رفتن به مطلب

تابع عاشق (رابطه عشق و ریاضی)

ارسال های توصیه شده

اکثر شما احتمالا با دستگاه مختصات دکارتی آشنا هستید. در این دستگاه مختصات هر نقطه توسط دو عدد یعنی طول و عرض آن نقطه

(x,y)، مشخص می شود. در مقابل دستگاه مختصات دکارتی، دستگاه مختصات قطبی وجود دارد، که در آن مختصات هر نقطه توسط

یک شعاع و یک زاویه (r,θ)، مشخص می شود. نمی خواهم بحث را خیلی تخصصی کنم، بلکه می خواهم یک تابع خاص و جالب را

در دستگاه مختصات قطبی به شما معرفی کنم .

معادله ی (r=a(1-cosθ را که در آن ۰

رسم کنید ، شکل زیر پدید می آید .

3bb98a0f8e394b66ac55.jpg

نمودار این معادله شما را به یاد چه چیزی می اندازد؟ بله یک قلب ! شکل خاص این منحنی باعث شده تا به تابع دلنما (Cardioid)

مشهور شود . با اعمال تغییراتی در این معادله ، می توان جهت این قلب را تغییر داد .

9338bbc6bfda45daab4f.jpg

• Like 31
لینک به دیدگاه

آره بیشتر شبیه سیب بود :ws3:

مرسی جالب بود :icon_gol:

یادمه اون وقتا که تازه رسم معادلات رو تو مدرسه یاد گرفته بودم ، میخواستم معادله اسممو در بیارم، چقدم روش کار کرده بودم :ws3: کاش میفرستادم برا ISI :ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه

همونطور که گفتن این تابع در ریاضیات به نام دلنما معروف هستش.که دلنمای افقی و قائم هم داره که شکلهاش رو کشیدن

تابعهای زیادی هستند که شکل خاصی رو میدن،

از جمله لمسیکنات که شکل یک 5 برگی میشه:w02:ویکی دیگه که یادم نیست اسمشو ولی یه قلب میشد که تو مبدا یه دایره کوچیک داشت،بیشتر شبیه قلوه بود:ws3:ستاره گون های زیبایی هم دارهws3.gif

• Like 8
لینک به دیدگاه

دوستان عزيز من لازم ديدم به عنوان يه كاربره قديمي يه دخالتي بكنم البته قبلش عذر ميخوام...:icon_gol:

دختر باران و رضاي عزيز شما خيلي رو حرف هاي بچه ها حساس شديد از اين جور شوخيا من قبلا هم ديده بودم ولي خيلي جدي نگيريد و فقط صرفا بچه ها ميخواستن يكمي باهاتون شوخي كنن نه اينكه ... كه متاسفانه كار به اينجا كشيده شد كه البته قبول دارم يه بي ادبيايي بهتون كردن و شما هم جوابشونو داديد ولي اين اصلا راهش نبود و بايد سريع به مدير مربوطه گزارش ميكرديد نه دعوا

:icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه
بچه ها خیلی کار بیجایی کردندر مورد زندگی بقیه فضولی کردن. اول خود شما شروع کردی. واقعا خجالت بکشید

من معذرت می خوام فقط شوخی بود که شما انگار جدی گرفتین باید اول می پرسیدم که اهل شوخی هستین یا نه:icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه

در تأیید صحبت های سیندرلا.

متأسفانه شوخی خوبی تو تاپیک نشد و صحبتایی رو تو تاپیک دیدم که خیلی شرم آور بود.

همه خیلی تند با هم برخورد کردن.

قانون شماره 17) در صورت مشاهده هر گونه بي احترامي به كاربران ديگر و مديران و مسئولان سايت با كاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسي وي به انجمن قطع خواهد شد.

قانون شماره 20) در صورت ملاحظه هرگونه مسايل خلاف قوانين انجمن از يک کاربر یا مدیر، در صورت تمايل آدرس تاپيک را براي مدير آن انجمن ارسال نمائيد یا با استفاده از ابزار گزارش، گزارش دهید، تا سريعا به موضوع رسيدگي‌ شود. هیچ کس شخصاً حق برخورد مستقیم با شخص خاطی را ندارد.
  • Like 7
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...