رفتن به مطلب

اگر سوال در مورد دارو داریدبیاید این جا ...

sadafv

ارسال های توصیه شده

سلام دوست عزیز

بهتره در بخش بیولوژی و زیست شناسی سوالات رو مطرح کنید

موفق باشید

سلام دوست عزیز

البته منظور من دارو بود

به هر حال بی نهایت از راهنماییتون ممنونم

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • پاسخ 159
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام خدمت شما

یه سوالی دارم و خیلی فوری جوابش رو میخوام ...ممنون میشم جواب بدین

من مدت یک ماهه که هر روز از قزص ژلوفن استفاده میکنم و میانگین مصرفم گاهی روزها 2 عدد بوده و گاهی روزها 1 عدد و بصورت پراکنده روزی 3 مرتبه هم استفاده کردم تو این یک ماه و علت مصرفم هم دندون درد شدید بوده که به علت درگیری شدید شغلی و درسی نتونسته بودم کامل دندان های خرابم رو درمان کنم.حالا سوالم اینه که آیا دچار عوارض جدی و خطرناک میشم ...؟؟؟ سیگاری هم هستم .ولی سابقه بیماری خاصی ندارم ...فقط کلیه ام سنگ ساز هست و قبل ها سنگ کلیه هم داشتم.میخوام بدونم اینکه میگن مصرف بلند مدت این قرص خطرناکه دقیقا مصرف بلند مدت منظور چقدر است؟؟ ممنون امیشم جوابم رو زود بدین چون خیلی نگرانم.

لینک به دیدگاه
سلام خدمت شما

من مدت یک ماهه که هر روز از قزص ژلوفن استفاده میکنم و میانگین مصرفم گاهی روزها 2 عدد بوده و گاهی روزها 1 عدد و بصورت پراکنده روزی 3 مرتبه هم استفاده کردم تو این یک ماه و علت مصرفم هم دندون درد شدید بوده که به علت درگیری شدید شغلی و درسی نتونسته بودم کامل دندان های خرابم رو درمان کنم.حالا سوالم اینه که آیا دچار عوارض جدی و خطرناک میشم ...؟؟؟ سیگاری هم هستم .ولی سابقه بیماری خاصی ندارم ...فقط کلیه ام سنگ ساز هست و قبل ها سنگ کلیه هم داشتم.میخوام بدونم اینکه میگن مصرف بلند مدت این قرص خطرناکه دقیقا مصرف بلند مدت منظور چقدر است؟؟ ممنون امیشم جوابم رو زود بدین چون خیلی نگرانم.

سلام دوست عزيز.. قرص ژلوفن همون پروفن.. منتهي خطرناك تر از پروفن.. به علت اينكه باعث كوليت روده ميشه و در مواقع خطرناك تر و استفاده مداوم از اين قرص به عمل جراحي منتهي ميشه..

اگر هم ژلوفن رو استفاده ميكنيد حتما با ي ليوان اب ولرم بنوشيد تا حل شود.. چون باعث معده در هم ميشه..

براي دندان درد فقط مفناميك اسيد.. مسكن دندادن درده.. كه عوارضش كمتر از ژلوفنه.. و بهتره با اين مشكلاتي كه داريد حتمن اقدام كنيد به درمان دندانتان.. چون سمي كه از دندان شما در هنگام دندادن درد بوجود ميايد براي كليه شما ضرر دارد...

پس هر مسكني رو استفاده نكنيد/:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
سلام خدمت شما

با عرض پوزش زمان پست شما در سایت حضور نداشتم ...اما ژلوفن یه مسکن قوی هست که درد رو اروم میکند دارویی نیست که بشود مکرر استفاده کردکه جدای از این هم مضر است و عوارضش بیشتر از تسکینش هست مصرف یک عدد در روز تجویز میشود و بیشتر مصرف کردنش در روز عوارض خطر ناکی دارد مصرف سیگار همراه با ژلوفن خطرخونریزی و معده رو داره بیشترین اثر عوارضی بر روی معده هست شما هم اگه چنانچه علائمی رو مثل کاهش و افزایش وزنتون در طول شبانه روز داشتی و یا کاهش نبض کمتر از 50 رو حتما با پزشکتون مطرح کنید.نکته دیگر اینکه ما با مصرف مسکن ها بد عادت میشیم یعنی ذهن شما ناخوداگاه عادت کرده و سعی میکند گاها قبل از درد هم شروع به مصرف کند و یا بیشتر به درد فکر کنید سعی کنیم خودمون رو به داروهایی مانند مسکن ها عادت ندیم.سعی کنید حتما به دندانپزشک مراجعه کنید و درد رو رفع کنید نه تسکین:a030:

لینک به دیدگاه
سلام من میخوام سی عدد قرص اتنولول100 بخورم هیچ بیماری هم ندارم عوارض این چیه؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام.من الان متوجه نشدم هیچ بیماری ندارید و خودسرانه میخواید مصرف کنید که دلیلش چیه؟ به هر حال دلیل مصرفتون رو بهتر و واضحتر لطفا بگید.

مشکل پر فشاری خون داری و یا آنژین صدری؟این دارو رو میتونی با دور اول 50 میلی گرمی با تجویز پزشک استفاده کنی و بعد دو هفته دوز رو به 100 میلی گرم برسونی که بازم پزشکتون باید تجویز کند در صورت نیاز میتونی تا 200 میلی گرم در روز مصرف کنی.قطعا عوارض دارد خصوصا مصرف بیش از حد و خودسرانه عوارضشم بیشتر قلبی و گوارشی ، خونی ، تنفسیه ، خشکی چشم و تاری دید و سرگیجه خصوصا هنگام بلند شدن و ساده تر اینکه میتونی نبض خودت رو تست کنی اگه کمتر از 60 بود حتما با پزشکت مشورت کن و سعی کن قبل از غذا یا موقع خواب هم مصرف کنید .

لینک به دیدگاه
باسلام می خواستم بدونم مصرف قرص اسپرین بچه برای سردرد عصبی باعث بهبود می شه یا نه و خوردن چای کوهی همزمان با ان مشکلی ایجاد می کنه یا نه با تشکر

سلام گرامی خوش امدید.

اسپرین یه مسکن هست و نهایتا بیشتر از 3 یا 4 روز نباید اسفاده شود شما خودسرانه اگر مصرف میکنی بهتره قطعش کنید و چنانچه تجویز پزشکتون هست کمتر از یه هفته مصرف کنید و دوز رو هم بالا نبرید همان اندازه که پزشکتون تجویز کردن عوارض سندرم ری داره که مستقیما روی سیستم عصبی و کبد تاثیر جبران ناپذیری میذاره فرقی هم نداره چه اسپرین معمولی یا بزرگسال چه اسپرین بچه کلا پر عوارضن.

لینک به دیدگاه

سلام

روزتون خوش دوستان. طاعات قبول:ws37:

میخواستم بدونم درسته که میگن سیپروهپتادین باعث افزایش اشتها میشه؟:hanghead:

و آیا مصرفش میتونه به معده آسیب بزنه؟:ws52:

لینک به دیدگاه
سلام

روزتون خوش دوستان. طاعات قبول:ws37:

میخواستم بدونم درسته که میگن سیپروهپتادین باعث افزایش اشتها میشه؟:hanghead:

و آیا مصرفش میتونه به معده آسیب بزنه؟:ws52:

سلام دوست عزیز

بله این دارو برای افزایش اشتها کاربرد داره اما در صورتی که کمبود اشتها ناشی از بیماری یا شرایط خاص یک بیمار باشه و به صورت خودسرانه و طولانی مدت اصلا توصیه نمی شه.این دارو در اصل یک آنتی هیستامین هست پس عوارض آنتی هیستامین های دیگه رو هم داره.عوارض گوارشی این دارو از جمله خشکی دهان، یبوست یا در برخی موارد اسهال،تهوع و استفراغ،درد شکمی و ... هست.منظورتون از آسیب به معده اگه ایجاد زخم هست خیر ولی داروی کم عارضه ای نیست.

به طور کلی در بسیاری از موارد افزایش اشتها می تونید از زینک سولفات کمک بگیرید که البته دوز زینک با توجه به شرایط بیمار تعیین میشه.من به شخصه مصرف سیپروهپتادین رو به عنوان داروی خود تجویزی (!یا به عبارتی OTC) برای افزایش اشتها توصیه نمی کنم.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام دکترای عسیس

من یه سوالی داشتم

یک سال و اندی هست از ماینوکسیدیلی استفاده میکنم که ساخته خود دکترم بود

متاسفانه دکترم مهاجرت کرده و من الان شیش ماهی هست دیگه در دسترسم نیس

و دیگه ماینوکسیدیلشون هم توی بازار نیس

البته من ذخیره داشتم اما دیگه داره تموم میشه

سوالم اینه

ازین ماینوکسیدیل هایی که توی بازار هست بزنم اشکالی داره؟؟

موهام دوباره شروع نکنه به ریزش؟؟؟

بسیار نگرونم:sigh:

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز

بله این دارو برای افزایش اشتها کاربرد داره اما در صورتی که کمبود اشتها ناشی از بیماری یا شرایط خاص یک بیمار باشه و به صورت خودسرانه و طولانی مدت اصلا توصیه نمی شه.این دارو در اصل یک آنتی هیستامین هست پس عوارض آنتی هیستامین های دیگه رو هم داره.عوارض گوارشی این دارو از جمله خشکی دهان، یبوست یا در برخی موارد اسهال،تهوع و استفراغ،درد شکمی و ... هست.منظورتون از آسیب به معده اگه ایجاد زخم هست خیر ولی داروی کم عارضه ای نیست.

به طور کلی در بسیاری از موارد افزایش اشتها می تونید از زینک سولفات کمک بگیرید که البته دوز زینک با توجه به شرایط بیمار تعیین میشه.من به شخصه مصرف سیپروهپتادین رو به عنوان داروی خود تجویزی (!یا به عبارتی OTC) برای افزایش اشتها توصیه نمی کنم.

مرسی عزیزم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام خدمت شما

سلام

ایبوپروفن (همین ژلوفن) و مفنامیک اسید برای دندان درد داروی انتخابی از دسته NSAID ها هستند. شما با توجه به شرایطی که دارید (مشکل کلیوی و سیگار کشیدن) بیشتر در معرض عوارض این دسته ی دارویی هستید.ترجیح بر این هست که ابتدا علت اصلی درد برطرف بشه اگر نشد مثل شرایط شما ، باید با یکی از این داروها درد رو کنترل می کردید که شما ژلوفن رو انتخاب کردین که انتخاب بهتری نسبت به مفنامیک هست. مفنامیک اسید به دلیل مشکل خونی (آگرانولوسیتوز) که ایجاد می کنه بیش از یک هفته مداوم نباید استفاده بشه اما ایبوپروفن قابلیت داره که طولانی مدت استفاده بشه.با توجه به توضیحاتتون شما طی یک ماه حداکثر دوز روزانه که استفاده کردین 3 عدد قرص 400 میلی گرمی بوده که این میزان دوز بالاتر از حد مجاز نیست و مشکلی ایجاد نمی کنه...من فکر می کنم دلیلی برای نگرانی شما برای استفاده یک ماهه از ژلوفن وجود نداره فقط هرچه زودتر به فکر دندانتون باشین.این داروها علاوه بر اثر ضد دردی اثر ضد التهاب هم در طولانی مدت دارن.

فکر می کنم به دلیل سنگ کلیه زیر نظر پزشک هم هستین در صورتی که خیلی نگرانین می تونید یه آزمایش بدین و کارکرد کلیه بررسی بشه که احیانا به سمت نارسایی کلیه نرفته باشین.

ممکنه فردی سالها مسکنی (ژلوفن،آسپیرین و ...)استفاده کنه و مشکلی براش پیش نیاد اما یک نفر با مصرف یک عدد آسپیرین خوندیزی معدا پیدا کنه...چون شرایط بیمار روی بروز عوارض دارو خیلی موثره.

لینک به دیدگاه
باسلام می خواستم بدونم مصرف قرص اسپرین بچه برای سردرد عصبی باعث بهبود می شه یا نه و خوردن چای کوهی همزمان با ان مشکلی ایجاد می کنه یا نه با تشکر

سلام

ابتدا لطفا سردرد عصبی رو توضیح بدین.

پزشک تشخیص دادن یا خودتون فکر می کنید سردرد عصبی دارین؟

به طور کلی برای سردرد داروهای بهتری هم هست که البته نوع سردرد و دلیل ایجادش و سن و شرایط شما در نوع دارو خیلی اهمیت داره.

منظورتون از چای کوهی،علف چای (هوفاریقون) هست؟

این گیاه اثر درمانی داره به همین خاطر نباید در کنار داروهای دیگه بدون مشورت پزشک استفاده بشه.قطره هایپیران همین گیاه هست که به صورت استاندارد شده در داروخانه ها موجود است.به عنوان ضد افسردگی،میگرن،درمان بی خوابی ،اضطراب و برخی سردردهای عصبی کاربرد داره ولب باید مقدارش توسط پزشک تعیین بشه و این که به خاطر تداخل زیادی که داره مشکلی با داروهای مصرفی دیگه ایجاد نکنه.قطع ناگهانی این گیاه هم می تونه مشکل ساز بشه.

لینک به دیدگاه
سلام دکترای عسیس

من یه سوالی داشتم

سوالم اینه

سلام

روی لیبل دارویی که به شما دادن باید نوشته باشه چند درصد هست.ساخت این محلول هم کاری نداره و همه میتونن بسازن...شما پیش یک دکتر دیگه برین و بگین این رو استفاده می کردین ایشون هم فرمول رو می نویسن و داروساز براتون میسازه.ماینوکسیدیل تا 5% برای آقایون استفاده میشه هرچند که برخی پزشکان درصد های بالاتر رو هم استفاده میکنن بنا به سلیقشون...به هر حال اگر ماینوکسیدیل رو قطع کنین ریزش موهاتون شروع میشه پس بهتره پیش یک پزشک دیگه برین تا مجددا براتون دارو تجویز کنن

سلام دکترای عسیس

من یه سوالی داشتم

سوالم اینه

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام گرامی خوش امدید.

اسپرین یه مسکن هست و نهایتا بیشتر از 3 یا 4 روز نباید اسفاده شود شما خودسرانه اگر مصرف میکنی بهتره قطعش کنید و چنانچه تجویز پزشکتون هست کمتر از یه هفته مصرف کنید و دوز رو هم بالا نبرید همان اندازه که پزشکتون تجویز کردن عوارض سندرم ری داره که مستقیما روی سیستم عصبی و کبد تاثیر جبران ناپذیری میذاره فرقی هم نداره چه اسپرین معمولی یا بزرگسال چه اسپرین بچه کلا پر عوارضن.

خانم دکتر، اسپرین بچه مسکن نیست هااا :icon_redface: تو خیلی از مطالعات سود مصرف اسپرین 80 بررسی شده و پیشنهاد شده برای جلوگیری از گرفتگی عروق روزی یک عدد برای سن بالای 50 استفاده بشه. جواب دوست عزیزمونم اینع که بله میتونه در پیشگیری از سردردهای عصبی کمک کننده باشه، سندرم ری هم در بزرگسالان خیلی به ندرت دیده شده، سندرم ری در نوزادان و کودکان دیده میشه، نگران این سندرم در بزرگسالان نیستیم، اگر مشکلی باشه مشکلات گوارشی و کلیویه که با استفاده بعد از غذا و با یک لیوان کامل اب به حداقل میرسند

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام من بچه ا سال و چهار کاهه دارم که بهش شیر میدم.باید قرص فنوباربیتال 60 میلی گرم شبی یک عدد مصرف کنم >آیا برای شیردهی و بچه ضرری دارد؟ یا وقتی بچه را از شیر می گیرم تاثیری روی او می گذارم. خواهش می کنم جوابم را بدهید خیلی نگرانم.

لینک به دیدگاه
سلام من بچه ا سال و چهار کاهه دارم که بهش شیر میدم.باید قرص فنوباربیتال 60 میلی گرم شبی یک عدد مصرف کنم >آیا برای شیردهی و بچه ضرری دارد؟ یا وقتی بچه را از شیر می گیرم تاثیری روی او می گذارم. خواهش می کنم جوابم را بدهید خیلی نگرانم.

سلام دوست عزیز.

فنوباربیتال در شیر ترشح می شود و احتیاط مصرف دارد.در نتیجه همین جا صلاحدید پزشک متخصص خیلی اهمیت داره.اما در مورد عوارضی که میتونه ایجاد کنه ممکنه بعد از این که دارو رو قطع کنید یا بچه رو از شیر بگیرید بچه دچار عوارض قطع دارو میشه مثل اسپاسم عضلانی.لطفا اگر در حال استفاده هستید به هیچ عنوان بدون نظر پزشک متخصص دارو رو قطع نکنید و یا بچه رو از شیر نگیرید.

البته باید خدمتتون عرض کنم با توجه به اینکه چند ماه دیگه دوران شیردهی تموم میشه در صورتی که قطع دارو یا شیردهی زیر نظر متخصص باشه مشکل نگران کننده ای برای بچه ایجاد نمیشه.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام دوست عزیز.

فنوباربیتال در شیر ترشح می شود و احتیاط مصرف دارد.در نتیجه همین جا صلاحدید پزشک متخصص خیلی اهمیت داره.اما در مورد عوارضی که میتونه ایجاد کنه ممکنه بعد از این که دارو رو قطع کنید یا بچه رو از شیر بگیرید بچه دچار عوارض قطع دارو میشه مثل اسپاسم عضلانی.لطفا اگر در حال استفاده هستید به هیچ عنوان بدون نظر پزشک متخصص دارو رو قطع نکنید و یا بچه رو از شیر نگیرید.

البته باید خدمتتون عرض کنم با توجه به اینکه چند ماه دیگه دوران شیردهی تموم میشه در صورتی که قطع دارو یا شیردهی زیر نظر متخصص باشه مشکل نگران کننده ای برای بچه ایجاد نمیشه.

با سلام و تشکر به خاطر پاسختون.اسپاسم عضلانی چیه؟:ydm47612zsesgift969 من تازه شروع کردم به خوردن این دارو .حدود 10 روزه ،دکتر گفت مشکلی نداره ولی خودم خیلی نگرانم. بعد با توجه به اینکه من حداکثر تا عید به بچه شیر میدم و شیرم الان خیلی کمتر شده و مثل اول نیست آیا خیلی وارد شیر میشه و روی بچه اثر میذاره؟ و اگر وقتی می خوام شیرم رو دیگه به بچه ندم داروم رو چند روزی نصف کنم و بعد از شیر بگیرم تا بچه هم یکدفعه روش اثر نذاره،بهتر نیست به نظر شما؟ یا اینکه شیر رو در عرض مثلا 15 روز بگیرم.

من این دارو رو یکبار دیگه هم یکسال خوردم و در عرض چند ماه کمش کردم و قطع کردم.

لینک به دیدگاه
با سلام و تشکر به خاطر پاسختون.اسپاسم عضلانی چیه؟:ydm47612zsesgift969 من تازه شروع کردم به خوردن این دارو .حدود 10 روزه ،دکتر گفت مشکلی نداره ولی خودم خیلی نگرانم. بعد با توجه به اینکه من حداکثر تا عید به بچه شیر میدم و شیرم الان خیلی کمتر شده و مثل اول نیست آیا خیلی وارد شیر میشه و روی بچه اثر میذاره؟ و اگر وقتی می خوام شیرم رو دیگه به بچه ندم داروم رو چند روزی نصف کنم و بعد از شیر بگیرم تا بچه هم یکدفعه روش اثر نذاره،بهتر نیست به نظر شما؟ یا اینکه شیر رو در عرض مثلا 15 روز بگیرم.

من این دارو رو یکبار دیگه هم یکسال خوردم و در عرض چند ماه کمش کردم و قطع کردم.

خواهش می کنم.

منظورم گرفتگی عضله هست.

مطمئن باشین اثر مخرب نگرانی شما روی بچه کم نیست پس لطفا آروم باشین.بهتره قبل از اینکه بچه رو از شیر بگیرید پایش غلظت خونی دارو در بچه انجام بشه (کافیه با پزشکتون صحبت کنید در صورت نیاز این کار رو انجام میدن).با توجه به غلظت خونی اگر نیاز باشه برای خود بچه دارو رو تجویز میکنن تا به مرور قطعش کنن نه اینکه شما داروی مصرفی خودتون رو قطع کنید.(که البته با دوزی که استفاده می کنین احتمال کمی وجود داره که دارو در بدن فرزندتون غلظت بالایی داشته باشه)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...