رفتن به مطلب

####شانزدهمین میزگردخانواده با موضوع:تغییرات رفتاری پس از ازدواج####

peyman sadeghian

ارسال های توصیه شده

درودبی پایان خدمت شما دوستان وهمراهان همیشگی مباحث میزگرد:icon_gol:

موضوعی که در این میزگرد به بررسی آن میپردازیم،بررسی علل وعواملی هست که چرایه زن وشوهر گمان میکنند پس از ادواج تغییراتی در اخلاق طرف مقابل ایجاد میشود وشخص همان شخص قبل از ازدواج نیست؟

این مطالب ازمیان حرفهای مردان وزنان درحال طلاق یا مطلقه جمع آوری شده است منبع ندارد چون نگارش اینجانب میباشد.حتما این جمله معروف رابسیارشنیده اید:"هیچ چیزآنگونه که به نظرمیآیدنیست"ازدواج اگربابصیرت ودیدبازوشناخت کافی انجام شوددیگرهندوانه سربسته نخواهدبودبلکه بهترین وآگاهانه ترین انتخاب زندگی میشود.پیشنهادمیکنم مطالب زیرراچندین باربه دقت بخوانید:

زن بامردی ازدواج کردکه جسوروشجاع بود

وازاوجداشدچون همسری مستبدوخودرأی بود!

مردبازنی ازدواج کردکه آرام وسربه زیر بود

ازاوجداشد چون ضعیف وناتوان بود!

زن بامردی ازدواج کرد که درآمدخوبی داشت

ازاو طلاق کرفت چونکه فقط کارمیکرد!

مردبازنی ازدواج کردکه همیشه به ظاهرخودمیرسید

وازاوجداشد چراکه بیشتروقتش را جلوی آیینه سپری میکرد!!

زن با مردی ازدواج کردکه عاشق منش واجتماعی بود

ازاو جداشد چونکه عیاش وزنباره بود!

مردبازنی ازدواج کردکه بسیارساکت ووابسته بود

وازاوجداشدزیرا که بسیارکسل کننده وچسبنده بود!

زن بامردی ازدواج کردکه ستاره گروه بود

وازاوجداشدچراکه درخانه بی بخاروبی خاصیت بود!!

مردبازنی ازدواج کردکه بسیارپرحرف واجتماعی بود

وازاوجداشد چراکه فقط میتوانست جروبحث بیهوده کند.

زن با مردی ازدواج کرد که ورزشکارخوبی بود

وازاوجداشدچراکه دائم درحال بازی یا تماشای برنامه های ورزشی بود!

مردبا زنی ازدواج کردکه بسیارمرتب ومنظم بود

وازاوجداشدچراکه بسیاروسواسی وکنترل کننده بود!

حتما این جمله را شنیده اید که میگویند«زن با این دیدگاه ازدواج میکندکه شوهرش را تغییردهد واو تغییر نمیکندومرد بااین دیدگاه ازدواج میکند که همسرش بعدازدواج تغییر نکند اما اوتغییرمیکند»

حال به نظر شما واقعیت چیست که تقریبا تمام آنهایی که ازدواج میکنندابراز میدارند که همسرشان بعدازدواج تغییر کرده است؟:icon_gol:

• Like 18
لینک به دیدگاه

علل متفاوتی میتونه داشته باشه:

• انتخاب غلط
  • معیارهای غلط
  • تعجیل در فرآیند شناخت و ازدواج
  • برآورده نشدن رویاها
  • پی ریزی زندگی برمبنای خیالات و توهم

در ادامه بحث اضافه میشم

• Like 13
لینک به دیدگاه

وای چه سوال سختی پرسیدی:ws3:

اما فک کنم مال اینکه آدما قبل از اینکه خودشونو بشناسن واسه ازدواج یه سری معیار در نظر می گیرن که فقط از دوستا و اطرافیانشون شنیدن این معیارا خوبه بدون اینکه دقیقا بدونن این معیارا چیه و آیا با شخصیتشون هماهنگی داره یا نه. از طرفی در انتخاب طرف مقابل دقت زیادی نمی کنند و فرصت کمی رو برای شناخت طرفشون می گذارند

اما در کل باید این اصلو پذیرفت که آدما با گذشت زمان تا حدودی تغییر می کنند...

بازم باید در مورد این سوال فک کنم:ws52:

• Like 9
لینک به دیدگاه

ایده ال آدما یه مرور زمان و با افزایش سن تغییر می کنه...

باید قبل ازدواج به این جاهام فکر کرد که دلیلی که یه ادم رو برای ما جذاب می کنه ایا تا اخر برامون جذاب می مونه یا نه...

• Like 7
لینک به دیدگاه

به نظر من

اکثر آدما قبل از ازدواج به نوعی خودشون رو شرطی می کنند که تمام کمبودها و خواسته هاشون با ازدواج حل خواهد شد . و بدون اینکه به فکر تغییر شرایط خودشون باشند همیشه دنبال نفری هستند که به قول خودشون نیمه گمشدشونه.

خیلی ها می گن فلانی نیمه گم شده منه. در حالیکه دوتا آدم نصف و نیمه هیچ وقت مکمل هم نمیشن

اونائی توی زندگی موفق هستند که تا حدی بتون مشکلات واقعی زندگی خودشون رو حل بکنند. اینطوری معیارهای انتخاب شفاف تر میشه و این معیارها پشت غبار مشکلات حل نشده گم نمیشه.

• Like 10
لینک به دیدگاه
به نظر من

اکثر آدما قبل از ازدواج به نوعی خودشون رو شرطی می کنند که تمام کمبودها و خواسته هاشون با ازدواج حل خواهد شد . و بدون اینکه به فکر تغییر شرایط خودشون باشند همیشه دنبال نفری هستند که به قول خودشون نیمه گمشدشونه.

خیلی ها می گن فلانی نیمه گم شده منه. در حالیکه دوتا آدم نصف و نیمه هیچ وقت مکمل هم نمیشن

اونائی توی زندگی موفق هستند که تا حدی بتون مشکلات واقعی زندگی خودشون رو حل بکنند. اینطوری معیارهای انتخاب شفاف تر میشه و این معیارها پست غبار مشکلات حل نشده گم نمیشه.

منم موافقم .معمولا اینطوری هست

• Like 9
لینک به دیدگاه

خوب شما هر رابطه ای که فکرشو بکنی بعد از گذشت مدتی دچار تغییر و تحولاتی خواهد شد.

ولی اینکه چرا معمولا در روابط زناشویی این تغییرات ناخوشاینده به نظر من به شناخت سطحی طرفین از همدیگه برمیگرده. ضمن اینکه زندگی بالا و پایین زیاد داره یا به قول معروف سرازیری و سربالایی داره. انسان هم نسبت به محیط و شرایط عکس العمل نشون میده. اگه شخصی عکس العمل من نوعی رو فقط تو سرازیری های زندگی دیده باشه انتظار داره من همیشه همونطور رفتار کنم. واسه همین تاکید به روابط سالم قبل از ازدواج دارم. طرفین باید به شناخت دقیق از همدیگه برسن و این ممکن نیست مگر در اثر گذشت زمان و گذراندن وقت با یکدیگر. :icon_gol:

اینکه گاهی طرف میگه این اونی نیست که من فکرشو میکردم یا شخصیت و کردار طرف اونی نیست که من تصورش رو میکردم به خاطر همین عدم شناخت عمیقه که باز هم میگم با گذشت زمان و با قرار گرفتن در شرایط مختلف به وجود میاد. نه با چند تا برخورد ساده یا چند جلسه صحبت.

• Like 6
لینک به دیدگاه

حتما این جمله را شنیده اید که میگویند«زن با این دیدگاه ازدواج میکندکه شوهرش را تغییردهد واو تغییر نمیکندومرد بااین دیدگاه ازدواج میکند که همسرش بعدازدواج تغییر نکند اما اوتغییرمیکند»

حال به نظر شما واقعیت چیست که تقریبا تمام آنهایی که ازدواج میکنندابراز میدارند که همسرشان بعدازدواج تغییر کرده است؟:icon_gol:

با اجازه يه چيزي بگم: اون مثالهايي كه شما زدي همه ماله افراطو تفريطه و هيچ ربطي به موضوعه بحث نداره861419_looky.gif

راجبه موضوعه ميزگردم ميتونم اينارو دليله اين مشكل بدونم:

1. نداشتن شناخته درست...متاسفانه خيلي با طرفشون كلي ميرن اين ور اون ورو حالو حول و مدامم سعي ميكنن خودشونو جلوي هم خوب نشون بدن آخرشم فك ميكنن بهترين انتخابشون واسه ندگي همينه!!!
  2. عدم آمادگي كافي براي زندگي مانند عدم شناخته مسئوليت هاو وظايف در قبال هم

:wubpink:

• Like 6
لینک به دیدگاه

با اجازه يه چيزي بگم: اون مثالهايي كه شما زدي همه ماله افراطو تفريطه و هيچ ربطي به موضوعه بحث نداره861419_looky.gif

راجبه موضوعه ميزگردم ميتونم اينارو دليله اين مشكل بدونم:

1. نداشتن شناخته درست...متاسفانه خيلي با طرفشون كلي ميرن اين ور اون ورو حالو حول و مدامم سعي ميكنن خودشونو جلوي هم خوب نشون بدن آخرشم فك ميكنن بهترين انتخابشون واسه ندگي همينه!!!
  2. عدم آمادگي كافي براي زندگي مانند عدم شناخته مسئوليت هاو وظايف در قبال هم

:wubpink:

درود

مثالهایی که زده شد به موضوع مربوط میشه امابه نحوی پاسخ آشکاربه این موضوع هست که بعضی تغییرات اصلاصورت نمیگیره شخص ازهمون اول اینجوری بوده فقط شخص چون به صورت سطحی وبدون نگاهی واقع بینانه به صفت شخص اورا انتخاب کرده است گمان میکند همسرش تغییرکرده است درصورتیکه اصلااینگونه نبوده.میخواستم باطرح این مثال بگویم صحبت من راجع این نوع تغییرات نیست.گاهی واقعاشخص مخصوصابانوان بعداز ازدواج تغییراخلاق میدهند این قضیه تغییرمعمولابرای آقایان باتغییرنکردن یه خصوصیت خودش رونشون میده.

امادرکل

یه دلیل واسه اینکه چرابعداز ازدواج علی رغم علاقه شدید بین زوجین بعدازمدتی حتمااین جمله راکه تو عوض شدی ازسوی آقایان وگاهی خانومها بکار برده میشود زیادهم هست دراطراف خود حتماچنین مواردی رامشاهده کرده آید.چرااکثرآقایان فکرمیکنند همسرانشان بعدازدواج عوض میشود؟

• Like 6
لینک به دیدگاه

سلام

خسته نباشین

بستگی داره منظورتون از تغییر چی باشه و در چه حد باشه

مطمئنا افراد در برابر مشکلات زندگی و حوادثی که بر سر راه خودشون قرار می گیره، واکنش نشون می دن که بسته به ظرفیتشون می تونه متفاوت باشه. این واکنش میتونه رو روحیه و اخلاقیات افراد اثر بزاره که شدت تاثیرگذاری متفاوته

این تاثیر رو نمیشه نادیده گرفت و برای همه وجود داره

به نظرم این تغییر اخلاق و روحیه رو نمیشه به دیده ی منفی نگاه کرد

اما از طرفی یه سری هستن که اخلاقشون 180 درجه عوض می شه که ناشی از عدم آگاهی از زندگی مشترک و کامل نبودن شناخت از طرف مقابله. که مطمئنا درک این تغییر و تحمل اون اخلاق کار هر کسی نیست و منجر به طلاق میشه!

• Like 6
لینک به دیدگاه
درود

چرااکثرآقایان فکرمیکنند همسرانشان بعدازدواج عوض میشود؟

چي بگم والا!!!!:w874:

به نظرم همه اين موارد بر ميگرده به همون شناخته نادرست و ناكافي

• Like 6
لینک به دیدگاه
چي بگم والا!!!!:w874:

به نظرم همه اين موارد بر ميگرده به همون شناخته نادرست و ناكافي

آیاشماقبول داریدکه ملاک ومعیارسنجش موفقیت وعدم موفقیت یک زندگی مشترک دررضایت وعدم رضایت زنان اززندگی مشترک است؟ وآیاقبول داریدکه این زنان هستندکه اهداف یک زندگی مشترک رامشخص میکنندنه مردان؟به این سؤالات پاسخ دهید تا بگویم......

• Like 6
لینک به دیدگاه
آیاشماقبول داریدکه ملاک ومعیارسنجش موفقیت وعدم موفقیت یک زندگی مشترک دررضایت وعدم رضایت زنان اززندگی مشترک است؟ وآیاقبول داریدکه این زنان هستندکه اهداف یک زندگی مشترک رامشخص میکنندنه مردان؟به این سؤالات پاسخ دهید تا بگویم......

واقعا؟؟؟

1- نمي شه گفت 100% مربوط به خانوماست خوشبختي و رضايت از زندگي دو طرفه است!!!

2- نه من قبول ندارم اين زنو شوهر باهم هستن كه اهداف رو مشخص ميكنن...

• Like 5
لینک به دیدگاه
واقعا؟؟؟

1- نمي شه گفت 100% مربوط به خانوماست خوشبختي و رضايت از زندگي دو طرفه است!!!

2- نه من قبول ندارم اين زنو شوهر باهم هستن كه اهداف رو مشخص ميكنن...

منم دردوران نوجوانی خود

چنین طرزفکری داشتم امازمان چیز دیگری رابهم ثابت کرد.........:sigh:

شماهم اگردرزندگی های اطراف خود به خوبی دقت کنیدبه حرف من می رسید......

بهرحال.........

اماصحبت من دراین میزگرداینست: تغییرات همسران به مرورزمان درست است که طبیعی است اماتغییرات درمدت مثلایکماه رونمیشه گفت طبیعی است.........منظورم اینگونه تغییرات است....تغییرات طبیعی که به مرورزمان وازورودشخص ازدوره ای به دوره دیگرمثلاجوانی به میانسالی رخ میدهد منظوربحث مانیست یاتغییراتی که درابتدامثال زدم که اصلاتغییرنبوده دراصل اشتباه درانتخاب بوده ......

سؤال من اینست......

• Like 5
لینک به دیدگاه
منم دردوران نوجوانی خود

چنین طرزفکری داشتم امازمان چیز دیگری رابهم ثابت کرد.........:sigh:

شماهم اگردرزندگی های اطراف خود به خوبی دقت کنیدبه حرف من می رسید......

متاسفانه من حرف شمارو قبول ندارم و تو زندگيه دورو اطرافمم چنين چيزيرو نديدم!!!!

• Like 2
لینک به دیدگاه
متاسفانه من حرف شمارو قبول ندارم و تو زندگيه دورو اطرافمم چنين چيزيرو نديدم!!!!

بهرحال،تغییرات رفتاری درازدواج اجتناب ناپذیراست.اونم دلایل خودش روداره.

شایدتغییرسطح توقع بعدازازدواج مهمترین عاملش باشه.......

اینکه زنان ومردان پس ازازدواج توقعاتی پیدامیکنندازهم که قبل

ازدواج بی تفاوت ازکنار آن عبورمیکنند یابه امید اینکه پس ازازدواج خودش درست میشه راجع بهش تذکری داده نمیشه......

همه دوستان به صورت یه جواب مختصرگفتند عدم شناخت متقابل مهمترین علت این تغییرات است به نظرمن این جمله فقط یه شعاراست....چون هیچگاه یه انسان رونمیشه به صورت کامل شناخت نمونه اش زن وشوهرهایی هستندکه سالیان سال باهم زندگی کرده انداماهرگزنمیتوانندادعاکنند که کاملاازهم شناخت دارند پس نمیتوان ظرف چندماه به شناخت کاملی ازطرف مقابل رسید.........

ازطرفی بسیاری ازدخترهاوپسرهای جوان پیش ازازدواج خواسته های خودرابیان

نمیکنند ودلیلش راعدم وجودتعهد بیان میکنند یعنی میگویند هنوزکه مازن وشوهرنیستیم چرابایدچنین خواسته ای ازش داشته باشم؟ اماهمینکه صیغه عقد جاری میشود ورسماازدواج صورت میگیرد یکباره تمام نیازها وخواسته ها عوض میشود سطح توقعات تغییرمیکند وباعث این مشکل میشودکه احساس میشودطرف اخلاقش عوض شده....

• Like 3
لینک به دیدگاه
بهرحال،تغییرات رفتاری درازدواج اجتناب ناپذیراست.اونم دلایل خودش روداره.

شایدتغییرسطح توقع بعدازازدواج مهمترین عاملش باشه.......

اینکه زنان ومردان پس ازازدواج توقعاتی پیدامیکنندازهم که قبل

ازدواج بی تفاوت ازکنار آن عبورمیکنند یابه امید اینکه پس ازازدواج خودش درست میشه راجع بهش تذکری داده نمیشه......

همه دوستان به صورت یه جواب مختصرگفتند عدم شناخت متقابل مهمترین علت این تغییرات است به نظرمن این جمله فقط یه شعاراست....چون هیچگاه یه انسان رونمیشه به صورت کامل شناخت نمونه اش زن وشوهرهایی هستندکه سالیان سال باهم زندگی کرده انداماهرگزنمیتوانندادعاکنند که کاملاازهم شناخت دارند پس نمیتوان ظرف چندماه به شناخت کاملی ازطرف مقابل رسید.........

ازطرفی بسیاری ازدخترهاوپسرهای جوان پیش ازازدواج خواسته های خودرابیان

نمیکنند ودلیلش راعدم وجودتعهد بیان میکنند یعنی میگویند هنوزکه مازن وشوهرنیستیم چرابایدچنین خواسته ای ازش داشته باشم؟ اماهمینکه صیغه عقد جاری میشود ورسماازدواج صورت میگیرد یکباره تمام نیازها وخواسته ها عوض میشود سطح توقعات تغییرمیکند وباعث این مشکل میشودکه احساس میشودطرف اخلاقش عوض شده....

کاملا موافقم با حرفتون

اما خب می گین راه حلش چیه؟

این چیزیه که تو خیلی از خونواده ها وجود داره و غیرقابل انکار

شاید بیان خواسته ها توسط دو طرف قبل از عقد(مثلا در جلسات آخر که تقریبا قطعی شده نه همون جلسات اول) می تونه موثر باشه

اما نه بازم همه خواسته ها

• Like 2
لینک به دیدگاه
کاملا موافقم با حرفتون

اما خب می گین راه حلش چیه؟

این چیزیه که تو خیلی از خونواده ها وجود داره و غیرقابل انکار

شاید بیان خواسته ها توسط دو طرف قبل از عقد(مثلا در جلسات آخر که تقریبا قطعی شده نه همون جلسات اول) می تونه موثر باشه

اما نه بازم همه خواسته ها

خوب این میزگردروتشکیل

دادیم تابا همفکری هم یه راه حلی واسه اش پیداکنیم.......:flowerysmile::a030:

• Like 1
لینک به دیدگاه

ببینین به نظر من یه سری خواسته ها رو میشه قبل از عقد بیان کرد. اما یه سری رو نه

بیان کردن خواسته ها نیاز به تعداد جلسات بیشتر داره.خود ما (من و همسرم) انقد حرف زدیم که دیگه نمیدونستیم چی مونده و چی باید بگیم که نگفتیم:w16:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...