رفتن به مطلب

فرزندان ته تغاری چرا عزیزترند؟

ارسال های توصیه شده

:icon_gol:سلام خدمت شما عزیزان:icon_gol:

خوب اسم گویای همه چیز هست ...

حتما شما هم تابحال با موجوداتی موذی :gnugghender:که درخانواده بیشتر مورد توجه هستند وبه نحوی نورچشمی مادران علی الخصوص هستند برخوردداشته اید:w02:

میخوایم کمی به موشکافی این قضیه بپردازیم که به نظر شما اصلا چرا فرزندان آخر یا به اصطلاح ته تغاری اینقدر عزیزترند؟icon_razz.gif

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 63
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

* v e n o o s * مهمان

حتما شما هم تابحال با موجوداتی موذی :gnugghender:که درخانواده بیشتر مورد توجه هستند وبه نحوی نورچشمی مادران علی الخصوص هستند برخوردداشته اید:w02:

میخوایم کمی به موشکافی این قضیه بپردازیم که به نظر شما اصلا چرا فرزندان آخر یا به اصطلاح ته تغاری اینقدر عزیزترند؟:icon_razz:

سلااااااااااااااام،

موجود موذی چرا!!! دلت میااااد؟؟ (2332).gif

من خودم آخریه هستم؛ اصلا هم اینطور نیست؛ شاید تا 5-6 سالگی اینجور باشه؛ اما تو سنای بالاتر دیگه خیلی هم فرق نمیزارن(279).gif

لینک به دیدگاه

میخوایم کمی به موشکافی این قضیه بپردازیم که به نظر شما اصلا چرا فرزندان آخر یا به اصطلاح ته تغاری اینقدر عزیزترند؟:icon_razz:

سلام

والا من ته تغاریم ولی از این خبرا نیست خونمون:icon_razz:

داداشم (بچه اول) نور چشمیه و علی الخصوص عزیز مامانم

حرف منم نیستا...همه میدونن اون عزیزتره

اتفاقا من میگم اولیا نازک نارنجی ترن...چون اولی بودن کلی توجه و اینا سمتشون بوده و آخریا دیگه ولشون کردن یه جورایی

وابسته تر از آخریان

لینک به دیدگاه

چقدر ته تغاری داشتیما:ws3:ایول..............hapydancsmil.gif

منظورم از موذی جسارت نبود ..منظورم این بود که این فرزندان چون اغلب کوچکترند در لقای حمایت بزرگترها کارهای دلخواهشان را میکنند...

موذی از اون لحاظ نه از اون لحاظ:ws3:

کسی به دل نگیره :a030:

لینک به دیدگاه

دست رو دلم نذار که خونه.حکمروای مطلق خونه ی ما آبجی کوچیکمه.یکی از دلایلش اینه که کلا ته تغاری کودکی است که تحت تربیت یک زوج با تجربه بزرگ خواهد شد.پدر مادر با این تصویر ذهنی کودک رو بزرگ میکنند که این کودک نسبت به بقیه فرزندان به توجه بیشتری نیاز دارد چون کوچکتر است. ضمن اینکه همیشه بچه های اول قربانی بی تجربگی های پدر و مادر می شوند.علاوه بر اون پر کردن یک جای خالی و یادآوری دوران شیرین کودکی فرزندان بزرگتر ارزشی رو برای ته تغاری نزد پدرو مادر ایجاد میکنه که فرزندان بزرگتر باید سالهای سال تلاش کنند تا این ارزش رو بدست بیارن.اما ته تغاری ها به راحتی اینو بدست میارن!

چیزایی که گفتم وجه غالب مسئله است.و مطمئنن استثنائات زیادی وجود دارد.

لینک به دیدگاه

اگه بیشتر از سه تا بچه باشه اون وقت امکان داره آخرین بچه توجه بیشتری بهش بشه... اگرم دو سه تا بچه باشه معمولاً اولی‌ توجه بیشتری داشته در هر دو حالت اولین بچه توجه بیشتری روش شده که خوب اولین بچه شون بوده دیگه!

البته تو هر خانواده فرق داره همیشه یه جور نیست...

لینک به دیدگاه

چون خیلی ناز:ws37:

گوگولی مگولی:ws37:

شاد و سر زنده:hapydancsmil:

پایه خرابکاری:gnugghender:

پایان دهنده جمعیت کثیر خانواده

و خلاصه خیلی باحالن

به خاطر همینم همیشه مورد توجه و اینان:ws3::ws3:

شما بزرگترها هم همش اذیتشون میکنین

اینا هم هی طفلکی میشن:whistles:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
چون خیلی ناز:ws37:

گوگولی مگولی:ws37:

شاد و سر زنده:hapydancsmil:

پایه خرابکاری:gnugghender:

پایان دهنده جمعیت کثیر خانواده

و خلاصه خیلی باحالن

به خاطر همینم همیشه مورد توجه و اینان:ws3::ws3:

شما بزرگترها هم همش اذیتشون میکنین

اینا هم هی طفلکی میشن:whistles:

والااااا؛همینو بگو؛ فقط زورشون به کوچیکه میرسه؛

آب میخواستن؛سختشون بود از جاشون پاشن؛

کوچیکه مظلومه همیشه:sigh:

تو دحواها هم چون بزرگترن نباید بهشون حرفی زد ؛عیبه زشته؛ بزرگترن :icon_razz:

لینک به دیدگاه
دست رو دلم نذار که خونه.حکمروای مطلق خونه ی ما آبجی کوچیکمه.یکی از دلایلش اینه که کلا ته تغاری کودکی است که تحت تربیت یک زوج با تجربه بزرگ خواهد شد.پدر مادر با این تصویر ذهنی کودک رو بزرگ میکنند که این کودک نسبت به بقیه فرزندان به توجه بیشتری نیاز دارد چون کوچکتر است. ضمن اینکه همیشه بچه های اول قربانی بی تجربگی های پدر و مادر می شوند.علاوه بر اون پر کردن یک جای خالی و یادآوری دوران شیرین کودکی فرزندان بزرگتر ارزشی رو برای ته تغاری نزد پدرو مادر ایجاد میکنه که فرزندان بزرگتر باید سالهای سال تلاش کنند تا این ارزش رو بدست بیارن.اما ته تغاری ها به راحتی اینو بدست میارن!

چیزایی که گفتم وجه غالب مسئله است.و مطمئنن استثنائات زیادی وجود دارد.

این قضیه تا وقتی که ته تغاریا کوچیک هستن درسته اونم یه جورایی..!!!!

والا تا جایی که من یادمه ، خواهرا و برادرم همیشه ضد من بودن....مخصوصا 2 تا خواهرام...تا زمانی که کوچیک بودم یه مزاحم بودم...یه جورایی اصلا به حساب نمیومدم...اینقد که اونارو تحویل میگرفتن منو تحویل نمیگرفتنwhistle.gif

همیشه بخاطر ته تغاری بودنم طفلکی بودمhanghead.gifhanghead.gif

اما بزرگتر که شدم حکم یه همدم و همراه رو براشون پیدا کردمhapydancsmil.gif

اتفاقا به نظر من همیشه بچه های بزرگتر بیشتر مورد توجه والدین هستن بخاطر ارشد بودنشون ، و حرفشون بیشتر مورد پذیرش هست تا ما بچه آخریا.....من همین الانشم هر وقت بخوام کاری انجام بدم که میدونم مامانم مخالفت میکنه به خواهرم میگم.....مامان اینا هم زودی قبول میکنن

یا هر وقت جایی میخوام برم مامان مخالفت میکنه...خواهرم باهاش صحبت میکنه و همه چیز حله

نا گفته نمونه........واقعا مدافع های خوبی هستن خواهرا و برادرم..مخصوصا خواهرامhapydancsmil.gifhapydancsmil.gifhapydancsmil.gif

لینک به دیدگاه

من موافقم!

پدر و مادر ها به بچه های کوچیک توجه بیشتری دارن و جالب اینه که همیشه می گن الهی بچم!که من درست بهش نمی رسم!!!:w58:

نه که بخوان فرق بذارن یا من به خواهرم حسودی کنما،نه!ولی وقتی به عنوان سوم شخص به قضیه نگاه می کنم می بینم خواه ناخواه به خاطر کوچیکترین عضو خانواده بودن به خواهرم بیشتر توجه می شه و مواظبت به عمل میاد!که گاهی اگه خود عضو کوچک تلاش نکنه ممکنه کمی و فقط کمی(:whistle:) لوس بشه!

ولی یه چیزی خیلی حرص درآره!وقتی بهم می گن بس کن!مگه بچه ای؟!!! تو کوتاه بیا! :w58::banel_smiley_4:

این فکر کنم از نظر تربیتی برای بچه ی کوچکتر هم درست نباشه!

ولی خوب هست دیگه!تو این 10 سال که ما ندیدیم این چیزا تموم شه ولی امیدوارم در سال های آتی این فرایند روند کاهشی داشته باشه چون من دیگه ظرفیتم داره پر می شه!!!یه وقت شاید با خواهر گرام برخوردهای :vahidrk: و :gnugghender: پیش بیاد!!! :ws3:

به امید روزهای بهتر :ws37:

لینک به دیدگاه

والااااا؛همینو بگو؛ فقط زورشون به کوچیکه میرسه؛

آب میخواستن؛سختشون بود از جاشون پاشن؛

کوچیکه مظلومه همیشه:sigh:

تو دحواها هم چون بزرگترن نباید بهشون حرفی زد ؛عیبه زشته؛ بزرگترن :icon_razz:

اووووووووووووووف گفتی

فکر کن خواهر من کنار بابام نشسته....من از اتاق میام بیرون

- بابا مینا این لیوانم با خودت ببر

منw58.gifw58.gif

بابااااا...منتظر بودی من بیام.....مریم که کنارته خوب بده به اوون بببره

بابام : حالا تو اوومدی دیگه....تو کوچکتری:w02:

من w58.gif

خواهرم whistle.gif

بابام :w02:

لینک به دیدگاه

چی بگم والا ...

فکر می کنم بچه ته تغاری ها تا یه سنی خیلی عزیزن ... ولی بزرگ که میشن ، دیگه همه چی واسه پدر مادر ها یجور میشه ...

خودم ته تغاری نیستم، ولی خواهر کوچیکم، به جای اینکه عزیزتر باشه ، یجورایی به خاطر رفتارش، مورد سرزنش قرار میگیره ...(شاید به خاطره اختلاف سنی والدین با فرزند باشه) :ws37:

من که خیلی دوسش دارم ، رفتارشم نسبت به خیلی ها ، سنجیده تره ...:w02:

....

لینک به دیدگاه
اووووووووووووووف گفتی

فکر کن خواهر من کنار بابام نشسته....من از اتاق میام بیرون

- بابا مینا این لیوانم با خودت ببر

من:w58::w58:

بابااااا...منتظر بودی من بیام.....مریم که کنارته خوب بده به اوون بببره

بابام : حالا تو اوومدی دیگه....تو کوچکتری:w02:

من :w58:

خواهرم :whistles:

بابام :w02:

خدا بگم چکارت نکنه مینااااااااااااااااااا:ws28::ws28:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...