رفتن به مطلب

اولین بار که احساس مالکیت کردین کی بود؟

ارسال های توصیه شده

یه پست تو تالار خودرو زدم گفتم شاید جالب باشه خاطرات مشابه همدیگه رو بشنویم

اولین باری که روی چیزی احساس مالکیت واقعی کردین کی بوده؟

این مالکیت میتونه ازین جهت باشه که:

اون وسیله رو با پول خودتون خریده باشین...

یا با تلاش خودتون بدست آورده باشین...

یا از یه شخص مهم هدیه گرفته باشین...

یا اینکه حتی اتفاقی بدست آورده باشین...

بیاین برا هم تعریف کنیم

لینک به دیدگاه

اولین ماشینی که خودم خریدم (با پول خودم) درست قبل از ورود به دانشگاه بود

یه کاماروی نقره ای رنگ مدل 1979 موتور قرمز هشت سیلندر که صاحب قبلیش پدرشو در آورده بود

یه چیزی تو این مایه ها:

IM000296.jpg

خب البته نقره ایش دیگه....

یادمه وقتی معاملش کردم باتریش خراب بود. کابل وصل کردیم روشن شد

با چه ذوقی سوارش شدم

اولین چیزی بود که مالکیت واقعیش مال خودم بود

مستقیم بردمش در باطری سازی یه باتری نو براش گرفتم انداخت روش ولی بازم روشن نشد. بعد پی بردیم که اتوماتیک استارتشم خرابه :banel_smiley_4:

تعمیر کار یه ساعتی وقت گذاشت درستش کرد ولی وقتی ماشین روشن شد و اون دستگاه مولتی مترشو به ماشین زد به من اخطار داد که آفتامات دینام هم باید عوض بشه... icon_pf (34).gif

خلاصه تو همون روز اول کلی خرجش شد و غروب اون روز منو تا نزدیکیای خونه رسوند و خاموش شد. همون موقع بود که متوجه شدم آمپر بنزین هم درست کار نمیکنه...w58.gif

اما اگه فک میکنین الان باید اون شکلکه کله به دیوار زدنو بذارم اینجا اشتباه میکنین چون ماشین اول آدم هرچیم که باشه بازم نازش خریدار داره...

اگه بخوام بگم تو چند روز اول چقدر خرجش کردم طولانی میشه ولی بطور خلاصه میگم که: دنده زیر گیربکس، تغییر دنده فرمانی به معمولی، نصب کنسول وسط داشبورد برای ساپورت دنده، تعویض سوپاپها و تراش سر سیلندر و تعویض رینگ پیستون، جلو بندی، کمک فنر، اگزوز، صافکاری و رنگ آلمانی، و تعویض لاستیک تعمیراتی بودن که تو همون دو سه هفته اول انجام دادم

100_4553.jpg

بعدش بردمش تودوزی. یه پارچه قهوه ای متناسب با فضای تاریک ماشین انتخاب کردم ولی وقتی کارشون تموم شد و نصبش کردن دیدم داخل ماشین خیلی زشت و تاریک شد این بود که از آقای تو دوزی خواهش کردم تودوزیو عوض کنه و شروع کردم به توضیح در مورد تاریکی اتاق ماشین و رنگ و مدل تودوزی که متوجه شدم این شکلی شده w58.gif

خلاصه وقتی که گفتم نگران پولش نباش هزینه ی این یکیم میدم اینجوری شد hapydancsmil.gif و بسرعت مشغول بریدن پارچه جدید شد.

برای اینکه فضای ماشینم روشن بشه سقف ماشینم که از داخل سیاه بود دادم عوض کنن و سفیدش کنن

آخرین اقدامم هم که تعمیر داشبورد بود که استادکارش واقعا حرفه ای بود و چیز تمیزی در آورد...

خلاصه بعد چند هفته از خرید ماشین یه چیزی تو این مایه ها شد:

f_483111_1.jpg

DSCF5952.JPG

یه دو سالی داشتمش. خیلی دوسش داشتم... چه حالی باهاش کردم....

باورتون نمیشه یه سال بعد از اینکه فروخته بودمش دیدم در طرف رانندش خط خطی شده چقد غصه خوردم...

لینک به دیدگاه

واییییییییییییی چه قدر نوستالژیک...

اولین باری که با پول خودم یه چیزی که لازم داشتم خریدم فکر کنم سال 84 بود...گوشیمو دوست نداشتم...رفتم یه نوکیای 6111 خریدم...کشویی بود اون موقع واسه خودش کسی بود:ws28:کلی حال کردم اومدم خونه بابام گفت این چیه...گفتم دلمو برده بود...از من بعید بود بابامو میگی:w58:خلاصه حتی وقتی دیگه خراب شد دلم نمیومد بندازمش دور یه حسی بهم میداد که بعد ازون کمتر چیزی بهم داد...اولین پول های زندگیم بود...یادش به خیر...

لینک به دیدگاه

یادش بخیر

سال 83 بود

یه موتور پیشرو پرشیا تمام اتوماتیک خریدم

خیلی دوسش داشتم

هر روز برقش مینداختم

یادم نمیاد دست کسی داده باشمش:ws3:

لینک به دیدگاه
یه سری چیزا دارم که مال منه یا به نام منه ولی ازم گرفتن :banel_smiley_4: ...

به این می گن توهم مالکیتی :banel_smiley_4:

ولی احساس مالکیت نسبت به آدما رو داشتم :icon_redface: ...

تعریف کن... :ws37:

لینک به دیدگاه

حس مالکیت به ادم ها حس خوبی نیست مخصوصا اینکه خودمون را مالک دایمی کسی بدونیم. ادمایی که سالها در کنار هم زندگی میکنند هم دیگر را دوست دارند به هم عشق می ورزند و ... ولی هیچ وقت احساس مالکیتی نسبت به هم ندارند بیشتر قدر بودن و در کنار هم بودن ر میدو نند و اجساس ارامش بیشتری دارند و با هم مهربان تر اند

کلا حس مالکیت به هر جیزی زیادیش خوب نیست ارامش را از ادم میگره چون به همان اندازه ترس از دست دادنش در ادم به وجود میاد

در مورد تاپیک هم باید بگم اولین بار حس مالکیت را کلاس اول ابتدایی به کفش ورزشی پیدا کردم چون تفاوتش را با کفش چرمی مدرسه احساس میکردم مخصوصا موقعه بازی و ورزش کردن .

لینک به دیدگاه

من تقریبااز هیجده سالگی تمام چیزیهای خودم و باپول خودم میخریدم:banel_smiley_4:

ولی خب اولین گوشیم سال86 بود فکرکنم...باقیه چیزیهاهم مالکش خودمم ولی باقیه میگند اینو خودت نخریدی:4564:

سیستمم .گوشی الانم......همه چیزم.....

لینک به دیدگاه

اولین بار دوره کارشناسی بود برا نوشتن پروژه های دانشجویی حدود سی تومن دستم اومده بود اکثر پولا پنجاهی و 200 ی بود واسه همی خیلی زیاد دیده میشد برام این پول خیلی شیرین بود:sigh:

هم حس مالکیت داشتم بهشون هم اینکه چون بوسیله رشته دانشگاهیم (برنامه نویسی ) بدست اورده بودم خیلی بهم مزه داد:sigh:

لینک به دیدگاه

خب همیشه نسبت به اسباب بازیای بچگیم احساس مالکیت داشتم...ولی چیزی که نتیجه تلاش خودم بود و کلی واسم خاطرست....یه چرخ خیاطیه:ws28:

سال سوم راهنمایی در مسابقات علمی ناحیه مقام اول دخترا رو آوردم....در یک سالنی جشنی گرفته بودن و جلوی سن دوچرخه و چرخ خیاطی واسه نفرات اول پسران و دختران در مقاطع مختلف گذاشته بودن:w58:خانواده که دیدن کلی تو ذوقم خورده رفتن واسم یه کتابخونه گرفتن ولی اون چرخ خیاطی رو هم گذاشتن تو انباری واسه روز مبادا:icon_redface:

کاراموزیم همم که شرکت نفت بود 70 تومن بهمون دست مزد دادن که نمیتونم بگم چیکارش کردم ولی یه ریالش تو جیب خودم نرفت:ws3:

لینک به دیدگاه
یه پست تو تالار خودرو زدم گفتم شاید جالب باشه خاطرات مشابه همدیگه رو بشنویم

اولین باری که روی چیزی احساس مالکیت واقعی کردین کی بوده؟

این مالکیت میتونه ازین جهت باشه که:

اون وسیله رو با پول خودتون خریده باشین...

یا با تلاش خودتون بدست آورده باشین...

یا از یه شخص مهم هدیه گرفته باشین...

یا اینکه حتی اتفاقی بدست آورده باشین...

بیاین برا هم تعریف کنیم

راستش یادم نیست که کی برای اولین بار احساس مالکیت کردم. تا اونجا که بخاطرم میاد هیچوقت نذاشتن مالکیت رو احساس کنم. مخصوصا بعد از انقلاب که هر چی رو خواستیم بدست بیاریم به تقدیر و این جور باورا ربطش دادند و نذاشتن که مالک چیزی باشم. بعد انقلاب همش حس کردم مالکیت هامو ازم گرفتن. دیگه احساس مالکیت نمیکنم. گویا که هیچی برای ما خلق نشده جز فنا شدن در راهی که دیگران بهم دیکته میکنند.

لینک به دیدگاه
راستش یادم نیست که کی برای اولین بار احساس مالکیت کردم. تا اونجا که بخاطرم میاد هیچوقت نذاشتن مالکیت رو احساس کنم. مخصوصا بعد از انقلاب که هر چی رو خواستیم بدست بیاریم به تقدیر و این جور باورا ربطش دادند و نذاشتن که مالک چیزی باشم. بعد انقلاب همش حس کردم مالکیت هامو ازم گرفتن. دیگه احساس مالکیت نمیکنم. گویا که هیچی برای ما خلق نشده جز فنا شدن در راهی که دیگران بهم دیکته میکنند.

اشکال نداره بپرسم شما چند سالتونه؟

لینک به دیدگاه
اشکال نداره بپرسم شما چند سالتونه؟

سن و سال مهم نیست عزیزم. من به این چیزا اهمیت نمیدم. مهم اینه که انسان تو جامعه ای زندگی بکنه که بتونه زندگی کنه نه اینکه فقط زنده باشه. هر مدتی که صرف یاد دهی و فراگیری میکنیم عمر حساب میشه بقیش همش خور و خوابه. با این حساب من هنوز یه بچه شیر خواره ام. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سن و سال مهم نیست عزیزم. من به این چیزا اهمیت نمیدم. مهم اینه که انسان تو جامعه ای زندگی بکنه که بتونه زندگی کنه نه اینکه فقط زنده باشه. هر مدتی که صرف یاد دهی و فراگیری میکنیم عمر حساب میشه بقیش همش خور و خوابه. با این حساب من هنوز یه بچه شیر خواره ام. :icon_gol:

کاملا صحیح میفرمایید.

قصد جسارت نداشتم. چون حرف قبل و بعد انقلاب شد پرسیدم...

موفق باشین :icon_gol:

لینک به دیدگاه

:icon_redface:

چه سوال باحالیه :ws37:

آدمو به فکر وا میداره :ws3:

.

خب من اصولا نسبت به مامانم خیلی احساس مالکیت می کنم :icon_redface:

دیگه ... !

اولین باری که خودم پول درآوردم هم خیلی پیرین بود ، رفته بودم یه دفتر فنی ، می خواستم نقشه پلات بگیرم کارم خیلی طول کشید ، این وسط یه سری ها اومدن واسه ترجمه ، اما طرف ( فروشنده ) گفت فعلا مترجم ندارن و اگه بخوان باید تا 2 هفته دیگه صبر کنن ! واسه هر 24 خط هم 1200 می گرفت !

من جزوه رو از پسره گرفتم ، گفتم من تا آخر هفته تحویلتون میدم ، هر 24 خط 1100 تومن :ws3: فروشنده دوس داشت آتیشم بزنه اما من محکم و مقتدر وایستادم و کارشو دزدیدم :ws28: چن نفر با هم بودن ، نزدیک 60 تومن کاسب شدم ، خیلی حال داد . :w16:

لپ تاپ قبلیمو بابام خریده بود اما لپ تاپ الانمو خودم با پولی که تو حسابم داشتم خریدم ، اینم یه جورایی حس مالکیت دارم بهش :icon_redface:

لینک به دیدگاه

به هر چیزی که احساس مالکیت داشته باشیم در اصل همان حس دنیای ما رو تشکیل میده. مالکیت ما هر چی باشه دنیامون هم همونه. انسانهایی که دنیاشون بینهایته معمولا مالکیتشونم دارای همون ابعاد هست و بر عکس.

لینک به دیدگاه
به هر چیزی که احساس مالکیت داشته باشیم در اصل همان حس دنیای ما رو تشکیل میده. مالکیت ما هر چی باشه دنیامون هم همونه. انسانهایی که دنیاشون بینهایته معمولا مالکیتشونم دارای همون ابعاد هست و بر عکس.

خیلی سخت نگیر

هیچ جیزی مطلق نیست

احساس مالکیتم تو موقعیتهای مختلف تغییر میکنه

لینک به دیدگاه
خیلی سخت نگیر

هیچ جیزی مطلق نیست

احساس مالکیتم تو موقعیتهای مختلف تغییر میکنه

بله کاملا درسته. با وسیع شدن دید انسانها , دنیا هاشونم وسعت پیدا میکنه و نیاز هاشون و حس مالکیت هاشونم همینطور.

قرار نیست چیزی مطلق باشه. ولی قرار هست که میزان بهره مندی هر انسانی از کاینات سنجیده بشه.

من همیشه با میهمانان تاپیکهایم مهربونم. و همین انتظار رو از استاتر هام دارم. مرسی دوست عزیزم. در ضمن موضوع تاپیکت هم بسیار عالی بود. موفق باشی داداشی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...