رفتن به مطلب

راهنمایی درباره آزمون GRE General

ارسال های توصیه شده

مطالبی رو ک می زارم بیشتر جنبه گردآوری دارن و همه رو با لینک منبع می گم. امیدوارم مفید و موثر باشه .

مشاوره در زمينه GRE General

1- با توجه به اينكه من اصل كلاس نرفتم، موسسه‌اي رو سراغ ندارم. ولي توي فروم چند تا موسسه معرفي شده كه از دوستاني كه معرفي كردن ميتونين كيفيت اونها رو بپرسين.

2- در مورد Q، اگر بيشتر از دو ماه وقت دارين، كل كتاب برونز رو بخونيد و اگر كمتر، فقط Math Review كافيه.

3- در مورد Verbal، شما با توجه به نمره‌اي كه ميخواين بگيرين و وقتي كه دارين، بايد يه ليست رو انتخاب كنين و جلو برين. يه مثال ميارم (وحي منزل نيست!):

280-380: Top-words برونز يا كاپلان (حدود 500 لغت) (زمان لازم حدود 15 تا 20 روز)

380-460: بالايي به اضافه 1100 (كلا حدود 1500 لغت چون يه سري مشترك هست) (زمان لازم حدود 2 ماه)

460 به بالا: 3200 تاي برونز (بالايي‌ها رو هم پوشش ميده) (زمان لازم حدود 3 تا 4 ماه)

زمانهايي كه نوشتم، براي كار با لايتنر هست و كاملا تجربي هست. البته من چون وقت نداشتم زياد، مدل دوم رو انتخاب كردم و تونستم بالاي 400 بگيرم.

منظورم از زمان‌بنديهاي بالا به اندازه كار با فلش كارت (حدود 2 ساعت در روز) هست. 1 ساعت براي مطالعه لغات يك هفته (4 درس) از 1100 و بقيه لغات بدون مثال و تمرين. فقط از خودتون يه جمله مثال بسازيد، بد نيست ولي مثل 1100 نميشه.

من پرينت ميگرفتم ليست لغات رو. 1100 رو هم دستي مينوشتم. نرم‌افزارهايي مثل jmemorize هم خوبه ولي من چون نميخواستم پاي كامپيوتر بشينم، استفاده نكردم.

4- در مورد Analytical Writing، اگر وقت كافي دارين (بيشتر از سه ماه)، NOVA رو حتما بخونين. جون از پايه گفته و ميتونين راحت با تكنيكهايي كه گفته، template بسازيد كه خيلي كمك ميكنه. ولي در هر صورت حتما بايد essay هاي كاپلان رو كه حدود 125 تا issue و همين تعداد argument هست، بخونين چون خيلي كمك ميكنه. در حالي كه اين متنها رو مرور ميكنين، جملات template مانند رو كه در اكثر انشاها ميتونه مورد استفاده قرار بگيره، يادداشت‌برداري كنيد و انشاهايي خودتون بنويسين و اينا رو توش بكار ببريد تا جا بيافته.

اميدوارم همتون موفق باشين. ما رو هم دعا كنين.

از این به بعد جواب سولهایی رو که از من میشه بصورت سوال و جواب اینجا میذارم تا این پست تکمیل بشه

سوال: من وقت محدودی دارم. شما بین Essential words for GRE بارونز و کتاب ۱۱۰۰ کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

جواب من:

راستش من اون Essential words for GRE رو نخوندم چون اصلا وقتش رو نداشتم. همین قدر وقت داشتم که تا دو نفر گفتن 1100 خوبه معطل نکردم! البته لغاتش نباید با هم فرق کنه خیلی چون من علاوه بر 1100, اون لیست 550 تایی top-words مشترک کاپلان و برونز رو خوندم و دیدم که حدود 250 کلمش مشترک بود. البته اول 1100 رو رفتم جلو و گفتم اگه وقت کردم اون لغتها رو هم می خونم. ولی وقتی که آخرای 1100 بودم و رفتم سراغ اون لغتا دیدم خیلیاش مشترکه و کلی خوشحال شدم! شما هم فرق نمیکنه کدوم رو بخونی از نظر لغت. 1100 بیشتر به خاطر شیوه به خاطر سپردن لغات هست و اینکه بصورت هوشیارانه ای لغات رو تکرار میکنه و بکار میبره. البته با توجه به زمان مفیدی که برات میمونه تا امتحان, من اون سه تا روشی رو که توی لینک امضام گفتم هنوز بهش اعتقاد دارم و مطمئن هستم جواب میده.

سوال: آیا خوندن لیست کلمات برای وربال به ترتیب حروف الفبا (مثلا کتاب برونز) کار درستیه؟

جواب من:

اصلا این شکلی خوب نیست. به شدت قدرت حفظ کردن رو پایین میاره. به خاطر تشابه کلماتی که پشت سر هم مجبوری بخونی. من یه لیست رو که پرینت گرفته بودم، مجبور بودم برای اینکه ترتیبشو بهم بزنم، مثل فالگیرها یکی یکی از بینشون بکشم بیرون!!!

سوال: با این شکل حفظ کردن با لایتنر، چند کلمه در روز حفظ میشه کرد؟

جواب من:

تقریبا 20 تا 30 کلمه در روز البته به 50 تا هم میشه رسید. ولی از یه حدی بیشتر بشه واقعا آدم سر درد میگیره! ولی مطمئن باش با دونستن کلمات پر تکرار، نمرت همینطوری بالا میره!wink.png

سوال: بهترين راه براي خوندن 1100 چيه به نظر شما؟

جواب من:

براي 1100 نظر من اينه كه بهترين روش، استفاده از synonym هاست. چون اينطوري تعداد كلماتي كه ياد ميگيرين زيادتر ميشه و خوندن اون از طريق فلش كارت هم آسونتره (پاسخها در حد امكان بايستي در فلش كارت كوتاه باشه. حداكثر 3 كلمه.)

سوال: من 1100 رو تموم كردم و وقت اضافي دارم. قدم بعدي چي رو پيشنهاد ميكنين؟

جواب من:

پيشنهاد من براي گام بعدي شما اينه كه اون ليست 3300 تايي برونز رو پرينت بگيريد و بصورت تصادفي (نه به ترتيب حروف الفبا!) از ليستش برگه بكشيد بيرون و بصورت فلش كارت ادامه بديد. من اين كار رو براي top-words كردم. خوب بود بنظرم.

سوال: من وقت كم دارم تا امتحان آبان (نوبت اول). بنظرتون بهمن (نوبت دوم) امتحان بدم بهتر نيست؟

جواب من:

حتي اگر وقت هم كم دارين (حتي دو ماه) امتحان رو توي همون نوبت اول بدين (البته قبلش بايد ثبت نام كرده باشين). ميتونين توي ليست گيرنده‌ها دانشگاهي رو وارد نكنين (چه توي ثبت نام و چه توي برگه سر جلسه) اگه فكر ميكنين كه خيلي خراب ميشه. اگر نمرتون خوب شد كه ميفرستين بعدا (با هزينه اضافه) اگر هم خراب شد، توي نوبت دوم هم شركت كنين (البته بايد براي نوبت دوم هم ثبت نام كرده باشين). اينطوري دانشگاههاي رنك پايينتر رو كه خيلي به GRE حساس نيستن، از دست نميدين.

توجه: نمرات تمامي امتحاناتي كه در پنج سال اخير دادين، در هر بار ريپورت به دانشگاه گيرنده ارسال ميشه. پس اگر رنك دانشگاههايي كه اپلاي ميكنين، همه خيلي بالاست، بدون آمادگي كافي در امتحان شركت نكنين. هر چند كه دانشگاهها بالاترين نمره رو در نظر ميگيرن و نمره GRE هم خيلي بعيده جهش فوق العاده پيدا كنه توي چند ماه، ولي ممكنه يه كم نامناسب باشه فقط از نظر ديد شخصي اونها نه ديد سيستمي!

سوال: به نظر شما خوندن منابع وربال روزانه 7-8 ساعت عملی هست؟

جواب من:

7 تا 8 ساعت براي خوندن وربال در يك روز واقعا زياده و سر درد ميگيرين! مگه چقدر حافظه آدم ميتونه توي يه روز كار كنه و اطلاعات بگيره؟ به نظرم حداكثر تا 4 ساعت عملي هست.

سوال: ثبت نام امتحان GRE چه زماني هست؟

جواب من:

امتحان پاييز (معمولا آبان) توي تابستون ثبت نامش انجام ميشه و امتحان زمستون (معمولا بهمن) توي پاييز و پس از برگزاري امتحان آبان ماه. براي آگاهي از اطلاعيه‌هاي سازمان سنجش در اين مورد،

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
رو چك كنين.

لینک به دیدگاه

............

به نظر من مهم اینه که آدم فرصت کنه و سوالات Verbal کتاب Big Book رو بزنه چون واقعا وقت گیره (من توی یک ماه فقط تونستم 5 سری از اون 27 سری رو کامل بزنم سوالاتش رو تحلیل کنم و لغات مهمش که حدود 1500 تا بود رو به راحتی حفظ کنم با روش طبفه بندی کلی لغات بصورت کلمات هم معنی و مشابه - مثلا هر 15-10 تا لغت رو توی یک گروه قرار دادم.) اما یه خوبی داره اینه که چون کلمات GRE محدوده (4000-3000) درنتیجه سوالات هم تکراریه و همچنین از لحاظ کیفیت سوالات Big Book با امتحانات اخیر مشابه هست.

درضمن نیازی نیست معنی دقیق لغات رو بدونید حتی بعضی وقتا این که بدونید اون لغت بار معنایی مثبت داره یا منفی خیلی می تونه بهتون کمک کنه. و یا یه روش دیگه اینه که اگه ریشه لغت رو بدونید می تونید معنی اون رو حدس بزنید و این کافیه و یا اینکه بدونید بعضی پیشوندا و پسوندا چه معنی می دهند. اون 350 تا لغت پرکاربرد GRE رو هم که باید حتماً حفظ باشید. همه این روش ها توی کتاب Kaplan و Barron's اومده حتما مطالعه کنید.

به نظر من اگه کسی بتونه Big Book رو کامل بزنه واقعا نمره بالایی میتونه بگیره که ارزش فوق العاده ای داره و از الان فرصت مناسبی است تا روز امتحان Oct 25

توکلتون به خدا باشه و تلاش کنید مطمئن باشید که موفق خواهید شد wink.png

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

پيرو اطلاعيه قبلي سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص ثبت‌نام درآزمون GRE بدين‌وسيله به اطلاع آن دسته از داوطلبان متقاضي شركت در آزمونGRE) SUBJECT) مورخ Nov/12/2011) 21/8/1390) و همچنين آزمون GRE) GENERAL) مورخ 28/8/90 (Nov/19/2011) مي‌رساند، ثبت‌نام اين آزمون‌ها از روز يك‌شنبه مورخ 6/6/90 از طريق سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني

آغاز خواهد شد.

ضمناً به اطلاع آن دسته از داوطلباني كه دسترسي به كارت‌هاي اعتباري خارج از كشور MASTER CARD,VISA… دارند، مي‌رساند كه ثبت نام ONLINE آزمون‌هاي فوق نيز از طريق سايت ETS به نشاني

امكانپذير مي‌باشد. اين دسته از داوطلبان لازم است تا 10روز قبل از تاريخ آزمون، فرم تقاضانامه مندرج در سايت اين سازمان به نشاني
را تكميل و يك قطعه عكس (تمام رخ مربوط به سال جاري) را نيز از طريق سايت مورد اشاره ارسال نمايند.

لازم به ذكر است تاريخ ثبت‌نام در آزمونGRE) GENERAL) مورخ 22/11/90 (Feb/11/2011) متعاقباً اعلام خواهد شد.

===

البته من شنیدم دانشگاه اصفهان هم آزمون رو برگزار می کنه و برای ثبت نام باید با دانشگاه تماس بگیرید.

تا دو ماه قبل از هر آزمون مهلت ثبت نام هست.

شماره تماس: 03117932123

:a030:

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

چند تا نکته، می نویسم شاید ی روزی ب درد کسی بخوره .

1- استرس رو بندازین دور، اونقدر وقت سر جلسه کمه ک کلا یاد استرس نمی افتین. ولی قبل از جلسه هم استرس نداشته باشین.

2- اگه رو سوالای ریاضی حساب می کنید، و مثلا می خواین واژه رو شانسی بزنین . خوب زیاد رو قسمت واژه ذهنتون رو خسته نکنید.

3- دو تا مداد ببرین. هر دو رو دو طرفه تیز کنین . خود سنتر باید مداد و پاک کن اضافی بده اگر خودتون بخوایین . اونم بگیرین، یک ثانیه هم یک ثانیه است .

4- برای رایتینگ حتما روی کاغذ هم چندیدن مقاله تمرین کنین، همش تو پی سی نباشه .

5- بیگ بوک خوبه . ولی بهتره ریاضیشو بخونید . بعد برین سراغ کتاب تمرینی ک خود ای تی اس تو سایتش می زاره . بعد اگر وقت اضافی اوردید بیان سراغ لغت بیگ بوک.

6- فراموش نکنین ک کلا قرار نیست امتحان اسونی باشه، حتما سر جلسه حس می کنید ک ب لغت های ناشناخته ای بر خوردین یا ... . اون موقع سعی کنین اروم باشین و با استدلال جواب سوال رو بدین .

7- سیستم امتحان Revised کلا سخت سخترش کرده . حواستون باشه ک با نوع قدیمی GRE قابل قیاس نیست.

اینم مث بقیه امتحاناست. حتما در برابر اراده و خواست شما سر تعظیم فرود می یاره .

پیروز باشید .

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

سلام

من تازه به فکر gre افتادم و نمی دونم از حالا باید چه کتابی بخرم و بخونم

شنیدم دو تا امتحان اختصاصی و عمومی داره می شه بیشتر در مورد این دو امتحان و زمانشون و برگزاری و کتابایی که باید خوند بگین؟

و اینکه رشته ی من شیمی محض هست

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

درود،

کلا باید روی بخش انشا کار کنید و لغت بخونید. ریاضیش هم بیشتر تست هوشه .

اطلاعات یکم قدیمی هست.

بهترین مرجع سایت خودشونه

برا ثبت نام هم سنتر های معتبر رو تو سایت خودشون معرفی کردن

والا رشته های مهندسی تا جایی ک من می دونم و ب یاد دارم (البته ب حافظه من اعتباری نیست ) جنرال باید ازمون بدید . ریاضی نسبتا اسونی داره .

پیشنهاد می کنم اگخ دانشگاه خاصی مد نظر دارید؛ از خود دانشگاه کسب تکلیف کنید .

کتاب و زمان ازمون و خلاصه خیلی از اطلاعاتی ک می دونم مث اون موقع خود من دنبالش هستید رو می تونید از خود سایت استفاده کنید .

البته ی سری منابع من تو همین انجمن گذاشتم ک پیشنهاد من اینکه ب دنبال نسخه های ب روز شده شون باشید .

بچه های سایت اپلی ابرود هم می تونن خیلی مفید باشن تو این مسیر.

پیروز باشید.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...