رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با سلام

این هفته میخوام راجع به کسانی صحبت کنیم که شاید درخانواده همه ما به نحوی باشند

پدربزرگها ومادربزرگهایی که از قدیم الایام به مهربانی شهرت داشته اند کسانی که شاید نوه هایشان را بیشتر از فرزندانشان دوست داشته اند

همیشه مظهر مهربانی هر خانواده پدر بزرگ ومادربزرگهای آن خانواده بوده اندکسانیکه به نحوی ریش سفید وبزرگتر فامیل محسوب میشدند وحرفشان اعتبار وحرمتی داشت

اما حالا چه؟این اسناد گرانبهای فامیل وخانواده باید در خانه سالمندان بایگانی شوند:ws44:یا در خانواده ها آنقدر مورد بی مهری قرار گیرند که از زنده بودنشان احساس شرم کنند

به نظر شما جایگاه پدربزرگها ومادر بزرگها چرا باید اینگونه شود؟چه چیز باعث شده این حرمت تا این حد شکسته شود؟

لینک به دیدگاه
با سلام

پدربزرگها ومادربزرگهایی که از قدیم الایام به مهربانی شهرت داشته اند کسانی که شاید نوه هایشان را بیشتر از فرزندانشان دوست داشته اند

همیشه مظهر مهربانی هر خانواده پدر بزرگ ومادربزرگهای آن خانواده بوده اندکسانیکه به نحوی ریش سفید وبزرگتر فامیل محسوب میشدند وحرفشان اعتبار وحرمتی داشت

اما حالا چه؟این اسناد گرانبهای فامیل وخانواده باید در خانه سالمندان بایگانی شوند:ws44:یا در خانواده ها آنقدر مورد بی مهری قرار گیرند که از زنده بودنشان احساس شرم کنند

به نظر شما جایگاه پدربزرگها ومادر بزرگها چرا باید اینگونه شود؟چه چیز باعث شده این حرمت تا این حد شکسته شود؟

فکر می کنم یکی از دلایلش دخالتشون در زندگی فرزندانشون هست ...این روزها کسی حوصله و صبر گذشته رو نداره ...

یکی دیگه از دلایل هم، مادی بودن مردمه ... دیگه اون دلسوزی و همدلی و احترام بین مردم نیست ... هر کسی به فکر خودشه...:hanghead:

...

لینک به دیدگاه
فکر می کنم یکی از دلایلش دخالتشون در زندگی فرزندانشون هست ...این روزها کسی حوصله و صبر گذشته رو نداره ...

یکی دیگه از دلایل هم، مادی بودن مردمه ... دیگه اون دلسوزی و همدلی و احترام بین مردم نیست ... هر کسی به فکر خودشه...:hanghead:

...

اما به نظر من این کارها قبلا هم بوده است.....آتش کم شدن صبر ما چرا باید دامن پدربزرگها ومادربزرگهای مارا بگیرد؟

لینک به دیدگاه

موضوع قشنگی است. مرسی

این قصه مادر بزرگها و پدر بزرگها همیشه بصورت یکطرفه مورد قضاوت قرار گرفته. یعنی اونا نیستند تا حرفاشونو بزنن و قصه این زندگی بدرستی مورد آسیب شناسی قرار نمیگیره. از خودشونم دفاع نمیکنند . اینم یه درد بزرگتر. چشمشمونم به دست و بازوی بچه هاشونه و خیلی وقتا میترسن حرفاشونو بگن . میترسن بچه ها ناراحت بشن.

مشکل پیری هم هست. یعنی دل و دماغ گله و شکایت هم ندارن.

خوب اونام از جنس همین مردمند. مردمانی دمدمی مزاج و باری به هر جهت.

خیلی هاشونم دست از سر لج بازی هاشون بر نداشتن و اذیت میکنن.

مادر بزرگ یکی از بچه ها رو میشناسم که دو پسر و سه تا دختر داره اما نه خونه شون میره و نه حتی از دستشون آب هم نمیخوره. میگه میترسم سمّ بریزن تو غذام.

هر کدومشون یه سری اشتباهات مهلک دارن که تحمل کردنشونو سخت میکنه.

مثلا به علت پیری شب ادراری دارن ولی حاضر نیستن هر روز شورتشونو عوض کنن. بوشون از ده متری انسان رو آزرده میکنه.حموم هم نمیرن.

یا میبینی 70 سال از عمرشون گذشته ولی هنوز عادتهای بچه هاشونو بهش بی تفاوتن و کار هایی ازشون سر میزنه که مدام باعث آزار روحی بچه هاشون میشه.

نق میزنن و ملاحظه سختی زندگی بچه هاشونو نمیکنن.

از عروسشون بد میگن و نمیخوان مثه دختراشون بهش نگاه کنن. همیشه گوشه کنایه میزنن و دست بردار هم نیستند. و خیلی کار ها که باعث میشه آستانه تحمل انسان به حد اشباع برسه و مجبور بشه کار هایی رو انجام بده که دوست نداره. آخر سخن اینکه : ما چون یاد نگرفتیم که از اول زندگیمون عقلانی زندگی کنیم همین عادت باعث میشه که تو پیری هم نتونیم درست رفتار کنیم و متاسفانه نتیجه شم میبینیم ولی هیچوقت سعی نمیکنیم خودمونو اصلاح کنیم و عاقلانه زندگی کنیم.

لینک به دیدگاه
با سلام

بعضی مواقع انتظار دارن این نسل مثه نسل خودشون باشه از لحاظ عقیده رفتار فکر کردن و همین باعث شده حرمتا شکسته بشه

به نظر من تربیت نادرست خانواده ها هم تاثیر داره:a030:

لینک به دیدگاه
نبود بعضی هاشون به از بودشونه :vahidrk:

این طرزتفکر فکر نمیکنید زمانی گریبان خودتون رو بگیره:icon_pf (34):

اگه روزی بچه تون یا نوه تون همین حرف رو راجع به خودتون بزنه چی؟

لینک به دیدگاه
این طرزتفکر فکر نمیکنید زمانی گریبان خودتون رو بگیره:icon_pf (34):

اگه روزی بچه تون یا نوه تون همین حرف رو راجع به خودتون بزنه چی؟

من بچه ندارم و بچه دار نخواهم شد :vahidrk:

لینک به دیدگاه
من بچه ندارم و بچه دار نخواهم شد :vahidrk:

اولا ورود با چماق به این بخش ممنوعه:banel_smiley_4:

چقدر به اینکه در آینده همانگونه با ما رفتار میشود که ما اکنون با بقیه رفتار میکنیم معتقد هستید؟

لینک به دیدگاه

چقدر به اینکه در آینده همانگونه با ما رفتار میشود که ما اکنون با بقیه رفتار میکنیم معتقد هستید؟

:banel_smiley_4: :banel_smiley_4: :banel_smiley_4: :banel_smiley_4: :banel_smiley_4: :banel_smiley_4:

از قدیم گفتن خلایق هر چه لایق

لینک به دیدگاه

من همیشه به پدر بزرگ و مادر بزرگم احترام گذاشتم

به نظر من اونا گنجینه بزرگی هستن. حتی با وجود اینکه از کار افتاده هستن و نگهداریشون سخته

یه زمانی ما هم مثل همونا میشیم. من همیشه از خدا میخام که به اون وضع نرسم تا فرزندانم مجبور نشن که منو بین خودشون پاسبدن و از نگهداری من خسته بشن

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4: :banel_smiley_4: :banel_smiley_4: :banel_smiley_4: :banel_smiley_4: :banel_smiley_4:

از قدیم گفتن خلایق هر چه لایق

این جواب سوالم بود یا بخش اول صحبتم؟

یعنی اینگونه رفتار ها حق اونهاست؟حالا که پیر وفرتوت شده اند؟خوب شما هم روری به همین سن میرسی مگه نه؟

لینک به دیدگاه

ظاهرا چماق خود شما از بقیه بزرگتره عزیزم.

شما نباید راه و چاه نشون بدی و یا سعی کنی مسیر گفتگو مطابق میل شما پیش بره. اجازه بده هر کاربری هر عقیده ای داره براحتی بیاد و بگه.

میتونی خیلی ساده بگی قبول داری یا نه. نباید کاربران رو سین جین کنیم. بذارید راحت حرفاشونو بزنن.

اتفاقا بیراه هم نگفتن. خیلی از پدر بزرگ ها و مادر بزرگها همونی اند که میشه باهاشون با همون راهکار ایشون برخورد کرد.

در هر حال بهتره دوستان پیشداوری نکنند و سعی نکنند حرف حرف خودشون باشه. اینجا رو برای این تعیین کردن که نقطه نظر های موافق و مخالف همه گفته بشه و خود بیننده ها برا خودشون برداشت شخصی داشته باشن. مرسی عزیزم

لینک به دیدگاه

متاسفانه الان چند سالی هست که از نعمت داشتنشون محروم شدم.:ws44:

ولی هرچقدر هم که بد باشن وجودشون یه نوع دلگرمی خاصی به آدم میده.

متاسفانه از وقتی که توی جامعه همه چی جنبه مادی به خودش گرفته و مردم بیشتر به دنبال کسب درآمد هستن تا تامین نیازهای روحی و عطفی اینگ.نه مشکلات بیشتر شده.

شاید این خواسته پدربزرگها و مادر بزرگها یه خورده معقولانه نباشه ولی اونها هم انتظار دارن که همانطور که از بچه هاشون نگهداری کردن اونها هم ازشون نگهداری کنن.

لینک به دیدگاه
ظاهرا چماق خود شما از بقیه بزرگتره عزیزم.

شما نباید راه و چاه نشون بدی و یا سعی کنی مسیر گفتگو مطابق میل شما پیش بره. اجازه بده هر کاربری هر عقیده ای داره براحتی بیاد و بگه.

میتونی خیلی ساده بگی قبول داری یا نه. نباید کاربران رو سین جین کنیم. بذارید راحت حرفاشونو بزنن.

اتفاقا بیراه هم نگفتن. خیلی از پدر بزرگ ها و مادر بزرگها همونی اند که میشه باهاشون با همون راهکار ایشون برخورد کرد.

در هر حال بهتره دوستان پیشداوری نکنند و سعی نکنند حرف حرف خودشون باشه. اینجا رو برای این تعیین کردن که نقطه نظر های موافق و مخالف همه گفته بشه و خود بیننده ها برا خودشون برداشت شخصی داشته باشن. مرسی عزیزم

ایشون به شوخی هر جوابی به من دادند :vahidrk:رو استفاده کردند منم به مزاح جواب ایشون رو دادم نه شما:JC_thinking:

منم کسی رو سن جیم نکردم نسبت به نظر ایشون سوالاتی برام پیش اومد که پرسیدم این قاعده هر بحث هست که بنابرنظرات مختلف واسه هرکس سوالی طرح میشه که میپرسه وبالاخره یه طرف قانع میشه یا نمیشه.

منم قبول دارم که خیلی از افراد مسن واقعا رفتارشون قابل تحمل نیست اما ایا دلیل بر این میشه که بایگانی بشن؟

یا به خانه سالمندان فرستاده بشن وسالی یه بار هم بهشون سر زده نشه؟:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
متاسفانه الان چند سالی هست که از نعمت داشتنشون محروم شدم.:ws44:

ولی هرچقدر هم که بد باشن وجودشون یه نوع دلگرمی خاصی به آدم میده.

متاسفانه از وقتی که توی جامعه همه چی جنبه مادی به خودش گرفته و مردم بیشتر به دنبال کسب درآمد هستن تا تامین نیازهای روحی و عطفی اینگ.نه مشکلات بیشتر شده.

شاید این خواسته پدربزرگها و مادر بزرگها یه خورده معقولانه نباشه ولی اونها هم انتظار دارن که همانطور که از بچه هاشون نگهداری کردن اونها هم ازشون نگهداری کنن.

بله احترامشون همیشه و در هر شرایطی واجبه. خوشا بحال انسانهایی که با بزرگتراشون با ادب و احترام برخورد میکنند.

اما یه پارادوکسی هم این وسط هست. به نظر من پدر بزرگها و مادر بزرگها نتیجه همون کاری رو که خودشون شروع کردند باز پس میگیرند. انسان باید بچه هاشو خوب و با ادب و با ایمان پرورش بده تا اونام خوب بار بیان . نتیجه این تربیت به خود والدین هم برمیگرده و اونام در سایه داشتن اولاد صالح از این نعمت بی بهره نمی مانند.

اما هر چی که باشه باید با بزرگتر ها با احترام رفتار بشه. این کار خود انسان رو بزرگ میکنه و بهش شخصیت اجتماعی والائی هم میبخشه.

لینک به دیدگاه

صد البته که اینطور هست.

به نوعی میشه گفت که فرزندان آینه ای از والدین خود هستن.

اگه پدر مادرامون در برخورد با پدر و مادرشون نق بزنن یا با اکراه با آنها برخورد کنند

این رفتار به گونه ای در خود ما شکل میگیره.

اگه از کودکی نحوه درست رفتار کردن با بزرگتر ها مخصوصا پدر بزرگ و مادر بزرگها رو یاد بگیریم

در آینده هم می تونیم ازشون نگهداری کنیم یا به نوعی خودمون رو با شرایط آنها وفق بدهیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...