رفتن به مطلب

پيش بيني جنگ 3 روزه عليه ايران ( تحلیل یک کارشناس جنگ )

ارسال های توصیه شده

آمریکا میتونه کل جهان رو سه بار با توان اتمیش زیر و رو کنه (براساس تعدا کلاهک هایی که داره) ولی تا حالا نکرده پس بنابر این منطق زیبا به این نتیجه میرسیم که آمریکا بمب اتمی نداره...

همچنین جنگنده های رادار گریز و بمب ها سنگر شکن و سیستم دفاع موشکی... چون اگر اینها رو داشت تا حالا ایران رو زیر و رو کرده بود دیگه...

ایین نتیجه گیری اصلا پایه ی منطقی نداره...

:w58:

نمیدونم چرا ولی یاد حرف یه بنده خدایی افتادم که میگفت ما که دستگاه پول چاپ کن داریم چرا شبانه روز پول چاپ نمیکنیم:ws52:

فعلا بمبهای اتمی آمریکا کشکه چون تنها کشوری که قابلیت دفاع در برابر حمله اتمی رو داره روسیه است:w16:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 149
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ببین اگه ماها خودمون نتونیم کشور خودمون درست کنیم و دموکراسی رو توش نهادینه کنیم هیچ کشور دیگه ای هم نمیتونه ولو با حمله نظامی

امریکا از تجربه ویتنام و جنگ طولانی تو عراق درسای زیادی گرفته

ایران که وسعتش خیلی بزرگتره ازین کشورا هست بنده بعید میدونم بتونه حمله کنه

بهرحال من نمیتونم بی تفاوت باشم عده ای از اون سر دنیا بیان واسم تعیین تکلیف کنن هم نسلای من از دم تیغ بگذرونن من همیشه روحیه ناسیونالیستی داشتم یعنی حاظر نیستم پس فردا بیان سر ناموس این مرز و بوم شیر یا خط کنن

تنفر ازین رژیم نباید باعث بشه روحیه میهن پرستیمون لکه دار بشه

فکر نمیکنم حمله کنن چون جنگ باعث یک دلی مردم میشه همه باهم متحد میشن واین پروسه نارضایتی همگانی مردم از رژیم شاید بگم تقریبا نابود میشه چون تمان اذهان متمرکز جنگ و دفاع از اب و خاک میشه !!

بازم میگم اگه خودمون نتونیم این کشور درستش کنیم هیچ کس دیگه ای هم نمیتونه

کاری به جنگ و مسئله جنگ ندارم

ولی بگو ببینم چطوری تو و امثال تو می تونی دموکراسی رو به این کشور برگردونی

ببین ما الان دو حالت رو داریم که هر دوش متاسفانه نتیجه چندان خوب و موفقی نداره

یکیش وضعیت تحریماست یعنی محدود کردن ایران از دسترسی به منابع و کالاهای مختلف و همین جور برو تا برسی به وضعیت نفت در برابر غذا

وضعیت اقتصادی ایران هم اصلا وضع خوبی نداره

بنزین لیتری هزار تومنی و اختلاس های چندین میلیاردی اقایون و فک و فامیل هاشون

بحث یارانه ها و ورشکستی صنایع و تعطیلی کارخونه ها و بیکاری فجیع کارگران و ........

امار وحشتناک معتادان و فحشا و تن فروشی و .........

همه اینا در دراز مدت این ملت رو به سمت شورش می بره ولی شورش نه جنبش

شورش یعنی یه انقلاب دیگه و به قدرت رسیدن یاغی گران دیگه

و تصاحب صندلی های قدرت

حالت دوم هم جنگه که خب دوحالت داره یا کلا این حکومت ساقط میشه که باز بعد اون روند دموکراسی و دولت انتقالی و تشکیل دولت موقت و انتخابات و نوشتن قانون اساسی و گروه اپوزیسیونی که در پشت پرده امتیازات بسیار درخشانی به قدرتهای جهان برا گرفتن قدرت هدیه دادن و..............

وحالت دوم که ایران یه جنگ فرسایشی رو شروع می کنه و امثال جوونای مثل تورو می فرسته گوشت جلوی توپ بشین و اقازاده های خودشون تو قلب هاوایی و هونولولو با پول این ملت دکترای جعلی بگیرن و عشق و حال کنن و...........

که اینم در بهترین حالت باعث میشه ایران به سمت کره شمالی از نوع فجیعش بره

درضمن اگه خیلی مایلی همین الان به عنوان یکی از طرفداران جنبش س-ب-ز برو جلو برا دمکراسی ایران مبارزه کن بالاخره در راه وطن می میری ولی مطمئن باش تا دهنتو وا نکردی جونتو گرفتن

ولی موقع جنگ برپیشونی تو تل آیو ما داریم می اییم رو می بندن و با بوسه و قران بدرقه ات می کنن به سوی مرگ

لینک به دیدگاه
نه حزب الله که یک هزارم ایران نیست نابود شده بودf34.gif

من نمیدونم این پسرا چرا سیاست رو با زورازمایی یکی میدونن :banel_smiley_4::banel_smiley_4:

اگه حزب الله هس بخاطر اینکه وجود اون برا اسراییل یه ضروت حیاتیه

لینک به دیدگاه
:w58:

نمیدونم چرا ولی یاد حرف یه بنده خدایی افتادم که میگفت ما که دستگاه پول چاپ کن داریم چرا شبانه روز پول چاپ نمیکنیم:ws52:

فعلا بمبهای اتمی آمریکا کشکه چون تنها کشوری که قابلیت دفاع در برابر حمله اتمی رو داره روسیه است:w16:

از حرف بنده تعجب کردید ؟

من متوجه نمیشم... شما دارید حرف خودتون رو رد میکنید عزیز...

شما دارید برای خودتون علوم جدید اختراع می کنید عزیز من...

کجا شنیدید که روسیه توان مقابله با حمله ی اتمی رو داره ؟ کی گفته این حرف رو ؟

نه حزب الله که یک هزارم ایران نیست نابود شده بودf34.gif

دوست عزیز مثل اینکه متوجه مطلب نشدید...

این نرم افزار واکنش ها رو شبیه سازی میکنه... این چه ربطی به حزب الله لبنان داره اصلا ؟

اسرائیل در لبنان به دلیل استراتژی احمقانه ای که در حمله داشت و دست کم گرفتن عملیات نامتقارن شکست خورد... اگر با تمام قدرت حمله میکرد و به نیروها اجازه میداد پیشروی کنند و محدودیت نمیزاشت الان دیگه حزب اللهی نبود...

لینک به دیدگاه
اونا برای جنگ و کلا مقابله با ایران یه نرم افزار خیلی قدرتمند با اخرین تکنیک های مربوط به هوش مصنوعی و multi-agent رو در اختیار دارن و اتفاقا بصورت یه بازی این مسئله رو شبیه سازی کردن

هرچیزی توی این نرم افزار پیش بینی شده

میشه بیشتر توضیح بدی؟

یه سرچ در مورد پروژه هارپ آمریکا بکنید

میتونه بدون اینکه وارد جنگ بشه کل ایران و نابود کنه

اطلاعات آمریکا گوگل ارث رو در اختیار داره میتونه تا توی خونه ماها رو هم ببینه پس چیز مخفی ایران نداره

من فکر نمیکنم هارپ به اون صورت وجود داشته باشه.اگرم وجود داشته باشه استفاده ازش الکی نیست و مثل اینه که بمب اتم استفاده کنی.یعنی کل دنیا بر ضدت میشن

لینک به دیدگاه

:ws28:

حمله میکنند نگران نباشید...

اگر تفکرات متوهم توطئه رو کنار بزاریم و از اونها فاکتور بگیریم و فقط از نظر علوم سیاسی و نظامی به قضیه نگاه کنیم میبینیم که به هر حال دیر یا زود به این کشور حمله خواهد شد...

مسئله اینه که حمله به کشوری با قدرت ایران (نه از نظر نظامی... از نظر ژئوپولوتیک) کار فوق العاده سخت هست حتی برای نیروهایی مثل نیروی نظامی آمریکا که کلا برای عملیات آفندی برون مرزی طراحی شدند... به هر حال شما باید نگاهی به تغییرات منطقه در چند سال اخیر بندازی و ببینی که آمریکا داره یک طناب دار رو هر روز به دور گردن این حکومت محکم تر و محکم تر میکنه...

مسئله اینجاست که آمریکا میدونه نمیتونه ایران رو با یک حمله ی برق آسا از پا در بیاره... زخمی کردن یک آدم بیمار روانی که هر کاری ازش برمیاد خیلی خطرناکه... باید سرش رو بیخ تا بیخ برید... آمریکا این رو میخواد... وگرنه از اون نوع حمله هایی که به عراق کردند براش کاری نداره... همیشه در هر حمله ای همونطور که قبلا هم گفتم واکنش طرف مقابل مهم هست...

حتما خبرا و تحلیل ها رو می خونی

حتما اینو خوندی که میگن این ویروس هایی که به تاسسیات هسته ایران فرستادن و خود ایران هم تاییدش کرده یا همین انفجار انبار موشک های شهاب 3 یه جور حمله هس از نوع حمله هایی که اسراییل به تاسیسات هسته ای سوریه کرده بود و هیچ کدوم این موضوع رو علنی نکردن

خب نظرت درمورد این خبرا چیه اقای وافن ؟:ws3::ws3:

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4:

ااااا...یادم رفت شما رو از جماعت پسرا فاکتور بگیرم :ws3:

منظورم اونایی هس که فکر می کنن جنگ یعنی رفتن و کشته شدن و ترکیدن و ترکاندن و شهید شدن و ................................................................................>

لینک به دیدگاه
:ws28:

حتما خبرا و تحلیل ها رو می خونی

حتما اینو خوندی که میگن این ویروس هایی که به تاسسیات هسته ایران فرستادن و خود ایران هم تاییدش کرده یا همین انفجار انبار موشک های شهاب 3 یه جور حمله هس از نوع حمله هایی که اسراییل به تاسیسات هسته ای سوریه کرده بود و هیچ کدوم این موضوع رو علنی نکردن

خب نظرت درمورد این خبرا چیه اقای وافن ؟:ws3::ws3:

انبار موشک های شهاب سه و این حرف ها که تایید نشده هست و نمیشه در موردش حرفی زد... احتمال اینکه از روی ناتوانی نیروهای مسلح باشه خیلی خیلی خیلی بیشتر از دخالت نیروی خارجی هست... حقیقتش هیچ دلیلی وجود نداره که اونها بیان یک انبار موشک های شهاب سه رو منفجر کنند... خیلی کار خنده داری هست اینکار... مثل این هست که برید انبار فشنگ های 4.5 میلیمتری رو منفجر کنید...

اون ویروس رو اتفاقا در موردش هم خیلی خوندم هم یه مطلبی نوشتم... خیلی جالب بود اون... اتفاقا یک مقاله ای جدیدا توی سایت science direct بود که داشت تاثیر این روش رو در امنیت بین الملل تحلیل میکرد که خودش بسی جذابیت داشت... 1000 تا سانتریفوژ رو از دور خارج کرد اون ویروس...

من عاشق اون ویروس شدم... ببین فیلد امنیت چقدر باحاله ؟ :ws3:

لینک به دیدگاه
ااااا...یادم رفت شما رو از جماعت پسرا فاکتور بگیرم :ws3:

منظورم اونایی هس که فکر می کنن جنگ یعنی رفتن و کشته شدن و ترکیدن و ترکاندن و شهید شدن و ................................................................................>

:ws3:

مرسی... الان بهتر شد... :w02:

لینک به دیدگاه
میشه بیشتر توضیح بدی؟

یه نرم افزاره که توش از تکنیک های دیتا ماینیگ (data mining) و تئوری نظریه بازیها و کلا تکنیک های هوش مصنوعی استفاده کرده بعد یه سری agent هم شبیه سازی کردن که این agent ها در نقش شخصیت های سیاسی ، سازمانهای اطلاعاتی تاثیر گذار ، کشورهای مختلف از جمله گروه هایی مثل 5+1 و غیره

اخبار و مقالاتی که توی رسانه ها نوشته شده و وضع اقتصادی فعلی جهان و بالاخره نظرات و امارگیرهایی که از مردم کشورهای مختلف انجام شده

همه اینا وارد بانک اطلاعاتی اون نرم افزار میشه بعد هر کس نقشی رو بر عهده داره و با یه سری فرضیات مسئله ، بازی شروع میشه

براساس فرضیات مختلف ، نتایج بازی متفاوت میشه

مثلا اینکه تاثیر جنگ برمیزان قیمت نفت

بر میزان نقدینگی کشورهای مختلف از جمله امریکا و اروپا

میزان و ضریب امنیت کشورهای دخیل در جنگ احتمالی و هزینه هایی که بر افزودن یا ثابت نگه داشتن این سطح از امنیت لازمه

لینک به دیدگاه
انبار موشک های شهاب سه و این حرف ها که تایید نشده هست و نمیشه در موردش حرفی زد... احتمال اینکه از روی ناتوانی نیروهای مسلح باشه خیلی خیلی خیلی بیشتر از دخالت نیروی خارجی هست... حقیقتش هیچ دلیلی وجود نداره که اونها بیان یک انبار موشک های شهاب سه رو منفجر کنند... خیلی کار خنده داری هست اینکار... مثل این هست که برید انبار فشنگ های 4.5 میلیمتری رو منفجر کنید...

اون ویروس رو اتفاقا در موردش هم خیلی خوندم هم یه مطلبی نوشتم... خیلی جالب بود اون... اتفاقا یک مقاله ای جدیدا توی سایت science direct بود که داشت تاثیر این روش رو در امنیت بین الملل تحلیل میکرد که خودش بسی جذابیت داشت... 1000 تا سانتریفوژ رو از دور خارج کرد اون ویروس...

من عاشق اون ویروس شدم... ببین فیلد امنیت چقدر باحاله ؟ :ws3:

البته

تیتر مقاله چی بود بگو برم بخونمش :ws3:

تو این جور چیزا نمیدونم چرا علاقه من به مقاله خونی بیشتر میشه تا درسای خودم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
یه نرم افزاره که توش از تکنیک های دیتا ماینیگ (data mining) و تئوری نظریه بازیها و کلا تکنیک های هوش مصنوعی استفاده کرده بعد یه سری agent هم شبیه سازی کردن که این agent ها در نقش شخصیت های سیاسی ، سازمانهای اطلاعاتی تاثیر گذار ، کشورهای مختلف از جمله گروه هایی مثل 5+1 و غیره

اخبار و مقالاتی که توی رسانه ها نوشته شده و وضع اقتصادی فعلی جهان و بالاخره نظرات و امارگیرهایی که از مردم کشورهای مختلف انجام شده

همه اینا وارد بانک اطلاعاتی اون نرم افزار میشه بعد هر کس نقشی رو بر عهده داره و با یه سری فرضیات مسئله ، بازی شروع میشه

براساس فرضیات مختلف ، نتایج بازی متفاوت میشه

مثلا اینکه تاثیر جنگ برمیزان قیمت نفت

بر میزان نقدینگی کشورهای مختلف از جمله امریکا و اروپا

میزان و ضریب امنیت کشورهای دخیل در جنگ احتمالی و هزینه هایی که بر افزودن یا ثابت نگه داشتن این سطح از امنیت لازمه

انقلاب ها... درگیری های داخلی... شورش های احتمالی... تغییرات اقتصادی... کلا همه چیز...

ولی تا اونجا که من میدونم یک تعدادی اشتباهات هم داشته... برای مثال هیچ پیش بینی از درگیری ها در سوریه و حتی مصر توش نبوده... کلا خطی تر از اون چیزی هست که باید باشه... ولی مفیده...

نوشته بود 47 درصد اتفاقات رو درست پیش بینی کرده که برای این نرم افزار که هنوز در حال ساخت و بهینه سازی هست فوق العاده خوبه... همین الان هم خیلی خیلی بهتر از هر کارشناس سیاسی و منطقه ای و نظامی کار میکنه... دارپا هم داره روش به شدت کار میکنه...

بیچاره کارشناس ها همه بیکار می شند... :4564:

لینک به دیدگاه
البته

تیتر مقاله چی بود بگو برم بخونمش :ws3:

تو این جور چیزا نمیدونم چرا علاقه من به مقاله خونی بیشتر میشه تا درسای خودم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

کدوم مقاله رو میگی ؟

در مورد خود ویروس یا اونکه تاثیرش رو بررسی کرده بود ؟

من میخواستم بزارمش تو سایت ها... حوصلم نیومد... :sigh:

خوب همه همینطوری هستند... منم همینطوریم... :hanghead:

پ.ن: به جای هوش مصنوعی بیا برو امنیت بخون...

پ.ن2: دلت بسوزه گرایش من خفن تره... :ws3:

لینک به دیدگاه
انقلاب ها... درگیری های داخلی... شورش های احتمالی... تغییرات اقتصادی... کلا همه چیز...

ولی تا اونجا که من میدونم یک تعدادی اشتباهات هم داشته... برای مثال هیچ پیش بینی از درگیری ها در سوریه و حتی مصر توش نبوده... کلا خطی تر از اون چیزی هست که باید باشه... ولی مفیده...

نوشته بود 47 درصد اتفاقات رو درست پیش بینی کرده که برای این نرم افزار که هنوز در حال ساخت و بهینه سازی هست فوق العاده خوبه... همین الان هم خیلی خیلی بهتر از هر کارشناس سیاسی و منطقه ای و نظامی کار میکنه... دارپا هم داره روش به شدت کار میکنه...

بیچاره کارشناس ها همه بیکار می شند... :4564:

خب نمیشه دقیقا رو نرم افزار تکیه کرد:w58: از نرم افزار و کلا شبیه سازی برا درک بیشتر محیط عملیاتی و رفتارهایی که تو اون محیط رخ میده استفاده می کنن برا تحلیل های بعدی

کارشناس خبره هنوز هم برا سیاست مدارهایی که میخوان برمبنای واقعیت و از رو علم تصمیم گیری کنن خیلی لازم و حیاتیه

گریه نکن :ws3::ws3:

لینک به دیدگاه
کدوم مقاله رو میگی ؟

در مورد خود ویروس یا اونکه تاثیرش رو بررسی کرده بود ؟

من میخواستم بزارمش تو سایت ها... حوصلم نیومد... :sigh:

خوب همه همینطوری هستند... منم همینطوریم... :hanghead:

پ.ن: به جای هوش مصنوعی بیا برو امنیت بخون...

پ.ن2: دلت بسوزه گرایش من خفن تره... :ws3:

هر دوش

پ. ن : دقیقا برا امنیت امروزه از تکنیک های هوش مصنوعی استفاده می کنن امنیت بدون هوش معنی نداره

تو اگه بخوای یه کد بنویسی که خودش تشخیص بده کی از پورت باز وارد بشه و کی خودش رو تو مغز سیستم جا بده و کی تا کجا اجرا بشه و کی عمل migration انجام بده و رد پای خودشو پاک کنه حتما نیاز به یادگیری تکنیک های هوش مصنوعی داری

یا حتی وقتی میخوای یه فضای جستجوی زیادی رو بررسی کنی و جواب بهینه رو بخوای پیدا کنی حتما نیاز به یه الگوریتم سریع تر داری

لینک به دیدگاه
هر دوش

پ. ن : دقیقا برا امنیت امروزه از تکنیک های هوش مصنوعی استفاده می کنن امنیت بدون هوش معنی نداره

تو اگه بخوای یه کد بنویسی که خودش تشخیص بده کی از پورت باز وارد بشه و کی خودش رو تو مغز سیستم جا بده و کی تا کجا اجرا بشه و کی عمل migration انجام بده و رد پای خودشو پاک کنه حتما نیاز به یادگیری تکنیک های هوش مصنوعی داری

یا حتی وقتی میخوای یه فضای جستجوی زیادی رو بررسی کنی و جواب بهینه رو بخوای پیدا کنی حتما نیاز به یه الگوریتم سریع تر داری

صد در صد... خوب اصلا امکان نداره ازش استفاده نکنیم... مسلما نیاز داریم به دانش هوش مصنوعی برای هر نوع طراحی توی کامپیوتر... حالا امنیت که دیگه جای خود داره...

ولی به هر حال من امنیت رو بیشتر از هوش دوست میدارم... گرچه اگر نمی خواستم برم امنیت حتما میومدم هوش...

یه روزم جایزه ی تورینگ رو میبردم... :whistle:

یکیش این هست :

stuxnet and the future of cyberwarfare

w32.stuxnet dossier

دومی مال شرکت امنیتی symantec هست که اولین بار ویروس رو کالبد شکافی کرد... من ورژن 4 رو دارم... نمیدونم بازم مستندات جدیدی ارائه دادند جدیدا یا نه...پ

یک مقاله ای هم سایت واریرد نوشته بود...

اینها هر سه تا توی اینترنت هست... اگر نتونستی دانلود کنی بگو برات آپلود میکنم...

لینک به دیدگاه
صد در صد... خوب اصلا امکان نداره ازش استفاده نکنیم... مسلما نیاز داریم به دانش هوش مصنوعی برای هر نوع طراحی توی کامپیوتر... حالا امنیت که دیگه جای خود داره...

ولی به هر حال من امنیت رو بیشتر از هوش دوست میدارم... گرچه اگر نمی خواستم برم امنیت حتما میومدم هوش...

یه روزم جایزه ی تورینگ رو میبردم... :whistle:

یکیش این هست :

stuxnet and the future of cyberwarfare

w32.stuxnet dossier

دومی مال شرکت امنیتی symantec هست که اولین بار ویروس رو کالبد شکافی کرد... من ورژن 4 رو دارم... نمیدونم بازم مستندات جدیدی ارائه دادند جدیدا یا نه...پ

یک مقاله ای هم سایت واریرد نوشته بود...

اینها هر سه تا توی اینترنت هست... اگر نتونستی دانلود کنی بگو برات آپلود میکنم...

مرسی میگردم دنبالش

اگه پیدا نکردم مزاحمت میشم

:icon_redface::icon_redface:

لینک به دیدگاه
حمله بشه یا نشه

حکومت بعدی ایران توش نه تنها حجاب رو ازاد می کنه بلکه لخت تو مرکز شهر گشتن رو هم ازاد می کنه برو خوش باش عضو جمعیت خانومای روشن فکر ایران :vahidrk:

بی جنبه :viannen_38:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...