رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

برای رفع این دو ارور چه راهی را پیشنهاد می کنید ؟؟؟؟

Invalid load type on element 47 instance ghetee-1. Load type r is not valid for element type c3d10m

2811 elements have missing property definitions. The elements have been identified in element set ErrElemMissingSection.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام . من یه قاب بتنی رو به صورت دوبعدی با شکل shell مدلسازی کردم. حالا میخوام دیاگرام ممان و برش و نیرو محوری رو براش رسم کنم. آیا میشه برای shell دیاگرام رسم کرد؟ و سوال دومم اینکه امکان انتقال خروجی آباکوس به برنامه ی sap وجود داره؟

لطفا راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه

با سلام

تیری مدل کردم و تغییر مکانی به قسمتی از اون اعمال کردم ، حالا می خوام نمودار باری که باعث چنین تغییر مکانی شده رو رسم کنم. میتونید کمک کنید چگونه باید انجام بدم؟

لینک به دیدگاه

سلام. من یک سوال درباره تحلیل خستگی جوش لب به لب دارم. من دو ورق را جوشکاری کردم اما مشکلی که دارم اعمال تنش پسماند ناشی از جوشکاری بر نمونه خستگی برای انالیز خستگی آن است.

آیا کسی در این رابطه میتونه کمک کنه.ممنون میش چون خیلی ضروریه.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

با سلام

می خواهم تعدادی از نودهای روی سر استخوان را انتخاب کرده و روی آن ها نیرو اعمال کنم. با توجه به تعداد زیاد نودها این کار به صورت دستی امکان پذیر نیست. آیا راهی وجود دارد که بدون انتخاب نودهای اضافی و نودهای داخلی سر استخوان، این نودها انتخاب شوند

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام.من دارم روی یک implicit model کار میکنم، یک تیر بتنی پس کشیده.این تیر تا 68 درصد بار رو اعمال میکنه اما از اینجا به بعد به حدی کند پیش میره که طی مدت بسیار بسیار طولانی همچنان روی همین 68 درصد میمونه ، ارور ی هم مشاهده نمیشه.می خواستم راهنماییم کنید که چطور مدلم رو همگرا کنم.

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام .خسته نباشید

من یه مدل دیگه کلا تو آباکوس ساختم..مدلم از نوع CEL هست..وسط کار به مشکل خوردم..مشکلم با تعریف volume fraction هست..

ببینید: من سدی دارم که دریاچه سد تقریبا پر از آبه..این سد geometry نداره و کلا مش هستش...حالا من اومدم یه پارت بنام uler ساتختم و متریال آب دادم بهش..خب،بعد میخوام توی این پارت uler قسمتی که سیالم حضور داره(دریاچه سد) رو بهش معرفی کنم(volume fraction بسازم)...دوستم این کار رو برام انجام داد، ولی دیدم مش سیال باید ریزتر بشه..مخصوصا تو نواحی نزدیک به سطح آزاد..10متر پائینتر و 10 متر بالاتر از سطح آزاد آب باید مشهای خیلی ریزتر داشته باشه تا بتونه موج و پروفیل جریان رو درست نشون بده..

حالا من اومدم مش این قسمتها رو ریزتر کردم..ولی دیگه (volume fraction (discrete filed نامعتبر میشه و عمل نمیکنه..ینی وقتی خروجی رو میبینم وتو cut manager قسمت vof رو تیک میزنم اصلا قسمت سیال کلا حذف میشه و انگار جزء void لحاظ شده...در واقع با تغییر مش اون قسمت ، element id ها دیگه بهم میریزه و discrete filed نامعتبر میشه دیگه..

حالا خواهشم این بود که زحمت بکشید یه نگاه بندازید اگر مقدوره، من هرکاری کردم نتونستم راهشو پیدا کنم..براتون عکس از قسمتهای مختلف مدل فرستادم که قسمتهایی که عرض میکنم مش ریزتر میخواد رو بهتر متوجه بشید رو مدل....قسمت بدنه و پی سد رو حذف کردم که حجم مدل کمتر بشه واسه دانلود...ولی قسمت uler و همچنین قسمت سیال (که اونهم فقط مش داره و geometry نداره ) تو مدل هست...

پارت F1-Mesh-1(قسمت سیال) نیازی به حضورش توفرآیند حل نیست..فقط بابت نشون دادن حجم قسمت سیال اینجا آورده شده..

چند روزه درگیرشم ولی نتونستم..سپاسگذارم راهنماییم کنید...

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام

دوستان لطفا اگر امکان داره یه راهنمایی برای رسم منحنی برش وخمش یه تیر بتنی مسلح بفرمایید

تیر بتنی بصورت solid و میلگرد با truss مدل شده

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 5 هفته بعد...

سلام به همه دوستان

از مهندسین کسی در مبحث FSI با آباکوس کار کرده؟:ws38:

من زمانی که در قسمت Analysis>Co-Executions دو مدل Structure و Fluid را برای تحلیل تعریف می کنم دو مدل run میشوند و فایل های .odb ساخته میشه اما بدون اینکه error بده یا Aborted بشه هر کدوم از تحلیل ها، Run باقی می مونن بدون اینکه شروع به حل کنه!؟؟؟(از هر کدوم از مدل هام به تنهایی مطمئن هستم چون زمانی که تنهایی تحلیلشون می کنم جواب درسته!):banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . کسی میدونه خطای زیر به چه علت هست؟؟

For *tie pair (assembly_pickedsurf252-assembly_pickedsurf251), adjusted nodes with very small adjustments were not printed. Specify *preprint,model=yes for complete printout."

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

دوستان من قبلا برای درس المان محدود کشش عمیق رو به صورت سه بعدی و کامل شبیه سازی کردم. برای پروژه هم استاد یه مقاله ای مربوط به فرآیند اکستروژن داده که چند روزه دارم روش کار میکنم ولی نتیجه درست رو نمیتونم بگیرم نمیدونم مشکل از کجاست این مقاله رو براتون میزارم لطفا بگین برای step چه گزینه ای رو انتخاب کنم؟ و اگه راهنمایی و نکته خاصی میدونین بگید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با سلام خدمت دوستان

من تازه شروع به یادگیری آباکوس کردم و در یک مثال خیلی ساده مشکل دارم، یک استوانه رو در دو حالت مش بندی خود نرم افزار و مش بندی تعریف شده توسط خودمون مقایسه می کنیم که من در من مش بندی خودمون مشکل دارم یعنی نرم افزار ارور میده.

Error in job Job-1: Detected lock file Job-1.lck. Please confirm that no other applications are attempting to write to the output database associated with this job before removing the lock file and resubmitting.

Job Job-1 aborted due to errors

این هم لینک تمرینی که من انجامش دادم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...