رفتن به مطلب

برهنگي هميشه ضد ارزش نیست

*Sanaz*

ارسال های توصیه شده

سلام

من گمون می کنم زمانی میشه دو موضوع یا ... رو با هم مقایسه کرد که یک نقطه اشتراک بینشون باشه

من هیچ نقطه اشتراکی بین فرهنگ ایران با فرهنگ اروپا و آمریکا نمی بینم که بخوایم یک سری مسائل رو بین این دوتا به مقایسه بزاریم و نمیدونم چرا هنوز شما اندر خم یک کوچه اید!

ما داریم میریم پایین اونا میرن بالا، سوالی که همه ما جوابشو میدونیم دیگه پرسیدن نداره.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 112
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چرا این احترام به عقاید رو به رهبران دینی خودتون نمیگین؟ :w58:

اونجا که بت پرست عرب و ایرانی زرتشتی رو گردن زدن، احترام به عقاید نبود چون اسلام بر حق بود.

حالا کسی چیزی بهش بگه،میشه بی احترامی.:banel_smiley_4:

میشه بپرسم شما از کجا میدونید که عقاید و دین من چیه که میگید چرا به رهبران دینی خودتون نمیگید؟؟؟:w58:

بعدشم الان من کاری به اونا ندارم

اگه قرار باشه بحث خوبی صورت بگیره باید یه سری از مشترکات وجود داشته باشه

الانم بحث بین من و شماست و نه رهبران دینی:ws37:

لینک به دیدگاه
سلام

من گمون می کنم زمانی میشه دو موضوع یا ... رو با هم مقایسه کرد که یک نقطه اشتراک بینشون باشه

من هیچ نقطه اشتراکی بین فرهنگ ایران با فرهنگ اروپا و آمریکا نمی بینم که بخوایم یک سری مسائل رو بین این دوتا به مقایسه بزاریم و نمیدونم چرا هنوز شما اندر خم یک کوچه اید!

ما داریم میریم پایین اونا میرن بالا، سوالی که همه ما جوابشو میدونیم دیگه پرسیدن نداره.

موفق باشید.

خوب نقطه اشتراکی نباشه،دلیلی برای بحث نکردن نیست.

اندر خم یک کوچه رد نشه هیچ وقت به ته کوچه نمیرسیم.

به قول شما اروپا کجا و ما کجا، مردم اونجا یاد گرفتند تعصبات رو بشکنند، مردم ما ترسو هستند و جراتش رو ندارند.

پس باید از یک جایی شروع کرد،حتی در همین مقدار جزئی.

شما فقط نشستین میگین نمیشه،خیلی هم خوشحالین.

لینک به دیدگاه
میشه بپرسم شما از کجا میدونید که عقاید و دین من چیه که میگید چرا به رهبران دینی خودتون نمیگید؟؟؟:w58:

بعدشم الان من کاری به اونا ندارم

اگه قرار باشه بحث خوبی صورت بگیره باید یه سری از مشترکات وجود داشته باشه

الانم بحث بین من و شماست و نه رهبران دینی:ws37:

اگه عقایدتون در جهت مخالفت با رهبران مذهبیتون بود که دیگه از اسلام دفاع نمیکیردین.

چون به جنگ ها و شمشیر کشی های صدر اسلام و زور به جای حرف و منطق اعتراض میکردین.

من نظر شمارو به عنوان نظر یک انسان که میگه احترام به نظر همه خوب است رو کاملا میپذیرم و به عنوان یک انسان باهاتون بحث میکنم.

اما به عنوان یک مسلمون،نمیتونم احترام به عقاید رو از نظر شما قبول کنم،چون چیزی از احترام به عقاید در اسلام از همون لحظه شکل گیریش در مدینه تا الان ندیدم و همه جا با گسترش شمشیر نفوذ کرده و بعدا اینقدر آدم کشته تا شده جز تاریخ یک قومیت و به صورت نسل به نسل منتقل شده.

لینک به دیدگاه
خوب نقطه اشتراکی نباشه،دلیلی برای بحث نکردن نیست.

اندر خم یک کوچه رد نشه هیچ وقت به ته کوچه نمیرسیم.

به قول شما اروپا کجا و ما کجا، مردم اونجا یاد گرفتند تعصبات رو بشکنند، مردم ما ترسو هستند و جراتش رو ندارند.

پس باید از یک جایی شروع کرد،حتی در همین مقدار جزئی.

شما فقط نشستین میگین نمیشه،خیلی هم خوشحالین.

نشستیم؟

این راهی که شما میرید ما قبلا رفتیم... بحث کردیم،کتاب خوندیم،دعوا کردیم... اما نشد.

دید من خیلی با شما فرق داره

وقتی بیشتر مردم ما از لحاظ فرهنگ ، فقیر هستند ... ارزش و ضد ارزش رو چمیدونن چیه!

تو اینجا که همه پاسخ این سوال رو میدونن! حداقل برای اینکه کاری انجام بدید برید اینارو برای چندتا آدم توی کوچه بازار بگید اونوقت به جوابهای جالبی میرسین... میتونید برید شهرهای مختلف ، محلهای مختلف،آدم های مختلف.

این که من پشت میز کارم بشینم بگم فلانه که کار درست نمیشه! جای آدم راحت باشه قوانین طبیعت رو نقض می کنه.

واقعا من یک حرف رو ایت الله خامنه ای قبول دارم و اونم اینه که " بصیرت داشته باشید" ، فک نکنید همه مشکلات شما رو دارن،فک نکنید که همه مثل شما فکر می کنند...

تا حالا رفتی روستاهای محروم کرمان یا ایذه رو ببینی که با دیدنش باید بشینی زار زار گریه کنی؟؟ دیدی ؟ ندیدی!

ندیدها بسیارند...

سیاست اینها خیلی قوی تره،کانت هم ظهور کنه هیچ کاری نمی تونه بکنه...

خیلی مسائل هست که باید گفته بشه

دیدتون رو نسبت به مسائل باز کنید تا بتونید همه چیرو ببینید، من یه تیکه آینه کوچیک اندازه یه ناخن بهتون بدم شما میتونید خودتونو توش ببینید؟ آینتونو بزرگ کنید!

درد مردم ما اینا نیست... واقعا اینها نیست...

شما خودتون بزارید جای اون خانم،این کار رو می کردید؟؟ ما همه تو فرهنگ و اخلاق زیر خط فقریم.

لینک به دیدگاه
اگه عقایدتون در جهت مخالفت با رهبران مذهبیتون بود که دیگه از اسلام دفاع نمیکیردین.

چون به جنگ ها و شمشیر کشی های صدر اسلام و زور به جای حرف و منطق اعتراض میکردین.

من نظر شمارو به عنوان نظر یک انسان که میگه احترام به نظر همه خوب است رو کاملا میپذیرم و به عنوان یک انسان باهاتون بحث میکنم.

اما به عنوان یک مسلمون،نمیتونم احترام به عقاید رو از نظر شما قبول کنم،چون چیزی از احترام به عقاید در اسلام از همون لحظه شکل گیریش در مدینه تا الان ندیدم و همه جا با گسترش شمشیر نفوذ کرده و بعدا اینقدر آدم کشته تا شده جز تاریخ یک قومیت و به صورت نسل به نسل منتقل شده.

عرض کردم خدمتتون

من اینجا برای دفاع از عقاید خودم اومدم:vahidrk:

لینک به دیدگاه

واقعا بحث شما تو این تاپیک حجابه؟!!

اگه حجابه که شما میتونید بگید قبول ندارم و والسلام!!

یعنی در نظر شما حجاب اصل اساسیه اسلامه و چون قبولش ندارین پس اسلام ال وبله؟؟:banel_smiley_4:

\\

شما هم میتونین بگین حجاب رو قبول دارم والسلام.

اتفاقا درباره حجاب و مسائل پوششی ، اسلام ال هست و بل. :w16:

درباره موارد دیگه اگر هم چیزی گفتم در جواب به دوستان همفکر شما بوده که بحث رو منحرف کردند.

لینک به دیدگاه

شما خودتون بزارید جای اون خانم،این کار رو می کردید؟؟ ما همه تو فرهنگ و اخلاق زیر خط فقریم.

اون خانم اگه اینکارو کرد از مردمش مطمئن بود، من هم اگه از مردمم مطمئن بودم اینکارو میکردم.

حرف های شمارو هم در کل قبول دارم.

اما باز هم شما فقط واقعیت هارو میگین،نمیگین باید چیکار کرد. :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

جواد جان بحث رو منحرف نکن وگرنه تاپیک رو میبندم اگر میخوای ارشاد کنی اینجا جاش نیست از کسی نقل قول نگیر نظرت رو بنویس تمام پستهایی هم که نقل قول گرفتی تا فردا پاک میشه

اگر بحثتون حجاب هست فقط نظرتون رو در باره حجاب بگید .دین و یا اعقاید دیگتون رو برای خودتون نگه دارید

این هزارمین بار هست که دارم توضیح میدم که عقاید هرکی برای خودش محترم هست و کسی حق تو هین بهش رو نداره چه اسلام باشه که متریالیست باشه چه بودایی چه مسیحی اینجا همه عقاید محترم هست و اگر توهینی به هر عقیده ای بشه از طرف هیچ کس قابل قبول نیست

لینک به دیدگاه
مطمئنی من بحث رو منحرف کردم؟!!!

به چه علت؟ چون جواب انحرافات تاپیک را دادم؟

:icon_gol:

آقای جواد شما وکیل وصی سایر کاربرها هستین، یا وسط بحث هوس جهاد به سرتون میزنه؟

هر کاربری موظفه وقتی میاد توی یک تاپیکی به سئوال اصلی استارتر تاپیک جواب بده.

اگر بعدا استارتر یا کس دیگری ازش نقل قول گرفت،بیاد جواب بده.

اما گویا واسه شما عادت شده، درباره تاپیک ها نظری ندین، بیایین از مکالمه بین دو نفر نقل قول بگیرین،این یعنی نخود هر آش شدن.

لطفا این رویه خودتون رو عوض کنین، اگر حرفی درباره اصل تاپیک دارین بزنین،بقیه انحرافات در سایر نوشته ها با دیگران،فکر نکنم به شما مربوط باشه،با عرض معذرت.:icon_gol:

هر وقت من هم اومدم جایی از مکالمه شما با فرد دیگری نقل قول گرفتم،شما هم این کار رو بکنید.

لینک به دیدگاه
آقای جواد شما

وکیل وصی سایر کاربرها هستین، یا وسط بحث هوس جهاد به سرتون میزنه؟

هر کاربری موظفه وقتی میاد توی یک تاپیکی به سئوال اصلی استارتر تاپیک جواب بده.

اگر بعدا استارتر یا کس دیگری ازش نقل قول گرفت،بیاد جواب بده.

اما گویا واسه شما عادت شده، درباره تاپیک ها نظری ندین، بیایین از مکالمه بین دو نفر نقل قول بگیرین،این یعنی نخود هر آش شدن.

لطفا این رویه خودتون رو عوض کنین، اگر حرفی درباره اصل تاپیک دارین بزنین،بقیه انحرافات در سایر نوشته ها با دیگران،فکر نکنم به شما مربوط باشه،با عرض معذرت.:icon_gol:

هر وقت من هم اومدم جایی از مکالمه شما با فرد دیگری نقل قول گرفتم،شما هم این کار رو بکنید.

شرمنده ساناز خانوم جایی گفته نشده که یه کاربر کی نقل قول بگیره کی نگیره!! وقتی به اعتقادم توهین یا مثلا نقد بشه هم فکر نکنم جواب دادن اشکالی داشته باشه:icon_gol:

یه پست زدین که از نقد اصل اعتقادمون نترسیم ولی این پست آخرتون...:ws52:

مثل همیشه امیدوارم فقط اعتقاد(!) خودتون رو مطرح کنید و در جواب نقدتون تاب شنیدن جواب داشته باشید که خدای نکرده فکر نکنید جوابی نداریم البته فقط امیدوارم!:icon_redface:

لینک به دیدگاه
!!!!!

یعنی در نظر شما حجاب اصل اساسیه اسلامه و چون قبولش ندارین پس اسلام ال وبله؟؟:banel_smiley_4:

این صرفا یه سواله از شما

ادیان ابراهیمی در اصولی مثل توحید و نبوت و شاید معاد (نمی دونم) و موضوعات دیگری که شاید بهترین شیوه بیانش همون پندار نیک، کردار نیک و گفتار نیک باشه، اختلافی ندارن. قاعدتا البته نباید داشته باشن.

پس موضوع حجاب رو باید بشه به عنوان یکی از اصول متمایز کننده اسلام از سایر ادیان قلمداد کرد.

برداشت من از جمله شما اینه که حجاب الویت اساسی اسلام برای یک مسلمون نیست.

ممنون می شم به برخی از الویت های اساسی اسلام که نقطه اشتراکی هم با ادیان ماقبلش نداره اشاره کنید.

این رو فقط از من یه برداشت شخصی قلمداد کنید.

استارتر همواره صاحب تاپیک هست.

با این حال یه مکالمه چند نفره می تونه بهتر کار کنه تا مکالمه شما به عنوان استارتر و یک طرف بحث و بقیه به عنوان طرف دوم.

لینک به دیدگاه
این صرفا یه سواله از شما

ادیان ابراهیمی در اصولی مثل توحید و نبوت و شاید معاد (نمی دونم) و موضوعات دیگری که شاید بهترین شیوه بیانش همون پندار نیک، کردار نیک و گفتار نیک باشه، اختلافی ندارن. قاعدتا البته نباید داشته باشن.

پس موضوع حجاب رو باید بشه به عنوان یکی از اصول متمایز کننده اسلام از سایر ادیان قلمداد کرد.

برداشت من از جمله شما اینه که حجاب الویت اساسی اسلام برای یک مسلمون نیست.

ممنون می شم به برخی از الویت های اساسی اسلام که نقطه اشتراکی هم با ادیان ماقبلش نداره اشاره کنید.

این رو فقط از من یه برداشت شخصی قلمداد کنید.

استارتر همواره صاحب تاپیک هست.

با این حال یه مکالمه چند نفره می تونه بهتر کار کنه تا مکالمه شما به عنوان استارتر و یک طرف بحث و بقیه به عنوان طرف دوم.

اتفاقا در حال حاضر اختلاف بسیار است!!

در توجید که هیجی!! در دیگر اصول هم به همچنین چون مسیحیت و یهودیت به شدت تحریف شدند

حجاب هم در همه ادیان مطرح بوده!

منظورتون رو متوجه نمیشم یعنی میخواید بگید حجاب چزو اصول دینه؟!! یا اینکه به قول بعضیها اسلام کپی یهودیته؟!!!

لینک به دیدگاه

در توجید که هیجی!! در دیگر اصول هم به همچنین چون مسیحیت و یهودیت به شدت تحریف شدند

منظورتون رو متوجه نمیشم یعنی میخواید بگید حجاب چزو اصول دینه؟!! یا اینکه به قول بعضیها اسلام کپی یهودیته؟!!!

این بحث ما رو پرت می کنه از موضوع تاپیک، اگر بخوایم در مورد علل این تحریف ها در ادیان ماقبل اسلام و عدم تحریف در اسلام صحبت کنیم.

در حالیکه صحبت مربوط به بیش از 10 قرن پیش هست.

ولی من حرف شما رو در مورد تحریف تمام ادیان ابراهیمی غیر از اسلام می پذیرم !!!

خیر. من حجاب رو جزء اصول اسلام نمی دونم، اما با توجه به اینکه شما توحید رو کلا از سایر ادیان ابراهیمی حذف کردید، لذا من جوابم رو گرفتم.

ممنون

لینک به دیدگاه

با اين نظرتون كه اديان ديگر توحيدي نيستن اصلا موافق نيستم به دو دليل :

1- اديان الهي خدا رو بعنوان خالق همه موجودات قبول دارن

2- فقط يك خدا رو ميپرستند

حالا اگه منظور شما از تحريف، دادن بعضي القاب و عناوين به پيامبرانشون مثل مسيح كه به او پسر خدا ميگن، باشه، بايد بگم صدها برابر از ايد دست تحريفات در دين اسلام هم وجود داره كه خيلي بدتر از تحريفات اونها هست...

مثلا : امام حسين = خون خدا !

حضرت عباس=دست خدا !

فاطمه و زينب = ناموس خدا !

و ....

فقط يه نمونه از نوحه هاي يه مداح معروف : ((دينم حسين! ، قبله حسين! ، كعبه حسين! ، خدا حسين! ...))

يه نمونه ديگه از يه مداح ديگه : (( لا اله الا الزهرا ! ))

يا فرقه‌ي ديگه اسلام وهابيت... همون وهابيون هم به افرادي مثل عمر و ابوبكر و معاويه و ... كه تمدن ايرانو نابود كردن تعصب عجيبي دارن! كافيه يكيشونو فحش بدي تا سرتو گوش تا گوش ببرن!

اينو از من داشته باش ، علت اينكه مسيحي ها و يهوديها از ما جلوترن اينه كه دينشون از ما جلوتره و فكرشون در گيرودار اين مسائل قرون وسطايي گير نكرده ... اونا خيلي وقته كه از اين مسائل كه ما هنوز درگيرشيم عبور كردن

لینک به دیدگاه
این بحث ما رو پرت می کنه از موضوع تاپیک، اگر بخوایم در مورد علل این تحریف ها در ادیان ماقبل اسلام و عدم تحریف در اسلام صحبت کنیم.

در حالیکه صحبت مربوط به بیش از 10 قرن پیش هست.

ولی من حرف شما رو در مورد تحریف تمام ادیان ابراهیمی غیر از اسلام می پذیرم !!!

خیر. من حجاب رو جزء اصول اسلام نمی دونم، اما با توجه به اینکه شما توحید رو کلا از سایر ادیان ابراهیمی حذف کردید، لذا من جوابم رو گرفتم.

ممنون

نه به هیچ وجه من توحید رو حذف نکردم ولی در فلسفه اسلامی در باب توحید داریم واجب الوجود من جمیع الجهات و اعتقادی جر این خود ناقض وحدت است!:icon_gol:

لینک به دیدگاه
با اين نظرتون كه اديان ديگر توحيدي نيستن اصلا موافق نيستم به دو دليل :

1- اديان الهي خدا رو بعنوان خالق همه موجودات قبول دارن

2- فقط يك خدا رو ميپرستند

حالا اگه منظور شما از تحريف، دادن بعضي القاب و عناوين به پيامبرانشون مثل مسيح كه به او پسر خدا ميگن، باشه، بايد بگم صدها برابر از ايد دست تحريفات در دين اسلام هم وجود داره كه خيلي بدتر از تحريفات اونها هست...

مثلا : امام حسين = خون خدا !

حضرت عباس=دست خدا !

فاطمه و زينب = ناموس خدا !

و ....

فقط يه نمونه از نوحه هاي يه مداح معروف : ((دينم حسين! ، قبله حسين! ، كعبه حسين! ، خدا حسين! ...))

يه نمونه ديگه از يه مداح ديگه : (( لا اله الا الزهرا ! ))

يا فرقه‌ي ديگه اسلام وهابيت... همون وهابيون هم به افرادي مثل عمر و ابوبكر و معاويه و ... كه تمدن ايرانو نابود كردن تعصب عجيبي دارن! كافيه يكيشونو فحش بدي تا سرتو گوش تا گوش ببرن!

اينو از من داشته باش ، علت اينكه مسيحي ها و يهوديها از ما جلوترن اينه كه دينشون از ما جلوتره و فكرشون در گيرودار اين مسائل قرون وسطايي گير نكرده ... اونا خيلي وقته كه از اين مسائل كه ما هنوز درگيرشيم عبور كردن

نمیدونم بشه این بحث رو ادامه داد چون معمولا به قفل شدن تاپیک می انجامه ولی مختصر میگم

بنده نگفتم ادیان دیگر توحیدی نیستند حداقل اصل ادیان در اسلام هم فرقه های انحرافی هست ولی فرقش اینه اون اصل هم موجوده!

پسر خدا بودن حضرت مسیح هم صرفا یک لقب نیست اگه خواستین و امکانش بود توضیح میدم

القابی که ذکر کردین هم احتمالا بدونید از چه جهتیه ولی اگر بگین این نیست جوابتون توحیدیست که در اسلام مطرحه و نشون میده اون القاب به معنای ترکیب و محتاج بودن خداوند نیست:icon_gol:

لینک به دیدگاه
نمیدونم بشه این بحث رو ادامه داد چون معمولا به قفل شدن تاپیک می انجامه ولی مختصر میگم

بنده نگفتم ادیان دیگر توحیدی نیستند حداقل اصل ادیان در اسلام هم فرقه های انحرافی هست ولی فرقش اینه اون اصل هم موجوده!

پسر خدا بودن حضرت مسیح هم صرفا یک لقب نیست اگه خواستین و امکانش بود توضیح میدم

القابی که ذکر کردین هم احتمالا بدونید از چه جهتیه ولی اگر بگین این نیست جوابتون توحیدیست که در اسلام مطرحه و نشون میده اون القاب به معنای ترکیب و محتاج بودن خداوند نیست:icon_gol:

اگه قبول كنيم كه پسر خدا بودن حضرت مسيح فقط يه لقب نيست، پس خدا بودن حضرت علي از ديد علي اللهي ها و خون خدا بودن امام حسين از ديد شيعيان و جانشين خدا بودن ابوبكر و عمر از ديد وهابيون ووو ... اينها رو هم بايد قبول كنيم كه فقط لقب نيستند.

اگر من اين القاب رو براي خودم و با منطق و دين خودم بسنجم ميدونم از چه جهتيه و واسم عاديه ولي وقتي ميبينم كه بعضيا از يه درخت تو روز عاشورا شفا ميخوان يا هر كار زشتيو انجام ميدن حتي مال مردمو ميخورن و انتظار دارن كه با بلند كردن يه علم تو شب عاشورا همش پاك بشه و .... يه فكراي ديگه‌اي ميكنم و كلا به اساس دينم شك ميكنم :ws38:

وقتي ميبينم بعضيا روز عاشورا قمه به سرو صورتشون ميزنن ، حالت خوبي بهم دست نميده و ترجيح ميدم فقط عيسي رو پسر خدا بدونم تا اين همه امام و فرزندان و اولادشون رو!

لینک به دیدگاه
اگه قبول كنيم كه پسر خدا بودن حضرت مسيح فقط يه لقب نيست، پس خدا بودن حضرت علي از ديد علي اللهي ها و خون خدا بودن امام حسين از ديد شيعيان و جانشين خدا بودن ابوبكر و عمر از ديد وهابيون ووو ... اينها رو هم بايد قبول كنيم كه فقط لقب نيستند.

اگر من اين القاب رو براي خودم و با منطق و دين خودم بسنجم ميدونم از چه جهتيه و واسم عاديه ولي وقتي ميبينم كه بعضيا از يه درخت تو روز عاشورا شفا ميخوان يا هر كار زشتيو انجام ميدن حتي مال مردمو ميخورن و انتظار دارن كه با بلند كردن يه علم تو شب عاشورا همش پاك بشه و .... يه فكراي ديگه‌اي ميكنم و كلا به اساس دينم شك ميكنم :ws38:

وقتي ميبينم بعضيا روز عاشورا قمه به سرو صورتشون ميزنن ، حالت خوبي بهم دست نميده و ترجيح ميدم فقط عيسي رو پسر خدا بدونم تا اين همه امام و فرزندان و اولادشون رو!

خون خدا بودن به نظرتون چه معنی میده؟؟؟

اعمال معتقدین به دینی چه ربطی به اون دین داره؟؟ توی بانک ربا میخورند ولی ربا جزو بزرگترین گناهاست!

متوجه نشدم چه کسی یا بهتر بگم کجای دین ائمه رو فرزند خدا دونسته؟:ws52:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...