رفتن به مطلب

آیا حاضرید از دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل درون شهری استفاده کنید ؟؟؟؟

آیا حاضرید از دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل درون شه  

72 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا حاضرید از دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل درون شه

ارسال های توصیه شده

عرض ادب و احترام خدمت دوستان نواندیش .

دیگه ههمون از مشکلات حمل و نقل شهری آگاهیم ، مشکلات معطلی در ترافیک های سنگین، آلودگی هوا ، آلودگی صوتی ، مصرف بیش از حد سوخت و ...

خب یه راهکار برای کاهش این معایب و آلودگی ها استفاده از دوچرخه در حمل و نقل شهری هست .

مثل دوچرخه های عمومی :

bicycle_rome.jpg

و اما سوال من از شما :

1. اگه تسهیلات دوچرخه سواری در شهر ( اعم از طراحی خط های ویژه برای دوچرخه، قرار دادن دوچرخه های عمومی و ...) مهیا بشه ، حاضرید از این وسیله برای جابجایی در شهر استفاده کنید ؟

لطفا به همه جنبه هاش فکر کنید و بعد جواب بدید . مثلا هنگام رفتن به محل کار، دانشگاه و ...

2. معایب استفاده از دوچرخه چه چیزایی هست به نظرتون ؟ و اگه راهکاری هم به ذهنتون رسید ، بگید . :a030:

پیشاپیش از شرکتتون در این بحث ممنونم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 59
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

یا ا...:ws3:

والا اگه شرایطش باشه که من حتما از این طرح استقبال خواهم کرد!! (البت کیه که اجازه صادر کنه)

هم یه نوع ورزشه و واسه سلامتی خوبه هم آلودگی واسه محیط زیست نداره!!(من هیجانشو دوس دارم!)

اما خب فرهنگش باید جا بیفته...:hanghead:

خود من یه عمری از داشتن دوچرخه محروم بودم...

(البت شبا دوچرخه بچه ها رو میگرفتم تو کوچه جولان میدادم!:w02:)

چرا ؟ چون اگه تو خیابون یه خانوم بخواد سوار دوچرخه شه خوبیت نداره!!:sigh:

از طرفی محیط آلوده ست... یکی هم اگه شهامت به خرج بده و اینکارو بکنه باید قطار قطار فحش و تیکه و کنایه بشنوه از بعضی از ذکور!:whistles:

معایبش هم اینه که باهاش نمیشه هر جا و با هر لباسی رفت!! وسیله ی زیادی هم نمیشه جا به جا کرد(ماکت و نقشه)!!:ws37:

اما همه مشکلات با گذر زمان حل میشه...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

خب به نظر من تو جامعه ی ما که امکان نداره یه همچین اتفاقی بیفته!!

مردم که دخترا یا زنا رو پشت دوچرخه میبینن انگار چی دیدن!!

کلا میشه گفت جنبه ی دوچرخه فعلا موجود نمیباشد

و اگر روزی این جنبه موجود شود...

من مشکلی ندارم...خیلی هم خوبه...اما ماشین سواری رو بیشتر دوس دارم...

اما برای ترافیک خیلی مناسبه

در مورد سوال دوم هم معایبش میتونه سرعت کمش باشه

برای جابه جایی وسیله های همراه نمیتونه زیاد مناسب باشه

فعلا همینا فقط یادم میاد

با تشکر:icon_gol:

لینک به دیدگاه

من اگه بلد بودم حتما ازش استفاده میکردم.....TAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

نخندید خب موقعیتش جور نبوده که یاد بگیرمwhistle.gifhanghead.gif

تو شهر ما که مشکلی نیست من به شخصه چندتا دخترخانم رو بارها و بارها دیدم که با دوچرخه میروند سرکار و بیرون ....چیز عجیبی نیست:w02:

یکیشون هم اتفاقا یه خانمی هست فکرکنم سنش از 30بیشتر باشه:ws37: اینقدر دوسشون دارم

....................

معایبش درد گرفتن پا هست دیگه و نتونستن حمل کردن بارهای زیاد.....

لینک به دیدگاه
عرض ادب و احترام خدمت دوستان نواندیش .

دیگه ههمون از مشکلات حمل و نقل شهری آگاهیم ، مشکلات معطلی در ترافیک های سنگین، آلودگی هوا ، آلودگی صوتی ، مصرف بیش از حد سوخت و ...

خب یه راهکار برای کاهش این معایب و آلودگی ها استفاده از دوچرخه در حمل و نقل شهری هست .

مثل دوچرخه های عمومی :

bicycle_rome.jpg

و اما سوال من از شما :

1. اگه تسهیلات دوچرخه سواری در شهر ( اعم از طراحی خط های ویژه برای دوچرخه، قرار دادن دوچرخه های عمومی و ...) مهیا بشه ، حاضرید از این وسیله برای جابجایی در شهر استفاده کنید ؟

لطفا به همه جنبه هاش فکر کنید و بعد جواب بدید . مثلا هنگام رفتن به محل کار، دانشگاه و ...

ارههههههههههه ، فکر نکنم با لباس دانشگاه اینا اذیت شیم اخه ساده و اسپرته دیگه

2. معایب استفاده از دوچرخه چه چیزایی هست به نظرتون ؟ و اگه راهکاری هم به ذهنتون رسید ، بگید . :a030:

عرق میکنیم بعدش با بوی بد میریم یونیhanghead.gif

پیشاپیش از شرکتتون در این بحث ممنونم:icon_gol:

خواهش میشه:w02:

لینک به دیدگاه

این بحث رو باید تو تالار شهرسازی میزدی:w02:

استفاده از دوچرخه و شهر دوچرخه محور بسیار مورد توجه بووده و برای این کار باید زیر ساختهایی فراهم باشه مثل مسیر ویژه دوچرخه و امن بودن این مسیر برای نمونه شهرداری 5تهران تو منطقه بلوار فردوس و مترو صادقیه مسیر ویژه زده که خیلی هم مسیر خوبیه و دوچرخه هم در اختیار قرار میده به طوری که اشتراک میگیری و دوچرخه سوار میشی!

ولی من تا حالا ندیدم کسی دوچرخه سوار باشه و اینم دلیلش بیشتر عدم فرهنگ سازیه که مدتی زمان میبره.

و خوب دوچرخه هم محدودیت داره هم تو حمل بار و هم تو حمل تعداد نفرات

لینک به دیدگاه

اره من حاضرم استفاده کنم برای مسافت های کمتر از دو کیلومتر استفاده میکنم در ضمن یکی از مشکلات دوچرخه استفاده از اون تو فصل سرماست که واقعا کار رو خیلی مشکل میکنه حاضرم پیاده برم تو سرما و سوار دوچرخه و موتور نشم

لینک به دیدگاه
این بحث رو باید تو تالار شهرسازی میزدی:w02:

استفاده از دوچرخه و شهر دوچرخه محور بسیار مورد توجه بووده و برای این کار باید زیر ساختهایی فراهم باشه مثل مسیر ویژه دوچرخه و امن بودن این مسیر برای نمونه شهرداری 5تهران تو منطقه بلوار فردوس و مترو صادقیه مسیر ویژه زده که خیلی هم مسیر خوبیه و دوچرخه هم در اختیار قرار میده به طوری که اشتراک میگیری و دوچرخه سوار میشی!

ولی من تا حالا ندیدم کسی دوچرخه سوار باشه و اینم دلیلش بیشتر عدم فرهنگ سازیه که مدتی زمان میبره.

و خوب دوچرخه هم محدودیت داره هم تو حمل بار و هم تو حمل تعداد نفرات

اینی که شما میگی محدویت داره به دخترا دوچرخه نمیدن sigh.gif

لینک به دیدگاه
اینی که شما میگی محدویت داره به دخترا دوچرخه نمیدن :sigh:

خوب اشتباه میکنن:دی!!

اگه راه بیوفته و متقاضی باشن اون ها هم راه میان و دوچرخه میدن.آخه مرد ها هم ندیدم سوار بشن!

لینک به دیدگاه

من ب شدت حاضرم از دوچرخه واسه مسافتای کوتاه استفاده کنم چون هم ورزش محسوب میشه هم سریع تر و راحت تر رفت و آمد میکنیم

ولی خب شرایطش تو جامعه ما شاید واسه آقایون باشه ولی ماها نه

من خودم تا آخرای دوره راهنمایی همیشه با دوچرخه بیرون بودم ولی بعدش دیگه نگاه های بدو تیکه های مردم نذاشت و دوچرخمو بردم گذاشتم تو مدرسه :sigh:

معایبش یکی نداشتن امنیته چون خیابونامون واسه یکی ک سواره ماشینه کلی خطر داره چ برسه ب دوچرخه سوار ! از چاله و کندکاری های آسفالتا ک بگذریم رانندگی بد و موتور سوارا ک واقعا ب هیچ صراطی مستقیم نیستن خیلی خطرناکه

اگه مسیر مشخصی واسه دوچرخه سواری باشه ک بقیه اجازه ورود نداشته باشن میشه خوب ازش استفاده کرد

لینک به دیدگاه

خب خیلی عالیه من عاششششششششششششق دوچرخه سواریم اکثرشبای تابستون میرم دوچرخه سواری

ولی خب بستگی به فرهنگ اون شهداره اگر فرهنگ سازی بشه و کمک کم عادی بشه که چیزی نیس

ولی خب مثلا تو شهرای بزرگی مث مشهدوتهران و .........که نمیشه ازین سرشهر به اون سرش رفت بادوچرخه طول میکشه نمیشه

لینک به دیدگاه

صدر در صد حاضرم ...این کارم زیاد کردم...ولی خب حقیقتش تو ایران خیلی دل و جرئت میخواد برای مسافت طولانی...کلا بزرگراهامون که به هیچ وجه امنیت نداره...یعنی دوچرخه سوار هیچ گونه حقی نداره..اگه در نظر بگیریم که همه چیزفراهم باشه...منظورم از همه چیز این نیست که حالا مملکت گل و بلبل بشه ها(این دیگه توهمه:ws3:) منظورم ینه که درک کنن دوچرخه فقط برای تفریح نیست یک جور وسیله ی نقلیه ی سالمه...مثلا احیانا جایی برای پارک داشته باشیم چون خیلی زشته واقعا که بخوای دوچرخه تو غل و زنجیر کنی و آخرش بیای ببینی نیست....

لینک به دیدگاه
من اگه بلد بودم حتما ازش استفاده میکردم.....:4564:

نخندید خب موقعیتش جور نبوده که یاد بگیرم:whistles::hanghead:

....................

معایبش درد گرفتن پا هست دیگه و نتونستن حمل کردن بارهای زیاد.....

:w58:کاری نداره خوب ... برو یاد بگیر،

لینک به دیدگاه

من خیلی دوست دارم از دوچرخه به عنوان یه وسیله نقلیه درون شهری استفاده کنم و اینورو اونور برم .

اما اشکالاتش اینه که اگه بخوای با لباس رسمی یه جایی بری مثلا سر کار یا...نمیشه و دیگه اینکه جاهاییکه سربالاییه و نیاز به انرژی داره ممکنه آدم عرق کنه ... و بنظرم این مواقع زیاد خوشایند نیست.مگه اینکه بخوایم یه ورزشی انجام بدیمو بیایم خونه دوش بگیریم.

لینک به دیدگاه

بسیار عالی ...

از دوستانی تاحالا تو این بحث شرکت کردن متشکرم :a030:

در اسرع وقت معایب و مزایای این وسیله که شما گفتید ، جمع آوری میشه و در پست اول قرار داده میشه . و سعی میکنیم به یک نتیجه کلی برسیم و اگه هم شد راهکاری براش ارائه بدیم :ws37:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

من به نظرم خیلییی خوبه؛

حاضرم استفاده کنم, (1317).gif

فعلا فقط شبا تو کوچه دوچرخه سوار میشم؛ (1282).gif

سرعت کم و اینکه با هر پوششی نمیشه سوارش شد و تو تصادفات دوچرخه سوار بیشتر آسیب میبنه و ایمنی نیست و....(1458).gif

لینک به دیدگاه

آره آره واقعا حاضرم. کرایه تاکسی و پول بنزین به نفعم میشه!چی بهتر از این؟

تابستونا هم پیش میاد با دوچرخه میرم بیرون.

البته توی تهران و شهرای بزرگ خیلی جواب نمیده اون مسافتای طولاانی!هلاک میشن ملت تا برسن به مقصد!

ولی خوب زیرساختای لازم فعلا نیست دیگه!توی ماشین امنیت جانی نداریم از رانندگی ملت چه برسه به با دو چرخه!

با اینم که ملت تیکه میندازن و اینا موافق نیستم.دوچرخه سواریمونم مثل رانندگیمون.مگه با رانندگی خانوما کنار نیامدن؟سعه صدر داشته باشیم درست میشه!

لینک به دیدگاه

سلام...جالبه بیشترشرکت کنندگان بحث دختران هستندکه محدودیت استفاده دارند ولی پسرها که محدودیت ندارندزیادتمایلی به مشارکت دراین بحث ندارندشایدچون دخترهامحدودیت استفاده دارندبه طور مستقیم معایب ومزایا دوچرخه سواری رانمیدانند.من به شخصه ازدوچرخهواسه حمل ونقل شهری استفاده میکنم..شایددرطول روزمسافتیحدود10تا15کیلومتربادوچرخه طیمیکنم وخریدروزانه روهم بادوچرخه انجام میدم..ازمزایا:1)عدم اتلاف وقت درصف اتوبوس وتاکسی وترافیک..2)قدرت مانور بالای دوچرخه نسبت به سایروسایل نقلیه3)کنترل دوچرخه درسرعت بالاترمطمئنترازسایروسایل است4)درمواقع بحرانی کنترل دوچرخه راحت هست5)ورزشی مفیداست..معایب:1)عدم ایمنی لازم درآب وهوای بارانی وبرفی2)بسیارآسیب پذیربودن سرنشین دوچرخه درتصادفاتفعلاهمین بعدمیام بازم میگمفعلابیشتریادم نیست...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...