رفتن به مطلب

$$$$بیست ودومین میزگرد خانواده با موضوع:مدیریت اقتصاد خانواده$$$$

peyman sadeghian

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت شما همراهان همیشگی تالار:icon_gol:

با توجه به تغییرات اساسی که در اقتصاد جامعه کنونی ما رخ داده است مدیریت منابع مالی واقتصاد خانواده این روزها بازار داغی دارد.....

اینکه چگونه از درآمدخانواده استفاده بهینه بشود واین مدیریت باید چگونه باد؟ومسائلی از این دست که در این میزگرد بناداریم به ان بپردازیم:yes:

در ابتدای بحث سوال این است:

که بهترین مدیریت اقتصادی خانواده باید برعهده چه کسی باشد؟وعلت چیست؟چرا؟

چند نکته :

لطفا سعی کنید شعار ندهید ونظرات خودرا آنگونه که هست بیان کنید...

اسپم نکنید تا دوستی ما حفظ شود

در ادامه موضوع را از جنبه های مختلف پی میگیریم

باما همراه باشید:a030:

لینک به دیدگاه

به نظر من مدیریت اقتصادی خونه باید به عهده کسی یا کسانی باشه که درآمد دارن چون کسی که خودش پول در میاره بیشتر قدرشو داره و بهتر میتونه مدیریتش کنه

لینک به دیدگاه

به نظر من مدیریت مالی باید دست کسی باشه که توانایی مدیریت اون رو به نحو احسن داشته باشه......

اوون شخص در بعضی خانواده ها میتونه زن باشه و در بعضی مرد خانواده......بسته به مدیریت و شرایط مدیریتی فرد داره....

توو بعضی خونواده ها هم دیدم که مدیریت مالی رو دختر یا پسر خانواده به عهده میگیررن:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت شما همراهان همیشگی تالار:icon_gol:

سلام ...

کسی که سیاست استفاده از پول رو بلد باشه ...

سرمایه رو به باد نده ...

حالا زن یا مرد باشه فرقی نداره ...:a030:

لینک به دیدگاه

ممنونم از نظراتی که داده شد

گمان میکردم استقبال بیشتری از این مبحث شود اما گویا نشد....:icon_razz:

مدیریت اقتصادی خانواده به نظر من باید دست کسی باشد که بیشتر امورزندگی وداخل خانه را به عهده دارد یعنی زن خانواده ودلیل دارم براش...

اولین دلیل من هوش ذاتی زنان در امر پس انداز وآینده نگری آنان است واینکه زنان البته اغلب آنها نه همه آنها ،ریزبینانه به تمام امور نگاه میکنند ومعمولا نسنجیده عمل نمیکنند

اما مردان کمتر پیش میآید آینده نگر باشند واغلب به فکر پس انداز یا مدیریت منابع مالی خود نیستند برای اثباط این ادعا کافیست یه مقایسه کوچک بین آقایان مجرد ومتاهل بیاندازید

کمتر مرد مجردی زندگی مالی خوبی دارد البته ناگفته نماند که داریم مردان موفقی که به نحوی تجرد خود را باعث پیشرفت خود میدانند!!!!!!!!!!

اما انگشت شمارند....

وداریم زنانی که با ورود به زندگی افراد واقعا سرمایه های مالی زندگی را shift+delete میکنند:biggrin:

اما همیشه استثنا هست ونمیشه موارد استثنا را شامل همه کرد

اما سوال بعد من این است که

در این اوضاع نا به سامان اقتصادی،چه راه کار هایی برای کاهش هزینه های خانوار پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

مدیریت اقتصادی خانواده به نظر من باید دست کسی باشد که بیشتر امورزندگی وداخل خانه را به عهده دارد یعنی زن خانواده ودلیل دارم براش...

اولین دلیل من هوش ذاتی زنان در امر پس انداز وآینده نگری آنان است واینکه زنان البته اغلب آنها نه همه آنها ،ریزبینانه به تمام امور نگاه میکنند ومعمولا نسنجیده عمل نمیکنند

اما مردان کمتر پیش میآید آینده نگر باشند واغلب به فکر پس انداز یا مدیریت منابع مالی خود نیستند برای اثباط این ادعا کافیست یه مقایسه کوچک بین آقایان مجرد ومتاهل بیاندازید

کمتر مرد مجردی زندگی مالی خوبی دارد البته ناگفته نماند که داریم مردان موفقی که به نحوی تجرد خود را باعث پیشرفت خود میدانند!!!!!!!!!!

اما انگشت شمارند....

وداریم زنانی که با ورود به زندگی افراد واقعا سرمایه های مالی زندگی را shift+delete میکنند:biggrin:

در این اوضاع نا به سامان اقتصادی،چه راه کار هایی برای کاهش هزینه های خانوار پیشنهاد میکنید؟

موافق می باشیم ...

درس و زندگانی داریم ...شما درس نمیخونی نه؟ :JC_thinking:

کاهش هزینه؟

نخورید نیاشامید نپوشید ... :biggrin:

یکی از بهترین راهکارها برای افراد سیگاری ، ترک سیگار هست ... تا اینجا 10% از مشکلات مالی خانواده حل شد ...

مواد خوراکی رو به صورت عمده بخرید ...

به نرخ دولتی بخرید ...( دیگه باید برید سر صف وایسید)

برای خرید پوشاک و اینا به پاساژهای گرون قیمت نرید ... با قیمت مناسب بخرید ...

دیگه مخم نمی کشه ...:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

اما انگشت شمارند....

زن هایی هم هستن که ولخرجن و اصلا اهل پس انداز نیستن تعدادشونم زیاده و انگشت شمار نیست...

و اما جوای سوالتون:

برای اینکه هزینه هامونو کنترل کنیم باید پولمونو خرج ضروریات زندگی کرد و اگر چیزی رو واقعا نیاز داریم خریداری کنیم....

لینک به دیدگاه

خوب من نظرم در مورد سوال اول اینکه خود زن و شوهر میتونن تصمیم بگیرن که کدوم برای مدیریت خونواده مناسب تره و ربطی به زن و مرد بودن نداره!

جواب سوال دوم: قناعت تنها چیزیه که میتونه راهکار مناسب باشه!

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر من دوری از تجمل گرایی میتونه راهکار مفیدی باشه :a030:

اگه در یک خانواده همه ی افراد خانواده (کسایی که تواناییشو دارن) کار کنند میتونند با رفاه بیشتری زندگی کنند تا اینکه یک نفر کار کنه و بقیه مصرف کنند

لینک به دیدگاه

من خودم مدیریت مالی خونه رو بر عهده دارم

می تونیم با برنامه ریزی درست هم پس انداز داشته باشیم و هم اینکه نیاز هامونو برطرف کنیم

مهم اینه که به برنامه خودتون پایبند باشید توی یک ماهتون

سعی کنید هر روز بیش از روز قبل در مصرف آب و برق و گاز.....صرفه جویی کنید

مثلا اس ام اس های ضروری رو فقط بفرستین یا اینکه می خواهید برید خرید توی خونه یه حساب سر انگشتی بکنید و فقط به اندازه نیازتون پول همراهتون ببرید

محل هایی که جنس ارزان می فروشن و شناسایی و از اونا خرید کنید.......

لینک به دیدگاه

من مدیریت مالی داداشم رو به عهده دارم ... حقوقش یه راست تمام و کمال از حسابش میاد به حساب من....biggrin.gif

به نظر من هر کسی که بتونه مسئولیت پذیر باشه می تونه مدیریت مالی رو به عهده بگیره توی زندگی حالا چه مرد چه زن چه بچه ها ... ولی معمولا می گن زن ها ...

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

دوست داشتم عزیزان راهکارهایی که خودشون به کار گرفته اند تا از هزینه های اضافی زندگی شان جلوگیری کنند را بیان کنند تا دوستان دیگر هم بتوانند از این شیوه ها برای کنترل دخل وخرجشان استفاده کنند :banel_smiley_4:

این میزگرد رو میخوام تا فردا جمع بندی کنم تا بریم سراغ میزگرد بعدی:a030:

لینک به دیدگاه

:a030:

مهم نیست برعهده چه کسی باشه مهه اینه که همه شرایط اقتصادی خانواده رو درک کنن و با در آمدی که خانواده داره تصمیم های مالی گرفته بشه..........

چراش اینه که باید همه هدفمند و حساب شده تو عرصه اقتصادی خانواده حرکت کنن.......حالا یکی هم بشه مدیر بخش اقتصادی خانواده بد نیست ....باید به انتخاب خانواده

باشه و معیار انتخابم باید ببینن کی تو دخل و خرج ها دقیقتر اون بکننش مدیر بخش اقتصادی خانواده:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...