رفتن به مطلب

!!!!!!!!!نوزدهمین میزگرد خانواده باموضوع:شناخت پیش ازازدواج ومسائل زناشویی!!!!!!!!!

ارسال های توصیه شده

من فک می کنم اول چیزی که تو این بحث مهمه اینه که طرفین اول خودشون نیازهاشونو بدونن و اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند. و نکته دیگه ای که مهمه وجود زمانی قبل از ازدواج برای آشنایی در همه موارد که یکیشم همینه .. تا حدودی با نظر بهرام موافقم ..

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 45
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دوستان میان نظر میدن میشه یه کم بیشتر توضیح بدن :JC_thinking:

به نظرم تا حدودی میشه میفهمید ...از رفتارا و نوع برخوردهای روزمره طرف مقابل میشه بعضی چیزا رو فهمید....

مثلا :JC_thinking:

• Like 2
لینک به دیدگاه
فقط موارد حاد زود انزالی میشه تشخیص داد

کسانی که با کوچکترین حرف یا بحثی تحریک میشن

اما خیلی ها قابل تشخیص نیست تا رابطه ای نباشه :JC_thinking:

منظورت اینه که افراد از ویژگی هاشون اطلاع ندارن ؟

فک نکنم دیگه ازین افراد وجود داشته باشه هااااا، اگه هم باشه خیلی کمه

درضمن این ویژگی با دیدن یک فیلم به احتمال خیلی زیاد مشخص میشه، فرض کنید که این شخص هیچوقت در طول رندگیش این چیزارو ندیده و تو این شرایط قرار نگرفته ( که کاملا بعیده) ، هنگام آزمایش خون یک فیلم آموزشی برایشان پخش میشه، دیگه خیلی خیلی طرف باید پرت باشه که نفهمه :zadan::vahidrk:

• Like 4
لینک به دیدگاه
دوستان میان نظر میدن میشه یه کم بیشتر توضیح بدن :JC_thinking:

مثلا :JC_thinking:

کلا مثل اینکه ادما به 2دسته گرم مزاج و سرد مزاج تقسیم میشن

ادمایی که گرم مزاج هستن معمولا تو روابط روزمرشون هم مشخص میشن

مثلا ادمایی هستن که بیشتر احساسات و عواطفشون و بروز میدن

ادمای پرشور و حرارتی هستن و چیزایی مثل این ...البته ممکنه استثنا هم داشته باشه

و از طرفی ادمای دیگه ای داریم که برعکسه اینا ادمای چهارچوب بندی شده تری هستن ...خیلی اهل بروز احساساتشون نیستن بیشتر احساسشونو تو دلشون نگه میدارن،حتی تو راه رفتن بعضیا میشه این و دید...شل و اروم راه میرن شبیه ادمای افسرده

تا حدودی منزوی هستن و گوشه گیر خیلی شور و هیجان ندارن اینجور ادما ادمای سرد مزاج تری هستن....

ولی خب توی بعضیا از ظاهر و رفتارشون شاید پیدا باشه ولی تو بعضیا نیاز به شناخت طولانی تری هست تا بشه به این موضوعا پی برد :ws52:البته اینایی که گفتم در حد شنیده های منه شاید دقیق نباشه

به قول دوستمون اول ادم باید از خودش به یه شناختی برسه و اول این و بدونه که خودش جز کدوم دستست و از طرف مقابلش چه انتظاراتی داره

بعد با یه سری شواهدی مثل این و گاهی اوقات صحبت کردن درمورد این موضوعا بفهمه که طرفش جز کدوم دسته هستش

معمولا اگه یکی از این دو دسته به صورت مخالف باهم برخورد کنن زندگیای خوبی کنار هم نخواهند داشت چون کم کم به دلیل اینکه یکی نمیتونه از پس خواسته های دیگری بر بیاد افسردگی و رفتارای عصبی به وجود میاد و مشکل ایجاد میکنه

ولی حالا یه سوالیم خودم دارم ....صحبت کردن در مورد این مسائل تو مملکته ما یه کم سخته ...یا بهتره بگم خیلی سخته

دختری که مثلا ازدواج سنتی میکنه چطور میخواد همچین موضوعی و بپرسه؟یا دربارش حرف بزنه فک نکنم کار اسونی باشه!

• Like 12
لینک به دیدگاه

خیلی برام عجیبه که هنوز هم مردم به خاطر مشکلات جنسی از هم جدا میشن.

از طرفت میپرسی چی دوس داره ، خودتم میگی ...بعد هردوطرف رعایت میکنن........فقط اگر سطح گرم و سرد باشه مشکل ساز میشه .

• Like 6
لینک به دیدگاه

دیگه اگه مسائل جنسی واسشون مهمه باید قبلش نظر طرفشونو بپرسن :164:

یکی از بزرگ ترین عامل طلاق بینزوج های جوان

مساله زود انزالی هستش :JC_thinking:

فکر کنم مساله همین دوست سیتی هم به خاطر همین مساله اس :JC_thinking:

یکی از مشکلاتشون همین بوده:hanghead:

ولی بیشتر به سرد مزاجیه ربط داره

• Like 6
لینک به دیدگاه

من قبلا به این موضوع فکر کرده بودم

به نظر من اول باید خودمون رو از نظر جنسی بشناسیم البته نمی دونم چطوری

می گن از نظر جنسی برخی در اصطلاح آتیششون تنده و برخی سردن و ...

خب ما از کجا بفهمیم خودمون جز کدوم دسته ایم ؟

چه تعریفی برای نیاز جنسی متعادل وجود داره؟

برای اینکه با گفتگو بشه فهمید دو طرف از نظر جنسی هماهنگن باید خودشون رو بشناسن دیگه

• Like 4
لینک به دیدگاه

سلام بحث جالبه!

چند تا نکته می گم..........

به نظر من وقتتون رو صرف این نکنید که بفهمید طرف مقابل.....

چون کار سختیه!

ولی خوب خیلی زندگی ها سر همین مثلا از هم می پاشه!

به نظر من اگر واقعا ادم می خواد زندگی کنه یک عمر با کسی که دوسش داره!

یا نداره!

30دقیقه لذت جنسی نمی تونه تو اون دوست داشتن تاثیر بزاره! و واسه همون چند 30 دقیقه همه چی رو خراب کنیم!

درسته نیاز بزرگه!

ولی اینو می دونستید با خیلی رفتارها میشه نیاز جنسی رو برطرف کرد!

دیگه حرفی ندارم!

من که سعی نمی کنم دنبال این موضوع باشم!

پیروز باشید!

نظر من البته!

• Like 4
لینک به دیدگاه
سلام بحث جالبه!

چون کار سختیه!

یا نداره!

30دقیقه لذت جنسی نمی تونه تو اون دوست داشتن تاثیر بزاره! و واسه همون چند 30 دقیقه همه چی رو خراب کنیم!

درسته نیاز بزرگه!

دیگه حرفی ندارم!

پیروز باشید!

نظر من البته!

شدیدا مخالف ام

به نظر من زمانی که زن و شوهر برای هم عادی شدن و اون حس و حال عاشقی از بینشون رفت

تنها چیزی که میتونه این دو نفر رو به هم علاقه مند نگه داره

گرمی رابطه جنسی اون هاست :JC_thinking:

• Like 3
لینک به دیدگاه

این شناخت باید به مرور با توجه به شناخت در زمینه های دیگه پیش بیاد

اما به نظرم با توجه به فرهنگ و سنت های موجود احتمال هست یا اصولا هیچ کدوم از طرفین شناختی از موضوعات جنسی نداشته باشند یا اگاهی اونا بسیار کم باشه و فقط به این محدود بشه که دو جنس پس از ازدواج عمل حنسی هم دارند و یا اینکه هر دو طرف اگاه باشند اما هر گز نه بحثی در این موارد داشته اند و نه از هم سوالی کرده اند

حل این مسئله درزمانی که دو نفر دیگه بالغ شده اند که لابد قصد ازدواج دارند در صورتی اسان است که طرفین خود در دوره نو جوانی از طرف خانواده یا نهاد های اموزشی مربوطه ی دولتی و غیر دولتی به خوبی در این باره اموزش دیده باشند در کشور هایی که حتی رسانه ها نیز اشکارا در این آموزش به نوعی سهیم هستند کار ساده ای ست اما در ایران

دو نفر باید قبول کنند که این سوالات از هم دیگه هرگز به معنای هرزه گی و توقعات جنسی خاصی از طرف مقابل نیست . مطرح کردن این سوالات به معنای کاری خلاف ادب و اخلاق نباید در نظر گرفته شود . دو طرف باید برای رفتن به عمق این موضوع با احتیاط رفتار کنند

ولی به نظرم با توجه به وضعیت موجود بهترین کار اینه که دو طرف با هم توافق کنند که یک مشاوره قبل از ازدواج با مشاورین متخصص داشته باشند که ایشان به عنوان شخص ثالث متصدی امر رسیدگی بشه که این شخص هم از میزان اگاهی هر کدام از اونا اگاه میشه هم راهنمایی های لازم رو انجام میده

ممنونم از پاسخ کامل شما:icon_gol:

باقسمتهای های لایت شده موافقم:a030:

به نظر من ازدواج ایده آل ازدواجیه که در اون طرفین مدتی (1 تا 2 سال) با هم بوده باشند ( منظورم از با هم بودن روابط جنسی نیست ، رابطه صرفاً دوستانه و احساسی برای جلب اعتماد ) و در طی این دوران به نتیجه ازدواج رسیده باشند . در این مدت طرفین میتونن چنان جو صمیمی ای بوجود بیارن که از هر دری صحبت کنن ، حتی مسائل جنسی ، و با سنجیدن همه جوانب زندگی مشترک ، به ازدواج برسند . در اینصورت فکر نکنم مساله مبهمی برای طرفین، بعد از ازواج وجود داشته باشه .

آشنایی به مدت یک یا دوسال؟؟؟؟؟:icon_pf (34):خود این مدت منجر به سردی احساسی بین دوطرف میشود بسیار مشکلات بیشتری برای طرفین بوجود می آورد.....حد نرمال برای آشنایی حدود شش ماه است که بیشتر کارشناسان ازدواج قبول دارند البته این مدت آشنایی بسته به خیلی موارد میتواند کم یا زیاد شود اما حد نرمال قضیه شش ماه است:a030:

ببین اگه اون رابطه احساسی که من گفتم به وجود بیاد، و طرفین بهم اعتماد کنن، اونوقت خود به خود درباره جزئی ترین مسائل هم با هم صحبت میکنن، صریحتر بخوام بگم اینجوری میشه که این دو شخص قبل از ازدواج تو رویا و افکارشون با هم زندگی میکنن و به نیازهای هم پی میبرند

همون قسمت رنگی شده؛در رویا وافکار زندگی کردن رو قبول داشتم زمانی......اما این راه صحیحی نیست....چون میزان تحریک ونوع رفتار باواقعیت زمین تا آسمان متفاوت است:icon_gol:پس این قضیه را من تقریبا رد میکنم:icon_gol:

به نظرت مثلا

دختر یا پسر بگن

من فلان شوهری میخوام که هر روز..............

فلان کار رو انجام بده

فلان کار رو انجام نده

کافیه تو این شناخت :JC_thinking:

یعنی فقط نیاز های امیزش و نحوه و نوع رو بشناسیم مشکلی پیش نمیاد در اینده :ws38:

یا چیزای دیگه ای هم نیازه :ws38:

چراکه نه؟صحبت کردن راجع به خواسته های جنسی وتوقعات زناشویی چیزی هست که در این میزگرد به دنبال یافتن راهی هستیم که بتوان بدون توهین یا هر مشکل دیگری آنرا مطرح کرد چطور ما میگوییم مثلا من دوست ندارم با من اینگونه رفتار کنی،سرم داد نکشی یا مواردی از این دست اما نوبت به مسائل جنسی که میرسدحیا میکنیم؟مسئله ای که رابطه مستقیم با سلامت جسمی وروحی مادارد

من فک می کنم اول چیزی که تو این بحث مهمه اینه که طرفین اول خودشون نیازهاشونو بدونن و اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند. و نکته دیگه ای که مهمه وجود زمانی قبل از ازدواج برای آشنایی در همه موارد که یکیشم همینه .. تا حدودی با نظر بهرام موافقم ..

دقیقا:a030:هنگامی میتوان راجع به این موضوع صحبت کرد که اول تکلیف ما با خودمان روشن باشدتا بدانیم چه انتظاراتی ازشریک جنسی آینده مان داریم وچه مواردی در این زمینه میتواند به ما در بهبود روابط کمک کند ؟گرچه پاسخ بسیاری از این سوالات در طول زمان وبا داشتن روابط متعددبا شریک جنسی مان داده میشود اما آنچه در طول زمان به آن میرسیم سقف توقعات است وکف این توقعات را ازقبل باید خودمان بدانیم:a030:

کلا مثل اینکه ادما به 2دسته گرم مزاج و سرد مزاج تقسیم میشن

ادمایی که گرم مزاج هستن معمولا تو روابط روزمرشون هم مشخص میشن

مثلا ادمایی هستن که بیشتر احساسات و عواطفشون و بروز میدن

ادمای پرشور و حرارتی هستن و چیزایی مثل این ...البته ممکنه استثنا هم داشته باشه

و از طرفی ادمای دیگه ای داریم که برعکسه اینا ادمای چهارچوب بندی شده تری هستن ...خیلی اهل بروز احساساتشون نیستن بیشتر احساسشونو تو دلشون نگه میدارن،حتی تو راه رفتن بعضیا میشه این و دید...شل و اروم راه میرن شبیه ادمای افسرده

تا حدودی منزوی هستن و گوشه گیر خیلی شور و هیجان ندارن اینجور ادما ادمای سرد مزاج تری هستن....

ولی خب توی بعضیا از ظاهر و رفتارشون شاید پیدا باشه ولی تو بعضیا نیاز به شناخت طولانی تری هست تا بشه به این موضوعا پی برد :ws52:البته اینایی که گفتم در حد شنیده های منه شاید دقیق نباشه

به قول دوستمون اول ادم باید از خودش به یه شناختی برسه و اول این و بدونه که خودش جز کدوم دستست و از طرف مقابلش چه انتظاراتی داره

بعد با یه سری شواهدی مثل این و گاهی اوقات صحبت کردن درمورد این موضوعا بفهمه که طرفش جز کدوم دسته هستش

معمولا اگه یکی از این دو دسته به صورت مخالف باهم برخورد کنن زندگیای خوبی کنار هم نخواهند داشت چون کم کم به دلیل اینکه یکی نمیتونه از پس خواسته های دیگری بر بیاد افسردگی و رفتارای عصبی به وجود میاد و مشکل ایجاد میکنه

ولی حالا یه سوالیم خودم دارم ....صحبت کردن در مورد این مسائل تو مملکته ما یه کم سخته ...یا بهتره بگم خیلی سخته

دختری که مثلا ازدواج سنتی میکنه چطور میخواد همچین موضوعی و بپرسه؟یا دربارش حرف بزنه فک نکنم کار اسونی باشه!

گمان کنم در ازدواج های سنتی این وارسی ها توسط یکی از محارم طرفین انجام میشد البته نمیدونم و از صحت این گفته خودم مطمئن نیستم:th_scratchhead:

من قبلا به این موضوع فکر کرده بودم

به نظر من اول باید خودمون رو از نظر جنسی بشناسیم البته نمی دونم چطوری

می گن از نظر جنسی برخی در اصطلاح آتیششون تنده و برخی سردن و ...

خب ما از کجا بفهمیم خودمون جز کدوم دسته ایم ؟

خوب دونستن این مطلب نباید کار سختی باشه......مثلا اگه ما در طول روز مکرر دچار تحریک شده وزود به زود نیاز به نزدیکی را در خود احساس کنیم یا در هفته چندین بار دچار احتلام شویم یا مواردی از این دست نشان دهنده این است که ما مزاج آتشینی داریم ومصادیق عکس این قضیه نشانگر سردی مزاج ماست

چه تعریفی برای نیاز جنسی متعادل وجود داره؟

به نظر من نیاز جنسی متعادل بنابر شرایطی فیزیکی خود فرد وهمچنین اقلیمی که در آن ساکن است باید تعریف شود مثلا افراد ساکن مناطق گرمسیریا افراد سبزه آتشی تر از افراد با پوست روشن هستندومواردی از این دست ........

برای اینکه با گفتگو بشه فهمید دو طرف از نظر جنسی هماهنگن باید خودشون رو بشناسن دیگه

میشه با گفتگو و از طریق علائم ونشانه های رفتاری در یک بازه زمانی تا حدود زیادی به این سوالات پاسخ داد

سلام بحث جالبه!

چون کار سختیه!

یا نداره!

درسته نیاز بزرگه!

دیگه حرفی ندارم!

پیروز باشید!

نظر من البته!

دوست من به نظر من بیشتر سخنان شما شبیه به شعار است........صراحت مرا ببخشید اما تجربه ثابت کرده یک عمر زندگی با همین 30 دقیقه میتواند ثبات داشته باشد یا از هم بپاشد چون ذات وغریزه انسان به سمت لذت بردن از شریک زندگی خوداست مثل این است که بگوییم مگر ما روزی چند ساعت کفش به پا داریم؟میتوان کفشی را انتخاب کرد که پای مارا اذیت کند اما ظاهر وجنس بسیار مرغوبی داشته باشد؟شما میتوانید چنین کفشی را حتی برای زمانی اندک به پا کنید؟

• Like 9
لینک به دیدگاه
دوست من به نظر من بیشتر سخنان شما شبیه به شعار است........صراحت مرا ببخشید اما تجربه ثابت کرده یک عمر زندگی با همین 30 دقیقه میتواند ثبات داشته باشد یا از هم بپاشد چون ذات وغریزه انسان به سمت لذت بردن از شریک زندگی خوداست مثل این است که بگوییم مگر ما روزی چند ساعت کفش به پا داریم؟میتوان کفشی را انتخاب کرد که پای مارا اذیت کند اما ظاهر وجنس بسیار مرغوبی داشته باشد؟شما میتوانید چنین کفشی را حتی برای زمانی اندک به پا کنید؟

دقیقا و شدیدا موافق ام :w139:

• Like 2
لینک به دیدگاه

این بحث مهمی هست ولی با گفتن نمیشه فهمید که باهم هماهنگی دارند یا نه......

چه بسا بیشتر این مسایل حتی با وجود چندسال زندگی و زیر یک سقف هم بودند حل نشه حتی اگه جفتشون گرم مزاج یا سرد مزاج هم باشند......

خیلی این مسئله بغرنجه مخصوصا تو ایران

• Like 4
لینک به دیدگاه
این بحث مهمی هست ولی با گفتن نمیشه فهمید که باهم هماهنگی دارند یا نه......

چه بسا بیشتر این مسایل حتی با وجود چندسال زندگی و زیر یک سقف هم بودند حل نشه حتی اگه جفتشون گرم مزاج یا سرد مزاج هم باشند......

خیلی این مسئله بغرنجه مخصوصا تو ایران

سلام بانو:wavesmile::icon_gol:

درسته مسئله مهمی هست اما با نگفتن ومطرح نکردن هم حل نمیشه.......همونطور که در مقاله پست دوم تاپیک گفته شده این مسائل درسته که غریزی هست اما نیاز به آموزش داره....

این سوال رو بذارید یه جور دیگه بپرسم

خودشما مگه این شناخت واسه تون مهم نیست؟چطور سعی میکنید به این شناخت برسید؟:th_scratchhead:

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام بانو:wavesmile::icon_gol:

درسته مسئله مهمی هست اما با نگفتن ومطرح نکردن هم حل نمیشه.......همونطور که در مقاله پست دوم تاپیک گفته شده این مسائل درسته که غریزی هست اما نیاز به آموزش داره....

این سوال رو بذارید یه جور دیگه بپرسم

خودشما مگه این شناخت واسه تون مهم نیست؟چطور سعی میکنید به این شناخت برسید؟:th_scratchhead:

منم نمیگم گفته نشه ولی نباید همه چیزو برپایه گفته ها وتئوریها حساب کرد

درعمل خیلی چیزیها متفاوت میشه:icon_pf (34):

خب مسلمه که برام مهم هست ولی یک سوال بین سوال شما : مامعتدل مزاج هم داریم؟:ws52:

یعنی طرف نه سرد باشه نه گرم؟:banel_smiley_4:

خب تکلیف این انسانها چیه؟

خب انسانها خودشونو نشون میدهند توی رفتارها و گفتارهاشون این شناخت نمایان میشه صددرصد فقط باید گیرایت بالا باشه و بتونی زود درکش کنی ...

متأسفانه گفته ها متفاوت هست و به نظرمن این از عدم شناخت نشأت میگیره

• Like 3
لینک به دیدگاه

خوب پیمان جان

به نظرم نظرات دوستان رو جمع بندی کن تا الان

اگر بشه راه کار ارائه بشه

(چه سوالاتی پرسیده بشه چگونه پرسیده بشه و..............)

تا بحث خیلی مفید جلو بره به نظر من

• Like 3
لینک به دیدگاه

خلاصه بگم:

این تز ها قبل از ازدواج همش در حده حرفه :banel_smiley_4:

تا نری زیر یه سقف چیزی معلوم نمی شه :hrqr6zeqheyjho1f9mx

حرف زدن و تجسم می تونه کمک کنه....اما 100% نه...

• Like 9
لینک به دیدگاه
خوب پیمان جان

به نظرم نظرات دوستان رو جمع بندی کن تا الان

اگر بشه راه کار ارائه بشه

(چه سوالاتی پرسیده بشه چگونه پرسیده بشه و..............)

تا بحث خیلی مفید جلو بره به نظر من

ممنونم امیدجان

اماگمان کنم پست شماره31به نحوی جمعبندی مطالب هم بود....:ws52:

منم نمیگم گفته نشه ولی نباید همه چیزو برپایه گفته ها وتئوریها حساب کرد

درعمل خیلی چیزیها متفاوت میشه:icon_pf (34):

خب مسلمه که برام مهم هست ولی یک سوال بین سوال شما : مامعتدل مزاج هم داریم؟:ws52:

یعنی طرف نه سرد باشه نه گرم؟:banel_smiley_4:

خب تکلیف این انسانها چیه؟

خب انسانها خودشونو نشون میدهند توی رفتارها و گفتارهاشون این شناخت نمایان میشه صددرصد فقط باید گیرایت بالا باشه و بتونی زود درکش کنی ...

متأسفانه گفته ها متفاوت هست و به نظرمن این از عدم شناخت نشأت میگیره

درپاسخ به کهرباگفتم که تعادل

درمیل جنسی بنابرچه فاکتورهایی گفته میشه......

امامتوجه نشدم منظورت ازعدم شناخت چیه؟خوب سؤال میزگردهم همینه دیگه چطورمیشه این شناخت روبدست آورد؟

خلاصه بگم:

این تز ها قبل از ازدواج همش در حده حرفه :banel_smiley_4:

تا نری زیر یه سقف چیزی معلوم نمی شه :hrqr6zeqheyjho1f9mx

حرف زدن و تجسم می تونه کمک کنه....اما 100% نه...

این قضیه مربوط به تمام مواردمیشه نه فقط مواردجنسی وزناشویی ...حال بااین دلیل یعنی مانبایدنسبت به حالات ورفتارهای همسرآینده خودمون پیش ازرفتن زیر یه سقف یه شناخت نسبتاکوچیک پیداکنیم؟ درپست 31گفتم که ماازتمام نیازها وخواسته هامون یه کفی روبایددرنظربگیریم تا با رفتن زیر یه سقف بشه به سقف این نیازهادست پیداکرد....

• Like 2
لینک به دیدگاه
ممنونم از پاسخ کامل شما:icon_gol:

باقسمتهای های لایت شده موافقم:a030:

شما نظر سنجی کردین منم نظرم رو گفتم!

شعار میدم!

شاید واسه شما هر کس دیگه اینجوری باشه!

اما با مثالت مخالفم!

چرا کفش!

شما لذت جنسی رو با یک کفش یکی می کنی!

شما داری می گی ذات و قریضه برای لذت بردن از شریک زندگی خود هست! شما همه این لذت رو تو لذت جنسی می بینی!

نمی دونم ادمها افکار متفاوتی دارن!شما هم اینجور می گی! به افکارت احترام می ذارم!

ااما سعی نکن هیچ وقت افکار دیگران رو بر اساس افکار خودت حلاجی بکنی.....

یکم بیایم نیمه پر لیوانم ببینیم!

ولی نظر من این بود موفق باشید

• Like 1
لینک به دیدگاه
شما نظر سنجی کردین منم نظرم رو گفتم!

شعار میدم!

شاید واسه شما هر کس دیگه اینجوری باشه!

ولی نظر من این بود موفق باشید

بسیار از حضور واظهار نظر شما خوشحال شدم .....واز نظرات شما استقبال میکن:w16::icon_gol:

خوشحال میشوم در ادامه هم همراه ما باشید:a030:

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...