رفتن به مطلب

طراحی هتل

Bahram Sh مهمان

ارسال های توصیه شده

Bahram Sh مهمان

سلام و درود بر تمام دوستان .

در زیر کار طراحی هتل خودم را قرار دادم. لطفا نظرات خودتان را بیان کنید.

طراحی هتل 5 ستاره

هتل بنایی چند عملکردی و دارای اهمیت بسیار است، که باید به صورت دقیق طراحی و اجرا گردد. برای رسیدن به این هدف، مطالعات پروژه مذکور را در پنج قست مرتبط با یکدیگر انجام دادم . این پنج قسمت عبارتند از واکاوی و موشکافی واژگان کلیدی پروژه، تحلیل دقیق سایت، بررسی نمونه موردی ها، تبیین و تعیین کانسپت ها و ایده ها و حوزه بندی فضا ها.

واژگان کلیدی: این واژگان، کلامات و عباراتی هستند که در دل عنوان پروژه قرار دارند، و ما به کمک همین کلمات کانسپ های پروژه تعیین و تبیین می کنیم. در زیر به این واژگان اشاره خواهیم کرد.

کلمات کليدی:

• هتل ... اقامت گزیدن، ایجاد خاطره، فروشگاه، گالری و تفریح
  • پنج ستاره ... یک سری ضوابط و استاندارد ها برای واجد شرایط بودن
  • بوشهر ... اقلیم مردم ساکن بافت قدیم بوشهر

اقلیم:

١. آب و هوای گرم و خشک یا آب و هوای گرم و مطلوب

2. آفتاب نسبتاً شدید

3. نه ماه در سال تقریباً گرم

4. باد نسبتاً مطلوب در برخی زمان های سال ....به وسیله فرم بنا (ایجاد کردن کوران از طریق آن) می توان باد مطلوب را در جهت تأمین آسایش ساکنین و استفاده کنندگان به کار برد.

5. نزدیکی به خط استوا ... به دلیل نزدیکی سایت پروژه به خط استوا، آفتاب به حالت عمود تابیده می شود.

کانسپت پروژه: همان طور که در بالا اشاره کردیم . مفاهیم نهفته در عنوان پروژه و بستر طبیعی ما را در انتخاب مفاهیم و کانسپت های پروژه یاری می کنند. کانسپت های پروژه به شرح زیر می باشند:

1. طبعیت فرم بنا از خطوط سایت برای درگیری بصری بیشتر ناظر با فرن بنا.... من برای رسیدن به این کانسپت از ایده چرخش بنا در ارتفاع استفاده کردم که منبع الهام من فرم موجود در بافت قدیم بوشهر بود. در زیر چرخش بنا در سایت پروژه را مشاهده می کنید.

در قسمت چپ سایت چرخش بنا برای طبعیت با سایت را مشاهده می کنید (عکس شماره 2)

plh01j1357nkq8qiv40k.jpg

عکس شماره 1

j9qh4ae2hxevshfkol3e.jpg

2. ایجاد کوران باد در بنا: برای رسیدن به این عملکرد دو دریچه برای ایجاد کوران در بنا تعبیه شده است. (با فلش قهوه ای در پلان شماره 1 مشخص شده اند. )

lvc18u8p9bxqh2qsq1rf.png

3. ورود فضای سبز به داخل بنا .

..........................................................................................................................................

- با عرض پوزش قسمت مربوط به نمونه موردی ها هنوز به صورت فایل ورد در نیامده. ان شالله به زودی آن را هم قرار می دهم. در پست های آینده کل پروژه قرار داده می شود... لطفا نظرات خودتان را بیان کنید.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان

حوزه بندی فضا ها :

• قسمت صورتی ...حوزه تجاری
  • قسمت سفید.... اداری - تفریحی
  • قسمت خاکستری ... حوزه اقامتی (عادری)
  • قسمت قرمز.... حوزه اقامتی خاص

06eog3f9agme2tggg6.jpg

8zdxqo9mcikcpxpdv85p.jpg

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

سلاااام سلااااام,:62izy85:

خسته نباشید ؛خیلییییی خیلییی عالیه شده؛

استفاده از گودال باغچه و جریان هوا و.... خیلییی خوببهههههه:2eaoapgxehimkak1y7e

فقط چند تا سوال ,

1- لابی و پذیرش کجاست ؟

من برای رسیدن به این کانسپت از ایده چرخش بنا در ارتفاع استفاده کردم که منبع الهام من فرم موجود در بافت قدیم بوشهر بود.

2- یعنی چطوری بافت قدیم چرخش داشته ؟

3- این قسمتایی که کنسول شده؛ اجرایی میشه ؟ ما تو کارامون بیش از 2 متر نمیذارن کنسول کنیم :sigh:

خوشبحالتون, چون سقفش مسطحه؛حجم قشنگی هم زدید,خیلی شبیه هتل شده؛ اما کار ما هر کاری کنیم چون شیبداره خیلی خوب نمیشه؛:sigh:

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
سلاااام سلااااام,:62izy85:

خسته نباشید ؛خیلییییی خیلییی عالیه شده؛

استفاده از گودال باغچه و جریان هوا و.... خیلییی خوببهههههه:2eaoapgxehimkak1y7e

فقط چند تا سوال ,

1- لابی و پذیرش کجاست ؟

2- یعنی چطوری بافت قدیم چرخش داشته ؟

3- این قسمتایی که کنسول شده؛ اجرایی میشه ؟ ما تو کارامون بیش از 2 متر نمیذارن کنسول کنیم :sigh:

خوشبحالتون, چون سقفش مسطحه؛حجم قشنگی هم زدید,خیلی شبیه هتل شده؛ اما کار ما هر کاری کنیم چون شیبداره خیلی خوب نمیشه؛:sigh:

مرسی . لطف داری.

1. به علت کمی وقت کل پلان ها رو نذاشتم . در کوتاه ترین زمان ممکن، کل پلان ها را قرار می دهد.. جتی با توضیحات بیشتر... این فقط پلان طبقه سوم هست...

2. در بافت قدیم بوشهر برای از بین بردن شکستگی های سایت در ارتفاع و ایجاد حجم خالص و بی ابهام در طبقات فوقانی معمولا حجم بنا را می چرخنداند. البته این کار من کمی اغراق آمیز تر بود ولی دلیلش شکست زیاد سایتمه که در سایت پلان مشخصه.

3. کنسول تا مرز 100 متر و آن هم در ارتفاع نزدیکه 150 متری زمین در بنای cctv انجام شده.... کنسول بنای من فقط 20 متر هست که با سیستمه سازه ای خرپایی و تونل های سازه ای قابل اجرا هست... البته استاد ایراد گرفت ازم و گفت ... تو بدیت اینه که از ستون می ترسی... البته من کنسول کردن بنا برای ایجاد یک سری فضا های نیمه باز از شاخضه های کارمه. برای همین کمی روی این موضوع تاکید زیاد دارم.

مرسی که نظرتو گفتی . ایشالله حجم زیبایی طراحی کنی ...:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

خسته نباشی ابراهیم جان

حجم کارت خیلی خوب شده به مشخصات یه هتل می خوره

چرخش هاتم حجمتو جون دار کرده

رو جزئیات و مصالح کارت می تونستی بیشتر کار کنی

اتاق هاتون فقط به صورت سوئیت طراحی شده؟؟ اتاق یک، دو یا سه خوابه ندارین؟؟

سوال بعدیمم در مورد سایتتونه، نشونه های سایت یه هتل رو نداره، محل پارکینگ نداره؟ یا محلی برای نگه داشتن تاکسی یا اتوبوس برای خالی شدن مسافرا

لینک به دیدگاه

کلیت کارتون زیباست.

درسته کنسول هاش زیاد میشه اما قابلیت اجرایی هم داره. این نکته ایه که خیلی از دانشجوها بهش فک نمیکنن.

البته اگه طرح واسه جایی فراتر از ایران باشه هر فرمی قابلیت اجرایی اش رو پیدا میکنه اما تو ایران ....

اما در مورد حجمتون و نماهایی که زدید. درمورد ساختمونهایی که به صورت مکعبی شکل میگیرن خیلی زیباتر میشه نماهاش رو شکل داد تا از حالت یکنواختی و سطوح مشبک خالص بیرون بیاد.

درسته تو حجمتون مکعبها رو روی هم چرخوندید اما هر کدوم از این مکعیبهای چرخیده شده رو میشد با بازی نور و ایجاد فضاهای پر و خالی متنوع ترشون کرد.

اما در کل ممنون. طرحتون عالی بوده.:a030:

موفق باشی

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
خسته نباشی ابراهیم جان

حجم کارت خیلی خوب شده به مشخصات یه هتل می خوره

چرخش هاتم حجمتو جون دار کرده

رو جزئیات و مصالح کارت می تونستی بیشتر کار کنی

اتاق هاتون فقط به صورت سوئیت طراحی شده؟؟ اتاق یک، دو یا سه خوابه ندارین؟؟

سوال بعدیمم در مورد سایتتونه، نشونه های سایت یه هتل رو نداره، محل پارکینگ نداره؟ یا محلی برای نگه داشتن تاکسی یا اتوبوس برای خالی شدن مسافرا

الان یکی دیگه از بچه های یونی نشسته می گه ... این نما ها را تو چرا همین جوری زدی...

واقعیت شو بگم . نما هام خیلی بد شد. قبول دارم حجمم خوبه ولی نما هام بد شده.

واقعا نما کم کار و ضعیف با ریتم هایی که باعث شده کار به بیراهه رود.. ولی دو الگو در کل کار هام در نما ها وجود داره.. من چون الهاماتم از بافت بوشهر هست . ریتم پنجره هام ریتم های موسیقی هستند. ولی یکنواختی خوبی وجود ندارد. از هتل بودن پروژه خارج شده و به سمت مسکونی سوق پیدا کرده.

11 تیپ سوئیت دارم که هفته دیگه بعد از کنکور قرارشون می دم.

در پلان زیر زمین پارکینگ را قرار دارم. محل پارکینگ برای پارک تارکسی و ورود مسافرین در قسمت غربی قرار دارد. :icon_gol::icon_gol:

مرسی که کارم را نقد کردی.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
کلیت کارتون زیباست.

درسته کنسول هاش زیاد میشه اما قابلیت اجرایی هم داره. این نکته ایه که خیلی از دانشجوها بهش فک نمیکنن.

البته اگه طرح واسه جایی فراتر از ایران باشه هر فرمی قابلیت اجرایی اش رو پیدا میکنه اما تو ایران ....

اما در مورد حجمتون و نماهایی که زدید. درمورد ساختمونهایی که به صورت مکعبی شکل میگیرن خیلی زیباتر میشه نماهاش رو شکل داد تا از حالت یکنواختی و سطوح مشبک خالص بیرون بیاد.

درسته تو حجمتون مکعبها رو روی هم چرخوندید اما هر کدوم از این مکعیبهای چرخیده شده رو میشد با بازی نور و ایجاد فضاهای پر و خالی متنوع ترشون کرد.

اما در کل ممنون. طرحتون عالی بوده.:a030:

موفق باشی

بسیار بسیار موافقم . ایشالله در کار اصلاحیم که تا عید به همراه آلبومم قرار می دهم کل تغییراتی که مد نظرم هست را انجام می دم . یکی از تغییرات اساسیم اعمال و پیاده کردن کل پلان هایم در حجم می باشد. متأسفانه پلان به طور کامل در حجم پیاده نشده.icon_pf%20%2834%29.gif

مرسی که نظرتو گفتی. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
بسیار بسیار موافقم . ایشالله در کار اصلاحیم که تا عید به همراه آلبومم قرار می دهم کل تغییراتی که مد نظرم هست را انجام می دم . یکی از تغییرات اساسیم اعمال و پیاده کردن کل پلان هایم در حجم می باشد. متأسفانه پلان به طور کامل در حجم پیاده نشده.:icon_pf (34):

مرسی که نظرتو گفتی. :icon_gol:

امیدوارم به چیزی که مد نظرتون هست برسید.

موفق و پیروز باشید.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...