رفتن به مطلب

بحث وگفتگو درزمینه ازمون دکتری مدیریت

ارسال های توصیه شده

دز مورد ارشد چرا هیشکی نیس نظر بده :hanghead:

دخترم تاپیک بحث درمورد ارشد مدیریت یه کوچه پایینتره

این دفعه توپتون بیفته تو حیاط ما پارش میکنم:whistle:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 44
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دخترم تاپیک بحث درمورد ارشد مدیریت یه کوچه پایینتره

این دفعه توپتون بیفته تو حیاط ما پارش میکنم:whistle:

خب اونجا کسی نیس باهاش بازی کنم :sad0:

چه پسر همسایه ی خشنی :sad0:

میگم نظری نداری ؟ :vahidrk:

درباره ی شاخه های مدیریت ؟ :hanghead:

لینک به دیدگاه
بازم یه نظر بدم ؟:

سعی کن رشته فوق لیسانست با لیسانست متفاوت باشه . خیلی بهتره .

در مورد مدیریتا هم زیاد سخت گیری نکن هرکدومو دوست داشتی بخون خیلی فرق نمیکنن میشه از یکی به دیگری گریز زد.

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

سلام

این تاپیک رو می خوندم یک سوالی برام پیش اومد

دلیل خاصی داره که که میگید رشته لیسانس با ارشد فرق داشته باشه خیلی بهتره؟؟

و این که می تونم لیسانس شما چی بوده؟

یه سوال دیگه..........mba الان خیلی رو بورسه!! از رشته های مختلف میان سمتش........به نظر نظر رشته جالبی میاد اما این قدر داوطلب کنکور داره که آدم رو دو دل می کنه........شما که رشتتون حالا باز به نسبت نزدیک تره فک می کنین یه آینده نه چندان دوری جامعه از فارغ التحصیلای این رشته اشباع بشه؟

یه سوال دیگه نظرتون راجع به چن تا (از دو تا 3 !) فوق لیسانس چیه؟!!

(سه تا سوال آخر در حین زدن پست به ذهنم اومد..........اصلش سوال اولی بود :دی)

ببخشید که بی مقدمه پریدم وسط بجثتون:icon_gol:

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه..........mba الان خیلی رو بورسه!! از رشته های مختلف میان سمتش........به نظر نظر رشته جالبی میاد اما این قدر داوطلب کنکور داره که آدم رو دو دل می کنه........شما که رشتتون حالا باز به نسبت نزدیک تره فک می کنین یه آینده نه چندان دوری جامعه از فارغ التحصیلای این رشته اشباع بشه؟

ظرفیت پذیرش ارشد mba خیلی کمه .... مخصوصا دولتیش که حداکثر 80 نفر پذیرش داره ... در ضمن یه رشته ی جدیدی هست ... فکر نکنم به این زودیا اشباع بشه ...

در حال حاضر وضعیت طوریه که موسسات غیر دولتی با پول بسیار مدرک mba میدن ... طرف میره استاد دانشگاه میشه ... از بس فارغ التحصیلای کمی داره ... :banel_smiley_4:

شنیدم نسب به رشته های دیگه خیلی سنگین تره ... اما خب ارزشش رو داره .. خیلی پردرآمده :whistle:

تو کشورهای خارجی .. تنها رشته ایه که از کشورهای دیگه دانشجو قبول نمیکنه .. چون خیلی پرطرفداره .. مخصوصا تو امریکا و کشورای اروپایی ... حتی از طریق بورسیه هم قبول نمیکنن نامردا :icon_razz:

واقعا اگه سرمایه داشته باشی رشته ی توپیه ... 36848_f_sabzmoom_58d78.gif

قبولی خیلی سخته .. :hanghead:

بازم کسی هست آیا که درباه ی بازرگانی و mba بیشتر توضیح بده ؟ :whistle:

لینک به دیدگاه
خب اونجا کسی نیس باهاش بازی کنم :sad0:

چه پسر همسایه ی خشنی :sad0:

میگم نظری نداری ؟ :vahidrk:

درباره ی شاخه های مدیریت ؟ :hanghead:

دخترم یه بحثی رو شروع کن مخاطبش هم میاد:ws37:

لینک به دیدگاه
سلام

دلیل خاصی داره که که میگید رشته لیسانس با ارشد فرق داشته باشه خیلی بهتره؟؟

یه سوال دیگه نظرتون راجع به چن تا (از دو تا 3 !) فوق لیسانس چیه؟!!

این فرق داشتن رشته ها خیلی هم خوب نیست وکلیت هم نداره

برا رشته هایی که سطح نیازهاشون با کارشناسی ارضا میشه رفتن دنبال تحصیلات تکمیلی یجور وقت تلف کردنه حتی اگه علاقمند باشی! وگرنه خیلی از رشته ها هستند سطح نیازشون با ارشد وخیلیاشونم با دکترا ارضا میشه

سوال دوم رو خود مهرداد جواب میده ولی من تقلب برسونم که صنایع بوده:ws3:

یه چیزی درمورد mba خیلی مهمه وانم اینه که اگه شما عاشق پول نیستید بهتره دنبال این رشته نرید!!

سطح پذیرش پایین وتخصص دردرامدزایی به شرط اینکه از روابط عمومی فوق العاده بالا-ذهنیت تحلیلی وبازاری عالی ومداومت وتلاش مداوم بهره ببرید از ویژگیهای این گرایش هست

اگه واقعا علاقه دارید وزمانشو دارین خیلی هم خوبه که دررشته های متفاوت دنبال تخصص باشید

لینک به دیدگاه
درباره ی شاخه های مدیریت

درباره گرایشهای مختلف مدیریت!

شب چشاتو میبندی صبح میبینی درفلان واحد دارقوزاباد یه رشته وگرایش جدید هم اضافه شده ولی مهم نیست

گرایشهای عمده مدیریت

مالی: پذیرش کم- تحصیلات سنگین- بازار کار خوب ونیاز به هوشمندی نسبت به بازار وتخصص

بازرگانی : پذیرش خوب - تحصیلات تخصصی با عنایت به گرایش - بازار کار نسبتامعمولی تا خوب - نیاز به روابط عمومی وتحلیل بالا والبته درصورت توان سرمایه

دولتی : پذیرش کم - تحصیلات تخصصی - بازار کار خیلی محدود - نیاز به داشتن روابط واشنا!

اجرایی : پذیرش خوب - تحصیلات تخصصی - بازار کار محدود ونیاز به ارتباط با مراجع اجرایی

صنعتی : پذیرش خوب - تحصیلات تخصصی تا نیمه سنگین! - بازار کار باتوجه به رکود تخیلی وبیشتر بازار کار دردست اچارفرانسه های صنایعی هست!

بقیه گرایشها اعم از مدیریت اسلامی واستراتژیک وروابط بین الملل واینا خاص هستند وادمای خاص بهتره برن دنبالشون

لینک به دیدگاه
این فرق داشتن رشته ها خیلی هم خوب نیست وکلیت هم نداره

برا رشته هایی که سطح نیازهاشون با کارشناسی ارضا میشه رفتن دنبال تحصیلات تکمیلی یجور وقت تلف کردنه حتی اگه علاقمند باشی! وگرنه خیلی از رشته ها هستند سطح نیازشون با ارشد وخیلیاشونم با دکترا ارضا میشه

سوال دوم رو خود مهرداد جواب میده ولی من تقلب برسونم که صنایع بوده:ws3:

یه چیزی درمورد mba خیلی مهمه وانم اینه که اگه شما عاشق پول نیستید بهتره دنبال این رشته نرید!!

سطح پذیرش پایین وتخصص دردرامدزایی به شرط اینکه از روابط عمومی فوق العاده بالا-ذهنیت تحلیلی وبازاری عالی ومداومت وتلاش مداوم بهره ببرید از ویژگیهای این گرایش هست

اگه واقعا علاقه دارید وزمانشو دارین خیلی هم خوبه که دررشته های متفاوت دنبال تخصص باشید

به نظر شما بین رشته های فنی و حتی علوم انسانی کدوم رشته ها سطح نیازشون در کارشناسی ارضا میشه؟

شما گرایشتون چیه؟

لینک به دیدگاه
به نظر شما بین رشته های فنی و حتی علوم انسانی کدوم رشته ها سطح نیازشون در کارشناسی ارضا میشه؟

شما گرایشتون چیه؟

خب بیشتر فنی ها چون شرکتها وموسسات زیاد علاقه ای ندارن تو چارتشون یکی بیاد که از لحاظ بارعلمی همون کارشناس هست که تو ارشد به صورت تخصصی تر به مطالب پرداخته ولی از نظر بار حقوقی تو حساب کتاب سنگینی میکنه ومتاسفانه تو جامعه صنعتی ایران وقتی یکی ارشد یا دکترا میگیره از دست به اچارشدن میترسه

من این همه جا کارکردم ورفتم ودیدم واقعا معدود کسانی بودند که علیرغم تحصیلات بالا از روغنی شدن ودرگیرشدن با کار واهمه ای نداشتن

تو رشته های علوم انسانی چون تو کارشناسی تفاوت گرایشها زیاد ملموس نیست این دوره ارشد هست که مشخص میکنه توانایی ها وادراکات فرد از دریافتی رشتش چقدره

ولی با این همه بازهم کلیتی وجود نداره ومیشه همه موارد ذکرشده رو نقض کرد

من کارشناسیم مکانیک بود والان مدیریت بازرگانی میخونم

لینک به دیدگاه

منو میگه ها :ws3:

لینک به دیدگاه
یکی از بچه ها تاپیک زده ولی مخاطبی جز من نداشت :ws37:

مثه بخش اقتصاد که خودممو خودم :ws37:

عجله نکن دختر

یه ذره مداومت میخواد

برا بخش اقتصاد هم فکرایی دارم که بزودی عملی میشه

بحث ارشدرو تو تاپیکی که زدم ادامه بده درخدمتیم

لینک به دیدگاه
سلام

1-دلیل خاصی داره که که میگید رشته لیسانس با ارشد فرق داشته باشه خیلی بهتره؟؟

اگه لیسانس و فوق لیسانس یکسان باشه دانسته های فرد تقریبا 20 درصد افزایش پیدا میکنه در حالی که به رشته خودش محیط میشه و تسلط پیدا میکنه ودر روش تحقیق مهارت پیدا میکنه.اما اگر کسی فوق لیسسانسش با لیسانسش متفاوت باشه ،علاوه بر موارد ذکر شده با توجه به دانسته های قبلیش کاملا وارد یه دنیای دیگه میشه و دانسته هاش تا 100درصد هم اضافه میشه .

لیسانس من مهندسی معدن بود.

2-یه سوال دیگه..........mba الان خیلی رو بورسه!! از رشته های مختلف میان سمتش........به نظر نظر رشته جالبی میاد اما این قدر داوطلب کنکور داره که آدم رو دو دل می کنه........شما که رشتتون حالا باز به نسبت نزدیک تره فک می کنین یه آینده نه چندان دوری جامعه از فارغ التحصیلای این رشته اشباع بشه؟

اگر همه چیز روی اصول و قاعده پیش بره ،نه اشباع نمیشه .چون این رشته تقریبا همه جا مورد نیازه.ولی درمملکت ما همیشه در استفاده از سخت افزار ها مشکل پیش میاد و هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست. بطور مثال با این همه نیازی که به پزشک داریم بازم خیلی از پزشکا بیکارن...

3-یه سوال دیگه نظرتون راجع به چن تا (از دو تا 3 !) فوق لیسانس چیه؟!!

بنظر من اگه بجای دو یا سه تا فوق لیسانس در باز در یه رشته دیگه دکترا بگیریم خیلی بهتره.

خواهش میکنم، شما قدم رنجه فرمودین و افتخار دادین تشریف آوردین در بحث،:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

(بحث که مال من نیست مال همس)

لینک به دیدگاه

mba زبان قوی میخواد بعدش عموما بچه های صنایع و مدیریت تو این رشته موفقتر از سایر رشته هان

الانم همه میرن mba

تا دوسال دیگه اشباع میشه

آره همینه نصف بیشتر درسای ارشدشو من تو کارشناسی اقتصاد پاس کردم :banel_smiley_4:

mba ارتباط بین اقتصاد و مدیریت بازرگانیه ...

واقعا فکر میکنی ایران اینقدر تو اقتصاد و تجارت پیشرفت داشته که تا دو سال دیگه فارغ التحصیلان mba بیکار خواهند ماند !!!!! :ws52:

mba مثل پزشکی یا مهندسی کامپیوتر و یا خیلی از رشته های دیگه نیست که اگه تعداد فارغ التحصیلانش زیاد بشه .. اشباع بشه ... !!! چون فارغ التحصیلاش معمولا خودشون کارآفرینی میکنن و صرفا تو شرکت ها و یا مراکز آموزشی استخدام نمیشن :w16:

لینک به دیدگاه
یدونشو یه ما قبل 20_30 نشون داد الکی 18 تومن گرفتن مدرکم ندادن:banel_smiley_4:واسه مدرک نخون واسه علم اموزی بخون:w02:
اء،

مینایی توکی اومدی اینجا؟!!:icon_redface:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
سلام

بحث وگفتگو درزمینه ازمون دکتری مدیریت

با سلام من هم میخواستم ببینم کسی میدونه سرفصلهای درس ریاضی چیه وهمینطور زبان که گفتن عمومی واقعا عمومیه یا نزدیک به رشته امتحانیه

:a030::banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

منابع ازمون تخصصی دکترای مدیریت-ریاضی عمومی

[TABLE=width: 472, align: center]

[TR=bgcolor: #CCCCCC]

[TD=colspan: 3]

ریاضی عمومی

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #CCFFCC]

نام کتاب

[/TD]

[TD=width: 323, bgcolor: #CCFFFF]

سرفصل

[/TD]

[TD=width: 80, bgcolor: #CCFFCC]

دانشگاههای هدف

[/TD]

[/TR]

[TR]

کلیه کتب مرتبط با سرفصل آزمون

[/TD]

[TD=bgcolor: #CCFFFF] مختصات دکارتی، مختصات قطبی، اعداد مختلط، جمع و ضرب و ریشه و نمایش هندسی اعداد مختلط، نمایش قطبی اعداد مختلط، توابع، جبر توابع و قضایای مربوطه، پیوستگی، مشتق، دستورهای مشتق گیری، تابع معکوس و مشتق آن، مشتق توایع مثلثاتی و توابع معکوس آنها، قضیه رل، قضیه میانگین، بسط تیلر، کاربردهای هندسی و فیزیکی مشتق، منحنی ا در مختصات قطبی، کاربرد مشتق در تقریب ریشه های معادلات، تعریف انتگرال توابع پیوسته و قطعه قطعه پیوسته، قضایای اساسی حساب دیفرانسیل و انتگرال، تابع اولیه، روشهای تقریبی برآورد انتگرال، کاربرد انتگرال در محاسبه مساحت، حجم، طول منحنی، گشتاور، مرکز ثقل، کار و ... (در مختصات دکارتی و قطبی)، لگاریتم و تابع نمایی و مشتق آنها، تابع هذلولوی و ...، روشهای انتگرال گیری مانند تعویض متغیر، جزء به جزء، و تجزیه کسرها، برخی تعویض متغیرهای خاص، دنباله و سری عددی و قضایای مربوطه، سری توان و قضیه تیلور یا باقیمانده. [/TD]

صنعتی شریف

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

به نقل از سایت مدیر

لینک به دیدگاه

چیزی که من تو سرفصل ها میبینم یه چیزی پایین تر از عمومی هم هست

البته چون من رشته کارشناسیم فنی بوده شاید اینجوریه وگرنه سطح مطالب زیاد هم سنگین نیست

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

سلام بچه ها

من می خوام واسه دکترای مدیریت امسال بخونم

کسی هست که کمکم کنه؟ با هم بخونیم

از منابع هم رو با خبر کنیم

یعنی یه جورایی پشتیبان هم باشیم

به هم انگیزه بدیم؟!

کسی هست؟

ا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...