رفتن به مطلب

پاسخگویی به سوالات کاربران انجمن

ارسال های توصیه شده

در ۱ ساعت قبل، elnazkiyani گفته است :

سلام.ببخشیدیه سوال داشتم راجب (نقش عوامل موثر در هوشمندسازی فضاهای شهری)!!

این عوامل چی ها هستند؟

آیاهمون 6معیارشهرهوشمندند؟یا نه مثلا ساختمان هوشمند ویا پارکینگ هوشمند و ...رو شامل می شوند؟

سلام. روی موضوعی هوشمندسازی کار نکردم تا حالا.

ولی در کل تو این موضوعات، شما باید از روی منابع مختلفی که کار شده، عوامل مختلف رو استخراج کنید. ممکنه تو یه منبع 4 تا عامل رو نام ببره و یه منبع 6 تا یکی 9 تا و ... 

باید منابع و مقالات این موضوع رو مطالعه کنید و به یه جمع بندی برای کار خودتون برسید.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
در 10 ساعت قبل، seyed mehdi hoseyni گفته است :

سلام وقت بخیر

چطوری میتونم پروفایلمو ببندم که کسی نتونه پیام بده بهم و یا ببینه پیامامو؟؟

هرچی گشتم نتونستم پیدا کنم

سلام. پروفایل کاربرد قبلی رو نداره که بخواد بسته بشه :ws3: دریافت پیام خصوصی اینا رو میتونی ببندی. پروفایل اصلا کاربردش پیام گرفتن نیست که بسته بشه :ws3:

لینک به دیدگاه
در 2 ساعت قبل، Mohammad Aref گفته است :

سلام. پروفایل کاربرد قبلی رو نداره که بخواد بسته بشه :ws3: دریافت پیام خصوصی اینا رو میتونی ببندی. پروفایل اصلا کاربردش پیام گرفتن نیست که بسته بشه :ws3:

یعنی هیچ کاری نمیشه کرد که کسی نتونه پیام بده!! یا حداقل اینکه کسی نتونه پروفایلمو ببینه!

خصوصی چجوری بسته میشه؟

لینک به دیدگاه
در ۱ ساعت قبل، seyed mehdi hoseyni گفته است :

یعنی هیچ کاری نمیشه کرد که کسی نتونه پیام بده!! یا حداقل اینکه کسی نتونه پروفایلمو ببینه!

خصوصی چجوری بسته میشه؟

میشـــه

برات فرستادم

لینک به دیدگاه
در در 21 فروردین 1399 در 13:43، BISEl گفته است :

میشـــه

برات فرستادم

سلام 

دیدم پیامتونو و ممنون با راهنمایی و توضیحات

فقط اینکه خصوصی رو فکر میکنم بسته شد ولی پروفایلمو حس میکنم هنوز باز باشه....چون همه چیزو توش میبینم و حس میکنم بتونید پیامم بزارید برام....اگر براتون امکانش هست بیایید تو پروفایلم و ببینید بسته شده یا ن....ممنون

لینک به دیدگاه
در 26 دقیقه قبل، seyed mehdi hoseyni گفته است :

سلام 

دیدم پیامتونو و ممنون با راهنمایی و توضیحات

فقط اینکه خصوصی رو فکر میکنم بسته شد ولی پروفایلمو حس میکنم هنوز باز باشه....چون همه چیزو توش میبینم و حس میکنم بتونید پیامم بزارید برام....اگر براتون امکانش هست بیایید تو پروفایلم و ببینید بسته شده یا ن....ممنون

خواهش میکنم

خصوصیتــ که بسته اس, نمایه هم بسته اس,نمیشه پیامی گذاشتـــ ,فقط اینکه پیامای نمایه اتــ مشخصه ,نمیدونم چرا واس تو اینجوریه!اما اگه میخوای اونا هم نباشن میتونی پاکشون کنی اگه گزینه حذفشون فعال باشه.

چکــ کن ببین میشه یا نه.

لینک به دیدگاه
در 24 دقیقه قبل، BISEl گفته است :

خواهش میکنم

خصوصیتــ که بسته اس, نمایه هم بسته اس,نمیشه پیامی گذاشتـــ ,فقط اینکه پیامای نمایه اتــ مشخصه ,نمیدونم چرا واس تو اینجوریه!اما اگه میخوای اونا هم نباشن میتونی پاکشون کنی اگه گزینه حذفشون فعال باشه.

چکــ کن ببین میشه یا نه.

گزینه حذفش از کجا باید فعال باشه؟؟ گشتم چیزی پیدا نکردم

لینک به دیدگاه
در 21 دقیقه قبل، seyed mehdi hoseyni گفته است :

گزینه حذفش از کجا باید فعال باشه؟؟ گشتم چیزی پیدا نکردم

ببین پائین پیام اصلی که شروع گفتگو هاس ی دو سه تا گزینه اس ; ویرایش و گزینه و ی چی دیگه...برو رو گزینه (کمرنگه تیره میشه) فلش رو بزن چندتا آیتم باز میشه یکیش حذفــ هستــ اونُ بزن پاک میشه کل پیاما(پیام اصلی و کامنتاش), اگه تو گزینه حذفــ نبود احتمالا زمان زیادی ازش گذشته نمیشه حذفش کرد(معمولا اینجوری نیست اما حالا شاید شده باشه) حالا ی چکــ کن ببین چجوریاس

لینک به دیدگاه
در 9 دقیقه قبل، BISEl گفته است :

ببین پائین پیام اصلی که شروع گفتگو هاس ی دو سه تا گزینه اس ; ویرایش و گزینه و ی چی دیگه...برو رو گزینه (کمرنگه تیره میشه) فلش رو بزن چندتا آیتم باز میشه یکیش حذفــ هستــ اونُ بزن پاک میشه کل پیاما(پیام اصلی و کامنتاش), اگه تو گزینه حذفــ نبود احتمالا زمان زیادی ازش گذشته نمیشه حذفش کرد(معمولا اینجوری نیست اما حالا شاید شده باشه) حالا ی چکــ کن ببین چجوریاس

بله شد....ممنون از شما خیلی لطف کردین

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام دوستان، ببخشید شما میدونید این چجوری حل میشه؟ 

تعداد الکترون های آزاد در هر cmمکعب از si  در دما های© °27   /  ©°37      / ©°47 درجه سانتی گراد را بدست آورده و با هم مقایسه کنید

لینک به دیدگاه
در در 15 اردیبهشت 1399 در 13:07، A._.N گفته است :

سلام دوستان، ببخشید شما میدونید این چجوری حل میشه؟ 

تعداد الکترون های آزاد در هر cmمکعب از si  در دما های© °27   /  ©°37      / ©°47 درجه سانتی گراد را بدست آورده و با هم مقایسه کنید

اینو حساب کردم تعداد با افزایش دما بیشتر شد اما سیلیسیم چنین رفتاری نداره در واقعیت 

میشه نکته شو بگید : )

@Mehdi.Aref

لینک به دیدگاه
در ۱ ساعت قبل، نفحات گفته است :

اینو حساب کردم تعداد با افزایش دما بیشتر شد اما سیلیسیم چنین رفتاری نداره در واقعیت 

میشه نکته شو بگید : )

@Mehdi.Aref

سلام، من خودمم اصلا نمی دونم چجوریه اینو استادمون گفته حل کنید هیچ چیزیم در موردش بهمون نگفته، میشه لطفا اگه حل کردین جوابشو برام بفرستین، ممنون میشم ??

لینک به دیدگاه

@A._.N

سلام دوست عزیز. خوش اومدین. راستش مطمئن نیستم 

سیلیسیم عدد اتمیش ۱۴ هست.الکترون آزاد هر اتم ۴ تا . فرض بر این که ۲۷ درجه همون دمای اتاق باشه ؛

ρ : 2.33 kg/m^3   ~>  × 0.001 = 0.00233 gr/cm^3

M : 28.0855 gr/mol            28.0855 ÷ 6.02214076 × 10^23 = 4.66370700 × 10^ -23     جرم هر اتم d:

ضریب انبساط حرارتی حجمی : 9

27° 

0.00233 ÷ 4.66370700 × 10^-23 = 4.99602569 × 10^19     × 4     

37° 

( 0.00233 × 90 ) ÷ 4.66370700 × 10^-23 = 4.49642312 × 10^21      × 4    

47°

( 0.2097 × 90 ) ÷ 4.66370700 × 10^-23 = 4.04678081 × 10^23    × 4

• چون در واقعیت سیلیسیم  با کاهش دما کاهش چگالی نشون میده . مقاومت الکتریکیش با افزایش دما کم میشه نه زیاد . در واقع با افزایش دما حامل های بار باید بیشتر بشن نه کمتر ، برای همین بجای تقسیم چگالی بر ۹۰ اونو ضرب در ۹۰ کردم :دی

و البته از اتاق فرمان میگن که سیلیسیم بخاطر واکنش پذیری بالاش یکم دماش بره بالا به فنا میره .

اصلا دیگه نداریمش بزرگوارو :ws3:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با سلام و احترام خدمت تمامی عزیزان.

میخاستم بپرس آیا کسی جواب تشریحی سوالات الکترومغناطیس کنکور ارشد سال 87 رو داره؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه
در 11 ساعت قبل، mmdny1 گفته است :

با سلام و احترام خدمت تمامی عزیزان.

میخاستم بپرس آیا کسی جواب تشریحی سوالات الکترومغناطیس کنکور ارشد سال 87 رو داره؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام دوست عزیز

از لینک زیر دانلود کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...