رفتن به مطلب

کدوم درس مهندسی شیمی رو بیشتر از بقیه دوس دارین؟ چرا؟

ارسال های توصیه شده

سلام به همه دوستان

فکر کنم صحبت و اظهار نظر در رابطه با درس موردعلاقتون جالب باشه برا بقیه و حتی کاربردی:a030:

لطفا میزان تسلطتون رو درس دلخواه رو هم بگین:w139:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 69
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

فکر کنم دلیلش روشنه . درسایی مثل ترمو - سیالات - انتقال حرارت تو چند تا رشته تدریس میشه . احساس مهندسی شیمی رو به من نمین . اما وقتی عملیات میخونی انگار از بقیه خیلی بیشتر میدونی . راکتور هم همین طور . کلا مهندسی شیمی رو عشقه:ws2:

لینک به دیدگاه
چرا پس؟

انگار از رشتتون راضی نیستین!:ws38:

[/right]

دست رو دلم نزار که دستت خونی میشه:4chsmu1:

ترم گذشته معدلم 15043 شده من اگه یه رشته اسونتر انتخاب میکردم بهتر بود ولی همه میگن جرم خیلی شیرینه هر چند من شیرینی دوست ندارم بیشتر ترشی میخورم:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

مهم علاقس...اینطور که شما میگین (آسون بودن) خیلی از کارایی که انجام میدیم تو زندگی رو نباید هرگز انجام میدادیم

ایشالله که همیشه موفق باشین

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

من از عملیات واحد و حرارت خوشم میاد و از درس سیالات متنفرم به گونه‌ای

کلن درس سیالات مربوط به ما نیست و رشته‌ای تخصصی وجود داره به اسم مکانیک سیالات

اما عملیات واحد و حرارت، به دو دلیل عمده عاشقشونم، چون خوب خوندمشون و کاربردی و قابل درک بودن، و همینطور استادمون خوب ما رو به این درس جذب کردن

ولی ترمو و جرم، متاسفانه استاد خوبی نداشتیم و من الان برای خوندن این دروس برای ارشد مشکل دارم، به همه دوستان پیشنهاد می‌کنم اگه درسی رو خوب توی دوران دانشگاه نفهمیدن ( یا خودشون نخوندن یا اساتید بد درس دادن )، حتمن قبل از اینکه وارد جو کنکور بشن، رفرنس رو بخونن و بعد وارد جو کنکور بشن

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
چقدر روشون مسلطین؟

با توجه به اینکه از مدت فارغ التحصیلیم مدت زیادی می گذره و بعد از اتمام درس رفتم خدمت و با درس فاصله گرفتم زیاد تسلط ندارم...

باید ریکاوری بشم.....:ws2:

لینک به دیدگاه

راستشو بخواین من از همه درسا خوشم میاد . چون کلا عاشق مهندسی شیمی هستم ولی از بین درسا از حرارت و عملیات بیشتر خوشم اومد.

البته درمورد جرم و ترمو چون اساتید بسیار ضعیفی داشتیم , اوایل ازشون خوشم نمیومد ولی به قول JU JU وقتی رفرنس خوندم فهمیدم ایراد از درس نبوده بلکه استاد بد درس داده بود

درکل تا حالا نشده از هیچکدوم از درسا بدم بیاد حتی اونایی که نمره کمی گرفته باشم.شاید بخاطر علاقه ام به این رشته باشه:icon_gol:

لینک به دیدگاه
ترمودینامیک 2 و انتقال حرارت 1 . . .

خیلی دوستشون دارممممممم . . .!

ترمو2؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ws52:

خیلی چیزی ازش یاد نگرفتم و یادم نمیاد.البته تو بیشتر درسا یادی ازش شده خوشبختانه.ایشالله تابستون درست حسابی میشینم سرش.کتاب خاصی براش سراغ دارین؟همون ون نس کافیه؟

لینک به دیدگاه

خیلی چیزی ازش یاد نگرفتم و یادم نمیاد.البته تو بیشتر درسا یادی ازش شده خوشبختانه.ایشالله تابستون درست حسابی میشینم سرش.کتاب خاصی براش سراغ دارین؟همون ون نس کافیه؟

رفرنس همون ون‌نس

متاسفانه منم از ترمو 2، بجز 60 درصدش، از بقیه‌ش خوشم نمیومد

یکی پیدا شه سیالات رو حالیم کنه خیلی براش دعا می‌کنم :ws21:

می‌خوای برا ارشد بخونی ؟

لینک به دیدگاه
رفرنس همون ون‌نس

می‌خوای برا ارشد بخونی ؟

سیالات؟

بابا سیالات که آسونه! البته چون خیلی وقت پیش پاسش کردم الان خیلی از نکاتش یادم رفته ولی من هروقت سیالات رو میخوندم ازش لذت میبردم مخصوصا سیالات 1, همینطور حرارت.

البته من برای ارشد , روی سیالات زیاد سرمایه گذاری نمیکنم....

لینک به دیدگاه
سیالات؟

بابا سیالات که آسونه! البته چون خیلی وقت پیش پاسش کردم الان خیلی از نکاتش یادم رفته ولی من هروقت سیالات رو میخوندم ازش لذت میبردم مخصوصا سیالات 1, همینطور حرارت.

البته من برای ارشد , روی سیالات زیاد سرمایه گذاری نمیکنم....

سیالات والا معادلات زیاد داره

من 25 درصد اولش رو خوندم فقط، آسونه

سیالات 2 هم که خوندیم آسون بود

می‌مونه 25 درصد دومش، که همش حفظیاته به نظرم

برا ارشد، فقط رو راهیان می‌خونمش، فکر کنم اینجوری بهتر بفهممش

حرارت رو دوس دارم

لینک به دیدگاه

ون نس ترجمه شده که هیچی . . !

خودم قصد دارم تابستون انگلیسیشو تموم کنم . . .!

لینک به دیدگاه
رفرنس همون ون‌نس

می‌خوای برا ارشد بخونی ؟

استاد سیالات و حرارت ما خوب نبود اصلا.این دو درس رو تو آزمایشگاه با اینکه خیلی وسیع نبود،یاد گرفتم.واقعا موثر بودن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...