رفتن به مطلب

سوال و مطالب تخصصی خاک شناسی

soil eng

ارسال های توصیه شده

سلام به همه دوستای عزیز کشاورز و خاک دوست و جویای علم ...:icon_gol:

تو این تاپیک قصد داریم با بیان سوالای تخصصی و پاسخگویی به اون ها، هم مشکل دوستان رو برطرف کنیم هم سطح علمی خودمون رو افزایش بدیم.:w16:

کسایی که سوال دارن میتونن سوالاتشون رو در زمینه:

فیزیک و حفاظت - شیمی و حاصلخیزی - بیولوژی و حتی مدیریت آب و خاک باغات و...

بپرسن تا با کمک همدیگه به سوالات جواب بدیم :a030:

به امید موفقیت ...:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

سلام به همه دوستای گلم من پروژه به نام نانو کودهای شلاته شده دارم یاهمون chelated fertilizerدنبال یه سری مطلب فارسی میگردم ممنونم میشم منو راهنمایی کنید متشکرم موفق وموید باشید

لینک به دیدگاه
سلام به همه دوستای گلم من پروژه به نام نانو کودهای شلاته شده دارم یاهمون chelated fertilizerدنبال یه سری مطلب فارسی میگردم ممنونم میشم منو راهنمایی کنید متشکرم موفق وموید باشید

کودهای کلات کننده چه عنصری؟تو گوگل فارسی بزنیننانوکوهای کلات کننده کلی مطلب میاره.

فقز نوع عنصر هم خیلی مهمه ها!:a030:

لینک به دیدگاه
کودهای کلات کننده چه عنصری؟تو گوگل فارسی بزنیننانوکوهای کلات کننده کلی مطلب میاره.

فقز نوع عنصر هم خیلی مهمه ها!:a030:

به من گفته شلاته شده ،شلاته با کلاته فرق داره یانه؟

معنی این کلمه چی هست؟

لینک به دیدگاه
به من گفته شلاته شده ،شلاته با کلاته فرق داره یانه؟

معنی این کلمه چی هست؟

اره عزیزم جفتشون یکین.و درست ترش کلات هستش...حالا چرا گفته شلات رو نمیدونم:w58:

2 تا تعریف داریم ک با گفتن اونا فک کنم کامل متوجه بشی:w16:

1.لیگند یا لیگاند: هر کمپلکس یونی از یه هسته مرکزی که یه متال(فلز) هستش تشکیل میشه که گروهی ا آنیون ها یا مولکول هایی بنام لیگاند دورش قرار میگیرن و با هم ساختمان هم ارایی شده بنام کوردینیت رو تشکیل میدن.

خب این از تعریف لیگاند حالا میرسیم به همون کلات:

داخل یه کمپلکس مولکولی آلی (مثلا EDTA) که به عنوان لیگاند عمل میکنه با چندین بازو ،کاتیون مرکزی(مثل اهن) رو در بر میگیره که به این نوع لیگاندها،کلات میگن.

و کلات به معنی چنگال یا چنگک:a030:

از نظر کشاورزی این نوع کلات ها تو حاصلخیزی خاک و تغذیه گیاهی خیلی مهم هستن و مثلا عناصری مثل اهن که تو خاک های آهکی مشکل جذب دارن استفاده میشه.معروف ترینش هم کود سکوسترین هستش.ک آهن رو نگه میداره و در اختیار گیاه میزاره

لینک به دیدگاه
اره عزیزم جفتشون یکین.و درست ترش کلات هستش...حالا چرا گفته شلات رو نمیدونم:w58:

2 تا تعریف داریم ک با گفتن اونا فک کنم کامل متوجه بشی:w16:

1.لیگند یا لیگاند: هر کمپلکس یونی از یه هسته مرکزی که یه متال(فلز) هستش تشکیل میشه که گروهی ا آنیون ها یا مولکول هایی بنام لیگاند دورش قرار میگیرن و با هم ساختمان هم ارایی شده بنام کوردینیت رو تشکیل میدن.

خب این از تعریف لیگاند حالا میرسیم به همون کلات:

داخل یه کمپلکس مولکولی آلی (مثلا EDTA) که به عنوان لیگاند عمل میکنه با چندین بازو ،کاتیون مرکزی(مثل اهن) رو در بر میگیره که به این نوع لیگاندها،کلات میگن.

و کلات به معنی چنگال یا چنگک:a030:

از نظر کشاورزی این نوع کلات ها تو حاصلخیزی خاک و تغذیه گیاهی خیلی مهم هستن و مثلا عناصری مثل اهن که تو خاک های آهکی مشکل جذب دارن استفاده میشه.معروف ترینش هم کود سکوسترین هستش.ک آهن رو نگه میداره و در اختیار گیاه میزاره

دستت دردنکنه خیلی خیلی ازت ممنونم موفق باشی:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...