رفتن به مطلب

اگر سوال در مورد دارو داریدبیاید این جا ...

sadafv

ارسال های توصیه شده

نکته ی 3 :

• لطفا لطفا و لطفا سعی کنید این تفکر را در ذهن خود و اطرافیان ایجاد کنید که داروهای گیاهی نه تنها بی خطر نیستند بلکه بسیار هم خطرناکند . متاسفانه در کشور ما این داروها به مقادیر زیاد از عطاری ها تهیه شده و به راحتی استفاده می شوند.اگر از عطار در رابطه با عوارض بپرسید در 90% موارد می شنوید که هیچ عارضه ای ندارند!!در رابطه با منع مصرف می پرسید می گویند مشکلی ندارند!!در برخی عطاری های شیراز به جای افسنطین نوعی گل کاغذی را به اشتباه به مردم می فروشند.خواهشا سعی کنید بدون نظر متخصص از گیاهان دارویی استفاده نکنید.داروهای گیاهی(فراورده های گیاهی) را نیز از داروخانه ها تهیه کنید ... موفق باشید.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • پاسخ 159
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام و خسته نباشید..

من مبتلا به بیماری "روده تحریک پذیر " هستم.. به دکتر مراجعه کردم و ایشون چند دارو برام تجویز کردن.. و گفتن بعد از دوره وضعیتم خوب میشه.. از اون موقع به بعد ام هروت که مشکلم دوباره به سراغم اومد..(چون درمان قطعی نداره) ..میتونم از این دارو ها استفاده کنم.. متاسفانه جلد خالی دارو ها رو گم کردم که برم سری جدید بگیرم..

اسم دارو ها هم دقیقا مشخص نیست..میتونید کمکم کنید اسم دارو ها رو بگید.؟

1-قرصی که باید بعد از هر وعده ناهار و شام خورد

2-کپسولی که بباید قبل از وعده های غذایی خورد >>>

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

3-قرصی که باید قبل از شام خورد

لینک به دیدگاه
با سلام و خسته نباشید..

من مبتلا به بیماری "روده تحریک پذیر " هستم.. به دکتر مراجعه کردم و ایشون چند دارو برام تجویز کردن.. و گفتن بعد از دوره وضعیتم خوب میشه.. از اون موقع به بعد ام هروت که مشکلم دوباره به سراغم اومد..(چون درمان قطعی نداره) ..میتونم از این دارو ها استفاده کنم.. متاسفانه جلد خالی دارو ها رو گم کردم که برم سری جدید بگیرم..

سلام دوست عزیز

بهتون نوصیه می کنم حتما دوباره به پزشکتون مراجعه کنید.چون این بیماری انواعی داره و هر نوعی دستور مصرف و همچنین داروهای خاص خودشو داره و همینطور بیشتر این داروها عوارض قابل توجهی دارن که باید با داروهای دیگه و مواد غذایی مصرفی شما چک بشه.برای تهیه ی این داروها به نسخه ی پزشک احتیاجه و بهتره با تشخیص پزشک مصرف بشن.متاسفانه نسخه زیاد واضح نیست اما چیرایی که به نظر میاد درست باشه رو براتون با دستور عمومی مصرف نوشتم :

قرص 135 میلی گرمی مبورین هیدروکلراید(Mebeverine hydrochloride) با نام تجاری colofac که باید 3 بار در روز قبل از غذا مصرف بشه،البته کپسول 200 میلی گرمی این دارو هم موجوده که 2 بار در روز قبل از غذا می تونه مصرف بشه.

مورد بعدی پروپانتلین بروماید هست که قرص 15 میلی گرمی ازش وجود داره.مقدار مصرفش هم 3 بار در روز قبل از غذاست!

متاسفاته در مورد کپسولی که فرمودین اطلاعی ندارم(اسمش رو نتونستم بخونم)

این داروها بیشتر شبیه بود به مواردی که شما گفتین...

خواهش می کنم قبل از تهیه ی این داروها حتما به پزشک مراجعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر می تونید IBS رو search کنید و در مورد بیماری ،داروها و رژیم غذایی کنترل کننده ی اون آگاه تر بشین.

شاد باشید

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
با سلام و خسته نباشید..

قرص اولت کلوفک هست۰۰۰کپسولت هم که نوشته ایمونو ساپورت. اسم برندشم elite . ممکنه پیداش نکنی...برو همون داروخونه که قبلا گرفتی شاید داشته باشه...قرص سومت کلیدنیوم سی...

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام و خسته نباشید:w02:

به دلیل سرماخوردگیم دکتر بهم امپول سفتریاکسون و قرص سفالکسین تجویز کرد ولی از وقتی استفاده میکنم معده ام شدید درد داره به نظرتون از سفتریاکسونه؟حس میکنم سنگ تو معده ام هست:4564:

لینک به دیدگاه

سلام۰ مشکلت ممکنه از هر دو دارو باشه، بهتره جدی بگیریش و حتما به دکتر اطلاع بدی، تا داروت رو عوض کنه و از عوارض احتمالا جدی تر جلوگیری بشه۰ اگه سفتریاکسون رو تو ۲-۳ روز گذشته زدی موضوع رو جدی تر بگیر.

لینک به دیدگاه
سلام و خسته نباشید:w02:

به دلیل سرماخوردگیم دکتر بهم امپول سفتریاکسون و قرص سفالکسین تجویز کرد ولی از وقتی استفاده میکنم معده ام شدید درد داره به نظرتون از سفتریاکسونه؟حس میکنم سنگ تو معده ام هست:4564:

معاینه و تشخیص درد معده

شکایت اصلی: سوزش سردل با خوردن غذا تخفیف می یابد. شرح حال و معاینه بالینی: یک مرد 52 ساله با سابقه درد اپیگاستر به مدت 2 ماه به بخش اورژانسی می آید. درد اپیگاستر او را از خواب بیدار می کند. خوردن غذا و مصرف شربت آنتی اسید درد را کاهش می دهد. او کاهش وزن قابل ملاحظه ای نداشته است و از تهوع یا استفراغ شکایت ندارد. سابقه بیماری پانکراس یا زخم گوارش (ulcer) منفی است ولی گاهی به خاطر درد کمرش قرص آسپیرین می خورده است.او در ظاهر مردی سالم به نظر می رسد ولی کمی استرس دارد. نشانه های حیاتی او ثابت هستند. در معاینه قلب و ریه ها همه چیز طبیعی اند. شکم نرم و غیرحساس بوده و هیچ توده قابل لمس مشاهده نمی شود. در معاینات رکتال توده قابل لمس مشاهده نشده و تست گایاک (guiac) منفی است.تشخیص افتراقی:- زخم دئودنوم - زخم معده - گاستریت - ازوفاژیت - سرطان معده - سنگ کیسه صفراطرح تشخیص اولیه- CBC …………………………… طبیعی است.- تست کبدی ………………...……… طبیعی است.- سونوگرافی کیسه صفرا..….....…......…... طبیعی است.- آمیلاز- لیپاز ……………………… طبیعی است.ارزیابی= این بیمار با درد اپیگاستر که توسط آنتی اسید تخفیف می یابد مراجعه کرده است. این علامت نشانگر بیماری پپتیک اولسر و به طور اختصاصی نشانگر زخم دئؤدنوم است. در این اختلال درد به صورت تب درد سوزش و جونده (gnawing)تعری می شود که در اوایل صبح و 2 تا 3 ساعت پس از خوردن غذا تشدید می شود. از سوی دیگر درد ناشی از زخم معده(Gastric Ulcer) با خوردن غذا تشدید می شود.عوارض بیماری پپتیک اولسر شامل خونریزی، سوراخ شدگی وانسداد دهانه خروجی معده است که ممکن است به صورت یک استفراغ ناگهانی فوراً پس از خوردن غذا مشاهده شود.سنگ کیسه صفرا= با درد پس از خوردن غذا همراه است و باید با سونوگرافی کیسه صفرا آن را رد نمود.در ارزیابی تشخیص اولیه= باید شواهد مبنی بر از دست رفتن مزمن خون را رد نمائیم. یک بیمار جوان دارای علایم کلاسیک بیماری پپتیک اولسر را می توان به طور کامل با داروهای H2 بلوکر و یا مهار کننده های پمپ پروتئین درمان نمود. اگر علایم باقی بمانند باید ارزیابی انجام شود. اگر زخم عود نماید، باید یک بیماری زمینه ای مثل سندرم زالینجر السیون را مورد بررسی قرار داد.خطر بروز زخم های بدخیم در بیماران بالاتر از 50 سال بیشتر است و این موضوع را باید در مشاهدات اولیه آندوسکوپی مورد توجه قرار داد.طرح تشخیص بیشتر:1- آندوسکوپی بخش فوقانینتیجه: معده متسع نیست، یک زخم 1 سانتی متری در بخش اول دئو دنوم وجود دارد که خونریزی ندارد و انسداد خروجی معده وجود ندارد.2- تست (Campylobacter- like organism Urease)نتیجه: مثبت3- تست آنتی بادی هلیکو باکتر پیلوری در سرمنتیجه: مثبتطرح درمان:درمان عفونت اچ- پیلوری: داروی خوراکی مهار کننده پمپ پروتونی (omeprazole) همراه با:· Amoxicillin/ clarithromycinیا· Metronidazole/ clarithromycinروشهای دیگردرمانی عفونت اچ پیلوری:· Tetracycline/ metronidazole/ Bismuth Salicylateیا· Tetracycline/ clarithromycin/ Bismuth sub salicylatoبحث= این بیمار دارای یک زخم دئو دنوم به علت عفونت اچ- پیلوری است.قدم اولیه اداره بیماری پپتیک اولسر:· گروه یک: درمان ضد ترشح اسید معده با آنتاگونیستهای گیرنده H2:Cimetidine, Ranitidine, Nizatidine, Famotidine.· گروه دو: مهار کننده پمپ پروتونیOmeprazole, lanzoprazoleاست. هیچ فرقی مابین تاثیرهر کدام از داروهای گروه 1 یا 2 وجود ندارد.ولی گروه دوم به خاطر تأثیر ماندگار ضد ترشح اسید معده سبب بهبودی سریع تر خواهند شد.داروی سوکرالفات(sucralfate) سبب پوشاندن زخم شده و یک لایه محافظ روی زخم تشکیل می دهد و مخاط معده را نیز محافظت می کند.آنتی اسیدها حاوی آلومینیوم و منیزیم هیدروکساید بوده با خنثی سازی اسید معدی و محافظت از مخاط معده اثر می گذارد.دوزبالای آنتی اسیدها دارای میزان بهبودی قابل مقایسه با H2 بلوکرها هستند.حدود 80% زخم های معده و 90% زخم های دودنوم با عفونت اچ- پیلوری همراهند. درمان عفونت اچ پیلوری سبب کاهش قابل توجه ای در عود بیماری اولسری (75% تا 90% کاهش در عود پپتیک اولسر) خواهد شد. اگر عفونت اچ پیلوری توسط آنتی بیوتیکهای فوق درمان نشود، در بیمارانی که تنها توسط H2 بلوکرها تحت درمان قرار گرفته باشند و احتمال عود بیماری پپتیک اولسر بین 50% تا 60% است. متأسفانه هنوزرژیم استانداردی برای درمان عفونت اچ پیلوری به عنوان یک روش استاندارد انحصاری مطرح نشده است. یک درمان ترکیبی حاوی مهار کننده های پمپ پروتونی همراه با دو تا از چهار آنتی بیوتیک زیر به عنوان مرسوم ترین روش درمانی پپتیک اولسر است.(clarithromgcin, Amoxicillin, Tetracycline, Metronidazole)سایر روش های درمانی شامل بیسموت سالیسیلات همراه با دو آنتی بیوتیک فوق است.تست اوره آز ، تست (breath test) و تست آنتی بادی اچ پیلوری در سرم دارای 99% (specificity) و 96% (sensitivity)هستند. زمانی که زخم های دئودنال در بیماران جوان با علایم تیپیک ایجاد می شوند؛ به آندوسکوپی بخش فوقانی جهت تثبیت تشخیص بیماری نیاز نداریم.· اگر بیماران به نسبت به H2 بلوکرها پاسخ دهنده داروی امپرازول و سایر مهارکننده های پمپ پروتونی به عنوان قدم دوم درمانی مطرح می شوند.· مهار کننده های پمپ پروتونی به عنوان داروی انتخابی (choice) در درمان زخم های مرتبط با سندرم زولینجر- الیسون می باشند.· تنظیم سبک زندگی (مثل ترک سیگار، الکل و پرهیز از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی) در تسریع بهبودی و جلوگیری از عود بیماری مؤثرند.· رژیم غذایی (Bland) فاقد فلفل و ادیه جات کمکی دربهبود بیماری نمی کنند.· ازروش جراحی برای درمان عوارض شدید از قبیل خونریزی، سوراخ شدگی و یا انسدادها استفاده می شود. اگر چه زخم های دودنوم با بدخیمی همراه نمی باشد ولی موارد مقاوم اغلب به درمان جراحی نیاز دارند.[TABLE]

[TR]

[TD]مرور کیس

زخم دودنوم:

• درد چند ساعت پس از خوردن غذا ایجاد می شود.
  • درد با خوردن غذا و آنتی اسید برطرف می شود.
  • با استفراغ و یا کاهش وزن همراه نیست.

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 490, bgcolor: transparent]زخم معده:

• درد حدوداً 30 دقیقه پس از خوردن غذا شروع می شود.
  • درد با خوردن غذا شدیدتر می شود. آنتی اسید در کاهش درد تأثیری ندارد.
  • معمولا با استفراغ و کاهش وزن همراه است.

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 490, bgcolor: transparent]رفلکس معدی- مروی:

• ناراحتی درشکم و قفسه سینه پس از خوردن غذای حجیم، خصوصاً شبها.
  • آنتی اسیدها سبب برطرف نمودن درد می شود.
  • بالا آوردن سر بیمار، پرهیز از خوردن غذاها در اواخر شب، پرهیز از الکل، سیگار، غذاهای چرب و ترش مؤثر هستند.
  • بدون استفراغ و یا کاهش وزن

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 490, bgcolor: transparent]سرطان معده

• درد به صورت مداوم و پس از خوردن غذا
  • درد با خوردن غذا بیشتر می شود، آنتی اسید درد را کاهش نمی دهد.
  • با استفراغ و کاهش وزن شدید همراه است.
  • لنفادنوپاتی در ناحیه سوپر اکلاویکولار.

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
درمورد قرص آلپرازولام 0/5 می خواستم بدونم.سرگیجه بعد از این قرص طبیعیه؟و اینکه میشه بصورت مقطعی استفادش کرد یا باید مدام مصرف شه؟

یکی از عوارض این دارو سرگیجه هست.مخصوصا وقتی از حالت خوابیده،بنشینید یا بایستید.برای پیشگیری هم بهتره ناگهانی بلند نشید.

معمولا برای طولانی مدت استفاده نمی شه و در یک دوره ی کوتاه برای درمان مورد نیاز هست.مصرف طولانی می تونه باعث وابستگی به دارو بشه.اما نباید ناگهانی هم قطع بشه بسته به دوز مصرفی روزانه و مدت زمان استفاده، پزشک به صورت تدریجی دارو رو باید قطع کنه.هرچه این دو عامل بیشتر باشه سرعت قطع دارو کمتر می شه.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...

مورد مصرف دگزامتازون مگه برای تضعیف سیتم ایمنی نیست پس چرا توی سرماخوردگی تجویزش میکنن؟

برای الپرازولم 0.5 هم اگه روزی نصف قرص باشه برای 40 روز اگه قطع بشه خطرناکه؟عوارضش چیه؟

لینک به دیدگاه
مورد مصرف دگزامتازون مگه برای تضعیف سیتم ایمنی نیست پس چرا توی سرماخوردگی تجویزش میکنن؟

برای الپرازولم 0.5 هم اگه روزی نصف قرص باشه برای 40 روز اگه قطع بشه خطرناکه؟عوارضش چیه؟

سلام....

دگزامتازون یه ضد التهابه و ضد حساسیته، معمولا واسه التهاب گلو و آبریزش بینی و این چیزا میدنش... که معمولا خط اول درمان نباید باشه، ولی دکترای ما میدن دیگه...

آلپرازولام الان خوردی 40 روز میخوای قطع کنی؟ یا میخوای بخوری؟ تجویز دکتره ؟؟ اگه تجویز دکتره خوب بهت میگه چجوری قطع کنی دیگه!! اگه سر خود خوردی، که کار بدی کردی، ممکنه شب به سختی خوابت ببره، ولی تحمل کن، یه هفته یک شب در میون بخور، بعد قطع کن کامل....

لینک به دیدگاه
نه، خیلی هم خوبه... البته کپسول نداره که، قرصه

کپسول هست ولی رو بسته نوشته قرص :w58:

من به پیشنهاد دکتر تغذیه گرفتم ولی دکتر عمومی بهم گفت بعد ها عوارضش معلوم میشه نخور :ws52:

لینک به دیدگاه

از این حرفا زیاده، مثل حرفایی که در مورد چایی میزنن. بیشتر این مخالفتا منشا مالی داره تا پزشکی. البته اون پزشک عمومیه تقصیری نداره، یه جا یه چیزی خونده، به شما انتقال داده دیگه... بخور، مشکل خاصی نداره...

لینک به دیدگاه
از این حرفا زیاده، مثل حرفایی که در مورد چایی میزنن. بیشتر این مخالفتا منشا مالی داره تا پزشکی. البته اون پزشک عمومیه تقصیری نداره، یه جا یه چیزی خونده، به شما انتقال داده دیگه... بخور، مشکل خاصی نداره...

ممنونم خانومی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام....

دگزامتازون یه ضد التهابه و ضد حساسیته، معمولا واسه التهاب گلو و آبریزش بینی و این چیزا میدنش... که معمولا خط اول درمان نباید باشه، ولی دکترای ما میدن دیگه...

آلپرازولام الان خوردی 40 روز میخوای قطع کنی؟ یا میخوای بخوری؟ تجویز دکتره ؟؟ اگه تجویز دکتره خوب بهت میگه چجوری قطع کنی دیگه!! اگه سر خود خوردی، که کار بدی کردی، ممکنه شب به سختی خوابت ببره، ولی تحمل کن، یه هفته یک شب در میون بخور، بعد قطع کن کامل....

بله تجویز دکتره.مگه داروخانه ها ازاد میفروشنش؟!!

منظورم این بود که خوردن 40 روزه زاناکس بدن دچار مقاومت میکنه؟البته نصف قرص هست ینی 20 قرص کامل.

بعدشم میگن تاثیر الپرازولام از زاناکس بهتره.مگه هردوتاشون یکی نیستن؟:ws52:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...