رفتن به مطلب

تبادل اطلاعات(تشریف بیارید)

ارسال های توصیه شده

• 4 ماه بعد...

خوب اگه بحث تبادل نظر هست منم می خوام یه بحثی باز کنم در مرود گیاهان دارویی که به صورت خودرو کنار جوی ها رو کنار جدول خیابان ها رشد میکن بهتر نیست این همه گیاهان خودرو و دارویی یه جوری جمع اوری بشن

لینک به دیدگاه
خوب اگه بحث تبادل نظر هست منم می خوام یه بحثی باز کنم در مرود گیاهان دارویی که به صورت خودرو کنار جوی ها رو کنار جدول خیابان ها رشد میکن بهتر نیست این همه گیاهان خودرو و دارویی یه جوری جمع اوری بشن

مرسی خانومی

خب میشه چندتا از این گیاهای دارویی که به صورت خودرو در میان کنار جوی ها اسمشون وخاصیتشون رو بگی یا اینکه اگه دیدی عکسی بگیری و بذاری اینجا تا ببینیم؟

من تا جایی که دیدم اکثرا گیاه علفی و هرز بودن و واقعا تاحالا با گیاهی که خاصیت دارویی داشته باشه تو این جاهایی که گفتی روبرو نشدم!

واسم جالبه که بدونم...

لینک به دیدگاه

میبینم که اینجا دوباره رونق میخواد بگیره انشالله ...

خوبه!

در مورد گیاهان خودرو کنار جدول از خواص دارویشون که میشه چیزایی گفت و حتما هم خواص دارن ...

من الان مطلبم به ذهنم نمیرسه این سری رفتم کوچه یه نگاه بندازم دوباره تا یادم بیاد!

برای مثال همین خارشتر که دیگه فکر میکنم بشناسید ... این گیاه هم خواص دارویی داره! چه برسه به گیاهای دیگه ... !

لینک به دیدگاه
میبینم که اینجا دوباره رونق میخواد بگیره انشالله ...

خوبه!

در مورد گیاهان خودرو کنار جدول از خواص دارویشون که میشه چیزایی گفت و حتما هم خواص دارن ...

من الان مطلبم به ذهنم نمیرسه این سری رفتم کوچه یه نگاه بندازم دوباره تا یادم بیاد!

برای مثال همین خارشتر که دیگه فکر میکنم بشناسید ... این گیاه هم خواص دارویی داره! چه برسه به گیاهای دیگه ... !

خارشتر رو توی سطح شهر کمتر دیدم..

اما الآن یاد گیاه فرفیون یا شیرسگ افتادم که تقریبا خیلی خیلی زیاد دیدم..به خصوص تو حاشیه های فضای سبز پارک پردیسان... خواص دارویی زیادی هم داره...

واقعا چرا از این گیاه ها که خواص دارویی هم دارن و تا این حد هم خودرو هستن درست استفاده نمیشه؟:ws52:

لینک به دیدگاه

خب منطقه ما چون تازه ساخته ... و بیشتر زمین خالی بوده خارشتر زیاده

اما بله فرفیون ... از خواص دارویی اون اطلاعاتی ندارم ... اما از خواص سمی بودنش برای آفات اطلاعات دارم ... نمیدونم دقت کردید یا نه! فرفیون از جمله گیاهانیه که آفتی بهش نمیزنه! یعنی هیچ حشره ای جرات نزدیک شدن به اون رو نداره! این عصاره این گیاه میشه برای مبارزه با آفات استفاده کرد که الان حدود 2 سال هست این کار تو ایران داره انجام میشه! بجای اینکه بریم سم تولید کنیم و خودمون هم سرطان بگیریم ... خدا سم طبیعی برامون قرار داده ... اونم چقدر زیاد! یک بایو پستی ساید Biopestside اگه اشتباه ننویسمش ... یعنی سم طبیعی آفتکش!

لینک به دیدگاه

آها در مورد اینکه چرا استفاده نمیشه:

خیلی سادست بخاطر اینکه ما چشمامون رو بستیم و تجملات و راحت طلبی دنیایی انگیزه ای واسمون باقی نذاشته! (کلی عرض کردم)

لینک به دیدگاه
این عصاره این گیاه میشه برای مبارزه با آفات استفاده کرد که الان حدود 2 سال هست این کار تو ایران داره انجام میشه! بجای اینکه بریم سم تولید کنیم و خودمون هم سرطان بگیریم ... خدا سم طبیعی برامون قرار داده ... اونم چقدر زیاد! یک بایو پستی ساید biopestside اگه اشتباه ننویسمش ... یعنی سم طبیعی آفتکش!

خب این خودش خیلی مهمه

حالا تصور کن اینا که میگیم برای همین یه دونه گیاه فرفیونه

اگه رو همه ی گیاهای خودرو کار میشد...

..................

راجع به یک سری خواص درمانی فرفیون که میدونم و اگه اشتباه نکنم:

واسه درمان درد مفاصل خوبه... روغن تخم فرفیون هم مسهل خیلی قوی ای هست...

این رو هم از توی یک سایت خوندم که برای درمان هاری و عقرب زدگی خیلی خوبه...

واینکه خاصیت ضدانگل و تب داره...

لینک به دیدگاه

ممنون ... مرگ فرفیون هم عجیبه ... مثلا میبینی که یه جا که تجمع این گیاه زیاده همه ایستاده خشک شدن و یه دست ... بعدش نابود میشن ... مثالی هم هست که میگه سرو ها ایستاده میمیرند!

فرفیون هم همینه!

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام

نمیدونم اینجا جای این بحث هست یا نه ؟!

با اجازه ی دوستان مهندسی کشاورز نواندیشان :

من یه پرسشنامه میخام در رابطه با مولفه های تاثیر گذار ( عوامل اجتماعی و اقتصادی ) و موانع اجتماعی و اقتصادی و همچنین پایین بودن سطح آگاهی و سواد و سطح درآمد کشاورزان بر توسعه ی مکانیزاسیون کشاورزی ...

دوستان با توجه به محدود بودن مهلت همایش خواهش میکنم سریع کمکم کنید چون چیزی توی نت پیدا نکردم و استادمم در دسترس نیست نه تلفن جواب میده نه میلشو ....

تو رو خدا کمکم کنید 8 نمره درسم به این مقاله وابسته است ...

مرسی :icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام موضوعتون خیلی خاصه نمیدونم اینا به درد میخوره یا نه یه نگاهی بهش بندازین

http://rdul.blogfa.com/

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

تنگناهای مکانیزاسیون کشاورزی

توضیح مکانیزاسیون در ایران و پیشینه و این صحبتا

لینک به دیدگاه

درود

اول باید مکانیزاسیون و هدف از اجرای اون رو تعریف کنیم

بعد با توجه به اون موانع و محدودیت ها رو بررسی کنیم

در کشوری مثل ایران که نیروی انسانی در روستا ها بیکار هست مکانیزاسیون به شیوه ی کنونی یعنی کم شدن فرصت های شغلی و افزایش بیکاری و به طبع آن افزایش سایر معضلات اجتماعی

از طرفی گران بودن وسایل نوین کشاورزی به نسبت درآمد کشاورزان مانع از همه گیر شدن این وسایل است.

مثلا یک تراکتور معمولی تک دیفرانسیل در ایران امروز در حدود 30 میلیون تومان است که با توجه به اینکه اکثر زمین های ایران دیم هست و ابعاد زمین کشاورزان کم است صرفه ی اقتثادی ندارد.اما اصرار دولت بر عرضه ی زیاد این وسیله یعنی زیر بار قرض بردن کشاورز و فقیر تر کردن او

در صورتی که با تشکیل تعاونی های کشاورزی در روستا ها و دادن ابزار به تعاونی ها برای استفاده ی بهینه و عمومی راه کار مناسب تری است

مکانیزاسیون تنها بردن تراکتور و ادوات به روستا ها نیست

بلکه اصلاح سیستم فروش و بازار یابی نیز بخشی از آن است که در ایران کمترین کاری در این زمینه نشده

دادن تسهیلات به بخش ابیاری برایمجهز کردن مزارع به سیستم های ابتدایی خود یک اشتباه دیگر است

ما در ایران مکانیزاسیون واقعی نداریم و یا کم داریم

مزارع هوشمند نداریم

سیستم های برداشت نوین نداریم

سیستم های کاشت چند منظوره و هدفمند نداریم

از مکانیزاسیون تنها تراکتور و ادوات و جدیدا سیستم های آبیاری را میشناسیم

فقر فرهنگی عملی و مالی موانع مهمی در توصعه ی کشاورزی است اما فقر اصلی فقر ترویج است.

خلاصه گفتم

امیدوارم به دردت بخوره

لینک به دیدگاه
درود

اول باید مکانیزاسیون و هدف از اجرای اون رو تعریف کنیم

بعد با توجه به اون موانع و محدودیت ها رو بررسی کنیم

در کشوری مثل ایران که نیروی انسانی در روستا ها بیکار هست مکانیزاسیون به شیوه ی کنونی یعنی کم شدن فرصت های شغلی و افزایش بیکاری و به طبع آن افزایش سایر معضلات اجتماعی

از طرفی گران بودن وسایل نوین کشاورزی به نسبت درآمد کشاورزان مانع از همه گیر شدن این وسایل است.

مثلا یک تراکتور معمولی تک دیفرانسیل در ایران امروز در حدود 30 میلیون تومان است که با توجه به اینکه اکثر زمین های ایران دیم هست و ابعاد زمین کشاورزان کم است صرفه ی اقتثادی ندارد.اما اصرار دولت بر عرضه ی زیاد این وسیله یعنی زیر بار قرض بردن کشاورز و فقیر تر کردن او

در صورتی که با تشکیل تعاونی های کشاورزی در روستا ها و دادن ابزار به تعاونی ها برای استفاده ی بهینه و عمومی راه کار مناسب تری است

مکانیزاسیون تنها بردن تراکتور و ادوات به روستا ها نیست

بلکه اصلاح سیستم فروش و بازار یابی نیز بخشی از آن است که در ایران کمترین کاری در این زمینه نشده

دادن تسهیلات به بخش ابیاری برایمجهز کردن مزارع به سیستم های ابتدایی خود یک اشتباه دیگر است

ما در ایران مکانیزاسیون واقعی نداریم و یا کم داریم

مزارع هوشمند نداریم

سیستم های برداشت نوین نداریم

سیستم های کاشت چند منظوره و هدفمند نداریم

از مکانیزاسیون تنها تراکتور و ادوات و جدیدا سیستم های آبیاری را میشناسیم

فقر فرهنگی عملی و مالی موانع مهمی در توصعه ی کشاورزی است اما فقر اصلی فقر ترویج است.

خلاصه گفتم

امیدوارم به دردت بخوره

ممنون فرناز جون :icon_gol:

و ممنون امیر خان:icon_gol: ؛ امیر جون این نوشته ها رو خودت گفتی یا از جایی اقتباس کردی ؟ چون یه تیکشو میخاستم توی مقاله استفاده کنم گفتم اگه منبعی داره بهم بگی که توی مقاله قید کنم !!!

مرسی:icon_gol:

لینک به دیدگاه

دقیقا کدوم قسمتش رو؟

اصل مطلب مال من نیست

ولی یادم هم نیست که کجا خوندم.سعی کردم خلاصه وار مطلب رو برسونم

از طرفی چون درگیر کار کشاورزی هستم این مطالب رو کامل حس کردم و دیدم و مطمین باش درست هست.

نظر من این هست که تو قسمت تحلیل های شخصی با جمله بندی های خودت و دیدگاه های خودت مطرح کنی

لینک به دیدگاه
دقیقا کدوم قسمتش رو؟

اصل مطلب مال من نیست

ولی یادم هم نیست که کجا خوندم.سعی کردم خلاصه وار مطلب رو برسونم

از طرفی چون درگیر کار کشاورزی هستم این مطالب رو کامل حس کردم و دیدم و مطمین باش درست هست.

نظر من این هست که تو قسمت تحلیل های شخصی با جمله بندی های خودت و دیدگاه های خودت مطرح کنی

این قسمتش :

لطف کردی امیر خان ؛

درست بودن که مطمئنم درسته ...

ممنون از راهنماییهات ؛ حالا اگر منبعی واسش پیدا کردی بهم بگی ممنونت میشم:icon_gol::icon_gol::icon_gol: ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...