رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

ممنون از جوابت

:icon_gol:

حالا سوال دوم

ایا شما در حیطه کاری خود محلی مث بخش عادی بیمارستان ها یا بخش اورژانس برای گیاهان بیمار دارین ؟؟؟ البته منظور انواع گلدانی قابل حمل است .. مرسی

با اینکه سوالت بو میده اما باید بگم:

نه متاسفانه :banel_smiley_4:

اما برای کارای آزمایشی محیط های مختلف داریم ... عمومی مثل گلخونه و ویژه مثل انکوباتور

اورژانس فقط برای یک گونه جانور هست تحت عنوان انسان که در مواقع حاد بیماری ازش استفاده میشه!

اما در این مواقع حاد در گیاه، بعد از نمونه برداری از گیاه، مابقی گیاه یا گیاهان منهدم میشن! تا مانع اپیدمی بشه!

خب یه قوطی فیلم که با سوزن داغ سوراخ سوراخش کردی بذار تو جیبت تا دیگه نشکنه! فقط یه کمی حجم بیشتری نسبت به لوله آزمایش تو جیبت اشغال میکنه!

یه مقدار حجمش ضایع است! :banel_smiley_4:

آخه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:4564: نه نکن این کار رو . تازه داره میاد انعام ِ بچه ها رو بده:hanghead:

هنوز حسابش صاف نشده:whistle:

:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
یه مقدار حجمش ضایع است!

تو این فصل که جیب زیاد داریم مشکلی نداره! تو فصل کم لباسی هم میشه از یه شیشه پنیسیلین استفاده کرد که با شیوه خاصی زیر کمربند جاسازی شده!!

لینک به دیدگاه

مرسی برای پاسخ ها

سوال بعدی

ایا پدیده ای بنام مرگ ناگهانی sudden death در گیاهان هم داریم بیشتر در چه انواعی و ناشی از چیست ؟؟

لینک به دیدگاه
تو این فصل که جیب زیاد داریم مشکلی نداره! تو فصل کم لباسی هم میشه از یه شیشه پنیسیلین استفاده کرد که با شیوه خاصی زیر کمربند جاسازی شده!!

:ws38:

الحق و و الانصاف که آخرتشی ...

:a030:

لینک به دیدگاه
مرسی برای پاسخ ها

سوال بعدی

ایا پدیده ای بنام مرگ ناگهانی sudden death در گیاهان هم داریم بیشتر در چه انواعی و ناشی از چیست ؟؟

بله داریم ... البته برای ما آدما ناگهانی محسوب میشه!

معروفترینش مرگ ناگهانی درخت بلوط که در اثر آلودگی به بیماری های قارچی ایجاد شده!

و این مرگ تدریجی از نظر اهل فن اصلا هم تدریجی نیست! چون مسبب اصلی اون خود آدمه!

در مجموع مرگ ناگهانی بیماری ایه که عاملش برای ما قابل دید نباشه و در زمانی که پاتوژن درون موجود زنده بسر میبره و از درون موجب از بین رفتن میزبان میشه ظاهر موجود سالم میمونه و زمانی علائم بیماری ظاهر میشه که تحمل میزبان تموم شده و در حال از بین رفتنه! این برای دید ما ناگهانی محسوب میشه!

در مورد مرگ ناگهانی بلوط هم یقینا قارچ در مقابل درخت بلوط رقمی نیست

بلکه درخت بلوط خسارت اصلی رو دیده و از درون ضعیف شده که باز هم ظاهر گیاه سالم نشون میده

با وارد شدن یه پاتوژن به گیاه کار درخت تموم میشه ... باید گفت این قارچ تمام کننده است!

واضحه که این پروسه اصلا ناگهانی نیست و کاملا تدریجی محسوب میشه!

مرگ ناگهانی باز هم داریم که دیگه نیاز به توضیح نیست!

معروف ترین گیاه پزشک کیه؟:ws3:

گیاهپزشک جماعت فوتبالیست که نیستند ملت بشناسنشون شماره پاشون رو هم بدونن!

میشه از خانم راشل کارسون Rachel Carson بعنوان یک گیاهپزشک معروف هم یاد کرد (البته اگر اشتباه نکنم ایشون زیست شناس بودن) که با نوشتن کتاب معروف بهار خاموش سمت و سویی به فعالیت های حفظ نباتات دادند.

لینک به دیدگاه

مرسی سوال بعدی

ایا غیر از دادن دارو از طریق ابیاری ( اصطلاحش رو نمیدونم یعنی میریزن پای درخت وگل ) و پاشیدن بصورت اسپری روی برگ های درخت و گل طریقه ای دیگر برای دادن دارو به گیاهان موجود است ؟؟

لینک به دیدگاه
مرسی سوال بعدی

ایا غیر از دادن دارو از طریق ابیاری ( اصطلاحش رو نمیدونم یعنی میریزن پای درخت وگل ) و پاشیدن بصورت اسپری روی برگ های درخت و گل طریقه ای دیگر برای دادن دارو به گیاهان موجود است ؟؟

من فکر کنم منظورت کوددهی باشه (البته میتونه سمپاشی هم باشه!) ... سمپاشی هم به همین طریق های که گفتی هم انجام میشه

مثلا برای آفات ریشه سم پای بوته یا درخت ریخته میشه یا از سموم سیستمیک استفاده میشه که از طریق جریان درون گیاه به ریشه برسه ... یا مثلا برای آفات یا بیماری هایی که از سموم تماسی علیه اونا استفاده میشه به اون طریق فرمایش شما (اسپری) صورت میگیره

حالت های دیگه هم هست مثلا بصورت گردپاشی که بیشتر برای بیماری های قارچی (مثلا سفیدک سطحی) بکار میرههههههههههههه !!!!!

قربونت من اگر بخوام توضیح بدم باید تا صبح بنویسم که!

در کل طریقه مصرف سم بسته به فرمولاسیون سم داره ...

البته مصرف کودهای شیمیایی هم بدین صورته که چگونگیش برای بچه های زراعت و باغبانیه!

خوابم میااااااد ... خستممممممم :4564:

لینک به دیدگاه

من فکر کنم منظورت کوددهی باشه (البته میتونه سمپاشی هم باشه!) ... سمپاشی هم به همین طریق های که گفتی هم انجام میشه

مثلا برای آفات ریشه سم پای بوته یا درخت ریخته میشه یا از سموم سیستمیک استفاده میشه که از طریق جریان درون گیاه به ریشه برسه ... یا مثلا برای آفات یا بیماری هایی که از سموم تماسی علیه اونا استفاده میشه به اون طریق فرمایش شما (اسپری) صورت میگیره

حالت های دیگه هم هست مثلا بصورت گردپاشی که بیشتر برای بیماری های قارچی (مثلا سفیدک سطحی) بکار میرههههههههههههه !!!!!

قربونت من اگر بخوام توضیح بدم باید تا صبح بنویسم که!

در کل طریقه مصرف سم بسته به فرمولاسیون سم داره ...

البته مصرف کودهای شیمیایی هم بدین صورته که چگونگیش برای بچه های زراعت و باغبانیه!

خوابم میااااااد ... خستممممممم :4564:

ممنون از پاسخگویی

اگه سوالی پیش اومد بازم میپرسم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
من :w02:

:ws28:

هندونه شب یلداست؟!

اینو گفتی که بیخیال شم دیگه ادامه ندم هان؟!:banel_smiley_4:

نه والا چه هندونه ای چه کشکی!

ادامه بدی ما بیشتر استفاده میکنیم :ws3:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...