رفتن به مطلب

آیا حاضرید از دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل درون شهری استفاده کنید ؟؟؟؟

آیا حاضرید از دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل درون شه  

72 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا حاضرید از دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل درون شه

ارسال های توصیه شده

کلا من با رانندگی مشکل دارم یه بار سوار دوچرخه بودم یه یه ماشین اومد روبروم دوچرخه رو چرخوندم یه طرف دیگه بعدش بدون اینکه این فکر بخوره به دهنم که ترمز بگیرم (البته جای چرخوندن نداشتم ) رفتم تو دیوار دوچرخه سواری برا جاهایی که سربالایی با شیب زیاد داره هم خوب نیست(پدر ادم درمیاد)

البته سرت رفتن خیلی بیشتر از سرعت رفتن با ماشین کیف میده

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 59
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب یک جمعبندی کلی از نکاتی که گفتید داشته باشیم :

همونطور که گفتید استفاده از دوچرخه یه سری معایب و یه سری مزایا داره، مزیت هاشو که همه میدونیم :

1. دوستدار محیط زیسته و آلودگی هوا و آلودگی صوتی نداره .

2. یک نوع ورزش و تحرک محسوب میشه که برای سلامتی مفیده .

3. قدرت مانور بالایی داره و مشکلات ترافیکی زیادی ایجاد نمیکنه و ...

و اما معایبش که گفتید، بعضیهاش که راه حل داره .

معایب :

1. مشکلات فرهنگی : مثل اجازه ندادن والدین به خانما، متلک پرونی پسرا به دخترا vahidrk.gif و ...

راه حل : نهادینه شدن این فرهنگ در وضعیت الان جامعه واقعا کار مشکلیه ، مثل موقعی که مردم ما فهمیدن باید از کمربند ایمنی در خودرو استفاده کنند که به نفعشونه . این کار برای نسل ما به زمان زیادی نیاز داره . ولی باید آموزش به کودکان از هم اکنون شروع بشه تا وقتی به سن ما رسیدن و کسی رو با دوچرخه داخل شهر دیدن تعجب نکنن hanghead.gif

البته باز برمیگرده به تعصبات و عقاید مردم ما که دخترا نباید دوچرخه سوار شن و اینا، که ریشه همه مشکلات ما همین تعصبات هست 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

2. با هر پوشش و لباسی نمیشه ازش استفاده کرد .

3. عرق کردن در هنگام دوچرخه سواری

4. سرعت کم در برابر وسایل نقلیه موتوری

راه حل : برای مسافت هایی که از دوچرخه میشه استفاده کرد ( که معمولا کم هست) سرعت نمیتونه عامل تاثیرگذاری در انتخاب نوع وسیله نقلیه باشه. شاید در این مسافت ها اختلاف زمان استفاده از دوچرخه و وسایل نقلیه موتوری فقط به دو یا سه دقیقه برسه . ( محاسبه مقدار دقیق این زمان در دست محاسبه است)

5. عدم قابلیت حمل بار

راه حل : خب بارهای کوچک رو میشه با اتخاذ تدابری برای دوچرخه حمل کرد . ولی بارهای زیاد هم انرژی مورد نیاز برای راندن دوچرخه رو افزایش میده و هم مقدار فضای لازم برای مانور این وسیله .

6. خستگی ناشی از رکاب زدن دوچرخه

7. عدم مسونیت در برابر تغییرات جوی ( سرما، گرما، باران، برف و ...)

راه حل : در برابر بارون میشه ازش محافظت کرد . مثل دوچرخه های اسلامی که جدیدا معرفی شده .

8. نداشتن امنیت در تصادفات

راه حل : برای دوچرخه ها مسیرهای ویزه همین وسیله در نظر گرفته میشه و وسایل نقلیه موتوری حق تردد در اونهارو نخواهند داشت . فکر نکنم این مورد عامل مهمی باشه .

9. عدم کارآیی در مسافت های طولانی

10 . نیاز به صرف انرژی زیاد و در نهایت خستگی در مسیرهای سربالایی

راه حل : استفاده از دنده سبک :banel_smiley_4:

--------------------------------------------------

و اما نظر شما در باره مواردی که راه حلی ارائه نشده چیست ؟ :ws37:

لینک به دیدگاه
این بحث رو باید تو تالار شهرسازی میزدی:w02:

احیانا این بحث به حمل و نقل که هیچ ارتباطی نداره ؟ w58.gif

سلام...جالبه بیشترشرکت کنندگان بحث دختران هستندکه محدودیت استفاده دارند ولی پسرها که محدودیت ندارندزیادتمایلی به مشارکت دراین بحث ندارندشایدچون دخترهامحدودیت استفاده دارندبه طور مستقیم معایب ومزایا دوچرخه سواری رانمیدانند.

واقعا منم موندم چرا پسرا به موضوعات علاقه نشون نمیدن hanghead.gif

لینک به دیدگاه

حاضر چیه ؟ من از خدااااامههههه :4564: من خیلی دوست دارم نمیذارن که :hanghead: البته با توجه به رانندگی تو ایران و وضعیت خیابون های ما امنیت این کار پایینه و وقتی مسافت خیلی زیاد باشه یا بار زیاد داشته باشی بازم دوچرخه سواری سخت میشه به هر حال من خیلی دوست دارم

لینک به دیدگاه

آره ولی در صورتیکه راه نزدیک باشه

اصلا دلیل منطقی نداره که تا مترو هست از دوچرخه استفاده کنیم

البته مترو و اتوبوس ما اگه درست حسابی نیست تقصیره ما نیست که بخاطرش مجبور شیم از دوچرخه استفاده کنیم

ولی دوچرخه بهتر از له شدن توو مترو و سردرد گرفتن توو اتوبوسه........:sigh:

لینک به دیدگاه

#222222]

843386]آره ولی در صورتیکه راه نزدیک باشه

اصلا دلیل منطقی نداره که تا مترو هست از دوچرخه استفاده کنیم

البته مترو و اتوبوس ما اگه درست حسابی نیست تقصیره ما نیست که بخاطرش مجبور شیم از دوچرخه استفاده کنیم

ولی دوچرخه بهتر از له شدن توو مترو و سردرد گرفتن توو اتوبوسه........:sigh:

حالا بهلاخره دوچرخه آره یا نه ؟ :banel_smiley_4:

حاضر چیه ؟ من از خدااااامههههه :4564: من خیلی دوست دارم نمیذارن که :hanghead: البته با توجه به رانندگی تو ایران و وضعیت خیابون های ما امنیت این کار پایینه و وقتی مسافت خیلی زیاد باشه یا بار زیاد داشته باشی بازم دوچرخه سواری سخت میشه به هر حال من خیلی دوست دارم

گفتم که مسیر ویژه برای دوچرخه طراحی میکنن hanghead.gif

منم حاضرم البته دوچرخه با کلاس باشه که دخترا نخندن:ws37:

دخترا بیشتر از ما همین دوچرخه رو سوار میشن، تو همین نسبت دخترا به پسرارو ببین 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه

من خیلی از دوچرخه استفاده میکنم هم به عونان ورزش هم به عنوان وسیله نقلیه

این تاپیک هم بد نیست ببینید نوعی راه حل و تشویق به ورزش ونیز کسب در امد در شهر >>>> نوعی از دسترسی به دو چرخه در المان . Call A Bike

لینک به دیدگاه

دوست دارم...

اما نه برای هر مسیری و هر جایی رفتن....موهامو باد میبره....:icon_redface:

بعدشم لباس آدم بوی اگززو بقیه ماشینها هم میگیره...:icon_razz:

اگر مسیر دوچرخه سوارها فقط برای خودشون باشه و ماشین موتور نباشه خیلی هم خوبتر میشه...

ضمن این که باید فرهنگش هم باشه....نه این که داری میری یه آدم بیمار باید از پشت سر بزنه پرتت کنه اونطرف...زخمی هم بشی...:4564:

من یکی حاضرم با اسکیت هم برم بیرون...اما نمیشه ....متاسفانه %28122%29.gif

لینک به دیدگاه

پریروز توی خیابون یه دوچرخه سوار اومده بود تمرین... با لباس دوچرخه سواری

یهویی یه نفر سرشو از ماشین آورد بیرون و گفت: ورزشکار و کلی خندید :hanghead:

اینه فرهنگ؟؟

من با این شرایط از دوچرخه در حمل و نقل درون روستایی نیز استفاده نمیکنم!! :hanghead:

لینک به دیدگاه
دوست دارم...

اما نه برای هر مسیری و هر جایی رفتن....موهامو باد میبره....:icon_redface:

بعدشم لباس آدم بوی اگززو بقیه ماشینها هم میگیره...:icon_razz:

اگر مسیر دوچرخه سوارها فقط برای خودشون باشه و ماشین موتور نباشه خیلی هم خوبتر میشه...

ضمن این که باید فرهنگش هم باشه....نه این که داری میری یه آدم بیمار باید از پشت سر بزنه پرتت کنه اونطرف...زخمی هم بشی...:4564:

من یکی حاضرم با اسکیت هم برم بیرون...اما نمیشه ....متاسفانه (122).gif

خب دیگه هم نمیشه کلا یک سیستم عاری از هرگونه مشکل درست کرد .

هر سیستمی یه معایبی داره و یه مزایایی، مهم اینه که مزایاش بر معایبش بچربه .

مشکل فرهنگ همه جا هست. حتی تو رانندگی با اتومبیل . :ws37:

پریروز توی خیابون یه دوچرخه سوار اومده بود تمرین... با لباس دوچرخه سواری

یهویی یه نفر سرشو از ماشین آورد بیرون و گفت: ورزشکار و کلی خندید :hanghead:

اینه فرهنگ؟؟

من با این شرایط از دوچرخه در حمل و نقل درون روستایی نیز استفاده نمیکنم!! :hanghead:

یک اینکه خب اون آقا یک نفر بودن و اون هم با لباس دوچرخه سواری و اون هم برای تمرین ، این واسه مزدم ما یکم غیر عادیه و جای تعجب نیست .

و دو اینکه در این سیستم یک مسیر مختص دوچرخه درنظر گرفته میشه که همه مثل هم هستند و دوچرخه سواری کار غیر معمولی نخواهد بود . :banel_smiley_4:

حالا اکی بده این سیستمو راه بندازیم :w02:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
یک اینکه خب اون آقا یک نفر بودن و اون هم با لباس دوچرخه سواری و اون هم برای تمرین ، این واسه مزدم ما یکم غیر عادیه و جای تعجب نیست .

و دو اینکه در این سیستم یک مسیر مختص دوچرخه درنظر گرفته میشه که همه مثل هم هستند و دوچرخه سواری کار غیر معمولی نخواهد بود . :banel_smiley_4:

حالا اکی بده این سیستمو راه بندازیم :w02:

نه به جان خودم

اصرار نکن لطفاً که من اوکی بده نیستم :ws3:

لینک به دیدگاه

سلام

بحث واقعا جذابیه

من یه مدت خیلی ازش استفاده میکردم اما نبود فرهنک و پایه (تنهایی دوست ندارم برم دوچرخه سواری) باعث شده که مدتیه ازش استفاده نکنم.

البته نکاتی که عزیزان فرمودند قابل قبوله و بنده موافقم اما خوب یه سری مشکلات دیگه هم وجود داره مثلا با این که من تمام تجهیزات اولیه رو دارم اعم از کلاه ایمنی، دستکش، قمقمه آب، کوله پشتی سبک، چراغ های عقب و جلو، عینک آفتابی مخصوص و ... اما متاسفانه فرهنگ استفاده از اینها وجود نداره.(مسخره کردن دوچرخه سوار با کلاه ایمنی، سرقت باتری چراغ ها، کتک زدن دوچرخه سوار توسط موتور سواران، توقف نابهنگام خودرو ها و مخصوصا تاکسی ها یکدفعه جلوی دوچرخه و ...) اینها باعث میشه که دوچرخه سواری از استفاده روزمره دربیاد و فقط به صورت گروهی و اون هم سالی یک بار استفاده بشه.

اما من یکسری از بچه های مشهد میشناسم که به همتشون آفرین میگم اون ها تحت عنوان عکاسان دوچرخه سوار به کشورهای مختلفی سفر کردند که به نظرم دیدن

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
میتونه برای شما جذاب باشه.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

من دوچرخه سواری رو خیلی دوست دارم.

اگه فرهنگش واقعا جا بی افته تو جامعه ی ما( مخصوصا واسه خانوما) ، چرا که نه، خیلی هم عالی

با دوچرخه میرم سرکار، خرید و...:ws37:

اتفاقا شهرداری ما پارسال روز کارگر به همه ی کارمندا دوچرخه داد.

خیلیا ماشیناشونو گذاشتن کنار و با دوچرخه میومدن سرکار.

ولی ما خانوما نتونستیم از دوچرخه استفاده کنیم.:sigh:

لینک به دیدگاه

سال 90 دو تا دوچرخه خريدم. واسه خودم و خانمم.

يه مدتي خيلي خوب بود. هر شب بيرون بوديم.

ولي مشكلات كاري ديگه اين اجازه رو نداد.

الان هر دوتاش توي پاركينگ پارك هستند.

البته اينم اضافه كنم كه مشكلات فرهنگي در مواجهه با دوچرخه سواري خانم ها هم مزيد بر علت شد كه اينطوري خاك بخورند.

ولي قصد دارم كه باربند مخصوص حمل دوچرخه بخرم و دوچرخه ها رو به نقاط امن انتقال بدم و با هم بريم دوچرخه سواري :ws3:

از نگاههاي حرام خيلي ها خوشم نمياد :icon_razz:

مملكته داريم؟:ws37:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

تو تبریز هست این سیستم!:w02:

خطش رو از راهنمایی تا آخر شاهگلی کشیدن...خط مخصوص دوچرخه سواریه...یه زمان دوچرخه هارو تو فلکه دانشگاه کرایه میدادن ولی بعلت بی جنبگی برخی افراد جمع کردن...ولی همچنان اون خط هستش.

تو همون مسیر چنتا ایستگاه برای پارک کردن دوچرخه ها هم گذاشتن.:w16:

ولی اگر این سیستم را بیوفته و دوچرخه های استاندارد بدن بیرون که لباس آدمو روغنی نکنه من استقبال میکنم...البته اگر هزینه کرایش با دخل و خرجم جور در بیاد!:ws38:

band%20e%20docharkhe%20savari.jpg

لینک به دیدگاه

خیلی هم خوبه...

من خیلی وقتا با همسرم دو تایی میریم دوچرخه سواری

خوشبختانه نزدیک خونمون یه بلوار هست که دور برش هم سر سبزه و خیلی کیف میده :hapydancsmil:

گاهی هم جمعه ها صبح زود میریم سمت باغ فین ( کاشان می زی اییم ) صبحونه هونجا میخریم میخوریم بعدم بر میگردیم :hapydancsmil:

تو این مسیر خیلیا نگاهای عجیب غریب میکنن خیلیا متلک میپرونن اما من میگم این مردم باید از دیدن این چیزا عادت کنن

(که بعیده انگار)

حاضرم سر کار هم برم ولی متاسفانه خیابونا اینقدر شلوغه و رانندگی ها افتضاح که واقعا جراتشو نمیکنم sigh.gif خیلیا بهم میگن پلیس ببیننت

جریمت میکنه و میگن خلافه خانوما سوار دوچرخه بشن و ... منم میگم گور بابای آدم ندید بدید

خصوصا که یه عده بیجنبه وقتی یه خانوم رو ببینن که سوار دوچرخه هست بیمزگی شون گل میکنه و ...w000.gifwhistle.gif

اینکه شهدخت جون گفته معایبش اینه که بار زیاد نمیشه باهاش جابجا کرد خب درسته

ولی برا سرکار رفتن و کارای ضروری که با ماشین بخوایم بریم کلی زمان میبره خیلی خوبه

راستی هر نیم ساعت دوچرخه سواری برابر با سوزاندن 400 کالری هست :a030:

لینک به دیدگاه

واسه کسی که محل کار و زندگیش به هم نزدیکن خیلی خوبه.ولی منکه خونه امون بالای کوهه محل کارم وسط شهر خوب نمی تونم استفاده کنم.اگه همه محل کارشون نزدیک به محل زندگیشون بود که اینهمه ترافیک تو اتوبان های شهر درست نمیشد.الان تو محل کار خودمون 80% افراد همین مشکل رو دارن.به عنوان یه وسیله نقلیه درون شهری خوبه در صورتی که برای مسافت های کوتاه استفاده بشه.

لینک به دیدگاه

بسیار موافقم

لذت بخش، راحت ، بی دردسر ، ورزش سالم ، با هزینه ی بسیار کم ، کاهش الودگی، بی خطرتر، بدون گرفتن فضای زیاد و n تا مزیت دیگه .

اما افسوس که خانوما رو نمیزان :hanghead:

ولی نمیدونم دلیل این کار مسخره چیه :w000::whistles:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...