رفتن به مطلب

اشکالات و سوالات درسی

ارسال های توصیه شده

دوستان و اساتید گرام:ws37:، یه سوال داشتم از محضرتان!:w02:

plug reactor یا PFR ، همون tubular reactor هست یا فرق میکنن با هم؟

بعد اینکه راکتور پلاگ با بستر کاتالیستی داریم آیا؟ اگه بله، میشه بگین تفاوتش با (packed bed tubular reactor (PBTR چیه؟ اصلا ربطی دارن به هم؟

و اینکه میشه در مورد روش مدلسازی این راکتور با matlab یه کوچولو توضیح بدین؟

فقط اگه ممکنه ساده بگین یه جوری که منم بفهمم!:ws3:

با سپاس بسیار!:w16::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 359
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بعد اینکه راکتور پلاگ با بستر کاتالیستی داریم آیا؟ اگه بله، میشه بگین تفاوتش با (packed bed tubular reactor (PBTR چیه؟ اصلا ربطی دارن به هم؟

سلام

تا جايي كه ميدونم يكي هستند.

راكتور پلاگ هم ميتونه كاتاليست داشته باشه.اين راكتوري هم كه گفتين نشنيدم ولي احتمالا همون راكتور پلاگ با بستر كاتاليستي بايد باشه

معمولا مدلسازي اينطوريه كه يكسري داده هاي خام رو ميديم به نرم افزار و با يكسري محاسبات و بررسي شرايط بهتون يكسري اطلاعات ميده. فكر كنم نمونه هم داشته باشم. بايد بگردم. اگه پيدا كردم براتون ميذارم

لینک به دیدگاه

سلام

تا جايي كه ميدونم يكي هستند.

راكتور پلاگ هم ميتونه كاتاليست داشته باشه.اين راكتوري هم كه گفتين نشنيدم ولي احتمالا همون راكتور پلاگ با بستر كاتاليستي بايد باشه

معمولا مدلسازي اينطوريه كه يكسري داده هاي خام رو ميديم به نرم افزار و با يكسري محاسبات و بررسي شرايط بهتون يكسري اطلاعات ميده. فكر كنم نمونه هم داشته باشم. بايد بگردم. اگه پيدا كردم براتون ميذارم

اينم اون فايل متلب كه قولشو داده بودم.

متاسفانه مشكل فضاي آپلودم حل نشد. براي همين يجا ديگه آپلود كردم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام به همه دوستان عزیزم

دوستان می تونید اطلاعاتی در مورد روش adi برای حل عددی معادلات بهم بدید؟

سلام عزیزم:love070:؛

ببخشید من در این مورد چیزی نمیدونم ولی..

فکر کنم اگه بخوایم به عنوان مثال یک دستگاه معادلات رو به صورت مستقيم حل کنیم، به حجم زيادی از عمليات محاسباتی و حافظه نياز داریم.. به همين دليل اگر معادلات در دو جهت محورهای مختصات شكسته بشن، در اين صورت فرايند حل به حل دو سری معادله كه هر كدوم فقط شامل مشتقات مكانی در يكی از جهت های محورهای مختصات هستن، محدود میشن.. برای شكستن معادلات در دو راستای محورهای مختصات، روش ADI مورد استفاده قرار میگیره..

و اینکه یه نگاه به مقالات زیر بندازین، شاید بدرد بخوره..!:w16::icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام عزیزم:love070:؛

ببخشید من در این مورد چیزی نمیدونم ولی..

فکر کنم اگه بخوایم به عنوان مثال یک دستگاه معادلات رو به صورت مستقيم حل کنیم، به حجم زيادی از عمليات محاسباتی و حافظه نياز داریم.. به همين دليل اگر معادلات در دو جهت محورهای مختصات شكسته بشن، در اين صورت فرايند حل به حل دو سری معادله كه هر كدوم فقط شامل مشتقات مكانی در يكی از جهت های محورهای مختصات هستن، محدود میشن.. برای شكستن معادلات در دو راستای محورهای مختصات، روش ADI مورد استفاده قرار میگیره..

و اینکه یه نگاه به مقالات زیر بندازین، شاید بدرد بخوره..!:w16::icon_gol:

سلام

ممنون ازراهنمایتون

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلامhapydancsmil.gif

دوستان کسی استاندارد ASTM A212 رو داره؟

(ASTM A212 Specification for High Tensile Strength Carbon-Silicon Steel Plates for Boilers and Other Pressure Vessels)

بعد اینکه کسی میدونه برای تنش زدایی از یک برج مرتفع که امکان ایجاد تنشهای لهیدگی یا Bearing Stress بین مولکولهای فولاد میتونه وجود داشته باشه، باید چیکار کرد؟:ws52:

و اینکه باید از بچه های متالوژی و مکانیک بپرسم یا از شماها یا هر سه؟:ws3:

با تشکر ویژه:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلامhapydancsmil.gif

دوستان کسی استاندارد ASTM A212 رو داره؟

(ASTM A212 Specification for High Tensile Strength Carbon-Silicon Steel Plates for Boilers and Other Pressure Vessels)

بعد اینکه کسی میدونه برای تنش زدایی از یک برج مرتفع که امکان ایجاد تنشهای لهیدگی یا Bearing Stress بین مولکولهای فولاد میتونه وجود داشته باشه، باید چیکار کرد؟:ws52:

و اینکه باید از بچه های متالوژی و مکانیک بپرسم یا از شماها یا هر سه؟:ws3:

با تشکر ویژه:icon_gol:

سلاااااااااااام.

بچه های متالوژی اطلاعات بیشتری دارن.:icon_redface:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام

خوبین بچه ها؟:ws37:

تو درس ترمودینایک2، خواص جزئی مولی رو یادتونه که ایشالا :)

روابطش مال مخلوط دو جزئی بود

میدونین اگه بیشتر از دوجزء بشه، روابط چطور میشه؟

کتابی رو سراغ دارین بتونم از توش پیدا کنم؟:ws38:

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

با سلام

در واقعیت شما چیزی به اسم راکتور پلاگ ندارید فقط یک راکتور ایده آلی است که سعی بر اینه به این نوع راکتور دست پیدا کنید.

هر وقت راکتور لوله ای باشه میتونید فرض کنید که پلاگ هست که این فرض به صورت زیر هستش :

در راکتور پلاگ فرض بر اینه که نسبت به مکان تغییرات وجود دارد و نسبت به زمان تغییراتی وجود ندارد. یعنی اگر نقطه 1 و 2 را در نظر بگیرید در حین واکنش باید همیشه غلظت در نقطه 1 در تمام لحظات باید ثابت باشد و همچنین برای نقطه 2 نیز باید اینطوری باشه. اما غلظت نقاط 1 و 2 با یکدیگر متفاوت هستند.

شما میتونید این فرض را در مورد راکتور Tubular و Packed Bed در نظر بگیرید.

و اینکه هدفتون از مدلسازی چی هست؟

لینک به دیدگاه
با سلام

در واقعیت شما چیزی به اسم راکتور پلاگ ندارید فقط یک راکتور ایده آلی است که سعی بر اینه به این نوع راکتور دست پیدا کنید.

هر وقت راکتور لوله ای باشه میتونید فرض کنید که پلاگ هست که این فرض به صورت زیر هستش :

در راکتور پلاگ فرض بر اینه که نسبت به مکان تغییرات وجود دارد و نسبت به زمان تغییراتی وجود ندارد. یعنی اگر نقطه 1 و 2 را در نظر بگیرید در حین واکنش باید همیشه غلظت در نقطه 1 در تمام لحظات باید ثابت باشد و همچنین برای نقطه 2 نیز باید اینطوری باشه. اما غلظت نقاط 1 و 2 با یکدیگر متفاوت هستند.

شما میتونید این فرض را در مورد راکتور Tubular و Packed Bed در نظر بگیرید.

و اینکه هدفتون از مدلسازی چی هست؟

تا جایی که من یادمه برای جریان آرام فرض بر این میذاریم که غلظت در تمام نقاط ثابته.

فکر نمیکنم بتونیم .مگر اینکه جریان به حالت توسعه یافته برسه.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
تهیه محلول هیدروکلریک اسید 0.1 نرمال به چه شکل است؟

از همه بچه ها خواهش میکنم هم فکری کنن

اول اینکه باید حجم محلولی که میخوای تهیه کنی مشخص کنی.

بعد از رابطه هایی که وجود داره میتونی حجم اسید مورد نیاز رو تعیین کنی.

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...

سلام:sigh:

دوستان من دنبال کدی یا فرمول ساده تری برای ضریب انتقال جرم در عملیات رطوبت زنی هستم ، کسی از دوستان رابطه ی ساده تری برای ضریب انتقال جرم داره؟ البته این رو هم اضافه کنم که این فرمول هرچه ساده تر باشه بهتره.

ممنون

لینک به دیدگاه
سلام:sigh:

دوستان من دنبال کدی یا فرمول ساده تری برای ضریب انتقال جرم در عملیات رطوبت زنی هستم ، کسی از دوستان رابطه ی ساده تری برای ضریب انتقال جرم داره؟ البته این رو هم اضافه کنم که این فرمول هرچه ساده تر باشه بهتره.

ممنون

سلام.ساده ترین فرمول همون قانون فیک هستش.

ولی گاهی ممکنه این قانون با نتایجی که شما میگیرین همخوانی نداشته باشه.دانشمندان زیادی هستند که برای کارشون ضریب انتقال جرم های متفاوتی پیدا کردند.ببینید نتایج شما با کدومشون همخوانی داره.

تو کتابهای مرجع انتقال جرم میتونید این ضرایب پیدا کنید.

موفق باشید.:a030:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام کی میدونه نمودارt-x-yتوی عملیات چه جوری تواکسل رسم میشه؟؟؟؟

سلام

یک ستون T و یک ستون X و یک ستون Y

یک نمودار اسکاتر رسم میکنید با ستون های T و X

روی نمودار راست کلیک کنید و گزینه select data رو بزنین حالا دکمه add رو بزنین و ایندفعه T و Y رو رسم کنید

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

درود

1 - اکسیژن خشک چیه؟

2- یخ خشک گرون تره یا هیدروژن مایع یا نیتروژن مایع

3 - چ مانعی برای رسیدن به دمای صفر کلیون هست؟ ( قانون سوم ترمودینامیکه - هزار سال پیش پاس کردم. همین قدر یادمه.)

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...