رفتن به مطلب

نقد عکس-سری اول

ارسال های توصیه شده

خوب شروع به نقد میکنم!

در مورد عکس اول باید بگم که بچه باهالیه:ws3:

به نظرم بهتر بوود که یه قاب مثل عکس دوم انتخاب میکردی.بعد پاهای بچه یه مقدار سوژه رو تحت تاثیر قرار داده یعنی آدم اول حواسش به سوژه جلب میشه تا بچه!

البته همین پاها باعث شده که عکس عمق پیدا کنه اما یه کم تمرکز رو از سوژه میگیره دیگه!!

کادر بندیت هم یه کم ایراد داره.قسمت راست عکس یه کم از فرش پیداس اگه اون معلوم نبود خیلی بهتر بود.

دیگه اینکه از عکسای زنده و شاد تو عکست استفاده نشده اما ترکیب رنگی بسیار خوبی رو تو عکس میبینیم

و اما عکس دوم واقعا عکس قشنگیه(کلا خودم با عکسای طبیعت زیاد حال میکنم):ws3:

کادری که انداختی خیلی به عکست جلوه داده.بهتر بود از ابزار contrast و curve یه مقدار عکستو زنده تر میکردی.مثل این کاری که من کردم تو عکس زیر

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

کادر بندیت هم عالیه اون درخت سمت چپ عکس خیلی باعث قشنگ شدن عکس شده

یه ایرادم داره که به نظرم عکست سوژه خاصی رو نداره(یعنی حواس آدم به چند تا سوژه مختلف میره).بهتره عکس که میگیری یه کم سعی کنی جوری عکس بگیری که یه سوژه معلوم باشه و چشم انسان به سمت اون سوژه بره

• Like 18
لینک به دیدگاه

خب عکس اول خیلی به نظرم چیز خاصی نداره :ws52: یعنی بجز تقارنی که بخاطر پاهای بچه هه ایجاد شده و عکاسم سعی کرده حفظ کنه ریتمشو ، اتفاق خاص دیگه ای نیوفتاده ... ! :hanghead:

یعنی می دونی ، عکسش از اون مدل عکساییه که سریع رفته سر اصل مطلب ، اصلا به آدم فرصت نمیده یه کم تو عکس بگرده :hanghead: بعد خب کلا موضوعشم یه چیزه دیگه ، یعنی حتی اگه عکاسم می خواست نمیشد حالت کنجکاوانه و رمزآلودو تو عکس ایجاد کنه :hanghead:

در کل خیلی جذبم نکرد . :sigh:

.

ولی برعکسش ، عکس دوم ... :gnugghender:

ونوووووسی خیلی خوشمله عکست :hapydancsmil:

اصلا اولش که دیدمش یاد حس نقاشی بهم دست داد :ws37:

نمی دونم عمدی بوده یا شانسی انقد خوب دراومده ، ولی خیلی خوبه :ws37:

یه سری نکات ظریفی توش رعایت شده که باعث شده خیلی خوب بنظر بیاد ، چن تاشو میگم :

اول اینکه انعکاس همه چی تو آب افتاده و بیشتر بخاطر همین حس نقاشی های طبیعت رو به آدم میده .

دوم اینکه عکس از جای خوبی گرفتته شده ! ببین ، توی نقاشی خود نقاش یه جایی توی کادر این انعکاسا روئ تموم میکنه ، ولی موقع عکس گرفتن باید جات خوب باشه وگرنه انعکاسا کامل توی عکس نمی افتن ، ولی خب تو عکس ونوس این قضیه رعایت شده ، یعنی از جایی عکس گرفته که انعکاس همه چی کامل توی کادر هست و حتی لب مرزی هم نیستن ، یعنی یه فاصله ی مناسب دارن با کادر :w16:

سوم اینکه من برعکس حمید فک می کنم همین تونالیته ی مات و خاکستری سفیدی که توی کارت هست خیلی بهتره تا اینکه کنتراستشو ببری بالا :ws37: الان رنگا بیشتر به دل می شینن :icon_redface:

چهارم اینکه خوبه که کلیشه ای عکس نگرفتی ، اگر قرار بود کلیشه ای بگیری احتمالا یه جوری وایمیستادی که پله دقیقا بیوفته وسط عکس :w16: البته نمی دونم سمت راست پل( که تو کادر نیست ) هم همین قد منظرش قشنگ بوده یا نه :ws52:

.

فقط یه ایراد داره به نظرم :w16:

اونم اینه که به نظرم باید یه کم کادر دوربینو می بردی سمت راست :ws38: ببین الان سمت راست پُله کاملِ کامل نیوفتاده تو عکس :ws52: یعنی باید یه کوچولو می بردیش اونور تر ، چون از این وروم فاصله داری ، یعنی درخته نصفه نیمه نمیشد ، عوضش پُله کامل میوفتاد

• Like 17
لینک به دیدگاه
خب عکس اول خیلی به نظرم چیز خاصی نداره :ws52: یعنی بجز تقارنی که بخاطر پاهای بچه هه ایجاد شده و عکاسم سعی کرده حفظ کنه ریتمشو ، اتفاق خاص دیگه ای نیوفتاده ... ! :hanghead:

یعنی می دونی ، عکسش از اون مدل عکساییه که سریع رفته سر اصل مطلب ، اصلا به آدم فرصت نمیده یه کم تو عکس بگرده :hanghead: بعد خب کلا موضوعشم یه چیزه دیگه ، یعنی حتی اگه عکاسم می خواست نمیشد حالت کنجکاوانه و رمزآلودو تو عکس ایجاد کنه :hanghead:

در کل خیلی جذبم نکرد . :sigh:

.

ونوووووسی خیلی خوشمله عکست :hapydancsmil:

اصلا اولش که دیدمش یاد حس نقاشی بهم دست داد :ws37:

نمی دونم عمدی بوده یا شانسی انقد خوب دراومده ، ولی خیلی خوبه :ws37:

یه سری نکات ظریفی توش رعایت شده که باعث شده خیلی خوب بنظر بیاد ، چن تاشو میگم :

اول اینکه انعکاس همه چی تو آب افتاده و بیشتر بخاطر همین حس نقاشی های طبیعت رو به آدم میده .

دوم اینکه عکس از جای خوبی گرفتته شده ! ببین ، توی نقاشی خود نقاش یه جایی توی کادر این انعکاسا روئ تموم میکنه ، ولی موقع عکس گرفتن باید جات خوب باشه وگرنه انعکاسا کامل توی عکس نمی افتن ، ولی خب تو عکس ونوس این قضیه رعایت شده ، یعنی از جایی عکس گرفته که انعکاس همه چی کامل توی کادر هست و حتی لب مرزی هم نیستن ، یعنی یه فاصله ی مناسب دارن با کادر :w16:

سوم اینکه من برعکس حمید فک می کنم همین تونالیته ی مات و خاکستری سفیدی که توی کارت هست خیلی بهتره تا اینکه کنتراستشو ببری بالا :ws37: الان رنگا بیشتر به دل می شینن :icon_redface:

چهارم اینکه خوبه که کلیشه ای عکس نگرفتی ، اگر قرار بود کلیشه ای بگیری احتمالا یه جوری وایمیستادی که پله دقیقا بیوفته وسط عکس :w16: البته نمی دونم سمت راست پل( که تو کادر نیست ) هم همین قد منظرش قشنگ بوده یا نه :ws52:

.

اونم اینه که به نظرم باید یه کم کادر دوربینو می بردی سمت راست :ws38: ببین الان سمت راست پُله کاملِ کامل نیوفتاده تو عکس :ws52: یعنی باید یه کوچولو می بردیش اونور تر ، چون از این وروم فاصله داری ، یعنی درخته نصفه نیمه نمیشد ، عوضش پُله کامل میوفتاد

نقدت خیلی کامل بوود.به این دلیل گفتم کنرتست چون هر عکسی رو که میبینی یه حسی به آدم دست میده و رنگ توی القای این حس خیلی تاثیر داره.

تو همین حات هم خیلی ترکیب رنگا خووبن اما خوووب اون حس به نظرم ناقص به آدم میرسه و چون عکسا حالت سر زندگی ندارن این حس به آدم هم القا میشه

• Like 8
لینک به دیدگاه

عکس ونوسی رو خیلی خیلی دوسش دارم...این رفلکسی که تو آب ایجاد شده...یه حس خوبی توشه...یعنی تو هر حال و هوایی میشه یه جور ازش حس گرفت...

• Like 8
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

خب منم نقد کنم ؛

عکس اول : 037 ؛

به نظر من عکس جالب و بامزه ایه ، خیلی سخته یه بچه رو تو این سن بگی یه جا بشین تا ازت یه عکس بگیریم:w000:؛ من خودم برادرزاده این سنی دارم درکش میکنم؛:sigh:

عکس دوم؛ عکس ونوس:

خب به نظر من اگه یکم دوربین پایین تر میومد بهتر میشد؛ :icon_redface:

نقد بقیه دوستان هم خیلی خیلی خوب بود ؛ممنون از همشون؛ مخصوصا ...Urbanist... :icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
خب منم نقد کنم ؛

عکس اول : 037 ؛

به نظر من عکس جالب و بامزه ایه ، خیلی سخته یه بچه رو تو این سن بگی یه جا بشین تا ازت یه عکس بگیریم:w000:؛ من خودم برادرزاده این سنی دارم درکش میکنم؛:sigh:

عکس دوم؛ عکس ونوس:

خب به نظر من اگه یکم دوربین پایین تر میومد بهتر میشد؛ :icon_redface:

نقد بقیه دوستان هم خیلی خیلی خوب بود ؛ممنون از همشون؛ مخصوصا ...Urbanist... :icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

از کی تا حالا خودت خودتو نقد میکنی آخه؟؟:banel_smiley_4:

آره قبول دارم چون آسمون الان تقریبا نصف عکسو گرفته.البته باید میدیدی که دوربین رو میاوردی پایین سوژه ای بوود واس عکاسی یا نه!!!

انگاری کیفیت عکست زیاد خوب نیست و یه کم نویز داره توش

• Like 9
لینک به دیدگاه

خوب به نظر من عکس اول یه عکس معمولی، عکس دوم هم واقعا قشنگه، این عکسی که گرفته مربوط به پارک لنگرود که اصلا فکر نمیکردم بشه همچین عکسایی ازش گرفت، سعی کرده تمام سوژه هایی که باعث زیبایی میشه رو تو عکس بیاره.....:a030:

• Like 7
لینک به دیدگاه

به نظر من هر دو عکس قشنگ هستن...

عکس اول درسته معمولیه ولی زندگی رو نشون میده که جریان داره ...آدمو یاد شیطونیا و بازیگوشایه بچه ها میندازه:w16:.....تازه فکر کنم یکی داره این بچه رو میترسونه از قیافش معلوه گناه داره..

:vahidrk:

عکس دوم

ارامش دهنده در عین حال زیباست وادارت میکنه به خودت یا به چیزایی که دوست داری فکر کنی :ws37: اگه یکم دوربین پایین تر بود بهتر بود...:ws38:

ولی از هردو ممنونم عکسای قشنگی هستن....این نظر من بود خوب یا بد:ws3:

• Like 7
لینک به دیدگاه

حوصله نقد رو ندارم:w000:

بچه ها دوست داشتنی هستن و با دیدن عکس خانم ونوس اینطوری:w58: شدم واقعا زیباست

• Like 5
لینک به دیدگاه

و اما عکس دوم واقعا عکس قشنگیه(کلا خودم با عکسای طبیعت زیاد حال میکنم):ws3:

کادری که انداختی خیلی به عکست جلوه داده.بهتر بود از ابزار contrast و curve یه مقدار عکستو زنده تر میکردی.مثل این کاری که من کردم تو عکس زیر

کادر بندیت هم عالیه اون درخت سمت چپ عکس خیلی باعث قشنگ شدن عکس شده

یه ایرادم داره که به نظرم عکست سوژه خاصی رو نداره(یعنی حواس آدم به چند تا سوژه مختلف میره).بهتره عکس که میگیری یه کم سعی کنی جوری عکس بگیری که یه سوژه معلوم باشه و چشم انسان به سمت اون سوژه بره

.

در مورد عکس دوم.حالا من نمیدون هدف عکاس چی بوده.اما بر اساس چیزایی که دوستان نوشتن میخوام یه چیزایی بنویسم

در مورد روشنایی تصویر و چیزی که حمید جان گفتن من فکر میکنم خود عکس اصلی بهتر هست.چون طبیعی تر هست و هوای اون جا رو نشون میده.

در مورد انعکاس همه چی توی اب که urbanist (ببخشید اسمتون رو نمیدونم) گفتن یک چیز معمولی هست.البته کادربندی خوبی داشته که به صورت کامل انعکاس معلوم هست تو عکس.ولی یه امر عادی هست.چون هدف فرعی هست تو عکس.

در مورد این قسمت که قرمز کردم اگه عکاس منظورش همین بوده واقعا با فکر خوبی عکس گرفته.توی پست قبلیم هم گفتم باعث میشه حس کنجکاوی ادم برانگیخته بشه و دقیقا منظورم همین بود.بیننده میپرسه اون طرف پل چی هست؟حالا حتما نباید بحث روی زیبایی باشه.اصلا چی ممکنه باشه اون طرف پل؟و این قسمت خوب عکس هست که عکاس اون طرف پل رو نشون نداده.

در مورد کادر هم من فکر میکنم اینجوری بهتر هست تا اینکه پل رو کامل می انداخت.چون هدف اصلی از عکس قسمتی هست که تو عکس نیست.یعنی در واقع عکاس چیزی که میخواسته رو نشون نداده.زیبایی و درخت ها و انعکاس قسمت های فرعی هستند که بیننده رو گمراه کنن.(البته نمیدونم واقعا منظور عکاس این بوده یا نه.ولی اگه من بودم با این هدف این عکس رو میگرفتم)

یک پیشنهاد اینکه که عکس رو از سمت جپ نگاه کنید و برید به سمت راست وقتی که به انتهای پل رسیدید ببینید کشش دارید که هنوز به سمت راست برید و ببینید چه هست

• Like 5
لینک به دیدگاه
در مورد عکس دوم.حالا من نمیدون هدف عکاس چی بوده.اما بر اساس چیزایی که دوستان نوشتن میخوام یه چیزایی بنویسمدر مورد روشنایی تصویر و چیزی که حمید جان گفتن من فکر میکنم خود عکس اصلی بهتر هست.چون طبیعی تر هست و هوای اون جا رو نشون میده.در مورد انعکاس همه چی توی اب که urbanist (ببخشید اسمتون رو نمیدونم) گفتن یک چیز معمولی هست.البته کادربندی خوبی داشته که به صورت کامل انعکاس معلوم هست تو عکس.ولی یه امر عادی هست.چون هدف فرعی هست تو عکس.در مورد این قسمت که قرمز کردم اگه عکاس منظورش همین بوده واقعا با فکر خوبی عکس گرفته.توی پست قبلیم هم گفتم باعث میشه حس کنجکاوی ادم برانگیخته بشه و دقیقا منظورم همین بود.بیننده میپرسه اون طرف پل چی هست؟حالا حتما نباید بحث روی زیبایی باشه.اصلا چی ممکنه باشه اون طرف پل؟و این قسمت خوب عکس هست که عکاس اون طرف پل رو نشون نداده.در مورد کادر هم من فکر میکنم اینجوری بهتر هست تا اینکه پل رو کامل می انداخت.چون هدف اصلی از عکس قسمتی هست که تو عکس نیست.یعنی در واقع عکاس چیزی که میخواسته رو نشون نداده.زیبایی و درخت ها و انعکاس قسمت های فرعی هستند که بیننده رو گمراه کنن.(البته نمیدونم واقعا منظور عکاس این بوده یا نه.ولی اگه من بودم با این هدف این عکس رو میگرفتم)یک پیشنهاد اینکه که عکس رو از سمت جپ نگاه کنید و برید به سمت راست وقتی که به انتهای پل رسیدید ببینید کشش دارید که هنوز به سمت راست برید و ببینید چه هست
منم با نظرت موافقم حمید جان که رنگ واقعی عکس باشه خیلی بهتره اما بهضی وقتا به علت تنظیمات دوربین یا شرایط آب و هوایی عکس خوب نمیوفته یا اصطلاحا مرده میشه که با تنظیمات میشه تا حدودی بهش جون داد
  • Like 3
لینک به دیدگاه

عکسِ اول با نمکه!

ولی عکسِ دوم خیلی زیباست! همه چیزش!مثل تابلو نقاشی میمونه! ولی کاش رنگش اینقد کدر نبود!

موفق باشین!:icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه

عکس اول به نظرم ساخت اون صحنه مصنوعی بوده یعنی یکی پاهای اون بچه رو اون شکلی نگه داشته که این هنر عکاسی نیست که ما صحنه ای رو خودمون بسازیم بعد ازش عکس بگیریم

هنر عکس برداری شکار لحظات جالبی هستند که بدون دخالت ما به وجود میاد!

اما عکس ونوس حس سرمای خوبی رو منتقل میکنه در ضمن زاویه ی دوربین هم خیلی خوب انتخاب شده به نظر من جوری که هیچ یک از اجزا کج یا ناقص نیفتادن.:icon_gol::icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه

خب عکس اول ،با خاطر حالت خاص پای بچه عکس جالبی شده.اما کاش موقعی عکس گرفته می شد که چهره بچه مناسب تر باشه.تو این عکس بچه انگار ترسیده از چیزی !! اما اگه در حال خنده یا حتی نگاه به دوربین بود بهتر می شد :icon_redface:

عکس دوم رو خیلی دوست دارم...نکات مثبتشو که بچه ها گفتن دیگه تکراری می شه اگه بگم...فقط یکم یکنواخت شده..همین :icon_redface: مخصوصا از نظر ترکیب رنگی ، عکس شاد و زنده ای نیست.چون آسمون خاکستری و سفیده با انعکاسش تو آب ، موه هم همینطور...البته این تقصیر عکاسش نیست خب طبیعت اون شکلی بوده دیگه :ws37:

اما از نظر کادربندی خیلی قشنگه.همینطور که خود ونوس هم گفت اگه دوربین یکم پایین تر میومد بیترتر هم می شد تا آسمون و آب به یه اندازه دیده بشن :w16:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...