رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام.

در مورد کدنویسی اباکوس کتابی می شناسین معرفی کنین؟برای یاد گرفتنش از کجا شروع کنم؟

هلپ نرم افزار بهترین مرجع هست

برای keyword داکیومنت نرم افزار خیلی خوبه

برای پایتون و سابروتین منبع جامعی وجود نداره (البته بنده سابروتین کار نکردم و اطلاع زیادی ندارم )

در هر حال تنها کتابی که میشناسم و سرفصلی برای آموزش پایتون و زیربرنامه نویسی در آباکوس داره

کتاب " آشنایی و طرز کار نرم افزار آباکوس تالیف دکتر محمود فرزین و همکارانش - انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان " هست

کلا اگر وقت بزارید راهنمای نرم افزار به همراه مثالهایی از موارد استفاده ارائه شده بیشترین کمک رو بهتون میکنه

به نظرم نیاز نیست ولی کتابی تحت عنوان آموزش برنامه نویسی پایتون برای بچه های کامپیوتر تو بازار وجود داره

لینک به دیدگاه
هلپ نرم افزار بهترین مرجع هست

برای keyword داکیومنت نرم افزار خیلی خوبه

برای پایتون و سابروتین منبع جامعی وجود نداره (البته بنده سابروتین کار نکردم و اطلاع زیادی ندارم )

در هر حال تنها کتابی که میشناسم و سرفصلی برای آموزش پایتون و زیربرنامه نویسی در آباکوس داره

کتاب " آشنایی و طرز کار نرم افزار آباکوس تالیف دکتر محمود فرزین و همکارانش - انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان " هست

کلا اگر وقت بزارید راهنمای نرم افزار به همراه مثالهایی از موارد استفاده ارائه شده بیشترین کمک رو بهتون میکنه

به نظرم نیاز نیست ولی کتابی تحت عنوان آموزش برنامه نویسی پایتون برای بچه های کامپیوتر تو بازار وجود داره

ممنون. دیباگرانم یه کتاب داره . در موردش چیزی شنیدین؟

لینک به دیدگاه
ممنون. دیباگرانم یه کتاب داره . در موردش چیزی شنیدین؟

بله ویرایش قدیمشو دارم تالیف آقای دکتر خلخالی که تو ویرایش جدیدش مطالبی در مورد Abaqus/CFD به همراه مثالی اضافه شده

همه کتابها خوب هستن شاید در نظر بنده بعضی ها کاملتر باشن ولی شما دقیقا بفرمائید دنبال چه مطالب و شبیه سازیهایی هستید که کتاب مناسبی معرفی کنم

ولی در مورد زبان برنامه نویسی در آباکوس کتابی که معرفی کردم دوفصل رو اختصاص داده به زبان برنامه نویسی پایتون و زیر برنامه نویسی و تا اونجا بنده اطلاع دارم

کتابی کاملتر از این کتاب برای برنامه نویسی چاپ نشده

لینک به دیدگاه
شما سوالتون رو مطرح کنید ... کمکی بربیآد پاسخ داده میشه

من مشکل اصلیم در مدلسازی هست.این که ابعاد رولر ها بایستی چقدر باشه.

میخوام یه تیر رو با نورد مدلسازی کنم.فاصله بین مرکز رولرها چقدر باید باشه و کلا در بحث مدلسازیش

لینک به دیدگاه
من مشکل اصلیم در مدلسازی هست.این که ابعاد رولر ها بایستی چقدر باشه.

میخوام یه تیر رو با نورد مدلسازی کنم.فاصله بین مرکز رولرها چقدر باید باشه و کلا در بحث مدلسازیش

پارامترهای ابعادی رولر رو خودتون با توجه به حوزه مورد مطالعه و طرح اولیه باید مشخص یا به دست بیآرید

طراحی و ابعاد طرح اولیه مقدم بر مدلسازی هست .. در هر صورت برای مدلسازی شماتیک مدل و جنس بفرستید تصویری توضیح میدم براتون

لینک به دیدگاه

سلام

خسته نباشید

یه استوانه داریم که میخوایم دماش رو عوض کنیم.مثلا برسونیمش به 200درجه. اول از سطح نمونه افزایش دما شروع میشه تا به مغز نمونه برسه.میخوام زمان رسیدن مغز نمونه به این دما رو محاسبه کنم.

چون نمونه استوانه ای و متقارنه بجاش صفحه مولدش رو مدل کردم.شکل زیر:

ty7vpi4o5tcbkbwseze.png

انتقال حرارت از نوع گذرا میشه اینجا چون وابسته ب زمانه.

شرایط مرزی اولیه رو میدم بهش.مثلا سطح پایین رو دماش رو برابر دمای کوره که 200 درجه اس میذارم و بقیه رو دمای محیط.هدف پیدا کردن دمای گره ها بعد از یه زمان مشخصه.(هدف اصلی هم دما توی گره های سطح بالایی که در واقع روی محور مرکزی استوانه هستن).مثلا بعد از 5 دقیقه

استپ ها رو چطوری باید تعریف کنم؟

پارامترهای شکل زیر رو چطور باید تعریف کنم؟(maximum number of increments/increment sizeو...)

ewemze13okcx8bwi9mci.png

چطور کانتور دما رو بعد از 5 دقیقه مشاهده کنم؟

لینک به دیدگاه
سلام

خسته نباشید

یه استوانه داریم که میخوایم دماش رو عوض کنیم.مثلا برسونیمش به 200درجه. اول از سطح نمونه افزایش دما شروع میشه تا به مغز نمونه برسه.میخوام زمان رسیدن مغز نمونه به این دما رو محاسبه کنم.

چون نمونه استوانه ای و متقارنه بجاش صفحه مولدش رو مدل کردم.شکل زیر:

انتقال حرارت از نوع گذرا میشه اینجا چون وابسته ب زمانه.

شرایط مرزی اولیه رو میدم بهش.مثلا سطح پایین رو دماش رو برابر دمای کوره که 200 درجه اس میذارم و بقیه رو دمای محیط.هدف پیدا کردن دمای گره ها بعد از یه زمان مشخصه.(هدف اصلی هم دما توی گره های سطح بالایی که در واقع روی محور مرکزی استوانه هستن).مثلا بعد از 5 دقیقه

استپ ها رو چطوری باید تعریف کنم؟

پارامترهای شکل زیر رو چطور باید تعریف کنم؟(maximum number of increments/increment sizeو...)

چطور کانتور دما رو بعد از 5 دقیقه مشاهده کنم؟

time priod : بهتر اینه ابتدا تو یک زمان کمتر یک ران بگیرید و تا بتونید زمان رسیدن به دمای مورد نظر رو تقریب زد

میتونید دو برابر با بیشتر رو برای در time priod تعریف کنید و تیک گزینه توقف آنالیز با تعیین حداقل اختلاف دمایی که بیانگر پایداری دما هست رو بزنید

ddlhztg75fhpc2fdjwq.jpg

c210eod4vqbt7wcfk8k.jpg

zc0lr29aybjpnajr8ft6.jpg

برای گرفتن خروجی میتونید گره مرکز سطح بالا رو به عنوان set تعریف و دمای گرهی رو در history output درخواست کنید و ...

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار

در مورد فرایند کشش عمیق در حالت سه بعدی برای یک قطعه نسبتا پیچیده فایل آموزشی دارید که منو کمک کنید ؟ ممنون از کمکتون

لینک به دیدگاه

سلام

من می خوام توی آباکوس با دادن سرعت به یه قطعه، اونو حول یه محور مختصات بچرخونم و همزمان میخوام قطر چرخش زیاد بشه ، یعنی قطعه در هنگام چرخش به صورت شعاعی از محور مختصات دور بشه، برای اینکار یه مختصات استوانه ای تعریف کردم و در هنگام تعریف سرعت ، اون محور رو به عنوان دستگاه مختصات معرفی کردم. اما پس از چرخش انگار که نرم افزار دستگاه کارتزین رو میشناسه و به جای اینکه به صورت شعاعی دور بشه در یک جهت از قطعه دور میشه. علتش چیه؟

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت شما

من دارم موتور چهارسیلندر رو شبیه سازی می کنم. در ماژول اینتراکشن، بین پیستون و سیلندر رابط انتقالی (ترانسلاتور) انتخاب کردم و درقسمت حل با خطای زیر مواجه شدم :

Global mass matrix is singular. Please specifyproper material densities, concentrated masses and rotary inertias, or nonstructural mass to fix the mass matrix. As a workaround, *dynamic, singular mass=warning can be used.

من احساس کردم منظورش اینه که باید یک اینرسی برای سیلندر تعریف کنم این کار را کردم ولی دوباره با همین خطا مواجه شدم خواهشمندم راهنماییم کنید.

نمیدونم واسه چی با اینکه پیستون هام را در ماژول load در قسمت Boundary condition مقید میکنم که فقط در راستای قائم حرکت داشته باشند باز هم وقتی مسئله رو حل میکنم مقداری پیستون هام در داخل دیوارۀ سیلندر فرو میرن در حالی که من مقیدشون کردم که فقط بالا و پایین برن و حرکت در سایر راستاها را ممنوع کردم. به همین خاطر سراغ این راه رفتم که بین پیستون ها و سیلندر رابط انتقالی انتخاب کنم که اون ارور مذکور در بالا ظاهر شد.میتونید راهنماییم کنید چجور بین پیستون و سیلندر رابط را تعریف کنم شاید من در انتخاب نقاط اشتباه میکنم(نقاط انتخابی من برای ترسیم سیمی رابط انتقالیRP های پیستون و سیلندر است)یا اصلاً راه دیگه ای سراغ دارید که بتونم پیستون ها رو مقید کنم که در مسیر سیلندر بالا و پایین برن و داخل دیوارۀ سیلندر فرو نرند؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با سلام خدمت همه

پروژه تخصصی برداشتم با موضوع (تحلیل مخازن تحت فشار) .

میخواستم بدونم چقدر باید با آباکوس کار کنم تا بتونم خودم به تنهایی همه مراحل پروژه رو انجام بدم؟

و اینکه تحلیل مخازن (تحلیل پایه ها ، نازل و ...) پیچیدس یا نه ؟

کلا با مطالعه ی کتاب و اینترنت میتونم تمام پروژه رو انجام بدم ؟

و سوال آخر اینکه برای انجام پروژه چه مراحلی رو باید طی کنم و چه پارامتر های را باید رعایت کنم

ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

با سلام .

کسی میتونه راهنمایی کنه چه جوری میتونم اندازه فونت رو توی این نرم افزار تغییر بدم ؟؟

منظورم فونت قسمت Contours هست که میخوام کانتور تنش رو مقادیرش رو داشته باشم .

خیلی ریز هست مقادیر و هرچی گشتم پیدا نکردم که از کجا میشه فونتش رو بزرگتر کرد .

ممنون .

لینک به دیدگاه
با سلام .

کسی میتونه راهنمایی کنه چه جوری میتونم اندازه فونت رو توی این نرم افزار تغییر بدم ؟؟

منظورم فونت قسمت Contours هست که میخوام کانتور تنش رو مقادیرش رو داشته باشم .

خیلی ریز هست مقادیر و هرچی گشتم پیدا نکردم که از کجا میشه فونتش رو بزرگتر کرد .

ممنون .

Viewport/ Viewport Annotation Options/ Legend/ Set Font

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام.

من یه دیواربرشی فولادی مدل کردم اما ساختی سازه خیلی بیشتر از اونیه که باید باشه. ظرفیت باربری هم در مدل من تقریبا دو برابر مدل آزمایشگاهیه. می خواستم بدونم دلیلش چی می تونه باشه؟ من رو چه پارامترهایی می تونم مانور بدم برای اینکه به جواب برسم.

مرسی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...