رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

دوستان لطفا در مورد ورودی های آنالوگ - دیجیتالم یکم توضیح بدید . من یه sx2 دارم 4 تا کانال a/d ورودی و 2 کانال d/a خروجی داره همین طور تو منوالش خوندم که باید از d1062 و d1110 تا d1118 استفاده کنم که تو منوال به صورت کامل گفته که هرکدوم برای چه کاری استفاده میشه اما نکته اینجاست که نمیدونم چطور باید از اینا استفاده کنم . لطفا اگه منظورمو تونستم واضح بگم یه توضیحی بدید . ممنون

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

من یک PLC مدل DVP-14SS2 دارم که سه تا کارت DVP-16SP بهش متصل کردم.

اولا می خواستم بدونم چطور کارتها رو به PLC‌معرفی کنم؟

ثانیا توی برنامه وقتی F6 رو میزنم در قسمت

application instruction اصلا گزینه SET وجود نداره . من باید چکار کنم؟

ممنون میشم اگه راهنمائیم کنید.....

لینک به دیدگاه

:ws38::gnugghender:

سلام

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام

سوال اولت نمیدونم اما در مورد گزینه set منم این مشکل داشتم آخر رفتم یک کتاب آموزشی گرفتم نرم افزار اون نصب کردم :ws52: درست شد:w16::w16: البته وقتی کتاب خریدم اینقدر خوشحال نشدم چون 12000 اوشلوق پول دادم:icon_pf (34):بعد میگن مطالعه کم خوب کتاب گرونه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

سلام

شرمنده همه دوستان هستم که نرسیدم به موقع جواب بدم

حتما تا الان مشکلات همگی حل شده اما برای باقی افرادی که در آینده ممکنه به این مشکلات برخورد کنن فردا جواب همه دوستانو اینجا میذارم

همگی موفق باشید.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...
سلام مهندس لطف كنيد چگونه ميشه برنامه نوشته شده را راهاندازي كرد باتمام وجود ممنون

درود...

دوست من بر اینکه بتونی برنامه نوشته شده را سیموله کنی باید بعد از اتمام برنامه گزینه code رو بزنی....بعدش گزینه simulator رو که عکس چرخ دنده داره رو بزنی....بعدش گزینه online mode رو میزنی.....در آخر هم باید گزینه run رو بزنی که گزینش بغل عکس ورود ممنوع هستش

:a030:

لینک به دیدگاه
سلام

من یه vvp 14ss خریدم 24 ولته

برق ورودی سه تا سر داره 24 و 0 و گراند

باید به 24 و گراند وصل کنم تغذیه 24 ولت رو یا نه ؟

از منبع تغذیه ت یه منفی و مثبت به 24 ولت و صفر وصل میکنی....گراندشم تو ایران مهم نیست:a030:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام مهندس اگه ممکنه آموزشتنوادامه بدین من به خدا هیچی از پی ال سی نمی دونستم از وقتی که با این سایت آشنا شدم خیلی پیشرفت کردم من جایی که کار میکنم فقط پی ال سی های فاتک و دلتا هست و خودم هم تو شرکت ماشین سازی میکنیم و الان یه ماشین در دست ساخت داریم و میخوام خودم پی ال سی شو کار کنم اگه ممکنه آموزش پی ال سی فتک را هم بذارید در ضمن اگه ممکنه کنترل دمای را با این پی ال سی (دلتا)را هم آموزش بدید بی نهایت ممنونم دستگاهی که ما میسازیم یه دستگاه تزریق شکلاته که تا حالا آموزشهای که دادین کاره منو راه میندازه فقط کنترل دما رو هم یاد بگیرم کارم حله فقط میمونه اچ ام آی که یه خورده باهاش آشنا هستم

لینک به دیدگاه
سلام مهندس اگه ممکنه آموزشتنوادامه بدین من به خدا هیچی از پی ال سی نمی دونستم از وقتی که با این سایت آشنا شدم خیلی پیشرفت کردم من جایی که کار میکنم فقط پی ال سی های فاتک و دلتا هست و خودم هم تو شرکت ماشین سازی میکنیم و الان یه ماشین در دست ساخت داریم و میخوام خودم پی ال سی شو کار کنم اگه ممکنه آموزش پی ال سی فتک را هم بذارید در ضمن اگه ممکنه کنترل دمای را با این پی ال سی (دلتا)را هم آموزش بدید بی نهایت ممنونم دستگاهی که ما میسازیم یه دستگاه تزریق شکلاته که تا حالا آموزشهای که دادین کاره منو راه میندازه فقط کنترل دما رو هم یاد بگیرم کارم حله فقط میمونه اچ ام آی که یه خورده باهاش آشنا هستم

درود...

برای کنترل دما باید از کارت اکسپند tc استفاده کنی.......که تنها تفاوتش در برنامه نویسی با دیجیتال در چند خط اولش هست که اگه وقت کردم شب میام میگم:a030:

لینک به دیدگاه

سلام بازم ممنون مهندس من یه نقشه براتون میفرستم که از رو پی ال سی فتک برداشتم اگه ممکنه ایملتونو بدین براتون بفرستم یا هر طور راحتین مال همون ماشین تزریق شکلات هستش اگه ممکنه اینو کامل توزیح بدین

لینک به دیدگاه
سلام بازم ممنون مهندس من یه نقشه براتون میفرستم که از رو پی ال سی فتک برداشتم اگه ممکنه ایملتونو بدین براتون بفرستم یا هر طور راحتین مال همون ماشین تزریق شکلات هستش اگه ممکنه اینو کامل توزیح بدین

این از چند خط اول برنامه که به شکل زیر هستش و دلیلشم به خاطر استفاده از کارت tc میباشد:

hd7wavnlkscvprdsg5.jpg

ایمیلمم که دادم بهت....حالا اگه خواستی میتونی همینجام بزاری یا یه تاپیک جدا بزنی که در موردش صحبت کنیم....

اگرم بتونی عملکرد دستگاه رو توضیح بدی با کمک هم مینیویسیمش

:a030:

لینک به دیدگاه
ممنون اگه توضیح اینارو بدین عالیه مثلا k0 و k19 و d23وk1 را جداگانه توضیح بدین

یجور فراخوانیه....

k0=ینی از محل کارت اولت بخونه......(مثلا وقتی میایم ماژولای دلتارو کنار هم بچینیم ابتدا از چپ اول پاور میزاریم و بعدش cpu....حالا بعد این ما اولین کارت tc رو میزاریم که تو برنامه برای معرفیش مینویسیم k0)

k19= مدل CR هستش

d23= یه رجیستره که برای دخیره سازی باید باشه

k1= برای مقدار متوسط گیریه....ینی یکبار بخون و متوسطو بگیر.....حالا اگه ده بزاری،ینی ده بار بخون بعد متوسط بگیر...

لینک به دیدگاه
سلام مهندس ما همچنان منتظر ادامه آموزشتان هستیم

سلام دوست من...

مهندس نسیمی دیگه نیستن که بیان آموزشو ادامه بدن.....امیدوارم که مشغله هاشون کمتر شه و دوباره ببینیمشون....

اون برنامه ای هم که با فتک نوشته شده بود رو دیدم.....بابت برنامه هم که دادی ممنون....

فقط یه چیزی برنامه رو خودت نوشتی؟

توضیح عملکرد دستگاه رو میدی؟؟

لینک به دیدگاه

سلام نه انو فردی به نام مهدی محمدی که بچه کرجه و قبلا تو شکلات باراکا برقکار بود نوشته و من انو از رو دستگاهی که خودومون ساخته بودیم و کار برقیش اون انجام داده بود برداشتم توضیح عملکرد دستگاه و شب میذارم

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...