رفتن به مطلب

رفع اشکال c++

poor!a

ارسال های توصیه شده

سلام،من برنامم بازم مشکل داره!! میخوام با * مثلث متساوی الساقین تشکیل بشه ولی نمیشه!!!

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 107
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام من به کمک فوری نیاز دارم!!! برنامشو میشه به زبان c++ برام بنویسید؟؟؟؟؟؟؟

تابعی که ارتفاع و قاعده مثلث بگیره مساحتش رو حساب کنه.

-تابعی که یک عدد گرفته چنانچه متقارن بود 1واگر نبود0را چاپ کند.

لینک به دیدگاه
با سلام

من پروژه ای دارم با عنوان زیر:

برنامه ای بنویسید که یک عدد از 0 تا 999 میلیارد را بگیرد و معادل کارکتری آن را چاپ کند.

از دوستان عزیز میخوام که اگه میتونن کمکم کنن چون خیلی مهمه اگه کسی تونست بنویسه یک توضیح کوتاه هم بده که بدونم چه کار کرده.

من منتظرم :banel_smiley_4:

ممنونم

شما باید ورودی کاربر رو به صورت یه رشته یا ارایه ای از رشته ها بگیری

بعد برای هر مکان و طبق ارزش مکانی اون رقم بهش عنوان بدی

مثلا اولین عددی که از سمت راست خوانده میشه عنوان های یک - دو - سه و... داره برای دومین عدد از سمت راست عنوان های ده بیست و سی و چهل و الی اخر قرار بده

برای سومین رقم از سمت راست عنوان های صد - دویست و ....

برای راحتی هم کارت هم ارقام رو سه تا سه تا از راست بخون بده به تابع مربوطه

مثلا تابع دهگان ها

تابع صدگان ها

اگه خواستی بیشتر درموردش صحبت کنیم این روش الان به ذهنم میرسه و از سطح بالا

البته تو باید از قبل یه فایل یا یه بانک اطلاعاتی یا حتی اگه نمیخوای کارت زیاد پیچیده نشه یه ارایه ای عنوان ها رو داشته باشی و قبلش تو اون ارایه بریزی

مثلا ارایه عنوان های یک - دو - ....

ارایه عنوان های ده -بیست و...

برای سرچ سریع هم برا اینکه زمان کمتری بگیره عنوان هر رقم رو برحسب ایندکس ارایه قراربده

بخوای یه demo , شبه کد برات می نویسم

فقط بهم بگو منظورتو درست فهیمدم یا نه ؟

لینک به دیدگاه
سلام من به کمک فوری نیاز دارم!!! برنامشو میشه به زبان c++ برام بنویسید؟؟؟؟؟؟؟

تابعی که ارتفاع و قاعده مثلث بگیره مساحتش رو حساب کنه.

-تابعی که یک عدد گرفته چنانچه متقارن بود 1واگر نبود0را چاپ کند.

از c++ اینا یادم مونده

05rrttj9vasm7ek0vr.jpg

منطق برنامه به این صورت که بعد محاسبه مساحت نتیجه رو میریزه تو یه متغیری از جنس رشته

حالا تابع تبدیلint به رشته چی هس خودت باید پیداش کنی

بعد بیایی با دو اشاره گر یکی به اول ارایه یکی به اخر

دو عدد موجود در این دو مکان رو باهم مقایسه کنی اگر تا نصف ارایه رشته ای رفتی و تموم اعداد باهم برابر بودن یعنی عددمتقاورن هس

می تونی در اخر مقدار تابع f رو چک کنی اگه true بود یعنی عدد متقارن هس والا نیس

لینک به دیدگاه
استادتون سرکار گذاشته:ws3:

نه منطق برنامه شزروع کننده تاپیک نزدیک به سیستم اعلام نمرات و تلفن گویاست

منتها اینجا رقم رو به صورت متنی چاپ می کنه اونجا به صورت صوتی به مشتری بیان می کنه

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام کسی می تونه در مورد برنامه ای که دو فایل متن را از ورودی گرفته و تفاوتهای اون رو نشون بده یعنی به یه رنگی درشون بیاره با زبان ++c من رو راهنمایی کنه اگه بخوام شباهتاشونو پیدا کنم چی ممنون

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام... یک مشکل خیلی خیلی مهم.... من باروتیان هستم... انشالله بهمن ماه می خوام برم ترم 1 کارشناسی دانشگاه شهید رجایی... و الان هم می خوام c++ رو تمرین کنم... من فقط یه لپتاپ دارم و ویندوزم هم 7هست... این برنامه که تاحالا(دوره ی کاردانی) رو ویندوزم اجرا نمیشد الان با استفاده از dosbox اجراش کردم همه چی درسته ها اما کلید = و } توش کار نمی کنه... البته بعضی از کلیدهای دیگه هم هستند که فعلا فقط همین 2تاش یادمه... حالا من چکار کنم؟؟؟؟؟؟/ لطفا تا وقت دارم بگید چون می خوام قبل از شروع ترمم یکم برنامه نویسیم قوی بشه... ممنووووووون... من این صفحه رو تو faivoritام قرار می دم تا جوابمو بدید... ویندوزم هم 64بیتی هست...

لینک به دیدگاه
سلام... یک مشکل خیلی خیلی مهم.... من باروتیان هستم... انشالله بهمن ماه می خوام برم ترم 1 کارشناسی دانشگاه شهید رجایی... و الان هم می خوام c++ رو تمرین کنم... من فقط یه لپتاپ دارم و ویندوزم هم 7هست... این برنامه که تاحالا(دوره ی کاردانی) رو ویندوزم اجرا نمیشد الان با استفاده از dosbox اجراش کردم همه چی درسته ها اما کلید = و } توش کار نمی کنه... البته بعضی از کلیدهای دیگه هم هستند که فعلا فقط همین 2تاش یادمه... حالا من چکار کنم؟؟؟؟؟؟/ لطفا تا وقت دارم بگید چون می خوام قبل از شروع ترمم یکم برنامه نویسیم قوی بشه... ممنووووووون... من این صفحه رو تو faivoritام قرار می دم تا جوابمو بدید... ویندوزم هم 64بیتی هست...

میتونید از کامپایلر های Borland C++ 5.02 یا CodeBlock یا DevC++ یا Visual Studio استفاده کنید

لینک به دیدگاه
میتونید از کامپایلر های Borland C++ 5.02 یا CodeBlock یا DevC++ یا Visual Studio استفاده کنید

سلام... ممنون عزیز بابت کمکت... برنامه ی devc++ رو دانلود کردم نصب هم کردم... خدارو شکر حل شد مشکل... اما قواعد برنامه نویسی تو این برنامه با turboc که فرقی نداره؟؟؟ آخه من برنامه نوشتم اجرا نمیشه... اگه لینکی برای آشنایی با این نرمافزار دارید لطفا معرفی کنید... تازه من اون گزینه ی تشکر رو تو پستتون پیدا نکردم

لینک به دیدگاه
سلام... ممنون عزیز بابت کمکت... برنامه ی devc++ رو دانلود کردم نصب هم کردم... خدارو شکر حل شد مشکل... اما قواعد برنامه نویسی تو این برنامه با turboc که فرقی نداره؟؟؟ آخه من برنامه نوشتم اجرا نمیشه... اگه لینکی برای آشنایی با این نرمافزار دارید لطفا معرفی کنید... تازه من اون گزینه ی تشکر رو تو پستتون پیدا نکردم

باید کدتون رو بذارید ، تا فهمید مشکلش چیه

لینک به دیدگاه
خوب من باز هم مشکل پیدا کردم... چرا عملگر ^(توان) تو ویژال استدیو کار نمی کنه؟؟؟

خودم فهمیدم... با تشکر:دی... من هنوز تو ویژال بیسیک هنرستان هستم:دییییییییییییی....

لینک به دیدگاه

سلام... منه ی برنامه ای دارم می نویسم که اعداد رو به این صورت چاپ کنه...

1

121

12321

121

1

اعدا چاپ شدند اما شکلش درست نمیشه... نمی دونم برای هر خط چطور مکان نما رو جلو و عقب ببرم... لطفا راهنمایی کنید...

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام.

من میخوام یه برنامه بنویسم.من تازه برنامه نویسی رو شروع کردم زیاد توی برنامه نویسی ماهر نیستم،فقط یک کمی راهنمایی برای شروع میخوام.نمی دونم دقیقا باید از کجا شروع کنم.

میخوام فقط با استفاده از چیزهایی که بلدم بنویسمش.به زبان c++ .فقط نوشتن تابع،ارایه و اشاره گرها رو بلدم.کلاس و فایل و ساختار بلد نیسم.طبق کتاب جعفرنژاد قمی ویرایش چهارم میشه تا فصل 6 بدون فصل 4.

اطلاعات مسئله:

نام و نام خانوادگی و شماره دانشجویی و معدل رو بگیره.

وقتی مرتب می کند شماره دانشجویی و معدل ونام و نام خانوادگی را نیز مرتب کند.

قابل ویرایش باشه.یعنی edit داشته باشه.

وقتی یک از مشخصات فرد رو پاک کنیم بقیه اطلاعاتش هم پاک شه.

شماره دانشجویی و... شاگرد اول را نمایش دهد.همینطور مشروطی هارو.

ممنون میشم راهنماییم کنید.سلام.

من میخوام یه برنامه بنویسم.من تازه برنامه نویسی رو شروع کردم زیاد توی برنامه نویسی ماهر نیستم،فقط یک کمی راهنمایی برای شروع میخوام.نمی دونم دقیقا باید از کجا شروع کنم.

میخوام فقط با استفاده از چیزهایی که بلدم بنویسمش.به زبان c++ .فقط نوشتن تابع،ارایه و اشاره گرها رو بلدم.کلاس و فایل و ساختار بلد نیسم.طبق کتاب جعفرنژاد قمی ویرایش چهارم میشه تا فصل 6 بدون فصل 4.

اطلاعات مسئله:

ممنون میشم هرچه سریع تر راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه
سلام.

اطلاعات مسئله:

ممنون میشم راهنماییم کنید.

با سلام. برنامه ایی که در اختیارتون قرار میدم یه مدت پیش برای یکی از دوستان نوشتم و تقریبا مثل درخواست شماست.

این برنامه با استفاده از ساختار و توابع و فایل نوشته شده است.

فقط شما باید امکانات ویرایش و مرتب سازی و delete رو انجام بدین و base اصلیش به صورت خوانا آماده است. توابع را اضافه و استفاده کنید.

هرجا هم مشکل داشتید در خدمتم

موفق باشید :icon_gol:

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی تون.تونستم add و sort برنامه رو بنویسم.

به این صورت

void add (string a[],string b[],string c[],float d[],int )

{

cout

for(int i=0;i

{

cout

cin>>a>>b>>c>>d;

}

}

ولی اینجا تعداد افرادی که میگیره 3 نفره.نمیخوام یه مقدار ثابت باشه.میخوام هرتعداد که خواست وارد کنه.میخوام بپرسه که وارد کردن اطلاعات افراد ادامه داشته باشه یا نه و در ابتدای برنامه تعداد افراد مشخص نباشه.

نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...