رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 73
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

به نام حق

من به عنوان شخص اول این کشور اولین تصمیم جدی خودم برای ایران را اعلام میدارم:

1- فدرالیسم

جزئیات اقدام به فدرال کردن کشور رو بگی بحث جذابی میتونه شکل بگیره. :a030:

لینک به دیدگاه
جزئیات اقدام به فدرال کردن کشور رو بگی بحث جذابی میتونه شکل بگیره. :a030:

چبکار به روش اجراییش داری حالا؟ :ws52: خودش که بیشتر مورد بحث میتونه باشه:hanghead:

من فقط معتقدم بهترین روش برای اداره چنین کشور و ملتی و بسط دموکراسی در ایران فدرالیسم هست به خیلی دلایل که کاملا عیان است

حالا بزار رییس جمهور بشم؛ من مهندسم مسائل رو تحلیل میکنم یه روشی برای پیاده سازیش پیدا میکنم:gnugghender:

لینک به دیدگاه
چبکار به روش اجراییش داری حالا؟ :ws52: خودش که بیشتر مورد بحث میتونه باشه:hanghead:

من فقط معتقدم بهترین روش برای اداره چنین کشور و ملتی و بسط دموکراسی در ایران فدرالیسم هست به خیلی دلایل که کاملا عیان است

حالا بزار رییس جمهور بشم؛ من مهندسم مسائل رو تحلیل میکنم یه روشی برای پیاده سازیش پیدا میکنم:gnugghender:

توام میشی یه رئیس جمهور بی برنامه مثل بقیه.

بابا بذارید مردم زندگیشونو بکنن! توجه میفرمائید؟:ws3:

لینک به دیدگاه

من با فدرالیسم موافق نیستم

جمهوری فدرال بدون قدرت مرکزی قوی فاقد اعتباره و مثل شوروی محکوم به واپاشیه....مخصوصا تو ایران که چندین نژاد و قوم هست و مسئله تجزیه طلبی خواست بالایی داره

من اگر رئیس جمهور بودم شرایطی رو پدید میآوردم که مثل سوئد نمیذاشتم پول نفت وارد مملکت بشه بلکه تو بازار های خارجی سرمایه گذاری میکردم و از سودش استفاده میکردیم

در این صورت تو کشور تنبلی وجود نداشت و همه به فراخور زحمتی که میکشیدن مزد میگرفتن

لینک به دیدگاه

جمهوری فدرال بدون قدرت مرکزی قوی فاقد اعتباره و مثل شوروی محکوم به واپاشیه....مخصوصا تو ایران که چندین نژاد و قوم هست و مسئله تجزیه طلبی خواست بالایی داره

من اگر رئیس جمهور بودم شرایطی رو پدید میآوردم که مثل سوئد نمیذاشتم پول نفت وارد مملکت بشه بلکه تو بازار های خارجی سرمایه گذاری میکردم و از سودش استفاده میکردیم

در این صورت تو کشور تنبلی وجود نداشت و همه به فراخور زحمتی که میکشیدن مزد میگرفتن

استقلال طلبی وقتی خواست بالایی داره که حقوق مردم تامین نشه؛ مطمئن باش،اگر بدونن با فدرالیسم میتونن به حقوقشون برسن هرگز حاضر به پذیرش هزینه های سنگین استقلال نمیشند، ضعیف بودن حکومت مرکزی فعلی از بی عرضگیش و وحشی گریش هست، این نفت رو بدن دست من ببین چه جکومت مرکزیی میسازم

لینک به دیدگاه

مگه آمریکا الان با مشکلی روبرو شده؟ :ws38:

منم با فدرالیسم موافقم ولی پیاده سازیش جزء اختیارات رئیس جمهور نیست. آقای رئیس جمهور ال رومن. :ws3:

لینک به دیدگاه
توام میشی یه رئیس جمهور بی برنامه مثل بقیه.

بابا بذارید مردم زندگیشونو بکنن! توجه میفرمائید؟:ws3:

نه به داره نه به باره میخوای من برنامه ریزی جزء به جزء خدمتت ارائه بدم؟:ws3:

لینک به دیدگاه

منم با فدرالیسم موافقم ولی پیاده سازیش جزء اختیارات رئیس جمهور نیست. آقای رئیس جمهور ال رومن. :ws3:

به همین دلیل گفتم:

شخص اول این کشور

:ws3:

فکر کتم منظور جیمی هم همین بود:ws38:

لینک به دیدگاه
استقلال طلبی وقتی خواست بالایی داره که حقوق مردم تامین نشه؛ مطمئن باش،اگر بدونن با فدرالیسم میتونن به حقوقشون برسن هرگز حاضر به پذیرش هزینه های سنگین استقلال نمیشند، ضعیف بودن حکومت مرکزی فعلی از بی عرضگیش و وحشی گریش هست، این نفت رو بدن دست من ببین چه جکومت مرکزیی میسازم

این چیزی که شما میگید خیلی ایده آل نگریه

مطمئن باشید باز بهانه ای برای جدایی طلب وجود دارد برای مثال ....خوزستان بپا خواهد خاست که چه معنی میده که نفت کشور(تنها منبع درامد کشور) از ایالت ما تامین بشه اونوقت پولشو یکی که تو گیلان نشسته بخوره

یا مثلا کردستان میگه چرا تعداد نماینده ما از تعداد نماینده آذربایجان کمتره....این چیزیه که تجربه شدست

پیشنهاد میکنم کتاب ظهور و افول قدرتهای بزرگ نوشته پل کندی(ترجمه عبدالرضا غفرانی) رو بخونید

و اما چرا آمریکا این مشکلات رو نداره اول اینکه این کشور مهاجرتی هست و چیزی به نام تضاد قومیتی نداره ....قبول کنیم که اونا از نظر فرهنگ سرآمد تر از ما هستن..... تو خود ایران اگر سیاه پوستی رئیس جمهور بشه کلی ناهنجاری بوجود میاد در ثانی اونا چندین ساله که این سیستم رو دارن و در بادی امر هم مشکلات رو داشتن ولی همانطور که گفتم بدلیل وجود قوم پرستی در ایران این سیستم جواب نمیده

لینک به دیدگاه

من دوست ندارم ریس جمهور شم

تو ایران این پست مثل عروسک خیمه شب بازی اونم با چه عروسک گردانی

اگر هم میشدم اول عروسک گردان رو حذف میکردم

لینک به دیدگاه

مطمئن باشید باز بهانه ای برای جدایی طلب وجود دارد برای مثال ....خوزستان بپا خواهد خاست که چه معنی میده که نفت کشور(تنها منبع درامد کشور) از ایالت ما تامین بشه اونوقت پولشو یکی که تو گیلان نشسته بخوره

یا مثلا کردستان میگه چرا تعداد نماینده ما از تعداد نماینده آذربایجان کمتره....این چیزیه که تجربه شدست

پیشنهاد میکنم کتاب ظهور و افول قدرتهای بزرگ نوشته پل کندی(ترجمه عبدالرضا غفرانی) رو بخونید

و اما چرا آمریکا این مشکلات رو نداره اول اینکه این کشور مهاجرتی هست و چیزی به نام تضاد قومیتی نداره ....قبول کنیم که اونا از نظر فرهنگ سرآمد تر از ما هستن..... تو خود ایران اگر سیاه پوستی رئیس جمهور بشه کلی ناهنجاری بوجود میاد در ثانی اونا چندین ساله که این سیستم رو دارن و در بادی امر هم مشکلات رو داشتن ولی همانطور که گفتم بدلیل وجود قوم پرستی در ایران این سیستم جواب نمیده

فدرالیسم خودش میخواد مشکلاتی که از همین تضاد قومیت ها ناشی میشه حل کنه. اینکه همه رو به زور تحت یک حکومت اونم از نوع مطلق نگه دارن خوبه؟ با زور که نمیشه. اونطوری مردم به خواسته های معقول خودشون میرسن و اتفاقا جدایی طلبی موضوعیت خودش رو از دست میده. البته در مورد حقوقی که گفتید و مثال خوزستان موافقم.

لینک به دیدگاه

مخالفم

من کرمه جدایی طلبی که ندارم! میدونم جدایی طلبی چه هزینه هایی داره، هرکسی هم که جدایی طلب باشه میدونه چقدر هزینه داره و احتمالا زندگی یک نسل به فنا میره، وقتی با فدرالیسم به خواسته های درست و حقوق اولیه ام برسم که خیلی کم هزینه هست دلیلی نداره بازم برم دنبال استقلال، مگر اینکه تندرو باشی که بهت اطمینان میدم تعدادشون خیلی کمه

فدرالیته که خر تو خر شدن نیست؛ حکومت مرکزی برای همین هست و برای کنترل همیش شرایط، اصلا برای برطرف کردن این حرفها که دیگه پیش نیاد

ضمنا نفت هم تنها منبع درآمد کشور نیست اگه از منابع درست استفاده بشه:a030:

لینک به دیدگاه

در مورد خوزستان هم به نظر من حقش هست که بیشتر استفاده بکنه از درآمد نفتی، الان که مردم خوزستان آب آشامیدنی ندارن و اکثر درآمد نفت تو مرکز کشور خرج میشه منصفانست یا اگه حتی اونجوری که شما گفتین درآمد به طور مستقیم بین همه کشور پخش بشه؟

لینک به دیدگاه
مخالفم

من کرمه جدایی طلبی که ندارم! میدونم جدایی طلبی چه هزینه هایی داره، هرکسی هم که جدایی طلب باشه میدونه چقدر هزینه داره و احتمالا زندگی یک نسل به فنا میره، وقتی با فدرالیسم به خواسته های درست و حقوق اولیه ام برسم که خیلی کم هزینه هست دلیلی نداره بازم برم دنبال استقلال، مگر اینکه تندرو باشی که بهت اطمینان میدم تعدادشون خیلی کمه

فدرالیته که خر تو خر شدن نیست؛ حکومت مرکزی برای همین هست و برای کنترل همیش شرایط، اصلا برای برطرف کردن این حرفها که دیگه پیش نیاد

ضمنا نفت هم تنها منبع درآمد کشور نیست اگه از منابع درست استفاده بشه:a030:

حکومت مرکزی برای این ایدئولوژی باید خیلی قوی باشه.مخصوصا ایران که گلچینی از نژاد ها و مذاهب رو داره.امریکا هم اینقدر پراکندگی نژاد نداره.هم اینکه سرزمینی هست که یه سری افراد رفتند اونجا که با کمک همدیگه پیشرفت کنن.از اون اول با این هدف وارد اونجا شدن.اما ایران من بعید میدونم بشه این ایده رو پیاده کرد.اونم بعد از گذشتن این همه سال.فرهنگ چیزی نیست که یه روزه عوض بشه

درمورد خوزستان هم من خوزستانی هستم و با وجود اینکه اگه خوزستان نبود ایران فلج میشد(حاضرم سر این موضوع بحث کنم در یه تاپیک جدا) اکثریت خوزستانی ها گله ی انچنانی ندارند از این موضوع.

لینک به دیدگاه
حکومت مرکزی برای این ایدئولوژی باید خیلی قوی باشه.مخصوصا ایران که گلچینی از نژاد ها و مذاهب رو داره.امریکا هم اینقدر پراکندگی نژاد نداره.هم اینکه سرزمینی هست که یه سری افراد رفتند اونجا که با کمک همدیگه پیشرفت کنن.از اون اول با این هدف وارد اونجا شدن.اما ایران من بعید میدونم بشه این ایده رو پیاده کرد.اونم بعد از گذشتن این همه سال.فرهنگ چیزی نیست که یه روزه عوض بشه

درمورد خوزستان هم من خوزستانی هستم و با وجود اینکه اگه خوزستان نبود ایران فلج میشد(حاضرم سر این موضوع بحث کنم در یه تاپیک جدا) اکثریت خوزستانی ها گله ی انچنانی ندارند از این موضوع.

چرا اینقدر خشن و سرکوبگرانه به قضیه نگاه میکنید؟حکومت مرکزی اگه خیلی قوی باشه که میشه همین ایرانه الان با سی و چندتا استان!

استقلال طلبها موجودات ترسناکی نیستند که! یکیش منم که اگه الان یه رفراندوم برگزار بشه که دوست داری آذربایجان مستقل بشه با کمال میل میگم بله، ولی این نظرسنجی هرگز برگذار نخواهد شد؛ و استفاده از خشونت برای اینکار هم اولا نشدنی هست اگر هم بشه هزینه ی خیلی خیلی سنگینی داره؛ ولی اگر ایران فدرالیته باشه هرکسی بگه استقلال خودم جلوش وای می ایستم، وقتی حکومت ایالتی دست خودمون باشه بهانه ای برای استقلال خواهی موجود نیست، وقتی بهانه ای نیست شما چرا به فکر مشت اهنی هستین؟:hanghead:

کشور فدرال هم فقط آمریکا نیست فدرالیته هم فقط یک نوع نیست ؛ ولی من خودم سیستم آمریکا رو دوست دارم:hanghead:

لینک به دیدگاه
چرا اینقدر خشن و سرکوبگرانه به قضیه نگاه میکنید؟حکومت مرکزی اگه خیلی قوی باشه که میشه همین ایرانه الان با سی و چندتا استان!

استقلال طلبها موجودات ترسناکی نیستند که! یکیش منم که اگه الان یه رفراندوم برگذار بشه که دوست داری آذربایجان مستقل بشه با کمال میل میگم بله، ولی این نظرسنجی هرگز برگذار نخواهد شد؛ و استفاده از خشونت برای اینکار هم اولا نشدنی هست اگر هم بشه هزینه ی خیلی خیلی سنگینی داره؛ ولی اگر ایران فدرالیته باشه هرکسی بگه استقلال خودم جلوش وای می ایستم، وقتی حکومت ایالتی دست خودمون باشه بهانه ای برای استقلال خواهی موجود نیست، وقتی بهانه ای نیست شما چرا به فکر مشت اهنی هستین؟:hanghead:

کشور فدرال هم فقط آمریکا نیست فدرالیته هم فقط یک نوع نیست ؛ ولی من خودم سیستم آمریکا رو دوست دارم:hanghead:

منظورم از قوی بودن دولت مرکزی اقتدار و شایستگی لازم برای جذب نژاد ها و استقلال طلب ها به گونه ای که ایالت ها با هم برای هدف های مشترک تلاش کنند و پایدار ماندن این روند حتی در صورتی که شورش یا اشفتگی ایجاد بشه نه اینکه بزنه لهشون کنه:w16:

لینک به دیدگاه

دوستان دقت داشته باشید که تنوع قومیتی در اکثر کشورهای دنیا وجود داره و خاص کشور ما نیست.

مثلا حکومت فدرال آلمان قومیت های متنوعی را در محدوده ی خود دارد مثل آلمان - فرانک ها - لمباردها - ویزیگوتها - آنگلوساکسونها -ژرمن ها -داچ ها و ...

هیچ توجه کردید که چرا کشورها در نزد ملل مختلف اسامی مختلفی دارند؟

چرا ما به آلمان می گیم آلمان اما ماتادورها بهشون میگن ژرمن و بعضی ها میگن داچلند؟

یا چرا هلند یه اسم دیگه به نام ندرلند داره؟

لینک به دیدگاه

فدرالیسم در واقع چاره کار کشورهای چندقومیتی هست، هرچقدر حکومت و مردم به هم نزدیکتر باشند تاثیرگذاریشون رو همدیگه بیشتر هست و دموکراسی بیشتری حاصل میشه برای مثال الان حتی اگر رئیس جمهور کشور کسی که من بهش رای داده بودم هم بود میومد میگفت بیایید ایران رو بسازیم منه نوعی با این باور که (درست یا غلط این باور هست) هرچه من زحمت بکشم بیشترین منفعتش رو مرکز اسفاده میکنه بهش میگم "زکی"

ولی اگر سناتور یا استاندار ایالت آذربایجان این حرف رو بزنه که بیایید آذربایجان رو بسازیم از جون مایه میزارم چون میدونم حاصل دسترنجم رو خودم خواهم خورد.

فدرالیسم خیلی جای بحث داره و خیلی هم سیستم انعطاف پذیری هست و یک شکل خاصه تعریف شده نداره

بنده به عنوان رئیس حکومت مرکزی ایران بعد از دستور اول خودم که با موفقیت انجام شد تصمیمات بعدی خودم رو اعلام میکنم

منع فعالیت سیاسیه روحانیون و نطامیون، انحلال سپاه پاسداران، و منع فعالیت اقتصادی سازمان های نظامی:a030:

در ضمن کشور من مثل آمریکا هیچ زبان و دین رسمیی نخواهد داشت و در چشم انداز 20 ساله باید بیش از 50٪ ملت (و 100٪ کارکنان دولت) مسلط به زبان انگلیسی باشند تا بعد از 20 سال زبان انگلیسی برای نامه نگاری های بین ایالتها و حکومت مرکزی استفاده بشه :w16: من کشف حجاب نمیکنم ولی منع بیحجابی هم ندارم، روحانی اگر سیاسی نباشه برام محترم هست و بهترین مساجد رو برای اونها خواهم ساخت (چئن قبلش روحانیون و نظامیانی که اسرار بر سیاسی بازی داشتند به دست دادگاه به جرم اقدام علیه امنیت ملی سپرده شده اند :whistle:) البته همه اینها در چهارچوب قدرت محدودی هست که دارم؛ چون الان ایالتی شدیم و بیشتر قدرت دست سناتورهاست:hanghead: فقط سیاست مالی و خارجی و سیاست های کلان دست منه:hanghead:

لینک به دیدگاه
فدرالیسم در واقع چاره کار کشورهای چندقومیتی هست، هرچقدر حکومت و مردم به هم نزدیکتر باشند تاثیرگذاریشون رو همدیگه بیشتر هست و دموکراسی بیشتری حاصل میشه برای مثال الان حتی اگر رئیس جمهور کشور کسی که من بهش رای داده بودم هم بود میومد میگفت بیایید ایران رو بسازیم منه نوعی با این باور که (درست یا غلط این باور هست) هرچه من زحمت بکشم بیشترین منفعتش رو مرکز اسفاده میکنه بهش میگم "زکی"

ولی اگر سناتور یا استاندار ایالت آذربایجان این حرف رو بزنه که بیایید آذربایجان رو بسازیم از جون مایه میزارم چون میدونم حاصل دسترنجم رو خودم خواهم خورد.

فدرالیسم خیلی جای بحث داره و خیلی هم سیستم انعطاف پذیری هست و یک شکل خاصه تعریف شده نداره

بنده به عنوان رئیس حکومت مرکزی ایران بعد از دستور اول خودم که با موفقیت انجام شد تصمیمات بعدی خودم رو اعلام میکنم

منع فعالیت سیاسیه روحانیون و نطامیون، انحلال سپاه پاسداران، و منع فعالیت اقتصادی سازمان های نظامی:a030:

در ضمن کشور من مثل آمریکا هیچ زبان و دین رسمیی نخواهد داشت و در چشم انداز 20 ساله باید بیش از 50٪ ملت (و 100٪ کارکنان دولت) مسلط به زبان انگلیسی باشند تا بعد از 20 سال زبان انگلیسی برای نامه نگاری های بین ایالتها و حکومت مرکزی استفاده بشه :w16: من کشف حجاب نمیکنم ولی منع بیحجابی هم ندارم، روحانی اگر سیاسی نباشه برام محترم هست و بهترین مساجد رو برای اونها خواهم ساخت (چئن قبلش روحانیون و نظامیانی که اسرار بر سیاسی بازی داشتند به دست دادگاه به جرم اقدام علیه امنیت ملی سپرده شده اند :whistle:) البته همه اینها در چهارچوب قدرت محدودی هست که دارم؛ چون الان ایالتی شدیم و بیشتر قدرت دست سناتورهاست:hanghead: فقط سیاست مالی و خارجی و سیاست های کلان دست منه:hanghead:

خب حامد جان

عزیز دلم فدرالیسم یک راه حل خوب برای ایران ولی ناممکن است به چند دلیل

سیاست داخلی:

1-همانطور که قبلا هم گفتم همه قومیت های ایرانی خواستار تجزیه طلبی هستند ....اینو میتونی از دیوارنوشته ها و شعار های دسته جمعی فهمید ....برای مثال از بین 15 گروه و سازمان و حزبی که تو اهواز هست فقط یکی از اونا سیاست فدرالیسم رو مانفیست خود قرار داده اند

هر تغییری مخالفت هایی خواهد داشت...چه تجزیه شدن ملت ها و چه فدرالیسم.....انگیزه تجزیه طلبی خیلی شدیدتر از انگیزه فدرالیسم هست ....چرا که تا حالا نشنیده ایم فردی جان خودش را برای فدرالیسم فدا کند ولی به کرات آدمایی دیدیم که برای قومیت خودشون از جانشون گذشته اند

انگیزه تجزیه طلبی خیلی قدرتمند هست و نظریه غالب هم میگه که تمامی ملت ها به سوی وحدت قومیتی پیش میرند و نه وحدت دینی و غیره...همانطور که این مسئله رو تو کشوری مثل کوزوو در سال 2008 دیدیم ....حامد جان میل باطنی خودت چیه؟...آزربایجان آزاد یا شریک فارس ها؟

2-به نظرت آیا فارس ها که قدرت مطلق این سرزمین هستند اجازه خواهند داد که حقوقشون کمتر بشه؟.....هر فارسی به خودش اجازه میده که تو مسائل ترک ها و کرد ها و گیلکی ها دخالت کنه......فارس ها حتی به قانون اساسی ای که خودشون نوشتند پایبند نیستند و حق تدریس به زبان قومی رو نمیدهند ....فارس ها در وسط ایران واقع شده اند و هیچ وقت اجازه نمیدند تمامیت ارضیشون به خطر بیفته

سیاست خارجی:موقعیت استراتژیکی ایران پاشنه آشیل روسیه است و همواره گفته شده که ایران بهترین منطقه برای ضربه زدن به روسیه هست ...با این منطق هیچوقت قدرتهای خارجی اجازه نمیدههند که تو ایران یک قدرت مطلق تشکیل بشه و ایران ضعیف بیشتر باب میلشونه

و اما نوترون جان

سوئیس رو که مثال زدی اینا چند قومیتی نیستند نژاداشون خیلی به هم نزدیکه و در واقع اونا چند زبانی هستند نه چند قومیتی

اگرم اختلاف نژادی باشه تضاد نژادیشون خیلی ضعیفه ...مث اینه که بگی تو انگلیس آنگلو ها با ساکسون ها مشکل دارند که در واقع چنین نیست و این دو قوم خیلی وقته در هم ذوب شدند

برای فدرالیسم همواره کشورهای موفق سوئیس، آلمان، آمریکا، کانادا و استرالیا را مثال زدن کافی نیست. باید به وضعیت پاکستان هم نگاه کرد. به وضعیت نیجریه و اتیوپی فدرال هم باید نگاه کرد. فساد، رشوه، استبداد و بی مدیریتی سراسر این کشور ها را فرا گرفته است. پرونده حقوق بشر پاکستان فدرال و نیجریه فدرال در خیلی موارد دست کمی از جمهوری اسلامی ایران ندارد.

آیا فرهنگ شرقی ما با آلمان و کانادا نزدیک تر است و یا با اتیوپی و پاکستان؟ تصور ساده ای است که فکر کنیم سرنوشت ما در فدرالیسم بهتر از آنان خواهد بود.

ایران خیلی از مسائل رو تجربه کرده همین مشروطه شکست خورده که میگفتند اگه مجلس داشته باشیم همه چی حل میشه ولی دیدیم که رضا خان چه بلایی سرمان آورد

به هر حال این نظر من بود و شاید اشتباه باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...