رفتن به مطلب

:::::بیست ویکمین میزگردخانواده با موضوع:زندگی زناشویی وحس تملک:::::

peyman sadeghian

ارسال های توصیه شده

محدودکردن؟فکرنمیکنیدگاهی این محدودیت هاازنظرشخصی که حس میکنه محدودمیشه محدودیت محسوب میشه؟گاهی شایدواقعایه رابطه به صلاح زندگی مشترک نیست وطرف(مردوزن تفاوتی نمیکند)چون اونرابطه رودوست داره وصرفاازروی خودخواهی نمیخواداون رابطه قطع بشه واگه همسرش ایرادی بگیره گمان میکنه که ازطرف همسرمحدودشده است.این قضیه مردوزن نداره گاهی مردهمسرش روازیه رابطه منع میکنه گاهی به عکس زن هست که نسبت به یه رابطه ی شوهرش حساس میشه...وازطرفی وقتی یک طرف قضیه (زن یامرد)به حدیمیرسه که احساس خطرمیکنه مسلمااون رابطه روبیشترازحدمجازدونسته پس بایدبه تصمیمش احترام گذاشت وحداقل اینه که ازش دلیل حساسیت روپرسیدشایددرست بگه

سوال شما این بودکه چطور می شه تشخیص داد این حساسیتها در حد طبیعی و نرمال هست؟؟ منم نظرم این بود که تا جایی که کار به محدود کردن و منع کردن نکشه.... شاید اون مرد یا زنی که با جنس مخالفش ارتباط وسیع داره، خودش اینو حس نکرده که رابطه از حد و حدود خارج شده.برای همین هم اگه ایرادی بهش گرفته بشه،فکر میکنه که محدود شده.منکه مخالفتی با نظر شما ندارم یا نداشتم !!

هر کسی هم محدود شدن رو تو یه چیزی می بینه.در کل نظر من اینه که با محدود کردن روابط طرف مقابل، کاری درست نمی شه و فقط باعث می شه همسر آدم ازش دور بشه و به همون رابطه دگه پناه ببره.بهترین راهش همون صحبت کردن و متقاعد کردن طرف مقابل هست که باعث بشه با میل خودش رابطه رو کم کنه یا حتی قطع کنه.

این احساس خطر هم در مورد خانومها خیلی بیشتره...خیلی کم پیش میاد خانومی تو ارتباط با جنس مخافلش(به عنوان همکار یا هرچی) جذبش بشه و ...

اگه کسی بدون دلیل این حساسیت روبه خرج بده میشه شامل مواردی که گفتم نرمال نیست ماکاری بااون دسته نداریم .اماچرافکرمیکنیدنمیشه تقصیرخودمون باشه؟

من نگفتم نمی شه تقصیر خودمون باشه.من گفتم در همه موارد اینطور نیست که حتما طرف مقابل یه چیزی دیده که داره حساسیت به خرج می ده.

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 55
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

حساسيت و تعصب بيجا موجب مشكل در زندگي خواهد شد.............. اما برخي رفتارها حساسيت بوحود مياره

اين حس تملك ناشي از علاقه بين زوجين مي باشد. البته نه در همه موارد : به عنوان مثال نسبت به محبت خانواده همسر حساسيت بيخوده

• Like 3
لینک به دیدگاه
حساسيت و تعصب بيجا موجب مشكل در زندگي خواهد شد.............. اما برخي رفتارها حساسيت بوحود مياره

اين حس تملك ناشي از علاقه بين زوجين مي باشد. البته نه در همه موارد : به عنوان مثال نسبت به محبت خانواده همسر حساسيت بيخوده

خوب ببینید نسبت به خونواده همسر هم وقتی خانوم یا آقا ببینه که همسر آدم وقتی خونه خودشونه باهاش خوبه اما به محض اینکه میره خونه پدریش 180 درجه برمیگرده اخلاقش اونوقت چی؟بازم حساسیت بیمورد میشه؟

شما دوست داری همسرت احساسش ومحبتش معطوف به شما بشه حالا این احساس با رابطه ای تغییر میکنه احساس تملک شما نسبت به همسرتون تحریک نمیشه؟حتی اگه این رابطه با خانواده اش باشه

• Like 3
لینک به دیدگاه
خوب ببینید نسبت به خونواده همسر هم وقتی خانوم یا آقا ببینه که همسر آدم وقتی خونه خودشونه باهاش خوبه اما به محض اینکه میره خونه پدریش 180 درجه برمیگرده اخلاقش اونوقت چی؟بازم حساسیت بیمورد میشه؟

شما دوست داری همسرت احساسش ومحبتش معطوف به شما بشه حالا این احساس با رابطه ای تغییر میکنه احساس تملک شما نسبت به همسرتون تحریک نمیشه؟حتی اگه این رابطه با خانواده اش باشه

حس تملك بيشتر ميشه نسبت به جنس مخالف ارزيابي كرد هيچكس جاي محبت خونواده رو نميگيره ، اون تغيير رفتار كه شما اشاره كردي بستگي به فرهنگ خونوادگي داره و با اخلاق فردي ...... من ميتونم مانع رفتار امد همسرم به خونه پدرومادرش بشم ؟

• Like 1
لینک به دیدگاه
حس تملك بيشتر ميشه نسبت به جنس مخالف ارزيابي كرد هيچكس جاي محبت خونواده رو نميگيره ، اون تغيير رفتار كه شما اشاره كردي بستگي به فرهنگ خونوادگي داره و با اخلاق فردي ...... من ميتونم مانع رفتار امد همسرم به خونه پدرومادرش بشم ؟
به نظرمن حس تملک نسبت به همسرشامل همه مواردمیشه فقط تورابطه باجنس مخالف چون نمودبیشتری داری درکانون توجه قراردارد.وگرنه شمادوست داری همسرت باب میل شمالباس بپوشه یاحتی باب میل شمارفتارکنه شایدبگی نه اینطورنیست اماهست...لااقل من نمیتوانم باورکنم خانومی پوشش همسرش روآزادبذاره.شایدمستقیم نگه امااینقدربهش طعنه کنایه میزنهتامجبورش کنه اون لباس رودیگه استفاده نکنه...یامثالهای دیگه...اینهانمونه هایی ازحس تملک نیست؟
  • Like 1
لینک به دیدگاه
علیک سلام ...

وقتی دو نفر با هم دوست میشن و بعدش عاشق، اینقدر طرف مقابل واسش عزیز میشه که دوست ندارن با هرکسی رفتار صمیمانه داشته باشه ...

اینجور می خوان بفهمن ، اون مرد/ زن چقدر بهش توجه داره ... چقدر واسش خاصه ...

بعضیا هم دیگه خیلی حساسیت به خرج میدن که اصلاً درست نیست و باعث ناراحتی میشه ... :no:

همیشه بانوان این انتظار رو دارن آیا؟؟؟؟

مردها نیستن که زن ها رو محدود می کنن؟

وقتی ما این رفتار رو میبینیم، انتظار داریم طرف مقابل هم رعایت کنه ...

:yes:

پرتو جان به نظر من این حساسیت 80 به 20 هستش

یعنی 80 درصد خانوم ها حساس هستند 20 درصد اقایون

به قول پیمان امکان داره خانوم یا دختری با یه مرد یا پسری بیرون قرار کاری بزاره خیلی از مرد ها ببند قرار کاریه ایرای نگیرن

اما خدا نکنه همون مرد حتی اون خانوومه زنگ بزنه گوشی موبایلش که در مورد کار حرف بزنن icon_pf%20%2834%29.gif

مرده باید شب تو کوچه بخوابه :ws47:

ولی من قبول ندارم ...

حس تملک در آقایون بیشتره ... :ws46:

اون حس تعلق هستش که در خانوم ها بیشتره ...

در کل ، خانوم ها ریز بین هستن و به همه رفتار دوستاشون یا همسرشون توجه دارن ...

ولی مردها خیلی بیشتر روی روابط زنشون با دیگران زوم می کنن ...

...

:ws37:

مراجعه بشه به بالا

پوریا جان اولاً بهت تبریک میگم

شنیدم مزدوج شدی

بعدشم حالا ایشاالله بعد چند مدت آندرستند میشی که همسرت که عشقته داره به دوست داشتن تو نسبت به ما درت یا خواهر یا پدرت حسودی میکنه......حالا چه برسه به دختر عمو و دختر عمه و دختر دایی......که اگه این روابط حسنه رو ببینه میگه تو دیگه دوسم نداری........وای به اون روزی که دختری اشتباهی به تلفن همراهت زنگ بزنه که دیگه میگه تو قصد خیانت به من و داشتی...

آره پوریا جان حالا خیلی مونده به این مباحث برسی......که در طی زندگی بهش میرسی

بزن دست قشنگه رو چه خوشمل گفتی :girl_blush2:

ببین در تعریف من از زندگی مشترک هرچیزی که برای یه طرف پیش میاد میتونه دقیقاهمون وضعیت وشرایط برای طرف دیگه هم میتونه باشه یعنی اگه خانومی از بگوبخند همسرش با بانوان دیگه حتی فامیلشون ناراحت میشه نباید این توقع رو داشته باشه که همسرش بگه نه من نسبت به رفتارشما با آقایون دیگه وپسرهاوآقایون فامیلتون هیچ حس حسادتی ندارم وناراحت نمیشم

سوال من اینه :

این حس تملک که بانوان ادعا میکنند درآقایون بیشتره وآقایون هم ادعای عکس این قضیه رو دارند تا چه حدیش نیازه یه زندگیه ؟اصلا این حس باید باشه یا نه؟

به نظر من این حس شرو میشه

اولش خوبه

اما مطمئنا همین طور زیاد زیاد میشه و باعث اختلاف تو خونه میشه

پس باید مرد قبل از این که احساس خطر کنه یا این حس تملک زیاد بشه بشینه و با زن صحبت کنه

و بگه من این طور رفتار میکنم و انتظاز دارم به این نحوه هم با من برخورد بشه :viannen_38:

واقعا پیمان این پستش خیلی جالب بود

کاش دوستانی که تشکر زده اند نظرات ارزشمند خودرا از ما دریغ نمیکردند:hanghead: همیشه بانوان انتظار دارند همسرشان از طرز رفتار آنها با سایر مردان جامعه خرده نگیرندویا از رفتاری ناراحت نشوند اما آیا خودشان درشرایط مشابه میتوانند همانگونه رفتارکنند که انتظاردارند ما مردها رفتار کنیم؟ این احساس تملکی که زنان نسبت به شوهرانشان دارند آیا کمتر از احساس مردان است؟

نمی دونم چطوره

اما همون طور که پیمان گفت دختر ها فکر میکنند هر کاری که می کنند درست هستش

اما پسر ها نه و باید حواسشون بهشون باشه

به نظرم عامل اصلی این مشکل عدم اعتماد به هم هستش :girl_blush2:

حالا چه پسر این حس تملک رو نسبت به دختر داشته باشه

چه دختر نسبت به پسر

اگر دختر و پسر نسبت به هم اعتماد کامل داشته باشند

اگر زمین به اسمون بیاد و اسمون به زمین هیچ چیزی نمی تونه بینشون اختلاف بندازه

پ ن دو طرف هم نباید از این اعتتماد سو استفاده کنند

تمام حرف ها رو پوریا و محمد جواد عزیز زدن

اینا هم به نظرم جا مونده بود

ممنون از این که دعوتم نکردید :whistle:

• Like 2
لینک به دیدگاه

ممنونم از دوستانی که تا اینجا بحث رو دنبال کرده ومیکنند

اماهنوز ماهیت این حس برای من مشخص نشدهno.gif

یعنی این حس تملک میان زن وشوهر یه حس ایرانیه؟یا این حس رو یه زن وشوهر نروژی هم نسبت بهم دارند؟:ws38:

اساسا میزان این حس تملک،به فرهنگ هم مربوط میشه یایه حس ذاتی هست؟

• Like 3
لینک به دیدگاه

اماهنوز ماهیت این حس برای من مشخص نشدهno.gif

یعنی این حس تملک میان زن وشوهر یه حس ایرانیه؟یا این حس رو یه زن وشوهر نروژی هم نسبت بهم دارند؟:ws38:

برادر من این یه حس جهانیه

ماهیتش برمیگرده به عشق و علاقه دیگه icon_pf%20%2844%29.gif

ذاتیه چون همه دارن :JC_thinking:

• Like 1
لینک به دیدگاه

اماهنوز ماهیت این حس برای من مشخص نشده:no:

پیمان جان بهنظرمناینحسحسادت و تملک در تمام زن های جهان وجود داره

اما خیلی کمه

اما در ایران این حس که بعضی وقت ها باعث مشکل بین جوان ها میشه به به نظر من 90% به فرهنگ برمیگرده

به خاطر این که در فرهنگ ما رابطه یک زن و مرد غریبه با هم هیچ جایی نداره از نظر خیلی از ما

و میگیم زن و مرد غریبه فقط از نظر سو و غیر اخلاقی می تونند رابطه داشته باشند

و هنوز روابط کاری و دوستی ساده (مثل دو فرد جامعه) بین زن و مرد جایی و مکانی نداره :girl_blush2:

• Like 2
لینک به دیدگاه
پیمان جان به نظرمن این حس حسادت و تملک در تمام زن های جهان وجود داره

اما خیلی کمه

اما در ایران این حس که بعضی وقت ها باعث مشکل بین جوان ها میشه به به نظر من 90% به فرهنگ برمیگرده

به خاطر این که در فرهنگ ما رابطه یک زن و مرد غریبه با هم هیچ جایی نداره از نظر خیلی از ما

و میگیم زن و مرد غریبه فقط از نظر سو و غیر اخلاقی می تونند رابطه داشته باشند

و هنوز روابط کاری و دوستی ساده (مثل دو فرد جامعه) بین زن و مرد جایی و مکانی نداره :girl_blush2:

برادر من این یه حس جهانیه

ماهیتش برمیگرده به عشق و علاقه دیگه icon_pf%20%2844%29.gif

ذاتیه چون همه دارن :JC_thinking:

یعنی تمام زنان ومردان دنیا این حس تملک رو نسبت به طرف مقابلشون دارند:JC_thinking:

یعنی اگه ما درجایی غیراز ایران یا ممالک اسلامی که روابط زن ومرد را در حیطه محرم ونامحرم مشخص کرده است زندگی میکردیم باز این حس تملک نسبت به طرف مقابل وجودداشت؟:JC_thinking:

مگر ما به آزادی انسانها معتقد نیستیم؟

چرا وقتی حرف از ازدواج میشه دوست داریم یه جورایی مالک طرف بشیم؟

جواب دادید علاقه شدید

یعنی علاقه نسبت به شخص دیگه باعث این میشه که ما بخوایم اون شخص رو تصاحب کنیم؟آیااین دیدگاه همون دیدخریدارانه نسبت به طرف مقابل نیست؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
یعنی تمام زنان ومردان دنیا این حس تملک رو نسبت به طرف مقابلشون دارند:JC_thinking:

یعنی اگه ما درجایی غیراز ایران یا ممالک اسلامی که روابط زن ومرد را در حیطه محرم ونامحرم مشخص کرده است زندگی میکردیم باز این حس تملک نسبت به طرف مقابل وجودداشت؟:JC_thinking:

مگر ما به آزادی انسانها معتقد نیستیم؟

چرا وقتی حرف از ازدواج میشه دوست داریم یه جورایی مالک طرف بشیم؟

جواب دادید علاقه شدید

یعنی علاقه نسبت به شخص دیگه باعث این میشه که ما بخوایم اون شخص رو تصاحب کنیم؟آیااین دیدگاه همون دیدخریدارانه نسبت به طرف مقابل نیست؟

پیمان جان عشق و علاقه یه حسی به وجود میاره در زن و مرد که باعث میشه که توجه زیادی نسبت به هم داشته باشن و دوست دارن فقط برا خودشون باشه و حرف و حرکت ها

حالا نسبت به فرهنگ و جامعه این حس کم و زیاده

از حس مراقبت هستش

تا تملک

اره این حس گفتم که اگر به حس تملک وو این که این شوهر یا زن فقط برا خودمه و........... همون حس خریداری حساب میشه :girl_blush2:

• Like 2
لینک به دیدگاه

خوب پس تا اینجامشخص میشه که حس تملک تقریباجزء جدایی ناپذیر زندگی مشترک هست ومیشه گفت درهرانسانی ذاتی این حس وجوددارد سؤالی که پیش میاداینه که حس تملک درزندگی زناشویی برای شماتاچه حدبرای شماآزاردهنده نیست.یه جواب کلی نمیخوام که مثلاتاحدی که آزادی ازم گرفته نشه و اینا .....صریح وواضح بگویید مثلامن حس تملک درزمینه لباس پوشیدن رونمی پسندم...

• Like 3
لینک به دیدگاه
خوب پس تا اینجامشخص میشه که حس تملک تقریباجزء جدایی ناپذیر زندگی مشترک هست ومیشه گفت درهرانسانی ذاتی این حس وجوددارد سؤالی که پیش میاداینه که حس تملک درزندگی زناشویی برای شماتاچه حدبرای شماآزاردهنده نیست.یه جواب کلی نمیخوام که مثلاتاحدی که آزادی ازم گرفته نشه و اینا .....صریح وواضح بگویید مثلامن حس تملک درزمینه لباس پوشیدن رونمی پسندم...

خوب پیمان جان من همین ب فکرم میاد که بگم ازار دهنده نباشه

شما چند نوع حس تملک رو بگو بگیم چطوره

مثلا الان گفتی لباس پوشیدن

من نظر میگیرم

اگر بهم بیاد و خوشمل بشم از نظر خودم که قبول میکنم وگرنه نه :5c6ipag2mnshmsf5ju3

• Like 1
لینک به دیدگاه
خوب پیمان جان من همین ب فکرم میاد که بگم ازار دهنده نباشهشما چند نوع حس تملک رو بگو بگیم چطورهمثلا الان گفتی لباس پوشیدنمن نظر میگیرماگر بهم بیاد و خوشمل بشم از نظر خودم که قبول میکنم وگرنه نه :5c6ipag2mnshmsf5ju3
ببین امیدجان...همین موردلباس پوشیدن ...یه مثال ساده بود...این حس خیلی مواردگسترده تروپیچیده ترازلباس رودربرمیگیرداینکه مثلادوست نداری همسرت باکس دیگه درددل کنه..اینکه دوست نداری همسرت احساسات خودش روبه کسی غیرازتوبروزبده ایناهمه مثالهاییازهمین حس تملک هست....اماسؤال اینجاست این علاقه چراباعث میشه مابجای اینکه راحتی طرف مقابل روبخوایمناخودآگاه آزادی وراحتی روازش سلب کنیم ...چیزی که بیشترپسرهافکرمیکنندآزادی آنهاباازدواج سلب میشه درحقیقت سلب آزادی نیست...بلکه بروزحس تملک همسرنسبت به پسرهست..
لینک به دیدگاه

ماهیت این حس ازکجا ناشی میشه؟

:JC_thinking:

خب به نظره من از دوست داشتنه ديگه!!!:texc5lhcbtrocnmvtp8

و البته بايد اطمينانه متقابلم در نظر گرفت...

همیشه بانوان انتظار دارند همسرشان از طرز رفتار آنها با سایر مردان جامعه خرده نگیرندویا از رفتاری ناراحت نشوند اما آیا خودشان درشرایط مشابه میتوانند همانگونه رفتارکنند که انتظاردارند ما مردها رفتار کنیم؟ این احساس تملکی که زنان نسبت به شوهرانشان دارند آیا کمتر از احساس مردان است؟

چرا اتفاقا كاملا حرفت منطقيه ولي راستش حس تملك رو من بيشتر تو مردا ديدم تا خانوما ولي خب فرقي نمي كنه ملاحظه و عدم افراطو تفريط دو طرفه است...

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...