رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اين قضيه ماله پارساله توي خونه ما هيشكي سيگاري نيست خواهرم يه دونه از دوس پسرش گرفته بود آورد خونه مام مثه خنگا كه انگار چي ديدن پريديم نفري چند پُك زديم به نظرم چيزه بيهوده اي بود فقط يه دوده غليظو سوزاننده رو ميفرستي تو بندنت همين!:ws43:

اگر همین دود که خیلی مزخرف هم هست رو یه هر دلیلی سعی کنی چند بار دیگه تجربه کنی کم کم از آزاردهنده بودنش کم میشه و به لذتبخش بودنش اضافه میشه. انقدر این روند ادامه پیدا میکنه که فقط لذتبخش میشه و هیچ آزاری رو دیگه حس نمیکنه. بازم که ادامه میدی یهو به یه جایی میرسی که احساس میکنی یکی از بزرگترین لذت های زندگیته و دیگه نمیتونی بدون اون زندگی کنی حتی. دیگه جزئی از تو میشه. یه جزء جدانشدنی. یه چیزی که همیشه باید باشه. به قول شیخ تو شادی و غم. او عصبانیت و ... هر لذتی بدون سیگار برات ناقص میشه. اگه سیگاری باشی نمیتونی بدون کشیدن سیگار حتی از یه هوای خوب به اندازه غیر سیگاری ها لذت ببری. احساس نبود سیگار اذیتت میکنه. کلافه ات میکنه. با سیگار احساس میکنی کامل میشی. تکمیل میشی. بی نیاز میشی و هزار تا حس دیگه که آدمو کم کم از حالت عادی خارج میکنه و خودت قبول میکنی که تا آخر عمرت یه سیگاری هستی و فکر بدون سیگار بودنو واسه همیشه از ذهنت میندازی بیرون. چون بدون سیگار فکر میکنی زندگی هیچ لذتی نداره.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 320
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اگر همین دود که خیلی مزخرف هم هست رو یه هر دلیلی سعی کنی چند بار دیگه تجربه کنی کم کم از آزاردهنده بودنش کم میشه و به لذتبخش بودنش اضافه میشه. انقدر این روند ادامه پیدا میکنه که فقط لذتبخش میشه و هیچ آزاری رو دیگه حس نمیکنه. بازم که ادامه میدی یهو به یه جایی میرسی که احساس میکنی یکی از بزرگترین لذت های زندگیته و دیگه نمیتونی بدون اون زندگی کنی حتی. دیگه جزئی از تو میشه. یه جزء جدانشدنی. یه چیزی که همیشه باید باشه. به قول شیخ تو شادی و غم. او عصبانیت و ... هر لذتی بدون سیگار برات ناقص میشه. اگه سیگاری باشی نمیتونی بدون کشیدن سیگار حتی از یه هوای خوب به اندازه غیر سیگاری ها لذت ببری. احساس نبود سیگار اذیتت میکنه. کلافه ات میکنه. با سیگار احساس میکنی کامل میشی. تکمیل میشی. بی نیاز میشی و هزار تا حس دیگه که آدمو کم کم از حالت عادی خارج میکنه و خودت قبول میکنی که تا آخر عمرت یه سیگاری هستی و فکر بدون سیگار بودنو واسه همیشه از ذهنت میندازی بیرون. چون بدون سیگار فکر میکنی زندگی هیچ لذتی نداره.

يه چيزي ميگم بهم نخندياااااا

يادمه يكي اين حرفارو راجبه كسي كه آدم عاشقش ميشه ميزد:persiana__hahaha: ياده اون افتادم چقد خنده داره كه بين سيگارو معشوقه اينقد تشابه هست!!!!!!

لینک به دیدگاه
يه چيزي ميگم بهم نخندياااااا

يادمه يكي اين حرفارو راجبه كسي كه آدم عاشقش ميشه ميزد:persiana__hahaha: ياده اون افتادم چقد خنده داره كه بين سيگارو معشوقه اينقد تشابه هست!!!!!!

قصه عادته دیگه. اونجا هم شما عاشق که نمیشی. عادت میکنی. ولی انقدر سخت عادت میکنی که فکر میکنی عاشق شدی.

لینک به دیدگاه
سارا جان عذر میخوام دخالت میکنم. امیدوارم جسارت منو ببخشی.

اگه چندین سال هم زودتر بمیری هیچی نمیشه و دنیا و زندگی به روال خودش ادامه میدن. حتی عزیزانت هم چند وقتی ناراحتن و بعد به فراموشی سپرده میشی. راست میگن خاک سردی نیاره.

اما میخوام از این بگم که خدای نکرده زبونم لال مریضی بگیری و وبال گردن اطرافیانت بشی.

خدای نکرده سکته بزنی و فلج بشی میدونی چقدر برای عزیزانت زجر آور خواهی بود؟ !!!

ما که فقط برای خودمون زندگی نمیکنیم...!

بازم عذر میخوام.

حق با شماست:icon_gol:

اتفاقا یکی از دلایلی که جلومو گرفته-علاوه بر معذوریت خانوادگی- همین ترس از بیماریه

دوس ندارم با مریضی بمیرم,اونم امراض مهلک مثل سرطان:5c6ipag2mnshmsf5ju3

آرزوم مرگ ناگهانیه....

سعی میکنم به این علاقه غلبه کنم و به یه سمت دیگه هدایتش کنم...مثلا بجاش سازدهنی و فلوت بزنم:girl_in_dreams:

لینک به دیدگاه

بابا م سیگاری شدنش رو چند بار برام تعریف کرده

میگفت من و دوستام سیگار میکشید و خیلی حال میکردم شاید رو یه نخ یا دونخ

یه روز تو شرکتی که کار میکرم داشتم سیگار تفریحی میکشیدم یه سیگاریه حرفه ای منو دید گفت چرا داری چس دود میکنی دود رو تو بکش تو سینت نگه دار بعد بده بیرون

میگه من یه سیگار به این شکل کشدم صورتم زرد شد تا شب بالا میاوردم ولی از اون موضوع به بعد یه هفته صول نکشید که روزی یه بسته سیگار نکشم:ws27::ws27::ws27:

لینک به دیدگاه
بابا م سیگاری شدنش رو چند بار برام تعریف کرده

میگفت من و دوستام سیگار میکشید و خیلی حال میکردم شاید رو یه نخ یا دونخ

یه روز تو شرکتی که کار میکرم داشتم سیگار تفریحی میکشیدم یه سیگاریه حرفه ای منو دید گفت چرا داری چس دود میکنی دود رو تو بکش تو سینت نگه دار بعد بده بیرون

میگه من یه سیگار به این شکل کشدم صورتم زرد شد تا شب بالا میاوردم ولی از اون موضوع به بعد یه هفته صول نکشید که روزی یه بسته سیگار نکشم:ws27::ws27::ws27:

:ws3:

دقیقا به همین شکل از حالت تفریحی به حالت حرفه ای تبدیل شد برام

یه پسره تو جمع مسخرم کرد که هه هه چس دودیه طرف منم از لجش همون شب یاد گرفتم چطوری فرو بدم دودشو

حاصلش رو باید بشینیم دوساعت برات توضیح بدم چه دردسریه!

از این سیگار ال ای دیا هم گرفتم ولی لامصب هیچی جای تلخی اون سیگار کوفتی رو نمیده:mpr:

لینک به دیدگاه
:ws3:

دقیقا به همین شکل از حالت تفریحی به حالت حرفه ای تبدیل شد برام

یه پسره تو جمع مسخرم کرد که هه هه چس دودیه طرف منم از لجش همون شب یاد گرفتم چطوری فرو بدم دودشو

حاصلش رو باید بشینیم دوساعت برات توضیح بدم چه دردسریه!

از این سیگار ال ای دیا هم گرفتم ولی لامصب هیچی جای تلخی اون سیگار کوفتی رو نمیده:mpr:

ولی من پروسه سیگاری شدنم 6 سال طول کشید

لینک به دیدگاه

تاپیکت جالب بود...

من سیگار کشیدم یه چند باری...

یه مدت خیلی حالم بد بود دقیقا روزشم یادمه رفتم خارج شهر با دو تا سیگار...بار اولم بود 3 سال پیش...

و البته زمانی که خودت اشاره کردی بعد مشروب...

به هر حال خیلی روش اصرار ندام و واقعا وابستگی بهش به نظرم خیلی بده...

یه ادمی که خیلی دوسش داشتم یه زمانی رو سعی کردم ترک بدم اما نشد...

لینک به دیدگاه

با اجازه ابوالفضل عزیز این تصاویر که برام جالب بود رو گذاشتم اینجا!اگه نامناسبه ویرایشش با شما دوست عزیز!

تبلیغات به یادماندنی ضد سیگار

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

لینک به دیدگاه

این مطلبو قبلا خونده بودم.همیشه برام سوال بود کدومش مهمتره!اگه صلاح می دونی تو ظر سنجی بذار!!!

علل گرایش نوجوانان به مصرف سیگار

1- دلایل فردی : اعتماد به نفس پایین، روحیه سركش، كاهش ارتباط با اطرافیان، اطلاعات ناكافی و نادرست ازتاثیر مصرف دخانیات، داشتن نگرش مثبت به دخانیات، احساس بزرگ نشان دادن خود،‌ نداشتن توانایی مقابله با فشار دوستان

2- گروه همسالان: داشتن دوستان و همكلاسی‌های سیگاری.

3- علل خانوادگی: سیگاری بودن والدین، كاهش ارتباط با والدین، فرق گذاشتن بین فرزندان به ویژه دختران و سخت‌گیری بیش از حد والدین نوجوان و جوان. برخورد نامناسب والدین در برابر فرزندانی كه به سیگار تمایل پیدا می‌كنند، موجب ایجاد یك چرخه معیوب می‌شود كه در آن مصرف سیگار، برخورد نامناسب و مصرف مجدد سیگار تكرار می‌شود.

4- مدرسه: غیبت غیرموجه، كاهش نمرات تحصیلی و برخورد نامناسب اولیای مدارس نوجوانان و جوانان

5- علل محیطی و اجتماعی: در دسترس بودن سیگار، تبلیغات شركت‌های دخانی، فروش دخانیات به جوانان و نوجوانان، قیمت پایین آن،وضعیت اقتصادی، اجتماعی پایین

6- بلوغ: فرآیند بلوغ و نوجوانی، صفاتی را بروز می‌دهد كه بر تصمیم‌گیری صحیح آنان در رابطه با مصرف دخانیات تاثیر منفی می‌گذارد.

لینک به دیدگاه

من تو زندگیم زیاد سیگار نکشیدم.شاید 200 تا نخل نشه.همه اش هم بیشتر به قول معروف چس دود بوده

ولی قلیونی هستم و درک میکنم ابولفضل چی میگه.

چون همین دیروز 20 هزار تومان خرج قلیون کردم.2 بار از یگان جیم زدم.

باور کنید 45 دقیقه به شروع پستم باقی مونده بود.6000 تومان پول اژانس دادم که برم و برگردم.رفتم در یک کافه 10 دقیقه کام گرفتم و برگشتم.

اگر یک دقیقه دیرتر میرسیدم لو میرفتم.در ضمن قبلا تعهد دادم که جیم نزنم و اگر ایندفعه لو میرفتم تا 20 روز باید تو یگان میموندم

کلا من هم توصیه میکنم که تا به یک چیز اعتیاد کامل روانی پیدا نکنید .

لینک به دیدگاه
این مطلبو قبلا خونده بودم.همیشه برام سوال بود کدومش مهمتره!اگه صلاح می دونی تو ظر سنجی بذار!!!

علل گرایش نوجوانان به مصرف سیگار

1- دلایل فردی : اعتماد به نفس پایین، روحیه سركش، كاهش ارتباط با اطرافیان، اطلاعات ناكافی و نادرست ازتاثیر مصرف دخانیات، داشتن نگرش مثبت به دخانیات، احساس بزرگ نشان دادن خود،‌ نداشتن توانایی مقابله با فشار دوستان

2- گروه همسالان: داشتن دوستان و همكلاسی‌های سیگاری.

3- علل خانوادگی: سیگاری بودن والدین، كاهش ارتباط با والدین، فرق گذاشتن بین فرزندان به ویژه دختران و سخت‌گیری بیش از حد والدین نوجوان و جوان. برخورد نامناسب والدین در برابر فرزندانی كه به سیگار تمایل پیدا می‌كنند، موجب ایجاد یك چرخه معیوب می‌شود كه در آن مصرف سیگار، برخورد نامناسب و مصرف مجدد سیگار تكرار می‌شود.

4- مدرسه: غیبت غیرموجه، كاهش نمرات تحصیلی و برخورد نامناسب اولیای مدارس نوجوانان و جوانان

5- علل محیطی و اجتماعی: در دسترس بودن سیگار، تبلیغات شركت‌های دخانی، فروش دخانیات به جوانان و نوجوانان، قیمت پایین آن،وضعیت اقتصادی، اجتماعی پایین

6- بلوغ: فرآیند بلوغ و نوجوانی، صفاتی را بروز می‌دهد كه بر تصمیم‌گیری صحیح آنان در رابطه با مصرف دخانیات تاثیر منفی می‌گذارد.

همش مهمه ولی نقش خود آدم تعیین کننده تره. تا کسی نخواد آدم سیگاری نمیشه هرچند که شرایط اطراف آدم هم خیلی تاثیرگزاره.

لینک به دیدگاه

اغا شما دارید نا مردی میکنید در حق سیگار.بذار اونم بیاد از خودش دفاع کنه.همتون دارید بدشو میگید.

خداییش سیگار بدترین چیزی هست که ادم میتونه بهش معتاد بشه.اگه تریاک بکشه ادم بهتر از سیگار هست.ولی خب بعضیا اینجوری هستند که حتما باید خودشون تجربه کنن.متاسفانه تجربه هم مدرسه ای هست که شهریه اش ممکنه خیلی سنگین باشه

لینک به دیدگاه

واقعا ممنون

متن هایی که نوشته بودین رو کاملا میشد درک کرد.خیلی قشنگ احساسات تون رو بیان کرده بودین.

من خودم و توی خونواده ام اصلا سیگاری نداریم. به همین دلیل به سیگار علاقه ندارم.

لینک به دیدگاه

من میام تو این تاپیک بوی دود حس میکنم:w58:

الان چن روزه دچار جنون شدم که اگه یه وروزی هم بخوام سیگار بکشم...عمیق میکشمو تو سینم دودو حبس میکنم :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
منم متاسفانه سيگاريم مخصوصا الان كه فكرم به خاطر مشكلي درگيره روزي يه بسته و نيم دود ميكنم ولي مشكلم اگه حل بشه به خودم قول دادم كه ديگه نميكشم.

درود :hxh5v6h2nsqgyuf5c8y

ببخشید جسارت میکنما

راستش منم از این قولا به خودم دادم

اما مگه مشکلای زندگی حل میشه؟

لینک به دیدگاه
درود :hxh5v6h2nsqgyuf5c8y

ببخشید جسارت میکنما

راستش منم از این قولا به خودم دادم

اما مگه مشکلای زندگی حل میشه؟

خواهش ميكنم. منم دفعه اولم نيست از اين قولا ميدم ولي الان كه حوصله مسائل فرعي رو ندارم. تصميمشم نگيريم كه ديگه هيچ وقت ترك نميكنيم.:دي

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...