رفتن به مطلب

اعترافات،نوشته ژان ژاک روسو

ارسال های توصیه شده

220px-Jean-Jacques_Rousseau_%28painted_portrait%29.jpg

ژان-ژاک روسو (به فرانسوی: Jean-Jacques Rousseau) (زادهٔ ۲۸ ژوئن ۱۷۱۲-درگذشتهٔ ۲ ژوئیه ۱۷۷۸) متفکر سوئیسی، در سدهٔ هجدهم و اوج دورهٔ روشنگری اروپا می‌زیست.

اعترافات روسو [Confesions de Rousseau]. زندگی‌نامه ژان ژاک روسو (1712-1778)، فیلسوف و نویسنده فرانسوی، به قلم خود او، که پس از مرگش منتشر شد و شامل دوازده دفتر است که در دو مرحله به چاپ رسید: شش دفتر اول در 1781 و بقیه در 1788. عنوان کتاب مبالغه‌آمیز نیست، زیرا نویسنده در آن بدون پرده‌پوشی به عموم خطاهای خود اعتراف کرده و این اعترافات با تاریخ آن روزگار درآمیخته است. از این‌رو می‌توان آنها را "کتاب خاطرات" نیز نام نهاد. ولی روسو پیش از آنکه دربند اعتراف باشد، در پی توصیف خویشتن است تا به نحوی اشتباهات خود را توجیه کرده باشد. بر این گمان است که هرگاه خود را «در حقیقت سرشت خود» نشان دهد، نقشی اساسی در تاریخ انسانها ایفا کرده است.

لینک به دیدگاه

روسو:

این یگانه تصویری است که تا ابد از انسان وجود دارد و به احتمال تا ابد همین یک تصویر وجود خواهد داشت.تصویری که دقیقا از روی طبیعت کشیده شده و چهره راستین اورا ترسیم کرده است.

هر که هستید،ای کسانی که که تقدیر یا اعتماد من شما را حاکم بر سرنوشت این دفتر کرده،به خاطر شوربختی هایم،احساسات و عواطفتان و به نام بشر از شما تمنا دارم که این اثر یگانه و سودمند را از بین نبرید.

لینک به دیدگاه

دارم دوتا کتاب از روسو میخونم

تفکرات تنهایی

و

قراردادهای اجتماعی

سیصد سال از درگذشت این انسان وارسته گذشته ولی واقعا عین یک چشمه جوشان حرفاش گواراست

حیف که کج اندیشی درمنفعت طلبی اندیشه هارو به بیراهه میبره

لینک دانلود نداره؟

لینک به دیدگاه

تفکرات تنهایی

و

قراردادهای اجتماعی

سیصد سال از درگذشت این انسان وارسته گذشته ولی واقعا عین یک چشمه جوشان حرفاش گواراست

لینک دانلود نداره؟

منم دارم اعترافات رو میخونم .کتابی تلخ و شیرین.از اون دسته از کتابایی که من میگم اگه خونده نشه عمر واقعا برفناست.

نمیدونم..من کتاب رو خریدم چون بعضی از کتابهارو حتما باید خرید.:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

من به کاری دست میزنم که هرگز سابقه نداشته است و در آینده هم هیچ کس نخواهد توانست از آن تقلید کند.

میخواهم مردی را با تمام خصوصیات حقیقی و طبیعی خود به همنوعانم نشان دهم.

واین مرد،من خواهم بود.

تنها من.قلب خود را احساس میکنم و آدمیان را میشناسم.سرشت من با هیچ یک از کسانی که دیده ام،نمی ماند.و به خود اجازه می دهم که بپندارم در آفرینش با هیچ یک از دیگر آدمیان نیز همانندی ندارم.

بانگ صور قیامت گو هرگاه که میخواهد برخیزد،خواهم آمد،این کتاب را به دست گرفته در پیشگاه داور متعال حاضر خواهم شد و به آواز بلند خواهم گفت:این است آنچه من کرده ام،آنچه اندیشیده ام،آنچه بوده ام.

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
  • 1 سال بعد...
  • 2 هفته بعد...
سلام من عضو شدم که کتاب دانلود کنم ولی واقعا متاسفم برای شما و خودم. پس کجاست لینک دانلود کتاب اعترافات روسو؟ سرکاری بود؟

سلام دوست عزیز چرا سر کاری؟ مگه تو عنوان یا متن تاپیک گفته شده لینک دانلودی وجود داره؟

اگه به نوشته ی دوستمون توجه کرده باشی نوشتن

تفکرات تنهایی

و

قراردادهای اجتماعی

لینک دانلود نداره؟

منم دارم اعترافات رو میخونم .کتابی تلخ و شیرین.از اون دسته از کتابایی که من میگم اگه خونده نشه عمر واقعا برفناست.

نمیدونم..من کتاب رو خریدم چون بعضی از کتابهارو حتما باید خرید.:5c6ipag2mnshmsf5ju3

بعضی از کتابهارو واقعا" باید خرید قیمت این کتاب هم فک کنم قیمتی کمتر از 10000داشته باشه:a030:

موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...
  • 2 سال بعد...

لینک دانلود کتاب اعترافات اثر ژان ژاک روسو

دانلود از کانال تلگرام کتابخانه نواندیشان:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...