رفتن به مطلب

کی میخواد C#.Net یاد بگیره؟

دختر باران

ارسال های توصیه شده

اگه همه خواستن این اموزش و بگن من براشون شروع کنم

مثل سی پلاس اون همه نره جلو بعد هیچکس نره ببینه چیه خاک بخوره ! :sigh:

شما از کی میتونید شروع کنید؟

من خودم واقعا تصمیم گرفتم یاد بگیرم.

تقریبا چقد طول میکشه.اگه نرمال پیش بریم؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 101
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

جالا که موضوع کتاب شد ...

میشه به سایت یا pdf فارسی بگید ، واسه آموزش ساخت سایت به زبان C# , Asp.NET و دیتابیس SQL :ws52:

من دست نویس دارم:icon_redface:

اما 1 pdf از دستورات sql دارم .بفرستم واستون؟

لینک به دیدگاه
جالا که موضوع کتاب شد ...

میشه به سایت یا pdf فارسی بگید ، واسه آموزش ساخت سایت به زبان C# , Asp.NET و دیتابیس SQL :ws52:

نکنه شمام پروژه دارید !!!

منم این ترم یه پروژه با C# , Asp.NET و دیتابیس دارم ...:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
من از 1 نفر متخصص سوال کردم.گفتن واسه شروع کتای هاشمیان خوبه اما بعدش زبان اصلی بخونیم.

موافقین؟

هاشمیان خوبه اما اگه بخوایم از محیط کنسول شروع کنیم که بهتر هم هست ، چیزی نگفته در موردش ... :hanghead:

لینک به دیدگاه
من دست نویس دارم:icon_redface:

اما 1 pdf از دستورات sql دارم .بفرستم واستون؟

بسیار عالی ... خیلی خوب میشه بفرستید ...

از دست نویس هم عکس بگیرید بفرستید خیلی خوب میشه (البته اگر کمه) :ws3:

جبران می کنم ...:5c6ipag2mnshmsf5ju3

نکنه شمام پروژه دارید !!!

منم این ترم یه پروژه با C# , Asp.NET و دیتابیس دارم ...:icon_pf (34):

بله ... 3 تا پروژه داریم ...

2 تا C# با یه C++ :4564:

لینک به دیدگاه

سلام شرمنده یه کم دیرتر از دیر تر رسیدم ...

به جون ممد سرم شلوغ بود ...

منم باید شروع کنم .. سر کلاسامم وقت نداشتم برم ... از کلاس عقبم .. :5c6ipag2mnshmsf5ju3

طبق حرفای شما تا بدین حا ... اول باید کتاب رو مشخص کنیم ... اونایی که کامل این برنامه رو بلدن میتونن بگن چه کتابی بهتره ؟

از بین بچه هایی که واردن میتونیم یه نفر رو به عنوان استاد مشخص کنیم البته میشه از تجربیات بقیه هم استفاده کرد ...

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
شما از کی میتونید شروع کنید؟

من خودم واقعا تصمیم گرفتم یاد بگیرم.

تقریبا چقد طول میکشه.اگه نرمال پیش بریم؟

اگه با تمرین بخوایم بریم جلو باید همکاری کنید دیگه

من یه مبحث میذارم تمرین هم میذارم

اگه حل کنید و همراه باشید میتونیم رفع اشکال هم داشته باشیم

فقط میگم دیگه مثل اون سی پلاس نشه که اون هم رفت جلو همه نیمه کاره ول کردن

لینک به دیدگاه
اگه با تمرین بخوایم بریم جلو باید همکاری کنید دیگه

من یه مبحث میذارم تمرین هم میذارم

اگه حل کنید و همراه باشید میتونیم رفع اشکال هم داشته باشیم

فقط میگم دیگه مثل اون سی پلاس نشه که اون هم رفت جلو همه نیمه کاره ول کردن

بله دیگه ، باید تمرین و رفع اشکال هم در کنارش باشه و صد البته همکاری .

من از تاپیک سی پلاس اطلاعی ندارم ، اما اینجا امیدوارم که بتونم همراه خوبی باشم ....:ws37:

لینک به دیدگاه

من منابعی که به نظرم میرسه و تجاربم و میگم

بعد با هم تصمیم میگیریم :

اول اینکه به نظر من اگه شما اول راهی بهتره از ++c شروع کنی اینو به این حاطر میگم که این زبون مادر خیلی از زبونهاست . شما اگه سی پلاس پلاس بلد باشی یادگیری سی شارپ برات آب خوردن میشه ، جاوا رو به راحتی می تونی یاد بگیری ، اگه بخوام تحت وب بگم میتونی php و javascript رو با سادگی و بدون هیچ مشکلی یاد بگیری . اینایی که میگم رو هوا نیست وافعا بر اساس تجربه هستش

دوم اینکه چند تا از بهترین کتاب هایی که برای کار با C# 3.0 تا حالا خوندم رو بزارم البته این کتابها لاتین هستش ولی خیلی راحت توضیح دادن امیدوارم خوشتون بیاد :

اولین کتاب اسمش هست : Illustrated C#2008 که مال انتشارات Apress هستش . این کتاب یکی از بهترین کتاب هایی بود که تا حالا درباره C# خوندم با این که لاتینه ولی خیلی راحت و روان توضیح داده و با مثال های زیادی که زده راحت مبحث رو درک می کنید ولی این کتاب برای کسانیه که می خوان C# رو از پایه شروع کنن و یاد بگیرن ولی زیاد به کار اون هایی که با فرم می نویسن نمی یاد . چون خیلی کم درباره فرم ها توضیح داده و بیشتر در مورد کنسول و برنامه نویسی تحت اون بحث کرده .

اینم لینکش :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
C#2008.rar

دومین کتاب تو کتاب فروشی های خودمون هم پیدا میشه ! بیشتر چیزهای پایه و اساسی تو همون کتاب بالایی توضیح داده شده ولی همین طور که گفتم روی فرم های زیاد کار نکرده ولی این کتاب درسته قدیمه( برای C# 2003 ) ولی برای کسایی که تاره می خوان شروع کنن فوق العاده اس . اسمشم اینه : " مرجع کامل برنامه نویسی C#.Net " مترجم : رامین مولاناپور این کتاب در اصل ماله انتشارات دایتل بوده که ترجمه شده . این آقای مولاناپور یه کتاب C# 2008 هم ترجمه کرده که برای شروع به نظر من یه خورده سنگین اومد .

سومین کتاب هم که به فارسی ترجمه شده کتاب بسیار عالی" ADO.NET 2.0 " که مال انتشارات ناقوس اندیشه هستش و مترجمش اقای عبدالوهاب فخریاسری . این کتاب یکی از بهترین کتاب ها برای کار با پایگاه داده C# خصوصان تحت فرومه .

من خودم این منابع تو نظرم هست

حالا شما هم نظراتتون رو بگید !

لینک به دیدگاه

دوستان اموزش سی شارپ

رو از مقدماتی شروع میکنم امروز و به سی شارپ دات نت هم میرسیم !

فقط چون من در اوج مشغله هام دارم این کارو شروع میکنم در صورتی که کم لطفی دوستان رو ببینم و مثل تاپیک های قبل بی استفاده بمونه جدا و جدا تاکید میکنم که نیمه کاره رهاش میکنم !

موفق باشید :icon_gol:

لینک به دیدگاه

اول اینکه به نظر من اگه شما اول راهی بهتره از ++c شروع کنی اینو به این حاطر میگم که این زبون مادر خیلی از زبونهاست . شما اگه سی پلاس پلاس بلد باشی یادگیری سی شارپ برات آب خوردن میشه ، جاوا رو به راحتی می تونی یاد بگیری.

من کمتر کسی رو میشناسم که با سی کار می کنن و با اون برنامه تولید می کنن.

این یعنی اینکه یادگیری سی پلاس پلاس به اون سادگی ها نیست که کسی بخواد در چند ماه اونو یاد بگیره و به کار بگیره.

درضمن، اگر کسی سی پلاس پلاس یاد بگیره که دیگه نمیاد سی شارپ یاد بگیره.

شما باشی، قدرت ، سرعت رو ول می کنی؟ مخصوصا با درآمد های بالایی که میشه داشت!

اگر منظور سینتکس سی هست که لازم نیست که سی و ... رو آدم بدونه، از همون سی شارپ شروع کنه بهتره.

-------------------------------

در کل خوشحال میشم عناوین را اینجا قرار بدید تا من ببینم از چه قرار هستن تا اگر کمکی از بنده بر اومد، بتونم در اختیار بچه ها قرار بدم.

لینک به دیدگاه
من کمتر کسی رو میشناسم که با سی کار می کنن و با اون برنامه تولید می کنن.

این یعنی اینکه یادگیری سی پلاس پلاس به اون سادگی ها نیست که کسی بخواد در چند ماه اونو یاد بگیره و به کار بگیره.

درضمن، اگر کسی سی پلاس پلاس یاد بگیره که دیگه نمیاد سی شارپ یاد بگیره.

شما باشی، قدرت ، سرعت رو ول می کنی؟ مخصوصا با درآمد های بالایی که میشه داشت!

اگر منظور سینتکس سی هست که لازم نیست که سی و ... رو آدم بدونه، از همون سی شارپ شروع کنه بهتره.

-------------------------------

در کل خوشحال میشم عناوین را اینجا قرار بدید تا من ببینم از چه قرار هستن تا اگر کمکی از بنده بر اومد، بتونم در اختیار بچه ها قرار بدم.

بله یاد گرفتن سی پلاس خیلی مشکل هست اما اشاره کردم که سی شارپ و جاوا رو بعدش به راحتی میشه یاد گرفت

ضمن اینکه سی شارپ خیلی استفاده های دیگه میشه ازش کرد در نت و اس کیو ال

در کل من تجربه شخصیم و عرض کردم قانونی وجود نداره

عناوین رو توی تاپیک اموزش سی شارپ گذاشتم

منتظر نظرتون هستم

http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=73902

لینک به دیدگاه
بله یاد گرفتن سی پلاس خیلی مشکل هست اما اشاره کردم که سی شارپ و جاوا رو بعدش به راحتی میشه یاد گرفت

ضمن اینکه سی شارپ خیلی استفاده های دیگه میشه ازش کرد در نت و اس کیو ال

در کل من تجربه شخصیم و عرض کردم قانونی وجود نداره

عناوین رو توی تاپیک اموزش سی شارپ گذاشتم

منتظر نظرتون هستم

http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=73902

من با سرفصل هاتون موافق نیستم.

همه این هایی که گفتید در کتاب ها میشه پیداشون کرد.

به نظر بنده، بهتر هست که برید و ببینید که در سرفصل های کلاس های آموزشی چه چیزهایی گنجونده شده.

لینک به دیدگاه
من با سرفصل هاتون موافق نیستم.

همه این هایی که گفتید در کتاب ها میشه پیداشون کرد.

به نظر بنده، بهتر هست که برید و ببینید که در سرفصل های کلاس های آموزشی چه چیزهایی گنجونده شده.

شما پیشنهاداتون رو بفرمایید

لینک به دیدگاه
شما پیشنهاداتون رو بفرمایید

ببینید، اکثر سایت ها و کتاب ها درمورد محیط ویژوال و ساخت اشیا و ... صحبت کردن. و خیلی خوش بینانه هست که یک نفر بیاد و بشینه و نوشته های چند صفحه ای رو بخونه.

درضمن، اگرقرار باشه که با نوشتن بتونید اون سرفصل ها رو تحت پوشش قرار بدید(با وجود چندین اشکال در سرفصل ها)، میتونید یک کتاب با اون سرفصل ها چاپ کنید! فکر میکنید کتاب شما میتونه با بقیه رقابت کنه؟

معمولا برای شروع برنامه نویسی در کلاس ها و ارائه کلاس، استاد ها ابتدا یک مرور کلی بر اینکه .Net چی هست و خوبی ها و بدی های اون میکنن. بعد شروع به صحبت درمورد زبان برنامه نویسی میکنن. که در اینجا سی شارپ مورد بحث هستش. کلی این کارا در کمتر از 30 دقیقه انجام میگیره.

بعد از اون اشاره کلی به سینتکس میشه و اینکه چقدر شبیه سی هست و چیز هایی که بهش اضافه شده. (میانگین 30 دقیقه)

استاد شروع به ساخت شی کلاس میکنه:

سلوشن چیه؟ و چگونه ساخته میشه.

پروژه چیه و چگونه یک پروژه ساخته میشه. (Win Application و Console)

چگونه ذخیره میشه.

چگونه یک کلاس ساخته میشه

و .......

جلسه تمام شد و ما تونستیم یک کلاس ایجاد کنیم که نام 2 نفر را بگیرد و چاپ نماید!

جلسه بعد:

ارث بری چیست و به چه درد میخورد و .............

در کل بهتر هست که کلاس با یک پروژه جلو بره. مثلا در جلسه اول یاد میگیره که با یک کلاس، اسامی یک کلاس واقعی را بگیره و چاپ کنه.

در جلسه دوم دانشجو میتونه یاد بگیره که چطور مثلا چند تا کلاس بسازه: مدرسه، استاد، دانشجو و ... در کل ارث بری و این که چطور میشه اشتراک های کلاس ها رو در یک کلاس پدر قرار داد. (بهتره که از کامپوننت دیاگرام برای این موضوع استفاده بشه.)

جلسه سوم: مقایسه Property با Field :

این یعنی اینکه تا الان کلاس ها همگی با فیلد ساخته میشدن، و حالا باید فیلد ها به پروپرتی تبدیل بشن و کاربر بدونه که پروپرتی به چه درد میخوره.

و جلسات بعد .............

جلسات میتونن به نظر استاد مطالب کمتر یا بیشتری ارائه بدن!

من نظرم رو گفتم و به خاطر سطر های زیر که یکی از کاربر ها به من گفت دیگه در بخش آموزش نظری نمیدم! چون وقتی اکثریت انقدر میدونن که نظر بدن، من نمیتونم نظر اون ها رو نادیده بگیرم و یا چیزی برخلاف اون بگم.

سرفصل ها و منابعی که انتخاب شده برای آموزش طبق نظرات و خواسته های بچه ها بوده

در هر صورت پیشنهادتون به تفصیل برامون شرح بدید و اینکه نظر اکثریت رو هم مد نظر قرار بدید ...

به خاطر ادبیات ضعیفم در گفته هام معضرت میخوام.

شاد باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه

اولا می بینم که ملت باز جو گرفتتشون و ............

ببینید کسی اونقدر بیکار نیس بیاد step by step نکات ریز برنامه نویسی رو بیان کنه

تایپ کنه از هر مرحله عکس بگیره و بزاره اینجا

هیچی جای تعریف پروژه رو نمیده

مثلا خود من الان دارم روی یک پروژه کار می کنم که با زبان جاوا هست و در طرف دیگه یه بانک اطلاعاتی

اولش با jdev اینکار رو شروع کردم الانم هجرت کردم روی intellij و همونو روی اون میخوام پیاده کنم و بعد همونو ببرم روی نت و تام کت و هایبر

وسطاش هم هرجا سوال برنامه نویسی برام رخ میده تو این سایت های خارجی و فروم ها میزارم

لینک به دیدگاه
اولا می بینم که ملت باز جو گرفتتشون و ............

ببینید کسی اونقدر بیکار نیس بیاد step by step نکات ریز برنامه نویسی رو بیان کنه

تایپ کنه از هر مرحله عکس بگیره و بزاره اینجا

هیچی جای تعریف پروژه رو نمیده

مثلا خود من الان دارم روی یک پروژه کار می کنم که با زبان جاوا هست و در طرف دیگه یه بانک اطلاعاتی

اولش با jdev اینکار رو شروع کردم الانم هجرت کردم روی intellij و همونو روی اون میخوام پیاده کنم و بعد همونو ببرم روی نت و تام کت و هایبر

وسطاش هم هرجا سوال برنامه نویسی برام رخ میده تو این سایت های خارجی و فروم ها میزارم

سلام.بچه ها تقاضا کردن پوریا هم قبول کرد

کجاش جو بود؟؟؟

وظیفشون نیست.لطف میکنن وقت میذارن برای اینکار.

واسه کسی که مبتدی هست باید گام به گام جلو رفت.خود پوریا هم حرف پروژه را زده بودن.منتها وقتی 1 کم با محیط آشنا شدیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...