رفتن به مطلب

اعتبار مدرک دانشگاه جامع علمی کاربردی در دانشگاههای خارج از کشور

ارسال های توصیه شده

مدیر کل امور دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی درباره ارزیابی مدارک این دانشگاه توسط دانشگاههای خارج از کشور گفت: کلیه دانشگاههای خارج کشور مدارک دانشگاه جامع علمی کاربردی را به تایید می رسانند.

سید محسن احمدی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب تعداد دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی را 250 هزار نفر اعلام کرد و افزود: تا کنون دانشگاه جامع علمی کاربردی هیچ دانش آموخته ای نداشته که گزارش کند یک دانشگاه در خارج کشور مدارک این دانشگاه را به رسمیت نشناخته است.

مدیر کل امور دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: از آنجا که در کشورهایی مانند آلمان، اتریش، استرالیا و نروژ دانشگاههایی وجود دارند که نظام آموزشی آنها مشابه علمی کاربردی و فنی حرفه ای است، هنگام ارزیابی مدارک به مدارک دانشگاه جامع علمی کاربردی بیشتر اهمیت می دهند تا مدارک سایر دانشگاههای دولتی.

وی از صدور گواهینامه موقت برای بیش از 230 هزار فارغ التحصیل دانشگاه جامع علمی کاربردی و صدور بیش از 110 هزار دانشنامه برای این دانش آموختگان خبر داد و گفت: از سال 77 که اولین سری دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی دانش آموخته شدند تا کنون بیش از 250 هزار نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

منبع:خبرگذاری مهر

لینک به دیدگاه
مدیر کل امور دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: از آنجا که در کشورهایی مانند آلمان، اتریش، استرالیا و نروژ دانشگاههایی وجود دارند که نظام آموزشی آنها مشابه علمی کاربردی و فنی حرفه ای است، هنگام ارزیابی مدارک به مدارک دانشگاه جامع علمی کاربردی بیشتر اهمیت می دهند تا مدارک سایر دانشگاههای دولتی. منبع:خبرگذاری مهر
یعنی مدرک علمی کاربردی از سراسری بهتره؟!!!!!!!!:ws52: مگه میشه؟:whistle:
لینک به دیدگاه

اعتبار مدرک دانشگاهی خارج از کشور وقتی مهم میشه که ما بخوایم تو اونجا ادامه تحصیل بدیم

دانشگاه های با ارزش پایین تر که پول بیشتر مد نظرشونه همه ی مدارکی که از نظر وزارت علوم مورد تاییده رو قبول دارن

دانشگاههای دیگه هر کدوم برای خودشون قانونی دارن

مثلا دانشگاه های آلمان به غیر از دانشجویان دانشگاه سراسری معمولا پذیرش نمیدن.. اگر هم بخوان مثلا به آزاد پذیرش بدن .. لیسانس دانشگاه آزاد باید بره از اول دوباره دوره ی لیسانس رو اونجا بخونه و فوق لیسانسش باید بره از ابتدای دوره ی فوق بخونه تا بتونه برای دکتری ادامه بده

خیلی جاهای دیگه هم همینطوره ..

در عین این که مدارک دیگه رو هم قبول دارن .. اما پذیرش نمیدن

لینک به دیدگاه
یعنی مدرک علمی کاربردی از سراسری بهتره؟!!!!!!!!:ws52: مگه میشه؟:whistle:

من نگفتم که از سراسری بهتر ه یا بدتر

من گفتم که این حرف رو نزنید که دانشگاه جامع مدرکش اعتبار نداره

فقط همین

تمامی دالنشگاه ها به خصوص دانشگاه جامع دارای اعتبار به اندازه مدرک دانشگاه سراسری هست

لینک به دیدگاه
من فارغ اتحصیل علمی کاربردیم.از یونی هم که رفتم راضیم.

در ضمن مدرک مدرکه به نظر من سر کار رفتن مهمه

دقيقا همينطوره كه فرمودين

خيلي ها رو ميشناسم كه مدرك سراسري دارن و نتونستن كار پيدا كنن

و خيلي ها رو ميشناسم كه مدرك علمي كاربردي دارن كه مشغول كار هستن

من هدفم از ايجاد اين تاپيك ،، شفاف سازي در مورد اعتبار مدرك دانشگاه جامع بود ،،نه چيز ديگه..!!!!

لینک به دیدگاه
دقيقا همينطوره كه فرمودين

خيلي ها رو ميشناسم كه مدرك سراسري دارن و نتونستن كار پيدا كنن

و خيلي ها رو ميشناسم كه مدرك علمي كاربردي دارن كه مشغول كار هستن

من هدفم از ايجاد اين تاپيك ،، شفاف سازي در مورد اعتبار مدرك دانشگاه جامع بود ،،نه چيز ديگه..!!!!

من زمانی که این یونی قبول شدم میگفتن بمون مدرک دولتی میدن بعدا هم گفتن که ما اخرین دوره ای بودیم که مدرکمون دولتیه.

هنوز مدرکمو نگرفتم ببینم راست بود یا شایعه

لینک به دیدگاه
من زمانی که این یونی قبول شدم میگفتن بمون مدرک دولتی میدن بعدا هم گفتن که ما اخرین دوره ای بودیم که مدرکمون دولتیه.

هنوز مدرکمو نگرفتم ببینم راست بود یا شایعه

فرقي نميكنه اگه مدرك مال خود دانشگاه جامع هم باشه بازم اعتبارش به اندازه ساير مداركه

مهم مهر وزارت علوم تحقيقات و فناوري هست

كه پاي مدرك ميخوره

لینک به دیدگاه
من نگفتم که از سراسری بهتر ه یا بدتر من گفتم که این حرف رو نزنید که دانشگاه جامع مدرکش اعتبار نداره فقط همین تمامی دالنشگاه ها به خصوص دانشگاه جامع دارای اعتبار به اندازه مدرک دانشگاه سراسری هست
نگفتم اعتبار نداره.بالاخره همه زحمت میکشن.یکی کمتر یکی بیشتر. البته ارزشش به اندازه سراسری نیستاااااا بعدشم سر کار رفتن که مهم نیست وقتی همه جاپارتی بازیه.مهم اینه که با تخصص بتونی کار کنی
لینک به دیدگاه
نگفتم اعتبار نداره.بالاخره همه زحمت میکشن.یکی کمتر یکی بیشتر. البته ارزشش به اندازه سراسری نیستاااااا بعدشم سر کار رفتن که مهم نیست وقتی همه جاپارتی بازیه.مهم اینه که با تخصص بتونی کار کنی

hاشتباه نكن دختر خانوم

سر كار رفتن مهمترين عامل هست

حالا چه با پارتي و چه بدون پارتي....!!!!!

خوب فكر كن

لینک به دیدگاه
hاشتباه نكن دختر خانوم سر كار رفتن مهمترين عامل هست حالا چه با پارتي و چه بدون پارتي....!!!!! خوب فكر كن
ولی به نظر من سر كار رفتن مهمترين عامل نیست. وقتی طرف کار بلد نباشه مستقیم یا غیر مستقیم بهش گفته میشه که اصلا خوشایند نیست. و چند روز بعدش میگن تشریفتونو ببرید.ما بهتون نیاز نداریم. اما وقتی کار بلد و زرنگ باشی حاضرن با هر حقوقی نگهت دارن.
لینک به دیدگاه
ولی به نظر من سر كار رفتن مهمترين عامل نیست. وقتی طرف کار بلد نباشه مستقیم یا غیر مستقیم بهش گفته میشه که اصلا خوشایند نیست. و چند روز بعدش میگن تشریفتونو ببرید.ما بهتون نیاز نداریم. اما وقتی کار بلد و زرنگ باشی حاضرن با هر حقوقی نگهت دارن.

Gabol daram va ba shoma kamelan movafegam./

Ama sare kar raftan ham moheme

لینک به دیدگاه
  • 10 ماه بعد...

سلام

سه سوال مهم داشتم

1: پسر خاله من دیپلم نقشه کشی ساختمان گرفته می خواد واسه دانشگاه تغییر رشته بده به برنامه نویسی پایگاه داده ها میشه اینکار رو کرد؟ البته میخواد به دونه کنکور

هم بره دانشگاه ، کدوم دانشگاه پذیرش میکنه؟

2: میشه تا فوق توی دانشگاه علمی کاربردی خوند به صورت پودمانی بعد واسه لیسانس رفت ازاد یا سراسری

3: مدرک علمی کاربردی رو همه کشور ها قبول دارن میشه باهاش بورسیه شد؟

لینک به دیدگاه
سلام

سه سوال مهم داشتم

1: پسر خاله من دیپلم نقشه کشی ساختمان گرفته می خواد واسه دانشگاه تغییر رشته بده به برنامه نویسی پایگاه داده ها میشه اینکار رو کرد؟ البته میخواد به دونه کنکور

هم بره دانشگاه ، کدوم دانشگاه پذیرش میکنه؟

2: میشه تا فوق توی دانشگاه علمی کاربردی خوند به صورت پودمانی بعد واسه لیسانس رفت ازاد یا سراسری

3: مدرک علمی کاربردی رو همه کشور ها قبول دارن میشه باهاش بورسیه شد؟

بورس؟:w58:

به بچه های سراسری هم نمیدن به این راحتی:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...