رفتن به مطلب

کمک برای انتخاب کنتور

ارسال های توصیه شده

من برای یک واحد 300متری که 5 اتاق خواب داره کنتور سفارش دادم ولی چون مصرف برق تو این واحد خیلی بالاست نمیدونم 1 کنتور تک فاز 25 آمپر جواب این نیاز ها رو میده ؟

وسایل پر مصرف:

2 عدد یحچال بزرگ

2 عدد lcd بزرگ

2 عدد کولر

2 عدد کامپیوتر

به اضافه مصرف کننده های دیگری مثل لامپ و اتو و ماشین لباسشویی ..

سوال من اینه : کنتور چند فاز چند آمپر باید بگیرم ؟

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...
من برای یک واحد 300متری که 5 اتاق خواب داره کنتور سفارش دادم ولی چون مصرف برق تو این واحد خیلی بالاست نمیدونم 1 کنتور تک فاز 25 آمپر جواب این نیاز ها رو میده ؟

وسایل پر مصرف:

2 عدد یحچال بزرگ

2 عدد lcd بزرگ

2 عدد کولر

2 عدد کامپیوتر

دوست عزیز سوال شما خیلی دقیق نیست می بایست نوع و بار مصرفی محصولات خودتون رو هم مشخص کنید تا بشه جواب دقیقی داد. ولی در حالت کلی برای همین یخچالهای خانگی معمول و کولر بیشترین مصرف رو دارند. روشنایی اتاقها lcd و کامپیوتر برق ناچیزی مصرف میکنند. در کل در شرایط معمول یک کنتور تکفاز 32 آمپر برای کار شما مناسب هست مگه اینکه وسایل پرمصرف دیگه ای هم داشته باشید

لینک به دیدگاه

وسایل پر مصرف:

2 عدد یحچال بزرگ

2 عدد lcd بزرگ

2 عدد کولر

2 عدد کامپیوتر

1- اینا که گفتین همه تک فازن یک

2- سه فاز هم برا مسکونی نمیدن

3- مصرف عمومی برا خانه ها حد اکثر 32 امپره و برا شما بهتره

3- با مصرف بهینه و خارج از پیک کامل 32 براتون جواب میده چون همه رو هم که باهم مصرف نمیکنین

البته یخچال و تلویزیون که همیشه باهمه

ولی اطو وسایر وسایل مثل لباس شویی رو که همزمان استفاده نمیکنین

4- اگه نوع یخچال رو مشخص کنین و برچسبشو مصرف ایندو حدود 12 - 15 امپره که بیشترین مصرف رو داره ....

لینک به دیدگاه
1- اینا که گفتین همه تک فازن یک

2- سه فاز هم برا مسکونی نمیدن

3- مصرف عمومی برا خانه ها حد اکثر 32 امپره و برا شما بهتره

3- با مصرف بهینه و خارج از پیک کامل 32 براتون جواب میده چون همه رو هم که باهم مصرف نمیکنین

البته یخچال و تلویزیون که همیشه باهمه

ولی اطو وسایر وسایل مثل لباس شویی رو که همزمان استفاده نمیکنین

4- اگه نوع یخچال رو مشخص کنین و برچسبشو مصرف ایندو حدود 12 - 15 امپره که بیشترین مصرف رو داره ....

کولرو حساب نکردی:w02:

لینک به دیدگاه
کولرو حساب نکردی:w02:

الان دیدم :icon_pf (34):

کولر 3500 4-5 امر در دور تند مصرفشه

5500 8-10 امپر نمی دونم کولر ابی باشه تازه اگه گازی باشه و دوتا 12000 باشه روی هم 20-22 امپر مصرفشونه که خوب همزمان نباید روشن بشه اگه بشه دوتا کنتور باید بگیره اونم 32

خوب 300 متر خونه این مشکلاتوهم داره دیگه سید مهدی

لینک به دیدگاه
الان دیدم :icon_pf (34):

کولر 3500 4-5 امر در دور تند مصرفشه

5500 8-10 امپر نمی دونم کولر ابی باشه تازه اگه گازی باشه و دوتا 12000 باشه روی هم 20-22 امپر مصرفشونه که خوب همزمان نباید روشن بشه اگه بشه دوتا کنتور باید بگیره اونم 32

خوب 300 متر خونه این مشکلاتوهم داره دیگه سید مهدی

بستگی داره چند طبقه و چند واحد باشه

بر 300 مترم دوتا 12000 جواب نمیده:ws3:مگر اینکه قانع باشن

لینک به دیدگاه
بستگی داره چند طبقه و چند واحد باشه

بر 300 مترم دوتا 12000 جواب نمیده:ws3:مگر اینکه قانع باشن

اون بالا گفته یه واحد 5 خوابه

فکر کنم چیلر باید بزارن نه کولر چون اون طوری که گفتن 5 اتاق خواب با دو کولر تازه پذیرایی هم حساب کنی بعله فرمایشتون متینه

کمه کمش برا متراژ حال 80-90 متری یه 24000 لازمه برا هر کدوم از اتاق خوابها هم حساب کنین 3 در 3 باشه یه 12000 میخواد

نه جواب نمی ده سید مهدی

لینک به دیدگاه
اون بالا گفته یه واحد 5 خوابه

فکر کنم چیلر باید بزارن نه کولر چون اون طوری که گفتن 5 اتاق خواب با دو کولر تازه پذیرایی هم حساب کنی بعله فرمایشتون متینه

کمه کمش برا متراژ حال 80-90 متری یه 24000 لازمه برا هر کدوم از اتاق خوابها هم حساب کنین 3 در 3 باشه یه 12000 میخواد

نه جواب نمی ده سید مهدی

منم خیلی دارم حساب میکنم ولی هیچجوره جواب نمیده...ینی بصرفه نیست....مثلا بخواد چیلر بزنه بر یه واحد اصن نمیصرفه...

از چندتا کولر گازی بخواد مصرف کنه باز هزینش بالاس که مهم نیست ولی مصرفش خیلی میره بالا که 32 جواب نمیده....

به نظرم باید بکوب یه چند طبقه یه برجی چیزی در بیاره:whistle:

لینک به دیدگاه

موافقم ولی چیلرهای نیم تنی هم وجود داره برای یه طبقه عمین همسایمون میسازه مهر اصل اما خوب گرون در میاد البته برا کسی که خونه 300 متری داره شاید چیزی نباشه

منم هم همین فکرو کردم راه حلی براش پیدا نکردم دو تا 150 متری داشت با دو کنتور 25 امپر کارش حل بود

ولی سید مهدی برا یه کنتور ناقابل خونه 300 متری رو بکوبونن بد نمی شه

خوب فکر کنم دو کنتور هم بدن برا این مواقع نه تو قانون هستش یانه ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
موافقم ولی چیلرهای نیم تنی هم وجود داره برای یه طبقه عمین همسایمون میسازه مهر اصل اما خوب گرون در میاد البته برا کسی که خونه 300 متری داره شاید چیزی نباشه

منم هم همین فکرو کردم راه حلی براش پیدا نکردم دو تا 150 متری داشت با دو کنتور 25 امپر کارش حل بود

ولی سید مهدی برا یه کنتور ناقابل خونه 300 متری رو بکوبونن بد نمی شه

خوب فکر کنم دو کنتور هم بدن برا این مواقع نه تو قانون هستش یانه ؟؟؟؟؟

راسش قضیه قانون و اینارو نمیدونم ولی چند جایی که من کار کردم کنتور سه فاز بهشون دادن با آمپرای مختلف ولی از قضیه چگونگی مجوز گرفتنش در جریان نیستم....

از دوستام که تو این جریانات هستن میپرسم میگم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...