رفتن به مطلب

از دو جنسه ها بیشتر بدانیم

ارسال های توصیه شده

دوجنسه ها یا ترانسکشوال ها یا shemales

من همیشه سئوالات زیادی تو ذهنم در مورد افراد دو جنسه بود، با دوستان هم که بحث می کردیم باز هم به نتیجه ای نمی رسیدیدم....

جدیدا دو سئوال برای من پیش اومده و خوشحال می شم اگه کسی تونست به سئوال من جواب بده...

سئوال رو آخر تاپیک گذاشتم....

آنچه که ما به آن دو جنسی می گوییم بیشتر شامل دوجنسی های زن می شود.در حالیکه دو جنسی ها به چند دسته تقسیم می شوند:

1-دو جنسی کاذب: ژن در این افراد ژن زنانه است اما ظاهر مردانه

. ایندسته دومین نوع دوجنسی را تشکیل می دهند 2-دو جنسی کاذب مردانه: ژن مردانه هست اما ظاهر زنانه شده

3-دو جنسی واقعی: که شامل 10در صد دوجنسی ها می شود.از نظر ژن اغلب زنانه هستند و ندرتا هم سرطان غدد تناسلی در آنها دیده می شود.بارداری در آنها خیلی کم اتفاق می افتد.ممکنه حالت موزاییک(مخلوط)و ندرتا هم حالت مردانه در این افراد دیده بشه.

در واقع برخورد با مساله دوجنسی ها که به ندرت یافت می شوند برخورد متفاوتی است.

پدیده ایی استثایی وشگفت آور که اخیرا دوباره به بحث روز بسیاری از جوامع تبدیل شده است مسئله هر مافرودیتها یا همان دوجنسی ها می باشدکه اکنون این مسئله در انگلستان بیشتر از از کشورهای دیگر شایع شده است . در اینجا قصد دارم شما را با این افراد،نوع زندگی شان ودلیل پیدایش این پدیده بیشترآشنا کنیم ....

به فردی دو جنسه میگوئیم که در حالتی میان دو جنس مذکر ومؤنث متولد شده باشدوبطور کلی یا جزئی اندامهای تناسلی مردانه و زنانه داشته باشد.در اصطلاح لاتین به این افراد هرمافرودیت یا انتر***وال

می گویند .

Hermaphroditeپیدایش واژه

که به معنای موجود دو جنسه میباشد در اصل یونانی بودهhermaphroditeواژه

یکی از aphrodite یکی از خدایان اسطوره ایی یونان و hermesکه مرکب از دو واژه

الهه های افسانه ایی یونان میباشد

نکته جالب اینکه انسانهای دو جنسه خودشان را به عنوان موجودی با یک جنس قبول دارند.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 41
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

نکته ایی در رشد جنین وجود دارد که باعث می شود آن جنین تبدیل به پسر یا دخترشود.

تنها دلیلی که باعث میشود یک جنین موجودی نر یا ماده شود به هورمون تستسترون بستگی

دارد . جنینی که تبدیل به جنس مذکر میشود با این هورمون شستشو میشود اما در پیدایش جنس

جنس مؤنث اینکار شکل نمی گیرد . به عبارتی زمانی یک جنین تبدیل به جنس مؤنث میشود که

هورمون تستسترون از جنس ماده آزاد نشده باشداما گاهی اوقات تقسیم ژنتیکی کار طبیعی خود راصورت نداده وکودکی به دنیا می آید که ویژگی های جنسی هر دو جنس را دارا می باشد که

در اصطلاح به این فرد دوجنسی یا میان جنسی میگوئیم..

چرا اطلاعات زیادی از این افراد در دست نیست؟

اگر واقعا از هر دوهزار نفر یک نفر دوجنسی هست آنگاه این افراد در کجا هستند؟ چرا از آنان

وزندگی شان اطلاعات بیشتری در دست نیست ؟ واقعیت اینست که این افراد در گیر مسائل شخصی که در اطرافشان اتفاق می افتد هستند . در واقع گروه نسبتا کوچکی از دو جنسی ها در جهان وجود دارند که تعداشان به طور منظم در حال افزایش است اما اکثریت آنان در انزوای کامل بسر میبرند که دلایل اصلی این انزوا را می توان ترس وخجالت عنوان کرد . این افراد اکثرا از سوی خانواده ؛ اطرافیان وحتی جامعه طرد میشوند وبه همین دلیل تصمیم میگیرند زندگی در سکوت وخاموشی به دور از اینکه در معرض عموم مردم باشند را ادامه دهند.البته تعدادی از این افراد سعی میکنند که با عمل های جراحی خود را از این حالت رها کرده وتبدیل به موجودی با یک جنسیت خاص شوند ولی بدلیل پیچدگی های این مسئله که از زمان شکل گیری جنین در رحم مادر تا تولد اتفاق می افتد معمولا نتایج این عمل ها رضایت بخش نیست.

ایجاد رابطه با این افراد

آنها همانند ما به تمامی نیازهای روحی – روانی و عاطفی و احساسی احتیاج دارند . نکته ایی که در اینجا باید آن را مد نظر داشته باشیم این است که باید از نگاه کردن به این افراد به عنوان انسانهای عجیب وغریب و اشتباهات زیست شناسی اکیدا خودداری کنیم. آنها در واقع مظهر طبیعی خلقت خداوند هستند واگر خداوند نمی خواست ؛ این افراد بدین شکل بدنیا نمی آمدند.

لینک به دیدگاه

'تغییر جنسیت داده ها راضی هستند'

نتایج یک پژوهش انجام شده در بریتانیا نشان می دهد بسیاری از کسانی که جنسیت خود را از مرد به زن تغییر داده اند علی رغم بروز عوارض جانبی در برخی موارد، عموما از نتایج جراحی‌‌های انجام شده رضایت دارند.

در بیمارستانهای وابسته به دانشگاه لستر بریتانیا، در پژوهشی، نتایج این نوع جراحی در مورد 220 نفر بررسی شد.

نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که در 88 درصد موارد، بیماران از حاصل کار رضایت دارند و تنها هفت درصد بیماران از حاصل جراحی انجام شده راضی نیستند.

یک کارشناس در تحلیل یافته های این پژوهش گفت نتیجه ارائه شده در نشریه اورولوژی بریتانیا (BJU International) نشان دهنده اراده بیماران برای انجام عمل جراحی است.

با این وجود، از مجموع 70 نفری که چند سال پس از عمل جراحی با آنها مصاحبه شده، 29 درصد مشکلاتی برایشان ایجاد شده بود.

جراحی تغییر جنسیت از مرد به زن، یک جراحی عمده محسوب می شود که نه تنها در آن اعضای جنسی مردانه برداشته می شود، بلکه از بافت آن برای ساخت اعضای جنسی زنانه استفاده می شود.

توصیه شده که بیماران مورد حمایت روحی جدی قرار گیرند تا مشخص شود که برای چنین تغییر و جراحی آماده هستند و حتی پیش از جراحی، برای مدتی بعنوان یک زن زندگی کنند تا به فرایند تنظیم شرایط روحی آنها کمک شود.

لینک به دیدگاه

نیاز به جراحی‌های بیشتر

گروه پژوهشگران دانشگاه لستر زندگی 220 بیمار را تحت نظر گرفتند تا واکنشهای آنها را درست بعد از عمل جراحی بررسی کنند و نظارت بر روی 70 نفر بطور خاص تا چند سال بعد از جراحی ادامه پیدا کرد.

در شماری از این 70 نفر، پیچیدگی‌هایی از جمله رشد موهای زائد، پایین افتادن اعضاء جنسی جایگزین، و حتی در مواردی نقرس یا مرگ بافت رخ داده است.

از اینرو برخی بیماران مجبور به انجام جراحی‌های بیشتر شدند.

با این حال حدود سه چهارم این 70 نفر گفتند که از نتیجه عمل جراحی اولیه خود راضی هستند.

جاناتان گودارد، نویسنده اصلی این گزارش، که خود یک اورولوژیست (متخصص مجاری ادرار) است، می گوید:"نتیجه این جراحی پیچیده به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ از جمله تجربه فنی جراح، مقدار و کیفیت بافتی که برای بازسازی موجود است و مهمتر از همه انتظارات واقع گرایانه‌ای که بیماران از جراحی دارند."

لینک به دیدگاه

موفقیت

تقریبا یک چهارم بیماران گفتند پس از جراحی توانستند با شریک زندگی خود رابطه جنسی داشته باشند و تقریبا نیمی از آنها عنوان کردند که می توانند به اوج لذت جنسی برسند.

دکتر کریستفر ویلیامز، یک روانشناس بالینی که در مسائل تغییر جنسیت تخصص دارد گفت بسیاری از کسانی که جراحی را انجام می دهند موانع عمده ای را از پیش رو برداشته اند تا به مرحله جراحی برسند.

او می گوید:"چنین موفقیتی نه تنها به مهارت جراح بستگی دارد بلکه به روند آماده سازی روحی بیمار و توضیح مشکلات احتمالی نیز بستگی دارد."

لینک به دیدگاه

shad23_1210485575.jpg

و در نهایت سئوالی که من از شما دارم :

1)خدا روزی که انسان رو خلق کرد، اون رو شامل دو جنس نر و ماده قرار داد، حالا با این تفاسیر یک دوجنسه در کجای خلقت جا داره؟ آیا منظور خدا قالب و ظاهر بوده نه درون؟ چرا در آیات و احادیث و... سخنی از این افراد نشده؟ آیا تکلیف این افراد فقط انجام عمل و تغییر جنسیت بدون در نظر گرفتن ظاهر خدا دادی هست ؟

2)شما اگه دو جنسه بودید چکار میکردید؟

لینک به دیدگاه
m8k0m0.jpgو در نهایت سئوالی که من از شما دارم :

1)خدا روزی که انسان رو خلق کرد، اون رو شامل دو جنس نر و ماده قرار داد، حالا با این تفاسیر یک دوجنسه در کجای خلقت جا داره؟ آیا منظور خدا قالب و ظاهر بوده نه درون؟ چرا در آیات و احادیث و... سخنی از این افراد نشده؟ آیا تکلیف این افراد فقط انجام عمل و تغییر جنسیت بدون در نظر گرفتن ظاهر خدا دادی هست ؟

1- از کجا میدونین آفریدگار کائنات که فارسی زبانان نام خدا را برایش انتخاب کرده اند، انسان را به شیوه آدم و حوا حلق کرده؟

منظور کسی را میتوان فهمید که بشه بهش دسترسی داشت.

نه اینکه یک عده بگویند ما به او دسترسی داریم و این هم پاسخ..... :JC_thinking:

2- درباره بعضی چیزها، تا نباشی نمیتونی نظر بدی.

چون نظر دادن با توجه به جهان بینی شکل میگیره.

جهان بینی من هم الان بر اساس جهان بینی یک مرد است....

لینک به دیدگاه
m8k0m0.jpg

راجع به سوال اول نمیتونم جوابی بدم

اما باید درکشون کرد

آیات و احادیثم که...

اما وقتی عمل راه چارشه چرا که نه!

راجع به سوال دوم

عمل میکردم

ولی این نظر منی هست که جای اونا نیستم!

کسی تا تو موقعیتی نباشه نمیتونه بگه چیکار میکردم!

لینک به دیدگاه
1- از کجا میدونین آفریدگار کائنات که فارسی زبانان نام خدا را برایش انتخاب کرده اند، انسان را به شیوه آدم و حوا حلق کرده؟

منظور کسی را میتوان فهمید که بشه بهش دسترسی داشت.

نه اینکه یک عده بگویند ما به او دسترسی داریم و این هم پاسخ..... :jc_thinking:

یک ساعته تایپ کردم همش پاک شد

اینجا دو حالت به وجود میاد

1) خدایی وجود نداره و انسان به مروز زمان به تکامل رسیده و به انسان امروزی تبدیل شده، که این با اساس جهان مطابقت نداره، تا خالقی نباشه مخلوقی شکل نمی گیره، هدایت و نظم جهانم نمی تونه خودبه خود شکل گرفته باشه، چون این علم حاکم بر جهان و کهکشان حتی بسیار فراتر از عقل بشیرت هست و این دانش جهان باید سرچشمه ای داشته باشه...

2) خدایی وجود داره که ما فارسی زبانا بهش می گیم خدا، حالا اگه آفرینش براساس آدم و حوا نباشه، عقل ما به ما می گه که ممکن نیست آفرینش جز این باشه، خدایی وجود داره که انسان رو خلق کرده....

هر چیزی که قابل دسترسی نباشه دلیل بر عدم وجودش نیست مثل عواطف و احساسات

ما انسان ها خیلی چیزها رو باور دارم که به هیچ عنوان ملموس نیس ولی از نظر عقلی به همه ثابت شده که وجود دارند

2- درباره بعضی چیزها، تا نباشی نمیتونی نظر بدی.

چون نظر دادن با توجه به جهان بینی شکل میگیره.

جهان بینی من هم الان بر اساس جهان بینی یک مرد است....

این کاملا درسته، ولی وقتی پای یک ترنس میاد وسط تمام جهان بینی ها و نگرش ها رو می بره زیر سئوال....

لینک به دیدگاه

اینجا دو حالت به وجود میاد

1) خدایی وجود نداره و انسان به مروز زمان به تکامل رسیده و به انسان امروزی تبدیل شده، که این با اساس جهان مطابقت نداره، تا خالقی نباشه مخلوقی شکل نمی گیره، هدایت و نظم جهانم نمی تونه خودبه خود شکل گرفته باشه، چون این علم حاکم بر جهان و کهکشان حتی بسیار فراتر از عقل بشیرت هست و این دانش جهان باید سرچشمه ای داشته باشه...

2) خدایی وجود داره که ما فارسی زبانا بهش می گیم خدا، حالا اگه آفرینش براساس آدم و حوا نباشه، عقل ما به ما می گه که ممکن نیست آفرینش جز این باشه، خدایی وجود داره که انسان رو خلق کرده....

هر چیزی که قابل دسترسی نباشه دلیل بر عدم وجودش نیست مثل عواطف و احساسات

ما انسان ها خیلی چیزها رو باور دارم که به هیچ عنوان ملموس نیس ولی از نظر عقلی به همه ثابت شده که وجود دارند

1- نه اینطوری نیست، هنوز نظر قطعی درباره این قضیه وجود نداره.

ما نمیتونیم همه چیز را با عقل خودمون بسنجیم.

مثلا ما تا مصالح ساختمانی نداشته باشیم،نمیتونیم ساختمانی را بسازیم.

اما آیا برای ساخت و به وجود امدن اینهمه سیاره و کهکشان و.....،مصالحی بوده،اگر بوده این مصالح کجا نگهداری میشده؟

این سوالات جواب ندارد مگر اینکه جوابش را بندازیم گردن موجودی تا از فکر کردن راحت شیم.

2- این قضیه همجنـــس ها در گذشته هم بوده، اما کسی توجهی بهش نداشته.

اما در زمان حال زیادی بهش توجه شده، از طرفی یک عده که مرض هم دارند قاطی این بازی شدن و این قضیه را علاوه بر یک بیماری جسمی، به یک فساد اخلاقی تبدیل کردن که حتی انسان هایی که گرایش جنسی به هم ندارند، باز از روی مرض با هم رابطه دارند.

لینک به دیدگاه

1- نه اینطوری نیست، هنوز نظر قطعی درباره این قضیه وجود نداره.

ما نمیتونیم همه چیز را با عقل خودمون بسنجیم.

اره درسته، عقل هم می تونه هدایت کننده باشه هم گمراه کننده، اما نباید قوه عقل رو دست کم گرفت، توی این دنیای در هم برهم ما باید به عقلمون تکیه کنیم...

مثلا ما تا مصالح ساختمانی نداشته باشیم،نمیتونیم ساختمانی را بسازیم. با این موافقم

اما آیا برای ساخت و به وجود امدن اینهمه سیاره و کهکشان و.....،مصالحی بوده،اگر بوده این مصالح کجا نگهداری میشده؟

وقتی ما به هیچین مسئله ای بر می خوریم، وقتی به هرچیزی فراتر از عقل و منطق بر می خوریم، وقتی اندازه خودت رو نسبت به جهان پیش روت حساب می کنی وقتی کوچیکی خودت رو در برابر کائنات می بینی اون وقت باید چیزی فراتر از حد تصور ما وجود داشته باشه باید نیرویی بالاتر از ما وجود داشته باشه...

برای مصالح سیارات و کهکشان ها تا جایی که من می دونم باید دنیا و کهکشان ها از یک سری گاز ها و ذرات ها تشکیل شده باشن...

2- این قضیه همجنـــس ها در گذشته هم بوده، اما کسی توجهی بهش نداشته.

اما در زمان حال زیادی بهش توجه شده، از طرفی یک عده که مرض هم دارند قاطی این بازی شدن و این قضیه را علاوه بر یک بیماری جسمی، به یک فساد اخلاقی تبدیل کردن که حتی انسان هایی که گرایش جنسی به هم ندارند، باز از روی مرض با هم رابطه دارند.

اره دیگه خیلی ها فقط منتظر سوء استفاد از موقعیت هان....

لینک به دیدگاه
یا عقده؟:ws51:

چه عقده ای آخه !!!!

وقتی دو طرف از لحاظ جنسی، موردی ندارند اما باز با همجنسشون رابطه دارند، چرا باید بگیم عقده؟

این یک مرض است، عقده یعنی سرکوب شدن چیزی در گذشته.

باز هم نمیدونم این آدم ها در گذشته در چه چیزی سرکوب شدن. :JC_thinking:

لینک به دیدگاه
چه عقده ای آخه !!!!

وقتی دو طرف از لحاظ جنسی، موردی ندارند اما باز با همجنسشون رابطه دارند، چرا باید بگیم عقده؟

باز هم نمیدونم این آدم ها در گذشته در چه چیزی سرکوب شدن. :jc_thinking:

منظورم تو ایران بود

چون جنس مخالف جیزه!فاحشه است!سنگساره!باید وایسی تا بختت باز بشه!

لینک به دیدگاه
چه عقده ای آخه !!!!

باز هم نمیدونم این آدم ها در گذشته در چه چیزی سرکوب شدن. :JC_thinking:

شاید بخشیش به عقده برگرده

مثلا یه بار یه جا خوندم کسی بود که در بچه گیش مورد سوء استفاده جنس موافق قرار گرفت و برای همین در آینده تبدیل به موجودی هم جنس گرا شد....

به نظر من وقتی انسان در پاسخ یه یک غریضش از راه نامطلوب و نادرست وارد عمل بشه به مرور تنوع طلبی در اون به وجود میاد

چون غریزه جنسی می تونه از دیگر قوا قدرت سرکشیش بیشتر باشه

و اگه فرد فقط به دنبال رفع ابن نیاز بره

مطمئنا هر روز این نیاز شکل جدیدی به خودش می گیره

تا جایی که به حد افراطی یعنی همجنسگرایی می رسه. البته اینم یه نظر بود.... :hrqr6zeqheyjho1f9mx

لینک به دیدگاه

من متوجه نشدم چجوری میشه که اینجوری میشه!!:ws52:

یک احکام بی نهایت مضحک و خنده داری درباره ارث براشون وجود داره که نگوووووووووووووووووووووووووو

لینک به دیدگاه
من متوجه نشدم چجوری میشه که اینجوری میشه!!:ws52:

یک احکام بی نهایت مضحک و خنده داری درباره ارث براشون وجود داره که نگوووووووووووووووووووووووووو

:w58:

وقتی اونجوری بشه دیگه اینا هم اینجوری می شن...

جدی، اگه الان احکامو در دسترس داری بزار.... :ws38:

لینک به دیدگاه

خب به نظر من همه چیز در قرآن گفته نشده

درواقع قرآن خیلی کلی بیان شده....

میتونم بگم حتما دلیلی واسش وجود داره

که خودمم خیلی دوس دارم بدونم

سوال دومم:

اول باید شکر کنم خدا رو که اینطوری آفریده نشدم

و اگه بودم...فک کنم میتونستم با جراجی این مشکل رو برطرف کنم...

لینک به دیدگاه
خب به نظر من همه چیز در قرآن گفته نشده

درواقع قرآن خیلی کلی بیان شده....

میتونم بگم حتما دلیلی واسش وجود داره

که خودمم خیلی دوس دارم بدونم

سوال دومم:

اول باید شکر کنم خدا رو که اینطوری آفریده نشدم

و اگه بودم...فک کنم میتونستم با جراجی این مشکل رو برطرف کنم...

می دونی من دنبال دلیلی هستم که بشه همه از هر غشری رو باهاش قانع کرد...

اینکه بگیم حتما دلیلی بوده که به خاطرش گفته نشده فقط برای یک عده ی کم قابل قبوله :hrqr6zeqheyjho1f9mx

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...