رفتن به مطلب

نیاز به کمک در نوشتن Query های آژانس تاکسی تلفن

Abolf@zl

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان.

میشه واسه کوئری های پروژه زیر، کمکم کنید؟

یک آژانس تاکسی تلفنی در نظر دارد برای ذخیره اطلاعات مربوط به سرویس هایی که انجام می دهد یک بانک اطلاعاتی تهیه نماید.درحال حاضر در این آژانس اطلاعات هر سرویس بصورت زیر ذخیره می گردد :

شماره سرویس تاریخ سرویس زمان سرویس - کد راننده نام راننده شماره تلفن راننده- شماره انتظامی (پلاک) ماشین - نوع ماشین سال ساخت ماشین کد مشتری نام مشتری- آدرس مبدا آدرس مقصد ومبلغ دریافتی

مثلاٌ : شماره سرویس :101- تاریخ :15/8/90 زمان 17:12 کد راننده :5 نام راننده محمدی شماره تلفن 0915555555 شماره انتظامی ماشین: 14ب1234 ایران 12- نوع ماشین :پراید سال ساخت 1383- کد مشتری: 1005 نام مشتری : حسینی آدرس مبدا : سه راه ادبیات جهاد دانشگاهی مقصد : پارک ملت مبلغ دریافتی 3000 تومان

در پایان هر ماه رانندگان 10% کل درآمد خود را باید به عنوان پورسانت به آژانس پرداخت نمایند

به ازای هر سرویس 1 امتیاز به مشتریان تعلق می گیرد . هر دو هفته بین مشتریان قرعه کشی شده به برنده جایزه ای تعلق می گیرد.

اگه میشه واسه همه مواردی که پایین می نویسم کوئری هاشو بنویسید، تا هم اونایی که من خودم نوشتم با اینا چک کنم و هم اونایی رو که بلد نیستم، کارم راه بیوفته.

این کوئری هایی که باید بنویسم:

1. نمایش اطلاعات رانندگانی که در مهرماه امسال سرویس داشته اند
  2. نمایش نام مشتری و نام راننده و تعداد سرویس هایی که این مشتری و راننده با هم داشته اند
  3. نمایش اطلاعات همه سرویس هایی که توسط راننده ای انجام شده که در نام او عبارت "زاده" وجود داشته باشد
  4. نمایش نام مشتری و تعداد سرویس ها و جمع مبلغ سرویس هایی که این مشتری در آبان امسال داشته است
  5. نمایش نام راننده و مبلغ پورسانت وی برای آذرماه امسال
  6. نمایش میانگین قیمت سرویس ها به تفکیک مشتری
  7. View ی نمایش نام مشتریانی که در سه ماه سوم سال جاری حداکثر یک بار درخواست سرویس داشته اند
  8. Stored Procedureی تهیه نمایید که که دو تاریخ را به عنوان پارامتر ورودی دریافت نماید و در این بازه قرعه کشی انجام دهد .شانس بیشتر برای مشتریانی که بیشتر از سرویس استفاده نمودند را در نظر بگیرید (تابع تولید عدد تصادفی random)

اینم جدولایی که دارم:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

پ.ن: ممنون میشم اگه همین امشب کمکم کنید. چون فردا باید پروژه رو تحویل بدم . . .

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام ببخشید میشه برنامتون رو بک اپشو واسه من ارسال کنید تو رو خدا منم پروژه شما رو دارم :4564::banel_smiley_52::banel_smiley_52::banel_smiley_52::w821::w821::ws27::ws27:

ایمیل من:arezobahal42@yahoo.com

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...