رفتن به مطلب

سوالات علمی زیستیه خود را ازما بپرسید!

ارسال های توصیه شده

در حال حاضر ما فقط به کمک آتیش هست که میتونیم گوشتخواری کنیم و چون از گوشتخواری لذت میبریم

این رژیم غذایی جایگزین رژیم گیاهخواری شده!

البته متاسفانه

من جایی خووندم که روی آوردن به گوشتخواری باعث افزایش ابعاد مغز انسان شده. اگر فرض را بر درست بودن این فرضیه بگذاریم کاملا طبیعیه که این ویژگی حفظ شده باشد.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 132
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من جایی خووندم که روی آوردن به گوشتخواری باعث افزایش ابعاد مغز انسان شده. اگر فرض را بر درست بودن این فرضیه بگذاریم کاملا طبیعیه که این ویژگی حفظ شده باشد.

یادمه قبلا در مورد بزرگ شدن حجم مغز انسان صحبتهایی کرده بودیم که دلایل زیادی داشت ...

خب این یک فرضیه است ... شایدم تاثیر داشته باشه ...

اما صرفا گوشتخواری دلیل بر تکامل انسان امروزی نبوده!

خب اینهمه گوشتخوار داریم!!!! پس مغز اینا چرا رشد محسوس نداشته!

لینک به دیدگاه
یادمه قبلا در مورد بزرگ شدن حجم مغز انسان صحبتهایی کرده بودیم که دلایل زیادی داشت ...

خب این یک فرضیه است ... شایدم تاثیر داشته باشه ...

اما صرفا گوشتخواری دلیل بر تکامل انسان امروزی نبوده!

خب اینهمه گوشتخوار داریم!!!! پس مغز اینا چرا رشد محسوس نداشته!

خب مشخصه عوامل زیادی در بزرگ شدن مغز انسان نقش داشتن، مثل محیط زندگی، میشه گفت گوشتخواران دیگر لابد مغز بزرگ براشون کارایی نداشته. اونا بدون مغز بزرگ هم توانایی حفظ بقاشون رو داشتن.

لینک به دیدگاه
خب مشخصه عوامل زیادی در بزرگ شدن مغز انسان نقش داشتن، مثل محیط زندگی، میشه گفت گوشتخواران دیگر لابد مغز بزرگ براشون کارایی نداشته. اونا بدون مغز بزرگ هم توانایی حفظ بقاشون رو داشتن.

بله دقیقا :w16:

توی بحث تکامل

اجداد علفخوارهای امروزی مثل اسب ها کوچیکتر از این جثه فعلی رو داشتن ... (قبل از انقراض پنجم)

همونطور که قبلا هم گفتم با حاکمیت مراتع بر جنگلها گیاهخوارها مجبور به گشت زنی در فضای باز میشن تا غذا رو در فضای باز پیدا کنن ... (الان چون دقیق تو ذهنم نیست میتونم بگم تمایز نشخوارکنندگان و غیر نشخوارکنندگان توی این زمانها شکل میگیره)

مثلا اجداد اسبهای امروزی از جنگلها خارج میشن و به مراتع میان ... همین تغییر مکان اونا رو هم به غذای بیشتری میرسونه (وجود علفزارها) هم بیشتر در معرض شکارچیان قرار میده

(توی فضایی که درختان بلند و انبوه نباشه به وسیله نور مستقیم آفتاب علفهای بیشتری رشد میکنه)

پس هم بیشتر میخورن و هم بیشتر میدون ... حتی شکل گیری سُم رو به این رفتار نسبت میدن (سم رشد یافته ناخن هست)

از اون طرف علفخوارهایی مثل گاو به زندگی اجتماعی رو میارن تا از گزند شکارچیان در امان باشن (اینا بیشتر میخورن و کمتر میدویدن)

خب اینا مثالهایی بود از پستاندارانی که سطح جنگل زندگی میکردن و گیاهخوار بودن

اما پستاندارهایی که روی درختها زندگی میکردن و میخواستن به مراتع برن شکارچی ها رو مشکل بسیار بزرگی میدیدن ... چون مورفولوژی بدن اونا مناسب دویدن و فرار کردن نبود!

پس به مرور هم دویدن (رشد بیشتر پا نسبت به دستها ایجاد شد) و هم ایستادن تا مبارزه کنن! (بهره گیری بیشتر از مغز و رشد فکری)

به مرور هم ایستادگی کردن در برابر شکارچیا ، هم خود مشغول شکار شدن!

من اینجا خیلی خیلی خلاصه توضیح دادم (یعنی چیزی که توی ذهنم مونده)

واقعا خیلی پیچیده تر از این حرفاست و به این سادگی ای که ن توضیح دادم نیست.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سوال: (مربوط به آبزیان)

میشه از انگل های خرچنگها چندتا نام ببرید؟!

میخوام بدونم خرچنگها به چه انگلهایی آلوده میشن!؟

من خرچنگمو باز کردم دیدم توش پر از انگله! تمام اعضای داخلی خرچنگ خورده شده بود!

کرمهایی رو که من دیدم خیلی شبیه خارسران (شاخه ای از گروه کرم سانان) بود ... :ws3:

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
سلام

میشه تصاویر لام بذارید بازم؟؟االبته از لارو قورباغه 7اذر امتحان دارم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

سلام

عزیز دلم من لام لارو قورباغه تاحالا ندیدم .... متاسفانه عکسشو ندارم خانومم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام

میشه تصاویر لام بذارید بازم؟؟االبته از لارو قورباغه 7اذر امتحان دارم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

من یادمه سوال شما رو یه جواب جواب دادم......

71300750277309758352.jpg

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 6 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...