رفتن به مطلب

بیایید کدورت ها رو کنار بگذاریم ...

ارسال های توصیه شده

درسته که ما خیلیا ها رو ناراحت کردیم و میدونی که ناراحتشون کردیم

ولی خیلی ها هم هستن که ناراحتشون کردیم و خودمونم نمیدونیم. مثلا حرفی زدیم که شاید ندونیم ممکنه باعث رنجش کسی بشه. مثل پست الان شما که من حتی با اینکه پستمو نزده بودم احساس توهین کردم.

ممکنه شما بدونی که باعث رنجشش من شدی و نخوای عذرخواهی کنی یا ندونی و بخوای عذرخواهی کنی.

اگه انتخابت دومی باشه مجبوری چیزی مثل اونی که همه نوشتن بنویسی

این هم که بگین من نمیدونم کسی رو ناراحت کردم یا نه، باز هم حرف بی اساسی هست.

چون هر عملی یک عکس العملی داره.

مثلا به قول خودت شما الان ناراحتیت رو نشون دادی، من راحت میگم اگر حرفم تند بود ببخشید.

یا نه نشون نمیدی، اما چون من میبینم رفیقم بودی و به من بی اعتنایی،میتونم پیش خودم آنالیز کنم که شما از من دلخور شدی که به من بی اعتنایی کردی.

البته این تاپیک بیشتر هدفش رنجش هایی هست که ما میدونیم،اونیکه نمیدونیم بحث ما نیست. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
اسی جان، تو هم زود قضاوت نکن

من تو تاپیک جاوید، اسم برده بودم ( F|UID ). همونجا هم معذرت خواهی کردم. به غیر از اون، کس دیگه ای یادم نیست.

اینجا هم اینو نوشتم تا شاید اون کسی که ناخواسته ازم رنجیده، ببینه پستم رو، تا بلکه فرجی شد و فهمیدیم کیه، و ازش مستقیم معذرت خواهی کردیم .!

تو هم این اخلاقت رو ترک کن:whistles:

این کلی گویی ها همش تعارفه، ایرانی ها هم پر تعارف ترین ملت دنیا هستند، کل جهان هم اینو فهمیدن.

اهل عمل نیستند فقط شعار میدن.

دوستان هم به این دلیل از حرف من بدشون اومده چون صاف زدم توی اون اعتقادات پر از تکبرشون.

پس شمای نوعی اگر نمیدونی کسی ازت رنجیده یا نه، بهتره بگی من بالای 80 درصد احتمال میدم کسی رو اذیت نکردم، اما اگر بدونی مستقیما شخص x رو رنجوندی و اسمش رو نیاری، بگی هرکس از من بدی دیده ببخشه، این شعاره.:a030:

من هم روی صحبتم دقیقا با چنین افرادی هست، اینکه شماها جز این دسته هستین یا نه، خود دانید.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
اینکه شما 50 درصد یا کمتر هم احتمال بدی کسی ازت رنجیده و معذرت خواهی بکنی،باز هم چیزی ازتون کم نمیشه.

طرف بر فرض میگه نه رفیق من ازت دلخور نیستم،مزیتش این هست که اون 50 درصد شک و تردیدت هم از بین میره.

اما اینکه کلی بگیم هرکس از ما رنجیده،ببخشه،بدون اینکه مستقیم بریم سراغش یک حرف مفت و بی ارزشه، باید تک تک سراغ اونها رفت،اگر کسی قصدش بخشیده شدنه باید تکبرش را زیر جفت پاهاش له کنه.

موفق باشید.:icon_gol:

وقتی من اصلا نمیدونم ممکنه کسی ازم رنجیده باشه چی؟ موضوع تکبر نیست. به فرض من در بحث با یک انسان خداباور میگم خدا وجود نداره، اون فرد فکر میکنه من بهش توهین کردم ولی من نه قصد توهین داشتم و نه اینکه فکر میکنم که اون ناراحت شده باشه، اینکه من الان دارم میگم اگه کسی از من رنجیده بدونه من قصد رنجوندنشو نداشتم در واقع دارم میگم اینکه اون از من رنجیده مشکل من نیست و اصلا هم نمیدونم که اون از من رنجیده. برداشت اون جوری بوده که باعث رنجشش شده و بهتره که خودش بیاد بگه فلانی من از تو رنجیدم به خاطر این حرفت تا اون وقت سوءتفاهمات رو حل کنیم. :a030:

لینک به دیدگاه
این هم که بگین من نمیدونم کسی رو ناراحت کردم یا نه، باز هم حرف بی اساسی هست.

چون هر عملی یک عکس العملی داره.

مثلا به قول خودت شما الان ناراحتیت رو نشون دادی، من راحت میگم اگر حرفم تند بود ببخشید.

یا نه نشون نمیدی، اما چون من میبینم رفیقم بودی و به من بی اعتنایی،میتونم پیش خودم آنالیز کنم که شما از من دلخور شدی که به من بی اعتنایی کردی.

البته این تاپیک بیشتر هدفش رنجش هایی هست که ما میدونیم،اونیکه نمیدونیم بحث ما نیست. :icon_gol:

برداشت من از جمله "و از همه کسانی که به نوعی ناراحتشون کردیم، معذرت بخواهیم" متفاوت با برداشت شما بود. شامل نمیدونمهام مشد

نظر من اینه که اگر رفیقت ناراحتیشو بهت نشون داد و فهمیدی و عذرخواهی کردی خیلی خوبه

ولی اگر رفیقت بخاطر رفاقتش ناراحتیشو بهت نشون نداد و تو نفهمیدی و فرصت عذرخواهی پیدا نکردی خیلی خیلی بده

پن: کاش اینجور تاپیکا اصلا زده نمیشد. احساس میکنم گاهی باعث بیشتر شدن کدورتا میشه

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت همه ی دوستان.:icon_gol:

من که فکر نکنم تاحالا کسی رو ناراحت کرده باشم،اما بازم میگم اگه ناخواسته اذیتتون کردم یا ناراحتتون کردم عذر میخوام. :ws37:

حالا اگه کسی ناراحته ازم بیاد پروفایلم تا با هم حساب کنیم. :w02:

لینک به دیدگاه
برداشت من از جمله "و از همه کسانی که به نوعی ناراحتشون کردیم، معذرت بخواهیم" متفاوت با برداشت شما بود. شامل نمیدونمهام مشد

نظر من اینه که اگر رفیقت ناراحتیشو بهت نشون داد و فهمیدی و عذرخواهی کردی خیلی خوبه

ولی اگر رفیقت بخاطر رفاقتش ناراحتیشو بهت نشون نداد و تو نفهمیدی و فرصت عذرخواهی پیدا نکردی خیلی خیلی بده

پن: کاش اینجور تاپیکا اصلا زده نمیشد. احساس میکنم گاهی باعث بیشتر شدن کدورتا میشه

برداشت شما محترم،اگر واقعا اسم هرکسی رو که میدونی ازت رنجیده میاری، بحثی نیست. :icon_gol:

یکبار توضیح دادم روی صحبت من با کسانیست که دقیقا میدونن عده ای خاص ازشون رنجیدن اما کلی میگن ما به هرکس بدی کردیم ازش معذرت میخواهیم.

اگر هم سوء برداشتی شده از شخص شما و سایرین در این خصوص معذرت میخوام.

در ضمن بهتره ظرفیتمون رو بالاتر ببریم،یکجوری میگین نوشته باعث کدورت شد،انگار اینجا مهد کودکه.

دیگه کسی بخواد سر خدا و پیغمبر با دوستان بحث کنه که شمشیر میکشند گردن بزنن که به ما توهین شد.

موفق و موید باشید.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
وقتی من اصلا نمیدونم ممکنه کسی ازم رنجیده باشه چی؟ موضوع تکبر نیست. به فرض من در بحث با یک انسان خداباور میگم خدا وجود نداره، اون فرد فکر میکنه من بهش توهین کردم ولی من نه قصد توهین داشتم و نه اینکه فکر میکنم که اون ناراحت شده باشه، اینکه من الان دارم میگم اگه کسی از من رنجیده بدونه من قصد رنجوندنشو نداشتم در واقع دارم میگم اینکه اون از من رنجیده مشکل من نیست و اصلا هم نمیدونم که اون از من رنجیده. برداشت اون جوری بوده که باعث رنجشش شده و بهتره که خودش بیاد بگه فلانی من از تو رنجیدم به خاطر این حرفت تا اون وقت سوءتفاهمات رو حل کنیم. :a030:

عزیزم چند بار توضیح دادم.

گفتم اگر دقیق میدونین کی ازتون رنجیده اما اسمش را نمیگین و کلی میگین از همه معذرت میخواهیم.

کاری به احتمالات و شک و شبهات ندارم، کلی گویی دردی نه از من دوا میکنه نه از شما.

اینکه شما کلی بگی من از همه معذرت میخوام، چه بدونی منو رنجوندی چه ندونی، تا از من مستقیم معذرت نخواهی برای من فرقی نمیکنه و نمیبخشمت، این کاملا واضحه.

اگر برای شما اینطوری نیست، بحثی ندارم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

من از همه دوستانم انتظار دارم که هروقت از من رنجیدند بهم بگن تا اگه رنجش اونا به خاطر سوء تفاهمی بوده در موردش صحبت کنیم تا برطرف بشه و اگر بنده مرتکب اشتباهی شدم به اشتباه خودم پی ببرم و از اون دوست هم عذر خواهی کنم هم تشکر....

خودم این عادت رو دارم که دلخوری و ناراحتیم رو از هرکس به وضوح نشون میدم و به نظر من دوستان واقعی باید همینطور باشن . من اگر کسی ازم دلخور باشه و بهم نگه نمیبخشمش چون از دید من اینکار تقریبا یه چیزیه شبیه غیبته چون توی غیبت شخص رو متهم میکنی بدون اینکه بهش مجال دفاع بدی و توی دلخوری هم دقیقا همینه شخص رو متهم میکنی و بهش مجال دفاع نمیدی . پس بهتره وقتی از کسی دلخور میشیم به جای اینکه توی ذهنمون بخوایم پردازشش کنیم و بهش شاخ و برگ بدیم و کم کم حدس و گمان های خودمون هم بهش اضافه کنیم بریم به طرف رک و پوست کنده بگیم فلانی من از این حرف یا رفتار تو اینو برداشت کردم و دلخور شدم و به طرف فرصت دفاع بدیم......

پس من از دوستانی که ازم دلخور میشن و بهم نمیگن دلخورم . (گفتم که اگه خواستن بیان معذرت خواهی کنن:ws3:)

:ws52:

نگین این چقدر مغروره ها ولی خو هرچی فکر میکنم یادم نمیاد کسی رو رنجونده باشم ولی اگه رنجوندم بیاد بگه تا ببینیم دلیل چی بوده و در صورت لزوم معذرت خواهی بکنم ........

لینک به دیدگاه
این کلی گویی ها همش تعارفه، ایرانی ها هم پر تعارف ترین ملت دنیا هستند، کل جهان هم اینو فهمیدن.

اهل عمل نیستند فقط شعار میدن.

دوستان هم به این دلیل از حرف من بدشون اومده چون صاف زدم توی اون اعتقادات پر از تکبرشون.

پس شمای نوعی اگر نمیدونی کسی ازت رنجیده یا نه، بهتره بگی من بالای 80 درصد احتمال میدم کسی رو اذیت نکردم، اما اگر بدونی مستقیما شخص x رو رنجوندی و اسمش رو نیاری، بگی هرکس از من بدی دیده ببخشه، این شعاره.:a030:

من هم روی صحبتم دقیقا با چنین افرادی هست، اینکه شماها جز این دسته هستین یا نه، خود دانید.:icon_gol:

گفتم که، تا جایی که یادم میاد، کسی رو نرنجوندم.

اگه یادم بیاد، مطمئنا میرم مستقیم ازش معذرت خواهی میکنم.

لینک به دیدگاه
منم اگر باعث ناراحتی کسی شدم به شدت تمام معذرت میخوام و بهش میگم من و ببخش.....

.

.

.

سال خوب و خوشی رو برای همتون آرزومندم:icon_gol:

خود من 3-4 ماه پیش باعث رنجش شما شدم...که همون موقع هم معذرت خواهی کردم...ولی بازم ببخشید:icon_gol:

اسی جان، تو هم زود قضاوت نکن

من تو تاپیک جاوید، اسم برده بودم ( F|UID ). همونجا هم معذرت خواهی کردم. به غیر از اون، کس دیگه ای یادم نیست.

اینجا هم اینو نوشتم تا شاید اون کسی که ناخواسته ازم رنجیده، ببینه پستم رو، تا بلکه فرجی شد و فهمیدیم کیه، و ازش مستقیم معذرت خواهی کردیم .!

تو هم این اخلاقت رو ترک کن:whistles:

پسر جان.....قبلا هم بهتون گفتم ...من اصلا از دست شما ناراحت نیستم:w02:

تو واقعیت هم بارها به دوستام گفتم که اگه ناراحتید بیایید به خودم بگید....باور کنید خیلی خوشحال میشم:hapydancsmil: چون گاهی اوقات واقعا سو تفاهمه...اینجا هم اگه کسی رنجیده..بسم الله:icon_redface:

لینک به دیدگاه

بابا دوستان عزیز حرف اسی فقط اینه که اگر میدونید طرف مقابلتون فلانی مستقیماً اسمش رو بیارید ......و غرورتون رو بشکونید تا رستگار شوید........همین:w16:

لینک به دیدگاه
خود من 3-4 ماه پیش باعث رنجش شما شدم...که همون موقع هم معذرت خواهی کردم...ولی بازم ببخشید:icon_gol:

شما؟

من همیشه سعی میکنم بدی های رو که نسبت به خودم صورت میگره رو خیلی زود فراموش کنم......چون با فراموش کردن بدی دیگران خود انسان هم به آرامش فکری میرسه........البته با فراموش کردن همیشه بر تجربه افزوده شده که با چه آدمهای دوست بشم و دوستی رو تا کجا باهاشون ادامه بدم:a030:

من اصلاً و ابداً از هیچ کس ناراحت نیستم

.

.

.

دوست عزیز شما که جای خود دارید و من اصلاً ازتون ناراحت نیستم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

پسر جان.....قبلا هم بهتون گفتم ...من اصلا از دست شما ناراحت نیستم:w02:

تو واقعیت هم بارها به دوستام گفتم که اگه ناراحتید بیایید به خودم بگید....باور کنید خیلی خوشحال میشم:hapydancsmil: چون گاهی اوقات واقعا سو تفاهمه...اینجا هم اگه کسی رنجیده..بسم الله:icon_redface:

دختر جان:whistles:، من فقط واسه حرف اسی اونو گفتم

تو هم جو گیر میشی هاااا مریم:w02:

لینک به دیدگاه
مهندس عزیز - مدیر بزرگوار طراحی جامدات

این چیزی که من تو مدت عضویتم فهمیدم اینه که شما از فعالترین و قدیمی ترین های انجمن هستید شاید بدون اینکه خودتون بدونید انتظار از شما بالا باشه

کسای زیادی نبودن که پست گذاشته بودن که شما پست زدید و بیانشونو نقد کردین

اگر احیانا مخاطب عرایضتون من هستم خواهش میکنم مستقیما بگید

ولی پیرو صحبت های شما با صراحت میگم :

توی این انجمن من به کسی بدی نکردم اگر هم موردی باشه واقعا بی اطلاعم

هدف من از پست اولم اشاعه فرهنگ احترام به همنوع هست - منم میخواستم بگم برای همه ی دوستان و کاربران انجمن احترام قائلم

و با پست زدنم نشون دادم

امید است باعث دلخوری نشده باشم

وای خدا، آقا خواهشا پست های بعدی رو هم بخونین.

و همچنین نقل قول های سایر دوستان.

اگر دیدین مخاطب شما هستین بیایید به من بگین.

با عرض پوزش. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
با عرض معذرت از همه دوستانیکه در این تاپیک نظر دادند، جواب ها بسیار مضحک و کودکانه هست.

شما و بنده نوعی، یا کسی رو توی دنیا اذیت کردیم یا نکردیم.

یا کسی رو رنجوندیم یا نرنجوندیم.

دقیق هم همه به این امر واقفیم که کیا از ما دلخور شدن و به چه علت. :banel_smiley_4:

اگر اذیت کردین و به کسی توهین کردین،باید اینقدر شجاع باشین که مستقیم اسمش رو بیارین و ازش معذرت خواهی کنین،اینکه همه میگن ما از هرکسی بهش بی احترامی کردیم معذرت میخواهیم، یک جواب از روی ترسه، از روی تکبره،چیزی به اسم هرکس نداریم.

بنده یک بار در تاپیک مشابه آقای جاوید اسم همه کسانیکه بهشون بی احترامی در برهه ای از زمان کرده بودم رو آوردم و گفتم منو ببخشند.

تکبر مسخره ترین چیزی هست که آدم ها توی زندگیشون دارند، لطفا کنارش بگذارید.

وگرنه این را با خود به زیر خاک خواهید برد.

چه مذکر هستین چه مونث، لطفا مرد باشین.

در پناه حق. :icon_gol:

اگه بخوام به حرف اسی عمل کنم و اسم کسایی رو که رنجوندم و خب به خاطرشون کل این روزا رو زجر کشیدم ببرم چی میگید ؟

دختر ساده لوح زود باور بچه مسلک ؟

برام مهم نیس

به حرف اسی کبیر عمل می کنم

و اسم کسایی رو که رنجوندم می برم ازشون میخوام منو ببخشن

تو دنیای بیرون هم قبل عید هم در طول دوران عید مامانمو بشدت درحد یه مار بسیار زهرالود رنجوندم

هرچن هر چقدر معذرت خواستم و با هر اطواری که میدونستم به نظرش شیرینه سعی کردم از دلش در بیارم ولی حس می کنم زمان می بره چون واقعا بدجور زهرماری شده بودم واسه از خودم بشدت بدم میاد

تو دنیای مجازی هم یکی از بهترین دوستانم رو رنجوندم

اسمش هولدن کالفیلد یا همون آرش هس

درست همون موقعی که در اثر اشتباه یه نفر دیگه هرچی تو دلم بود سر آرش خالی کردم بدون اینکه هیچ نقشی تو اون مورد داشته باشه

نمیدونم می بخشه یا نه

خلاصه بگم الان بیشتر از سه هفته هس دارم عذاب می کشم

ادمی نیستم که دل بشکونم خیلی خیلی ملاحظه این مورد رو می کنم ولی خب شکستم :sigh:

از همه بچه هایی هم یه جورایی رنجوندمشون و خودم هنوز نمیدونم طلب حلالیت دارم

همین

امضا

یه دختر ساده لوح - لوس - بچه مسلک - بسیار زبون دراز :hanghead:

لینک به دیدگاه
با عرض معذرت از همه دوستانیکه در این تاپیک نظر دادند، جواب ها بسیار مضحک و کودکانه هست.

شما و بنده نوعی، یا کسی رو توی دنیا اذیت کردیم یا نکردیم.

یا کسی رو رنجوندیم یا نرنجوندیم.

دقیق هم همه به این امر واقفیم که کیا از ما دلخور شدن و به چه علت. :banel_smiley_4:

اگر اذیت کردین و به کسی توهین کردین،باید اینقدر شجاع باشین که مستقیم اسمش رو بیارین و ازش معذرت خواهی کنین،اینکه همه میگن ما از هرکسی بهش بی احترامی کردیم معذرت میخواهیم، یک جواب از روی ترسه، از روی تکبره،چیزی به اسم هرکس نداریم.

بنده یک بار در تاپیک مشابه آقای جاوید اسم همه کسانیکه بهشون بی احترامی در برهه ای از زمان کرده بودم رو آوردم و گفتم منو ببخشند.

تکبر مسخره ترین چیزی هست که آدم ها توی زندگیشون دارند، لطفا کنارش بگذارید.

وگرنه این را با خود به زیر خاک خواهید برد.

چه مذکر هستین چه مونث، لطفا مرد باشین.

در پناه حق. :icon_gol:

:ws3:

از نظرگه گفتشان شد مختلف/ آن يكي دالش لقب داد اين الف

من منظور شما رو متوجه شدم و اطمينان ميدم حد‌اقل در مورد خودم به كارش بستم. :icon_gol:

اين رو نه براي توجيه پست خودم، فقط براي به اشتراك گذاشتن يه تجربه با همه‌ي دوستان ميگم: :w16:

ما آدم‌هاي متفاوتي هستيم. اينجا هم يه درصدي از داده‌ها رو نميگيريم و سوء تفاهم خيلي راحت ايجاد ميشه.

ممكنه من وقتي اين پست شما رو ميبينم حساسيت نشون بدم و دلخور شم. ممكنم هست به عنوان يه نظر بخونم و به اين فكر كنم كه شايد تصورم در مورد هدف اين تاپيك اشتباهه.

از طرفي ممكنه براي شما اهميتي نداشته باشه كه منِ نوعي از چنين چيزي دلخور ميشم يا نه. يا ممكنه خيلي برات مهم باشه كه كسي اينطوري دلخور نشه.

ارتباط و تعامل من و شما هم توي برداشتي كه من از پستت دارم تاثير ميذاره.

ادامه‌ي بحثي كه صورت ميگيره هم همينطور. مثلا من تا پست آخري كه خوندم ديدم روند پست‌ها خيلي مِلوتر از اين پست اول شما شده. :ws3:

همه‌ي اينا دست به دست هم ميدن تا نتيجه‌ي تصور ما از همديگه شكل بگيره. به همين خاطر اين مسئله اونقدر پيچيده و از همه لحاظ نسبي هست كه با راي كلي نشه در موردش قضاوت كرد.

هميشه احتمال خطا‌هايي كه ازشون بيخبريم هست. hanghead.gif

از طرفي توي چنين محيطي بهتره كمترين ميزان حاشيه توليد شه و فكر ميكنم اين مورد رو به خوبي بدوني.

شايد من از آوردن اسم يه نفر خودداري كنم. نه به اين خاطر كه مغرورم، به اين خاطر كه دوست ندارم كنجكاوي كسي رو براي دونستن دليلش تحريك كنم. بعضي وقتا اين خودش بيشتر باعث مشكل ميشه.

(بازم ميگم قصد من پاسخ به اين پست يا نفي اون نيست. براي ملموس شدن حرفم نقل قول گرفتم. :icon_gol: )

كلااگه از هر نظر كمتر سخت بگيريم همه چي آسون تر ميشه. :ws37:

شاد باشيم hapydancsmil.gif

لینک به دیدگاه
آقا اسی رو حرفت وایسا. تو اولین پستت قبل از ویرایش نوشتی که همه پستا کودکانه و مضحک هستش. البته من بهم برنخورد.

دلیلی برای ایستادگی روی حرف ندارم.

اگر بفهمم چیزی غلط بوده ازش بر میگردم و با توضیحات یا ویرایش،اصلاح میکنم.

ایستادگی سر یک باور یا حرف پس از فهمیدن اشتباه بودن آن، کار آدم های لجوج و معاند هست. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
دلیلی برای ایستادگی روی حرف ندارم.

اگر بفهمم چیزی غلط بوده ازش بر میگردم و با توضیحات یا ویرایش،اصلاح میکنم.

ایستادگی سر یک باور یا حرف پس از فهمیدن اشتباه بودن آن، کار آدم های لجوج و معاند هست. :icon_gol:

فکر کنم وقتی حرفی خطاب به عده ای میزنید و بعد متوجه اشتباه بودنش میشید کار درست تر اینه که به اون عده هم بگید متوجه اشتباهتون شدید و حرفتون رو اصلاح کردید. :a030:

لینک به دیدگاه
فکر کنم وقتی حرفی خطاب به عده ای میزنید و بعد متوجه اشتباه بودنش میشید کار درست تر اینه که به اون عده هم بگید متوجه اشتباهتون شدید و حرفتون رو اصلاح کردید. :a030:

در نقل قول هایم به همه اونهایی که نقل قول گرفته بودند این توضیح را داده ام. :a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...