنباله رو یه تئوری دیگه باشن

این چیزی که مدنظر شماست رفتار سازمانی مدیریت هست که با تئوری مدیریت سازمانی کلا متفاوته

برای مطالب بیشتر میتونید به تالار مدیریت مراجعه کنید

ممنون سجادی:ws3:

لینک به دیدگاه

سلام میلاد خوشگله ممنون از تاپیک خوبت من مدیریت دموکراتیک را بیشتر می پسندم البته اگر سازمانم ظرفیت داشتن یک مدیر دموکراتیک را داشته باشه

مدیریت دموکراتیک بهترین نوع مدیریته اگر نشه پیاده سازی کنم مدیریت پدرانه را می پسندم چون بهتر میشه به زیر دستام رسیدگی کنم و امور سازمانم را در دست داشته باشم

میلاد جان می خوامت شدید:rose:

لینک به دیدگاه
اشتب زدم

یه دونه از شماره 3 کم کنید، یه دونه به شماره 4 اضافه کنید!

لازم نیست

من میخواستم بزنم دموکراتیک

چون تو اشتباه زدی زدم خالصانه

یار به یار شد

درسته:ws37::icon_gol::icon_redface:

لینک به دیدگاه
من هیچ کدوم :ws3:

روش من : مدیریت اقتصادی

مدیریت اقتصادی یه مدیریت ریسکی هستش

میتونی اقتصادو قوی کنی اما سیستمو بهم بریزی که این خودش نقض کننده مدیریته

یه جور سیستمای خصوصی حالا میشه تو دراز مدت مشکل ایجاد میکنه یه جاهایی جواب میده اما در کل خیلی ها مخالف این سیستمن

تو فکرت چیه که این مدیریتو ترجیح میدی|؟

لینک به دیدگاه

حدود %44 از دوستان مدیریت دموکراتیک رو ترجیح دادن

ولی من خودم اگه بخوام انتخاب کنم مدیریت پدرانه رو انتخاب میکنم:ws3:

به امید روزی که تمام مدیران امروز و اینده کشورمون به ابزار های پیشرفته ی مدیریت مسلط بشن و روش های صحیح ومدرن رو جایگزین روش های مردود شدی قدیمی بکنن:w139:

لینک به دیدگاه
حدود %44 از دوستان مدیریت دموکراتیک رو ترجیح دادن

ولی من خودم اگه بخوام انتخاب کنم مدیریت پدرانه رو انتخاب میکنم:ws3:

به امید روزی که تمام مدیران امروز و اینده کشورمون به ابزار های پیشرفته ی مدیریت مسلط بشن و روش های صحیح ومدرن رو جایگزین روش های مردود شدی قدیمی بکنن:w139:

تو جامعه واقعی چند درصد مدیریت دموکراتیکه؟:ws43:

لینک به دیدگاه
فکر میکنی دلیلش چیه؟

من فکر میکنم سو استفاده بعضی از کارمندا و جاه طلبی مدیر تو برخی موارد:ws38:

اینم هست :w16:ولی دلیل اصلیش فقط فرهنگیه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...

من به مدیریت خالصانه یا پدرانه رای دادم....اما به شیوه ی دموکراتیک مدیریت کردن هم میتونه نتایج خوبی داشته باشه.....البته همه این ها بستگی داره به نوع سازمان و افراد سازمان و سطح فرهنگ و دانش و خیلی فاکتور های دیگه که شاید حتی بزرگترین محققان هم به اونها بعنوان یه عامل نگاه نمیکنند اما در حقیقت خیلی تاثیر گذار هستند...فاکتورهایی که افراد سازمان خودشون اونها رو ایجاد میکنند......

موفق باشید:a030:

لینک به دیدگاه
من به مدیریت خالصانه یا پدرانه رای دادم....اما به شیوه ی دموکراتیک مدیریت کردن هم میتونه نتایج خوبی داشته باشه.....البته همه این ها بستگی داره به نوع سازمان و افراد سازمان و سطح فرهنگ و دانش و خیلی فاکتور های دیگه که شاید حتی بزرگترین محققان هم به اونها بعنوان یه عامل نگاه نمیکنند اما در حقیقت خیلی تاثیر گذار هستند...فاکتورهایی که افراد سازمان خودشون اونها رو ایجاد میکنند......

موفق باشید:a030:

احسنت برشما این شیوه اقتضایی هست یعنی به سازمان نگاه کنیم و ببینیم ظرفیت کارکنان و تواناییهاشون درچه حدی هست

آیابا مدیریت مشارکتی پیشرفت سازمان بیشتر میشه یانه مثلا

و از این قبیل سوالات

واقعا تو همچین موضوعات نمیشه قطعی بگی مثلا دموکراتیک چون شاید بایکسری کارمند قرار بشه این سبک را انجام بدی که اصلا ظرفیت این سبک را ندارند یا سازمان بااین سبک جواب نمیده

مرسی ازشما:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...