رفتن به مطلب

متن خطبه ی بدون نقطه و بدون الف امام علی!

El Roman

ارسال های توصیه شده

amin 202 مهمان

منم به گفته شدن این خطبه از سوی علی(ع) شک دارم....و میدونم که با گفته هایی که درباره ی این شخص فرهیخته موجوده،ایشون بجای پرداختن به ظاهر قضیه،حتماً فکری به باطنش میکرد....

یعنی بجای اینجور جنگولک بازیا،تو خطبه هاش خبری از آینده میداد (مث فیلم KNOWING) یا پرده از اسرار آینده برمیداشت...چیزایی که ما هنوز هم توشون گیریم...آیا موجودات فضایی وجود دارن؟

یا آیا میشه در بعد چهارم سیر کرد؟

این خطبه را چه کسی ثبت کرده برای بار اول؟ :JC_thinking:

اصل نامه به خط خود علی بن ابیطالب موجود است یا منتسب به اوست؟

اسی خیلی خوشحالم که به تالار خودت برگشتی... :ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 59
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خوب برام سرعت عمل فردی که پای منبر این خطبه را نوشته جالب اومد. :ws37:

اونهم در آن عصر علم و آکادمیک.

نهج البلاغه پر از این جور خطبه هاست...خطبه های خیلی های دیگه هم ثبت شده...عجیبه؟

لینک به دیدگاه

ببینید ایشون توی اون دوران زندگی میکردن و باید با مقتضیات اون دوران بررسی کنیم

توی دوران خودشون هم کم به بشر دوران خودشون کمک نکردن

لینک به دیدگاه
نهج البلاغه پر از این جور خطبه هاست...خطبه های خیلی های دیگه هم ثبت شده...عجیبه؟

عجیبه دیگه :banel_smiley_4: اون موقع نوشتن یک کلمه با خط کوفی و اینا که مینوشتن 10-20 ثانیه زمان میبرد ، بعد "ها" کردن به قلم و فرو بردنش تو جوهر و اینا هم داشت :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
اتفاقا الان داشتم فیلم بازگشت زورو را تماشا میکردم....

دیدم مردم اسپانیا چه قدر دوست داشتند کسی مثل زورو همیشه نجاتشون بده و در همه حال کمکشون کنه.

زورو فقط به درد فیلم و سرگرم کردن مردم میخوره.

من هم دوباره بر میگردم سر جای قبلیم،اینجا نمیمونم. :icon_pf (44):

همینجا میمونی...:vahidrk:

حالا علی هم ننوشته باشه...چیزی از علی بودنش کم میشه؟؟

چیزی که کم نمیشه...ولی شما باید خیلی چیزای دیگه مث کندن در خیبر از جاش و مبارزه یک تنه با چند صد نفرو از ذهنت بندازی بیرون!

میتونی؟

من میگم نمیتونی...چون در طول تاریخ جوری این قصه ها رو با تعصب و اعتقادات ما عجین کردن که رد کردنشون اراده ای بیشتر از کندن در خیبر میخواد...

همین چهار کوچه پایین تر وقتی ماشین میزنه با یه یارو، طرفو تا قدیس شدن میبرن بالا!

یا تا جانی و قاتل میارنش پایین!

شما چه انتظاری داری این کلاغان قیل و قال پرست بعد از 1400 سال اطلاعات درست بدن دست منو شما؟

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
ببینید ایشون توی اون دوران زندگی میکردن و باید با مقتضیات اون دوران بررسی کنیم

توی دوران خودشون هم کم به بشر دوران خودشون کمک نکردن

اگر علی (ع) معصوم بود...اگر از آینده خبر داشت، پس بدون که به زمان ما هم مدیونه!

این که همه چی رو به زبون اونا بگه و پاسخگوی نیازهای روز ما نباشه عین این میمونه که 2 تا بچه داشته باشی و یکی رو تو زمستون تو خونه کنار شومینه نیگرش داری،اونیکی رو تو کوچه کنار تیر برق!

لینک به دیدگاه
عجیبه دیگه :banel_smiley_4: اون موقع نوشتن یک کلمه با خط کوفی و اینا که مینوشتن 10-20 ثانیه زمان میبرد ، بعد "ها" کردن به قلم و فرو بردنش تو جوهر و اینا هم داشت :banel_smiley_4:

مطمئنی؟؟

این حرف توهم خیلی برای من عجیبه!!اینجوری که خیلی مستندات تاریخی میرن زیر سوال

این که چجوری نوشتن وباه سرعتی رو نمیدونم اما اصن باورنکردنی نیست...با این حساب هر نوشته ای که مال دوران قدیم باشه مشکوکه:w58:

لینک به دیدگاه
همینجا میمونی...:vahidrk:

چیزی که کم نمیشه...ولی شما باید خیلی چیزای دیگه مث کندن در خیبر از جاش و مبارزه یک تنه با چند صد نفرو از ذهنت بندازی بیرون!

میتونی؟

من میگم نمیتونی...چون در طول تاریخ جوری این قصه ها رو با تعصب و اعتقادات ما عجین کردن که رد کردنشون اراده ای بیشتر از کندن در خیبر میخواد...

همین چهار کوچه پایین تر وقتی ماشین میزنه با یه یارو، طرفو تا قدیس شدن میبرن بالا!

شما چه انتظاری داری این کلاغان قیل و قال پرست بعد از 1400 سال اطلاعات درست بدن دست منو شما؟

همه صحبت های شما مورد پذیرشه. ولی یک نمونه برای من بیارید که کسی بگه علی متجاوز یا فاسد و جانیه. بعد اگر مواردی پیدا شد بیایم در برابر توصیفات مثبت از این شخصیت قرار بدیم. ببینیم کدوم طرف ترازو سنگین تره. واقعا میشه ایشون رو رد کرد یا باید کنش های امروزیمون رو در قدیس پروری و افسانه سازی رد کنیم؟

لینک به دیدگاه

میتونی؟

این چیزایی که گفتی که به نظر من هم چرت و پرته و مبالغه طرفدارای کوره که فقط با خارق العاده کردن و به عرش بردن کسی میتونن باورش کنن.

من خودم خیلی به علی ارادت دارم و وقتی هم این ارادتو بهش پیدا کردم که زندگی عادیش رو خوندم...زندگی هم دوره ایهاش...عمر،عثمان،طلحه و زبیرو...

لینک به دیدگاه

بحث سر معصوم بودن علی (ع) نیست

شاید هزاران حرف رو زده و ما بعد 1400 سال مثل این خطبه قبول نکردیم

در ضمن مثالت هم اصلا ربطی به قضیه نداشت و اصلا مثال درستی نبود

لینک به دیدگاه

چه بگويم درباره كسي كه دشمنانش از روي حسد و كينه، و دوستانش از ترس جان خود، مناقب او را مخفي كردند و در عين حال فضايل او عالم را پر كرده است...

كتاب فضل تو را آب بحر كافي نيست

كه تر كنم سر انگشت و صفحه بشمارم

یا علی

لینک به دیدگاه
مطمئنی؟؟

این حرف توهم خیلی برای من عجیبه!!اینجوری که خیلی مستندات تاریخی میرن زیر سوال

این که چجوری نوشتن وباه سرعتی رو نمیدونم اما اصن باورنکردنی نیست...با این حساب هر نوشته ای که مال دوران قدیم باشه مشکوکه:w58:

آفرین ؛ پس به این نتیجه میرسیم تاریخ دروغی بیش نیست:w16: اسی گفت 30 درصد من میگم 5٪اش راسته ، اون 5٪ هم اسم آدمها و منش کلی شونه ، من فقط میتونم باور کنم علی ، محمد ، عیسی ،‌موسی و ... آدمای نسبتا خوبی بودن ، ولی معصومو ،‌ شق القمر بکنه ، تو بچگی یا علی بگو و آب از وسط نصف کن ، نچ:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
آفرین ؛ پس به این نتیجه میرسیم تاریخ دروغی بیش نیست:w16: اسی گفت 30 درصد من میگم 5٪اش راسته ، اون 5٪ هم اسم آدمها و منش کلی شونه ، من فقط میتونم باور کنم علی ، محمد ، عیسی ،‌موسی و ... آدمای نسبتا خوبی بودن ، ولی معصومو ،‌ شق القمر بکنه ، تو بچگی یا علی بگو و آب از وسط نصف کن ، نچ:banel_smiley_4:

اتفاقا من معتقدم انسانهای نادان درگیر معجزه هستن. واقعا برای من فرقی نمیکنه کسی که به اخلاقیات پایبنده یک بسیجی باشه یا سرباز آمریکایی. اصلا معجزه برای نادانها خلق شده. کسانی که با قدرت تفکر میتونن به اصل کلام پی ببرن نیازی به معجزه ندارن. برای کسانی که عقل ندارن و همه چیز رو با دو چشم نظاره گر هستن معجزه مفهوم پیدا میکنه. بحث بر سر همون منش این افراده.

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
همه صحبت های شما مورد پذیرشه. ولی یک نمونه برای من بیارید که کسی بگه علی متجاوز یا فاسد و جانیه. بعد اگر مواردی پیدا شد بیایم در برابر توصیفات مثبت از این شخصیت قرار بدیم. ببینیم کدوم طرف ترازو سنگین تره. واقعا میشه ایشون رو رد کرد یا باید کنش های امروزیمون رو در قدیس پروری و افسانه سازی رد کنیم؟

من حافظه ی ادبی چندان قوی ندارم که بتونم عین شعر رو بیارم...ولی تو دبیرستان یه شعری بود راجع ب یکی از جنگای علی (ع) و تو اون جنگ یکی از سواره نظامان دشمن رو شکست میده که گفته میشه اون دوران کسی توانایی شکست دادن او فرد رو نداشته!

بعد اون یارو تف میندازه رو صورت علی (ع) و ایشون میرن یه دوری میزنن و بعد میکشنش...

ازینجوری چیزا کم نیست...همانطوری که از خرد و دانش علی (ع) مثال گفته شده، در مورد خشونت و قدرت بدنی و قدرت های مافوق بشریش هم گفته شده...یعنی این دو مقول یجورایی با هم عجینن!

سوال من اینجاست....ما در طول تاریخ افرادی با خصوصیات مثبت اخلاقی همچون علی (ع) داشتیم... یکیش همین ابو علی سینا...میدونی ایشون چقدر خدمت کرده با بشریت؟

چرا به اونا یه همچین القاب و قدرت هایی نسبت داده نشده؟ :JC_thinking:

خداییش اگر مثل سریال 5خورشید ایران،یه کتیبه بود و شما رو میبرد به 1400 سال پیش...بعد اونجا میدید په.... این معصومین که میگن یکی مث منن....یکی مث تو....

و چون انسان های اون دوران عاشق قهرمان درست کردنن، این خاندان رو اینجوری بزرگش کردن!

خیلی ضعف تو معصوم پروری دینمون (شیعه) وجود داره...خیلی...از کجاش شروع کنم؟

میدونی در طول همین 1400 سال چه سوء استفاده هایی ازین وهم قهرمان پرور نشده؟

لینک به دیدگاه
به نظرت چه کسی اینهارو ثبت کرده؟ :JC_thinking:

نمیدونم.....حتما یکی به اسم راوی :ws37:

مستندات تاریخی رو یک تاریخ نویس که معلوم نیست به چه کسی وابسته بوده،میشسته تو خونه اش و سر فرصت و با کمال آرامش مینوشته.

تاریخ و مخصوصا تاریخی که قدمت زیادی داره، میزان درستی اش از 30 درصد هم به نظر من کمتره.

چون جز 4 تا کاغذ، هیچ مدرکی نیست.

مثل امروز نیست که کلی فیلم از صدا و تصویر طرف داشته باشی، تازه باز هم انکار کنه !!!

خب تو الان داری تمام تاریخ رو نفی میکنی؟

ما یه چیزی داریم به اسم تاریخ...که همه تا یه حدی قبولش دارن و بهش استناد میکنن

اگر بخوایم این یه مورد رو نفی کنیم باید تمام تاریخ حداقل تا قبل از 1000سال پیش رو رد کنیم.

رد میکنی؟؟

پس چرا به این بدبخت ها میگفتن عرب جاهل !!!! :icon_pf (34):

دانشجوی دکترای الان نمیتونه یک متن را کامل بشنوه و واو به واو بنویسه،مگر اینکه 100 بار تو گوشش بخونی و مرتبا براش تکرار کنی.

جاهل به خاطر اداب و رسومشون بوده...نه توانایهای ذهنیشون.

این هم به نظرم بعید نیست....ینی میشه احتمال داد.

ای بابا!!!!

این معصوم بودنو اینا که مهم نیست....این قشنگه که اآدم عادی باشه و انسانیتشو حفظ کنه:ws37:

حالا حرف من این کراماتو معجزاتو این ها نیست.....علی رو به چشم ادم عادی ببینید و زندگیش رو بخونید زیباس...کاش اینجوری به ما معرفیش نمیکردن:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...