رفتن به مطلب

:::::::بیست وچهارمین میزگردخانواده با موضوع:نفوذ والدین::::::

peyman sadeghian

ارسال های توصیه شده

:icon_gol:با سلام یاوران همیشگی مباحث میزگردخانواده:icon_gol:

این بار میخوایم راجع به چیزی صحبت کنیم که در تمام دوران هرکس سه مرحله از اون رو تجربه میکنه

1. نفوذ والدین خودش
  2. نفوذ خودش به عنوان یه والد
  3. نفوذی که از بچه هاش به عنوان ثمره های زندگیش میبینه

همه ما تو خانواده ای بزرگ شده ایم با سطح فرهنگی های متفاوت و میزان نفوذ متفاوت از والدین روی ما بوده است.گاه این نفوذ کم بوده گاه زیاد..

در قدم اول سوالم از شما این است:

نفوذ والدین را اگه بخواید تعریف کنید چگونه تعریف میکنید؟

منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم:icon_gol:

• Like 16
لینک به دیدگاه

به صورت کلی اگه اگه بخوام بگم موضوع اینه که والدین وظیفه دارند مارو به خوبی تربیت کنند وتحویل جامعه دهند در

این میان آنها نسبت به فرزندی که تربیت میکنند مسئول هستندودر قبالش باید به جامعه جواب پس بدهند در این بین

آنها این وظیفه را دارن وبرای انجام تربیت صحیح نیاز به نفوذی درخانواده هست که بدون ترس یا هرعلت دیگری فرزندان

به حرفهای آنها گوش دهنداین حرف شنوی بدون اهرمهای ترس یا قدرت میشه نفوذ والدین؛البته خود همین نفوذ

میشه با استفاده از قدرت یا اهرم ترس صورت بگیره که در ادامه به آن میپردازیم:icon_gol:

به صورت کلی میزان حرف شنوی فرزندان واعضای خانواده از هم میشه میزان نفوذ شخص در خانواده

• Like 9
لینک به دیدگاه
من نفوذ الان رو که خیلی از والدین دارن اسمشو می زارم فضولی :5c6ipag2mnshmsf5ju3

این که شما میگی نمیشه نفوذ.....منظور من بیشتر نفوذکلامی والدین روی فرزندان هست نه چیز دیگه:icon_gol::a030:

• Like 6
لینک به دیدگاه

راستش به نظر من نفوذ والدین از طریق کلامی بهتر هستش.....نصایحی که میکنن....البته به شرطی که زیاد از حد نشه.....

چون بعضی از خانواده ها هستن...یه حرفو میزنن...اوونم چند بار......با انکه میدونن که خودت منظورشونو میفهمی و مطمئنا عمل میکنی بازم تکرارش میکنن...که البته از جهت نگرانی هستش...........

اما بعضی ها هستن که هنوزم نمیتونن باور کنن که بچشون دیگه بزرگ شده و کاملا خوب رو از بد میتونه تشخیص بده......ما باز هم همون حساسیت های دوران کودکی برای بچه هارو دارن....:icon_gol::icon_gol:

• Like 8
لینک به دیدگاه

خوب!موضوع همین بوددیگه....توضیح بیشترمیخواستم بدم کل مطلب روخودم بایدمیگفتم..منظورازنفوذ والدین همونبرشی هست که دربین افرادخانواده دارند...مثلادریه خانواده برش مادربیشترازپدرهست درخانواده دیگه پدربرش ونفوذبیشتری روی اعضای خانواده داره....بهرحال...تعریف نفوذروگفتم...حال سوال بعدی اینه

:آیااین نفوذهم انواع مختلف داره؟آیاچیزی راجع به انواع این نفوذوبرش میدانید؟

• Like 5
لینک به دیدگاه

یعنی هیچکس درمورد نفوذ والدین یا همون برش واقتداری که والدین در خانه نیاز دارند داشته باشند یا دارند صحبتی نداشت؟w58.gif

در یک خانواده که صاحب فرزند یا فرزندانی است بالخره والدین باید نفوذی در فرزندان داشته باشند حال سوالی پیش میاد که اگه بچه به حرف گوش ندادچی؟

خوب همین نشانگر این امر هست که شمابه عنوان یکی از والدین کودک نفوذی که باید داشته باشید را ندارید...

مورد بعدی این است که اصلا این نفوذ واقتدار را چگونه میتوان در یک خانواده به والدین داد؟گاهی فکر میکنیم که فرمانبری واطاعت فرزندان از والدین یک امر ذاتی است و وقتی استعداد آن در کودک نباشد نمیتوان بر او نفوذی پیداکرد!!باید بگویم که این قضیه وطرزتفکر اشتباه است ..نفوذ را میتوان به سادگی در یک خانواده بوجود آورد:a030:

اما چرا باید والدین بر فرزندان نفوذ داشته باشند؟

ا

• Like 4
لینک به دیدگاه

نخیر...................انگار این میزگرد رو خودم باید جواب بدم:banel_smiley_4:

درمورد سوال خودم باید به خودم جواب بدم که بله نفوذ لازمه داشته باشند تا از طریق این نفوذ بهتر بتونند به تربیت صحیح فرزندان اقدام کنند:icon_gol:

گاهی والدین دچار این اشتباه میشوند که نفوذوحرف شنوی را هدف میدانند نه تربیت صحیح را درصورتی که این اشتباهی بس بزرگ است دراین بین نفوذتنها وسیله ای ست برای رسیدن به هدفی به نام تربیت صحیح

اینکه فرزندان ما به حرفهای ما گوش کنند تنها یکی از راههای تربیت صحیح کودکان ماست پدر ومادرانی که زیاد به فکر تربیت صحیح فرزندان نیستند تنها برای خود اطاعت است که میکوشند فرزندان را مطیع خودکنند.هرگاه فرزندان مطیع باشندوالدین اززندگی آرامی برخوردارندوخود همین آرامش هدف آنهاست ودرنهایت دیده میشود که نه این آرامش پایدار است نه اطاعت فرزندان...

چنین نفوذکاذبی انواع مختلف دارد

آیا شما از انواع نفوذهای کاذبی که گاهی در بین خانواده ها دیده میشود اطلاعی دارید؟

پ.ن::banel_smiley_4:

• Like 5
لینک به دیدگاه

خوبsigh.gif

اما درمورد نفوذهای کاذب من سعی میکنم به چند مورد اشاره کنم دوستان اگه نظری داشتند مشتاق شنیدن هستیم:icon_gol:

اولین نوع نفوذی که به ذهنم میرسه نفوذ ناشی از سرکوب ست:

این نوع نفوذ شاید از بدترین نوع نفوذ نباشد اما به نظر من وحشتناک ترین نوع نفوذ هست.هنگامی که یکی از والدین ( که اغلب پدران این نوع نفوذ را استفاده میکنند)دائما در خانه دادوفریاد کند ،غرولند کند وهمیشه خشمگین وعصبانی باشد جواب هر اعتراضی فقط تنبیه بدنی باشد وفحش وناسزاونتیجه هر اشتباه کودک ولواشتباهات کوچک توسل به زور وکتک باشد این نوع نفوذ میشه نفوذ ناشی از سرکوبی!!

این نوع نفوذ مثل آتشی ست که در علفزاری افتاده باشد دامن همه خانواده را میگیرد حتی قدرت مادر را هم از او میگیرد ومادر را تبدیل به خدمتکاری درخانه میکند ولازم به اثباط نیست که این نوع نفوذ چه زیانهای جبران ناپذیری به تربیت فرزندان وارد میکند وکودک به جای تربیت شدن فقط یاد میگیرد از بابای وحشتناکش دوری کند.

نتیجه این نوع تربیت،کودکان بزدل وترسویی ودروغگوی میشودکه بیرحمی هم گاهی در آنها رشد میابد واز این کودکان زجردیده یا مردانی بی اراده وبه درد نخور شکل میگیرد یا غلدرانی که در تمام زندگی میخواهند انتقام کودکی شان را بگیرند

• Like 6
لینک به دیدگاه

آیا شما از انواع نفوذهای کاذبی که گاهی در بین خانواده ها دیده میشود اطلاعی دارید؟

خیر ... اگر ممکنه توضیح بدید تا مطلع شیم ... :w16:

• Like 5
لینک به دیدگاه
خب...سوال بعدي:w02:

هنوز سوالم رو کامل پاسخ ندادم:banel_smiley_4:

نفوذ ناشی از سرکوبی فقط یه نوعش هست

من حدود10 نوع از این نوع نفوذهایی که کاذب والکی هستند سراغ دارم:a030:

یعنی 9 تا دیگه مونده

• Like 5
لینک به دیدگاه
هنوز سوالم رو کامل پاسخ ندادم:banel_smiley_4:

نفوذ ناشی از سرکوبی فقط یه نوعش هست

من حدود10 نوع از این نوع نفوذهایی که کاذب والکی هستند سراغ دارم:a030:

یعنی 9 تا دیگه مونده

شما جواب بده ما تشويقت مي كنيم:ws37:

• Like 4
لینک به دیدگاه

تا اونجا که یادمه نوع دیگه ای هم از این نوع نفوذ وجود داشت که والدیم با دوری کردن از بچه سعی میکنند بر انها نفوذ پیداکنندوگاهی رابطه شون با فرزندشون رو مثل یه رئیس ومرئوس کنند در این خانواده ها معمولا پدر اتاق جداگانه ای برا خودش داره تنها غذا میخوره تنها تفریح میکنه وحتی حرفهاشو خودش به بچه نمیزنه واز طریق مادر به فرزندش انتقال میده icon_pf%20(34).gif

هستند مادرانی که زندگی مستقل برای خود دارند وتربیت ونگهداری بچه ها رو به مادربزرگ وپدربزرگها میسپارند یا برای کودکشان پرستار میگیرند

آیا به نظر شما اینگونه ایجاد نفوذ در کودکان اثری دارد؟یا تربیت بهتری را در پی خواهد داشت؟جواب من که نه است :icon_gol:

• Like 6
لینک به دیدگاه
تا اونجا که یادمه نوع دیگه ای هم از این نوع نفوذ وجود داشت که والدیم با دوری کردن از بچه سعی میکنند بر انها نفوذ پیداکنندوگاهی رابطه شون با فرزندشون رو مثل یه رئیس ومرئوس کنند در این خانواده ها معمولا پدر اتاق جداگانه ای برا خودش داره تنها غذا میخوره تنها تفریح میکنه وحتی حرفهاشو خودش به بچه نمیزنه واز طریق مادر به فرزندش انتقال میده icon_pf (34).gif

هستند مادرانی که زندگی مستقل برای خود دارند وتربیت ونگهداری بچه ها رو به مادربزرگ وپدربزرگها میسپارند یا برای کودکشان پرستار میگیرند

آیا به نظر شما اینگونه ایجاد نفوذ در کودکان اثری دارد؟یا تربیت بهتری را در پی خواهد داشت؟جواب من که نه است :icon_gol:

خیر ... ظاهراً ممکنه بچه ها در کودکی از پدر تبعیت کنن (اونم به خاطر ترس یا اجبار)

ولی وقتی این بچه ها بزرگ شن ، برای حرف پدرشون ارزشی قائل نخواهند بود ...

• Like 4
لینک به دیدگاه
خیر ... ظاهراً ممکنه بچه ها در کودکی از پدر تبعیت کنن (اونم به خاطر ترس یا اجبار)

ولی وقتی این بچه ها بزرگ شن ، برای حرف پدرشون ارزشی قائل نخواهند بود ...

کاملا درسته:icon_gol:

آیاشما راههای دیگه ای که والدین استفاده میکنند که بر فرزندان خود نفوذ پیداکنند اما غلط هست میشناسد؟مطلبی اگه به ذهنتونمیرسه بگید:a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...