رفتن به مطلب

کمک در زمینه محاسبه بار سرمایش از طریق تشعشع شیشه

ارسال های توصیه شده

سلام اگه کسی می تونه یه توضیح کامل و ساده در مورد محاسبه این بار سرمایشی از طریق تشعشع منظورمq1هستش بگه ممنون می شم هر چی این کتاب طباطبایی رو که مربوط به محاسبه این بار میخونم میخونم بیشتر گیج میشم.

لینک به دیدگاه

Q1=مساحت شیشه یا پنجره×ضریب ذخیره×ضریب تصحیح×حرارت اکتسابی از خورشید

فکر کنم مشکل شما در حرارت اکتسابی از خورشید باشه!

شما میتونید با استفاده از جدول 3-4 این حرارت رو حساب کنید. ببینید، روند کلی کار اینه که شما باید برای تمامی ساعات و روزهای سال این حرارت رو محاسبه کنید و بر اساس بیشترین بار حرارتی اکتسابی از خورشید طراحی نمایید. کاری که نرم افزار کریر در چند ثانیه انجام میدهد با دست شاید چند روز به طول بینجامد:ws3:

خیلی ساده بخونش بابا :w16:

البته میتونید بر اساس بیشترین مقدار هم محاسبه کنید که بصورت پررنگ نوشته شده است. عرض جغرافیایی محل هم تاثیر داره که جدول های متفاوتی داره.

لینک به دیدگاه
Q1=مساحت شیشه یا پنجره×ضریب ذخیره×ضریب تصحیح×حرارت اکتسابی از خورشید

فکر کنم مشکل شما در حرارت اکتسابی از خورشید باشه!

شما میتونید با استفاده از جدول 3-4 این حرارت رو حساب کنید. ببینید، روند کلی کار اینه که شما باید برای تمامی ساعات و روزهای سال این حرارت رو محاسبه کنید و بر اساس بیشترین بار حرارتی اکتسابی از خورشید طراحی نمایید. کاری که نرم افزار کریر در چند ثانیه انجام میدهد با دست شاید چند روز به طول بینجامد:ws3:

خیلی ساده بخونش بابا :w16:

البته میتونید بر اساس بیشترین مقدار هم محاسبه کنید که بصورت پررنگ نوشته شده است. عرض جغرافیایی محل هم تاثیر داره که جدول های متفاوتی داره.

بله مشکل سر همین حرارت اکتسابیه .مثلا ماه من برای محاسبه 23ژولی برای ساعت 4 هستش حالا مثلا برای دیوار جنوبی و شمالی چطوری باید از جدول پیدا کنم.اگه عدد رو بگین بهتر می فهمم(بازم باید اعداد پر رنگ رو بزارم یا نه).راستی یه چیز دیگه هم هست برای محاسبه وزن واحد کف مثلا برای cament mortar در ج1-18نداریم چطوری باید از چگالی بدست بیاریم.(اون چگالی رو که داده برای 1اینچ هستش یا 1فوت )

با تشکر

لینک به دیدگاه
بله مشکل سر همین حرارت اکتسابیه .مثلا ماه من برای محاسبه 23ژولی برای ساعت 4 هستش حالا مثلا برای دیوار جنوبی و شمالی چطوری باید از جدول پیدا کنم.اگه عدد رو بگین بهتر می فهمم(بازم باید اعداد پر رنگ رو بزارم یا نه).راستی یه چیز دیگه هم هست برای محاسبه وزن واحد کف مثلا برای cament mortar در ج1-18نداریم چطوری باید از چگالی بدست بیاریم.(اون چگالی رو که داده برای 1اینچ هستش یا 1فوت )

با تشکر

نه

اونجا باید نسبت به جهت دیوار مقدار مورد نظر رو در همان عرض جغرافیایی، ماه و روز و ساعت قرار بدهی.

شرمنده الان در حال حاضر فرصت کافی ندارم که دارم جواب میدم...

کتاب هم همراه ندارم..

اگه مشکلی باز داشتی بگید تا در حد توان جواب بدم.

شرمنده :a030:

لینک به دیدگاه
نه

اونجا باید نسبت به جهت دیوار مقدار مورد نظر رو در همان عرض جغرافیایی، ماه و روز و ساعت قرار بدهی.

شرمنده الان در حال حاضر فرصت کافی ندارم که دارم جواب میدم...

کتاب هم همراه ندارم..

اگه مشکلی باز داشتی بگید تا در حد توان جواب بدم.

شرمنده :a030:

با تشکر از پاسخ شما.فعلا به غیر از اینها سوالی ندارم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...