رفتن به مطلب

نقد عکس-سری پنجم

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

خوب پنجمین سری نقد عکس رو شروع میکنیم میزنیم

امیدوارم این نقد ها باعث پیشرفت عکاسی تو تاپیک بشه.

خواهشا عکساتون رو بفرستید که رونقی بگیره نقد عکس:a030:

خوب حالا میریم سر اصل مطلب که چند تا نکته رو یاد آوری کنم بد نیست:

1.هر دفعه نهایتا سه تا عکس رو به مدت دو هفته به نقد میزاریم.(تعدادی از بچه ها پیشنهاد دادن که هر هفته موضوعات یکسان مورد نقد قرار بگیره برای همین این هفته

کودک هستش.)

2.عکساتون رو در سایز 600 در 450 به صورت خصوصی واسه من بفرستید که تو نوبت نقد قرار بگیره.

3.موضوع عکسای ارسالی میتونه همه چی باشه مثل پرتره،طبیعت،ضد نور،کودک،مستند و .....

4.نقدهاتون میتونه در همه زمینه های عکاسی مثل کادر بندی،انتخاب سوژه،رنگ و .. باشه.

5.اگه پیشنهادی برای بهتر شدن نقد عکس دارید به اینجا برید و پیشنهادتون رو بدید.

6.از اسپم در این تاپیک جدا خودداری کنید.:icon_gol:

7.دوست هاتون رو هم دعوت کنید که نقد عکس خوبی داشته باشیم.

8.فقط هم نیاین تشکر بزنین بعد برین.حداقل یه نقدی بکنید،چون این تاپیک برای تشکر زدن باز نشده.

خوب این تاپیک از امروز یعنی 5 اسفند شروع میشه و تا دو هفته باز هستش.

در این سری 3 تا عکس فرستاده شده که در زیر مشاهده میکنید:

عکس اول رو دوست خوبمون

zahra22 فرستاده:
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

893j8zg3u9p0c7imdp0.jpg

attachment.php?attachmentid=5307&d=1296566808

لینک به دیدگاه

باسلام خدمت دوستان هنرمند و عکاس...

افسانه نیس نظر هنری بده من جاش نظرات هنری خود را ابراز میکنم...:ws3:

عکس اول قشنگ و هنری هست سیلوئت بسیار جالبی هست،از نظر کادر بندی هم خوبه و من عیبی نمیبینم ک بخوام نقد کنم ...فقط یکم کیفیتش پایینه.:hanghead:

عزیزان باید دقت داشته باشن ک با استفاده از فتوشاپ میتونن رنگ عکسارو بهتر و زیبا تر جلوه بدنchef.gif

مثلا عکس اول رو من یکم تغییر دادم... (2343).gif

7pzb8xmy1h9jcd8ktxrh.jpg

لینک به دیدگاه
باسلام خدمت دوستان هنرمند و عکاس...
افسانه نیس نظر هنری بده من جاش نظرات هنری خود را ابراز میکنم...:ws3: عکس اول قشنگ و هنری هست سیلوئت بسیار جالبی هست،از نظر کادر بندی هم خوبه و من عیبی نمیبینم ک بخوام نقد کنم ...فقط یکم کیفیتش پایینه.:hanghead: عزیزان باید دقت داشته باشن ک با استفاده از فتوشاپ میتونن رنگ عکسارو بهتر و زیبا تر جلوه بدنchef.gifمثلا عکس اول رو من یکم تغییر دادم... (2343).gif7pzb8xmy1h9jcd8ktxrh.jpg
اون ابرها رو خودتون اضافه کردید یا با نتظیم Histogram و کانتراست نشون داده شده؟
لینک به دیدگاه

والا من که حرفه ای نیستم مثل دوستان. ولی نظر آماتوریم اینه....

عکس اول از لحاظ موضوع، کادربندی و عناصر داخل عکس خوبه. موضوع درخت در پس زمینه میتونه به اثربخشی موضوع عکس اصلی کمک کنه. مادری که فرزندش رو با عشق بلند کرده و داره بزرگش میکنه و این بچه مثل دانه ای که در آینده تبدیل به درخت میشه بزرگ میشه و قد میکشه.

وجود خورشید در پس زمینه اصلی مادر و فرزند هم میتونه تداعی کننده محبت (مثل خورشید بخشنده) و امید و زندگی باشه.

فقط به نظرم باید با فتوشاپ یکم لولهای نور سفید رو کم میکرد تا تصویر سیاه تر بشه تا به جز عناصر اصلی (خورشید، درخت و مادر و فرزند) چیزی دیده نشه.

پ.ن: ببخشید اینجا سه تا عکس هست واقعا یا چشمهای من آخر شبی آلبالو گیلاس داره میچینه؟

لینک به دیدگاه
اون ابرها رو خودتون اضافه کردید یا با نتظیم Histogram و کانتراست نشون داده شده؟

آره خودم با براش اضاف کردم...:ws37:

الانه ک حمید بیاد و بگههه اسپمممممممم....!!!!bbad.gif :ws3:

لینک به دیدگاه

اسپم چرا؟! lol خارج از موضوع که نیست. من راستش خیلی متوجه نشدم چرا اون ابرها رو اضافه کردید. برای همین پرسیدم.

لینک به دیدگاه
اسپم چرا؟! lol خارج از موضوع که نیست. من راستش خیلی متوجه نشدم چرا اون ابرها رو اضافه کردید. برای همین پرسیدم.

موضوع اصلی نقد عکسهاست...:w02:

همینطوری ،سلیقه ای اضاف کردم...دلیل خاصی نداشت:icon_razz:

لینک به دیدگاه

:banel_smiley_4:

نه بابا اینا که اسپم نیس پیرامون موضوعه.اتفاقا خوبه که ابر رو اضافه کردی.بگو مام یاد بگیریم با چی اضافه کردی خوب.

لینک به دیدگاه

عکس اول:

باهال افتاده یه حس خوبی رو به آدم القا میکنه.

حس زندگی...

یکتا خانوم با نرم افزار زیاد تغییرش داد.خوشحال میشم بدونم با چی ابر ساخته به این طبیعی!!

عکس دوم:

عکس باهالیه

کودک توش خیلی باهاله

منو برد به دوران کودکی خودم.

زیباست

لینک به دیدگاه

عکس اول هنری و قشنگه .مهر مادری و زندگی

عکس دوم از نزدیک گرفته شده و بیشتر هدف بچه هست مخالف عکس اول که رابطه مادر و بچه و مهرشون رو نشون داده.

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

عکس اول خیلی خوب و هنریه؛ تو مسابقه چند سری قبل هم برنده شده بود؛:icon_gol:

عکس دوم هم سوژه فقط بچه ست دیگه؛:ws37:

آخه حمید 2 مین قبل زدن تاپیک میگی عکس بچه بده؛ نمیگی عکس هنری بده :vahidrk:

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4:

نه بابا اینا که اسپم نیس پیرامون موضوعه.اتفاقا خوبه که ابر رو اضافه کردی.بگو مام یاد بگیریم با چی اضافه کردی خوب.

با براش ابر ک تو فتوشاپ داشتم این ابرها رو ب عکس اضاف کردم...البته تو خود فتوشاپ نیست این براش دانلودش کردم:w16:

لینک به دیدگاه

در مورد هنر عکاسی مسلمه که عکس اول برتره

به هر حال با استفاده از زاویه پشت به خورشید و زاویه ای مناسب نسبت به غروب گرفته شده

از لحاظ معنایی نیز باز عکس اول پربار تره

محبت مادری ، پرواز کودک در آسمان و القای این حس که کودک مانند موهبتی الهی در دستان مادر قرار گرفته و همینطوری آزادی و فارغ بودن از حس بسته حاکم بر پوشش که به خوبی با استفاده از تاریکی تصویر پوشش داده شده است:a030:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من تو این زمینه چیز زیادی نمیدونم فقط نظرم رو میگم

فکر میکنم عکس اول تقریبا خوبه ولی از نظر نور پردازی جای کار بیشتری داره

من فکر میکنم اگه پس زمینه کمی روشن تر بود مادر و بچه بهتر دیده می شدن:a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
(تعدادی از بچه ها پیشنهاد دادن که هر هفته موضوعات یکسان مورد نقد قرار بگیره برای همین این هفته

کودک هستش.)

2

عکس اول رو دوست خوبمون

zahra22 فرستاده:

این عکس، عکس زیبایی هست. دوستان علی الخصوص Masih60، نقد زیبایی برای اون گذاشتن ...

به نظر بنده هم، ارزش هنری این عکس، بیشتر به ترکیب عناصر نمادین اون بر می گرده... همان عناصر خورشید (نور امید) مادر، فرزند و درخت، کوه ها (پس زمینه: کوه ها عموما نماد سختی های زندگی هستن و قرار گرفتن اون ها در پس زمینه به این زیبایی بیشتری می داده)

و اما موضوع عکس: فکر می کنم، این عکس نباید در این تاپیک با موضوع کودک قرار می گرفت. موضوع این تصویر، کاملا مهر مادری رو نشون می ده. از بعد ارتباط با موضوع، عکس دوم در اولویت قرار می گیره.

والا من که حرفه ای نیستم مثل دوستان. ولی نظر آماتوریم اینه....

عکس اول از لحاظ موضوع، کادربندی و عناصر داخل عکس خوبه. موضوع درخت در پس زمینه میتونه به اثربخشی موضوع عکس اصلی کمک کنه. مادری که فرزندش رو با عشق بلند کرده و داره بزرگش میکنه و این بچه مثل دانه ای که در آینده تبدیل به درخت میشه بزرگ میشه و قد میکشه.

وجود خورشید در پس زمینه اصلی مادر و فرزند هم میتونه تداعی کننده محبت (مثل خورشید بخشنده) و امید و زندگی باشه.

فقط به نظرم باید با فتوشاپ یکم لولهای نور سفید رو کم میکرد تا تصویر سیاه تر بشه تا به جز عناصر اصلی (خورشید، درخت و مادر و فرزند) چیزی دیده نشه.

پ.ن: ببخشید اینجا سه تا عکس هست واقعا یا چشمهای من آخر شبی آلبالو گیلاس داره میچینه؟

آدمی که دنیا رو نمادی، نگاه می کنه، زیباتر می بینه ... :a030:

من هم اینجا 2 تا عکس دیدم.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

عکس اول عالی:icon_gol: ولی خوب بچه رو عصرا بیرون نبرید می ترسه دوم اینکه اونطوری بالا س نبرید اگه بردید به شکمش فشار نیارید من متاهلم میدونم

عکس دوم که..... علم غیب ندارم نمی تونم ببینم

ممنون دوستان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...