رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با سلام

اگر در مورد مدلسازی و بررسی رفتار دیوارهای برشی lsf با پوشش ورق فولادی در آباکوس، کتاب، منبع یا لینکی می‎شناسید، ممنون می‎شوم اگر معرفی کنید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام خسته نباشید

می خواستم دو تا پوسته رو بهم متصل کنم بدون اینکه جدایش یا اصطکاکی بین دو پوسته رخ بده. بهترین روش برای اتصال این دو پوسته چیه؟ ممنون میشم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام خسته نباشید

می خواستم دو تا پوسته رو بهم متصل کنم بدون اینکه جدایش یا اصطکاکی بین دو پوسته رخ بده. بهترین روش برای اتصال این دو پوسته چیه؟ ممنون میشم

البته نياز به توضيح بيشتر از مدل شماست - ولي تعريف تماس عادي بطور كلي يا سطح به سطح از نوع پنالتي به همراه تعريف ضريب اصطكاك و روشن كردن گزينه جدايي پس از برخورد، بنظر كافي مي‌آيد

لینک به دیدگاه
سلام

نمودار internal energy یا kinetic energy رو برحسب زمان چجوری رسم میکنیم؟

تو قسمت field output که این اسمی از این دو برده نشده!

اگر توي field output نيست، پس حتما توي History output هست !!!

لینک به دیدگاه
البته نياز به توضيح بيشتر از مدل شماست - ولي تعريف تماس عادي بطور كلي يا سطح به سطح از نوع پنالتي به همراه تعريف ضريب اصطكاك و روشن كردن گزينه جدايي پس از برخورد، بنظر كافي مي‌آيد

ممنون از راهنماییتون، اما دو مدل رو با روش Tie به هم وصل کردم. تقریبا جواب های قابل قبولی داد. روش شما هم به نظرم امکان پذیر هست مشروط به اینکه گزینه جدایی پس از برخورد روش نشه و اجازه داده نشه که FRP از روی فلز جدا بشه. به هر حال ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان.

روش و فرمولهایی که نرم افزار بر اون اساس، تنش و کرنش رو محاسبه میکنه را از کجا میتوان پیدا مرد؟

من در منوال و help برنامه کمی جستجو کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم.

اساتید اگه راهنماییم کنن ممنون میشم

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید.من یک سوال از آباکوس دارم لطفا کمکم کنید.کل کار پایان نامم به این خاطر خوابیده

من برای صحت سنجی از یه مدل اتصال تیر به ستون استفاده کردم که در پورتکل بارگذاری ضرایب در دریفت ضرب میشود.برای بدست آوردن دریفت بارگذاری مونوتونیک انجام دادم وبار رو به صورت تغییرمکان وارد کردم.حالا برای دریفت میخواهم نمودار بار تغییر مکان بکشم.برای بار RF پایین ستون را در نظر گرفتم.برای تغییرمکان کجا را در نظر بگیرم؟ و یه سوال دیگه اینکه این فایل من وسط ران شدن ارور میده که Too many attempts made for this increment

نمیدونم علتش چیه لطفا کمکم کنید.

لینک به دیدگاه
سلام

آیا امکان ذخیره ی فایل بصورت ورژن های قدیمی تر آباکوس هست؟

مال من ورژنش 6.14 هستش و کسی که 6.12 داره نمیتونه فایلمو باز کنه!

توي ورژن هاي پايين كه امكانش نبود، جديد‌ترها رو اطلاع ندارم! اگر فايل inp ورژن بالاتر رو در ورژن پايين‌تر import كنيد، مي‌توانيد به راحتي فايل رو باز كنيد و تغييرات رو اعمال

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان.

روش و فرمولهایی که نرم افزار بر اون اساس، تنش و کرنش رو محاسبه میکنه را از کجا میتوان پیدا مرد؟

من در منوال و help برنامه کمی جستجو کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم.

اساتید اگه راهنماییم کنن ممنون میشم

متوجه سوال شما نمي‌شوم ! منظورتون تنش - كرنش به عنوان مشخصات مصالح است يا تنش كرنش ناشي از اعمال بار، در گره‌هاي المان ؟! اگر منظورتون دومي است بايد به كتاب هاي اجزاي محدود دانشگاهي يا جزوات اين درس مراجعه و نحوه محاسبه ماتريسي، نتايج در المان‌ها و گره‌ها رو مشاهده كنيد

لینک به دیدگاه
متوجه سوال شما نمي‌شوم ! منظورتون تنش - كرنش به عنوان مشخصات مصالح است يا تنش كرنش ناشي از اعمال بار، در گره‌هاي المان ؟! اگر منظورتون دومي است بايد به كتاب هاي اجزاي محدود دانشگاهي يا جزوات اين درس مراجعه و نحوه محاسبه ماتريسي، نتايج در المان‌ها و گره‌ها رو مشاهده كنيد

منظورم حالت دوم هست.

نمیشه از خود نرم افزار پیدا کرد که بشه گفت از طریق این روابط به این نتایج رسیدیم؟

لینک به دیدگاه
منظورم حالت دوم هست.

نمیشه از خود نرم افزار پیدا کرد که بشه گفت از طریق این روابط به این نتایج رسیدیم؟

:w58:

شما مي توانيد يك تير دو سر مفصل دوبعدي رو در حالت الاستيك خطي با نرم‌افزار آناليز كنيد، و روابط رو در جزوه اجزاي محدود ببينيد! البته در پنجره Job Monitir تب data file مرحله به مرحله خروجي محاسبات رو ميزنه ولي فرمول رو نه ! يك چيزي ديگه در documentation نرم افزار كه مثال هاي مختلفي داره، علاوه بر روابط و تئوري‌ها، قسمتي هست كه نحوه كدنويسي دستي، مثال رو آورده و شايد شما با استفاده از اون‌ها بتوانيد، فرمول‌ها رو بيابيد!!

ببخشيد، من هدف شما رو نميدونم چيه، ولي ديگه چيزي به ذهنم نميرسه - موفق باشيد

لینک به دیدگاه
:w58:

شما مي توانيد يك تير دو سر مفصل دوبعدي رو در حالت الاستيك خطي با نرم‌افزار آناليز كنيد، و روابط رو در جزوه اجزاي محدود ببينيد! البته در پنجره Job Monitir تب data file مرحله به مرحله خروجي محاسبات رو ميزنه ولي فرمول رو نه ! يك چيزي ديگه در documentation نرم افزار كه مثال هاي مختلفي داره، علاوه بر روابط و تئوري‌ها، قسمتي هست كه نحوه كدنويسي دستي، مثال رو آورده و شايد شما با استفاده از اون‌ها بتوانيد، فرمول‌ها رو بيابيد!!

ببخشيد، من هدف شما رو نميدونم چيه، ولي ديگه چيزي به ذهنم نميرسه - موفق باشيد

خیلی ممنون از راهنماییتون.

تقریبا متوجه شدم.

واقعیتش استاد ما یه تحقیق کوچیک خواسته در مورد کاربرد روابط درس تئوری الاستیسیته در آباکوس.

منم یه سازه مدل کردم و تنش و کرنش رو تو نرم افزار بدست آوردم.

فقط مونده بگم که آباکوس این نتایج تنش و کرنش رو از کدوم یکی از روابط درس تئوری الاستیسیته پیدا کرده؟

لینک به دیدگاه
خیلی ممنون از راهنماییتون.

تقریبا متوجه شدم.

واقعیتش استاد ما یه تحقیق کوچیک خواسته در مورد کاربرد روابط درس تئوری الاستیسیته در آباکوس.

منم یه سازه مدل کردم و تنش و کرنش رو تو نرم افزار بدست آوردم.

فقط مونده بگم که آباکوس این نتایج تنش و کرنش رو از کدوم یکی از روابط درس تئوری الاستیسیته پیدا کرده؟

:w000:

از همون اول حدس مي‌زدم، مسئله چيست! خب مهندس، بجاي اينكه در چندين تاپيك و انجمن سوال رو اينجوري بپرسي، از اول اشاره مي‌كردي، براي چي مي‌خواي !!

در هر صورت، مثالي كه گفتم بهترين حالت ممكن است - براي تئوري الاستيسيته حتما مشخصات اعضا الاستيك و آناليز خطي + مدل دوبعدي + حتما المان‌هاي خطي مثل تير يا بهتر از اون خرپايي! اگر استادتون سخت مي گيره ، يك قاب يا خرپاي دو يا سه عضوي كه نيرو خارجي هم به گره وارد مي‌شود، از همه ساده‌تر خواهد بود و براي اطمينان بهتر است، ابتدا نتايج محاسبه ي دستي را با نتايج مدلسازي SAP چك و كنترل كنيد و در صورت تطابق بعد سراغ آباكوس بيايد، چون كمي‌ سختر است

موفق باشيد

لینک به دیدگاه
توي ورژن هاي پايين كه امكانش نبود، جديد‌ترها رو اطلاع ندارم! اگر فايل inp ورژن بالاتر رو در ورژن پايين‌تر import كنيد، مي‌توانيد به راحتي فايل رو باز كنيد و تغييرات رو اعمال

ممنون شایان جان لطف کردی، در مورد mass scale هم اطلاع داری یا فایلی ویدئویی چیزی؟

زمان عملیات شکل دهی م خیلی بالاست رسوا میکنه آدمو...:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
ممنون شایان جان لطف کردی، در مورد mass scale هم اطلاع داری یا فایلی ویدئویی چیزی؟

زمان عملیات شکل دهی م خیلی بالاست رسوا میکنه آدمو...:banel_smiley_4:

سلام - فايل ويدئويي !؟! :vahidrk:

توي لينك زير، همين انجمن سردار بزرگوار Jafar Alishah@ توضيحاتي دادن

http://www.noandishaan.com/forums/thread64952-58.html

در لينك زير، توي انجمن ايران سازه، به شخصه توضيحاتي دادم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

و همچنين لينك زير

ببخشيد چون حال و حوصله دوباره تايپ كردن ش نيست! توي لينك دومي من، كه توي انجمن باشگاه مهندسان است، توي همون صفحه كه آدرس دادم، ساير دوستان درباره عمليات شكل‌دهي صحبت كردن

لینک به دیدگاه
سلام دوستان یه شفت تو سالیدوورک مدل کردم بردم تو آباکوس چطور باید مش بزنم بلد نیستم کمکم می کنین؟

1_ابتدا با seed part يا seed edge ابعاد المان‌ها رو بصورت كلي يا لبه‌اي و ضلع به ضلع مشخص كنيد

2_ assign mesh control شكل المان‌ها كه مثلا فقط مكعبي باشه، يا علاوه بر مكعبي، هرمي و مثلثي هم داشته باشه

3_ mesh part بصورت كلي يا جز به جز مش بندي رو انجام مي‌دهيد، در صورت مناسب بودن شكل مش

4_ assign element type ساير مشخصات المان هاي مش، مثل تعداد گره‌ها و مشخصات المان و نوع آنها با توجه به آناليز رو مشخص مي كنيد

براي بعضي قسمت‌ها يا فرمان ها بايد Part يا كل جسم رو با توجه به نحوه assembly انتخاب و Done كرده و بعد فرمان رو اجرا كنيد

لینک به دیدگاه
سلام - فايل ويدئويي !؟! :vahidrk:

توي لينك زير، همين انجمن سردار بزرگوار Jafar Alishah@ توضيحاتي دادن

http://www.noandishaan.com/forums/thread64952-58.html

در لينك زير، توي انجمن ايران سازه، به شخصه توضيحاتي دادم

و همچنين لينك زير

ببخشيد چون حال و حوصله دوباره تايپ كردن ش نيست! توي لينك دومي من، كه توي انجمن باشگاه مهندسان است، توي همون صفحه كه آدرس دادم، ساير دوستان درباره عمليات شكل‌دهي صحبت كردن

ممنون یچیزایی متوجه شدم:elivg5ddfqdy8k5mocf:ws3:

ولی نسبت انرژی جنبشی به انرژی داخلی رو چجوری بدست بیاریم؟

بریم تو output history نمودار انرژی جنبشی و انرژی درونی رو بر حسب زمان رسم کنیم بعد edit کنیم داده هارو نگاه کنیم بعد تو increment های مختلف نسبت این دوتا و حساب کنیم؟

یا اینکه نسبت این دوتا فقط یه عدده و راحت بدست میاد؟ چجوری؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...