رفتن به مطلب

بحث و گفتگو پیرامون ارشد 92 گروه برق

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان .:girlhi:

این تاپیک برای تبادل نظر و گفتگو پیرامون ارشد 92 هست .

دوستان عزیزی که قصد شرکت در آزمون ارشد امسال رو دارن خودشون رو معرفی کنن و بگن چه گرایشی میخوان ادامه بدن .:ws48:

هر نکته و نظزی که اینجا بیان میشه میتونه برای بقیه کمک بزرگی باشه . پس بیاید دانسته هامون رو به اشتراک بذاریم . :ws31:

دوستان عزیز برای راهنمایی انتخاب منابع خوب یا معرفی منابع مفید به لینک زیر مراجعه کنید :

[h=3]منابع کارشناسی ارشد مهندسی برق[/h]و برای رفع اشکال دروس به تاپیک های :

[h=3]سالن مطالعه ارشد (مدارهای الکتریکی)[/h]

[h=3]سالن مطالعه ارشد (الکترونیک)[/h]

[h=3]سالن مطالعه ارشد (الکترومغناطیس)[/h]

[h=3]سالن مطالعه کنکور ارشد- درس کنترل[/h]

[h=3]زبان تخصصی برق[/h]

امیدوارم همگی موفق باشیم :shad::2rqfst4:

پ.ن:

1-دوستان لطفا اسپم نکنید . تمامی پست های اسپم بدون اطلاع پاک میشه :guntootsmiley2:

2-لطفا از هرگونه تبلیغ جزوه یا موسسه خاصی پرهیز بشه :hrqr6zeqheyjho1f9mx

3-روحیه و انرژی فراموش نشه :ws50::(50)::persiana__hahaha:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 163
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

واقعا متشکرم از این تاپیکتون.

کنترل گرایش مورد علاقه منه.

بچه ها اینقد ظرفیت ها رفته بالا که اصلا استرس ب خودتون راه ندین. پر انرژی موفق پیروز باشین:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام به بچه های پرانرژی و اسپمر برق :a030:

من بهمن 87 کنکور دادم، فکر نکنم الان مواد درسی تغییر خاصی کرده باشه. فقط تعداد سوالها کمتر شده و کنکور شده یک روز. یه توضیحاتی در مورد کنکور قدرت و منابعی که استفاده کردم براتون میدم شاید به درد کسی بخوره. دو سال هم توی بخش کنکور ارشد پارسه بعنوان مشاور و طراح سوال و ادیتور! کار کردم و سعی میکنم تجربیات اونجا رو هم در اختیار بچه های خوب فروم قرار بدم.

مجموعه دروس ریاضی

برای ریاضیات مهندسی و معادلات من از کتابهای انتشارات آشینا استفاده کردم. زیاد معروف نیست اما بنظر من مناسبه. ریاضیات درسیه که چندان مفهومی نیست و بیشتر نکته باید بلد باشی، برای همین هم به نظر من مساله حل کردن و وقت گذاشتن رو کتابهایی مثل نیکوکار اشتباهه. من از همون اول ریاضیات رو با آشینا که کتابش بصورت نکته و تست بود شروع کردم .

برای آمار هم از جزوه پارسه استفاده کردم. اون موقع پارسه یه کتاب نازک! برای آمار به ما داده بود که خیلی بنظرم خوب بود. خلاصه، مفهوم و نکته ای. کتابهایی که الان معرفی میشن معمولا قطور و حجیم هستن و کسی حوصله نمیکنه برای دو سه تا سوال آمار بره اون همه رو بخونه.

توضیح هم بدم تا قبل کنکور پارسال، هر درس 15 تا سوال بود، جز زبان البته. 15 تا تست رو هم اگه حساب کنید، هر تست میشه 6.6 درصد. یکسال حدودا منبای اعداد ما شده بود 6.6! دیگه مبنای 10 کار نمیکردیم :دی

15تای ریاضی شامل 6 تا مهندسی، 6 تا معادلات و 3 تا آمار میشد. و من حساب میکردم سوالات آمار هم همیشه راحته و با یه سرمایه گذاری کم روی این درس میتونم حداقل 2تا از 3تا رو بزنم و 13.2 درصد، نمره ریاضیم رو ببرم بالا. رو همین حساب هفته ای دو سه ساعت روی این درس وقت میزاشتم. الان هم پیشنهاد میکنم اگه میخواین برای کنکور بخونین، حتما بگردین و یک جزوه ای چیزی که حجم معقولی داشته باشه بگیرین و بخونین برای این درس.

درس معادلات خیلی درس خوبی بود، چون فقط و فقط باید یک سری نکته حفظ میکردی که اگر معادله فلان شکل رو داشت، چطوری باید حلش کنی!

درس ریاضیات مهندسی از اون طرف درس خیلی بدقلقی بود. من همون اول مباحث مربوط به فوریه و شرایط مرزی رو گذاشتم کنار. چون دیدم سوالاتی که از این مباحث میاد، معمولا وقت گیره و تازه فرض کن بعد 3-4 دقیقه وقت گذاشتن، به جواب هم نرسی یا اشتباه بزنی.. خیلی ضرر داره. من بیشتر رو نگاشت و تبدیل z کار کردم و سعی کردم این مباحث که راحتتر هستن رو خوب یاد بگیرم و حتما تست هاش رو بزنم، تا سفید گذاشتن تست های فوریه و مرزی رو جبران کنم.

بقیه درس ها رو روزهای آینده توضیح میدم.

لینک به دیدگاه

اینایی که میگم رو همه مون تجربه رو داریم...

یه سری هستن که دویست تا کتاب دستشونه همیشه، هی میگن فلان کتاب خوبه، فلان جزوه محشره، اون کتاب که داری میخونی به درد نمیخوره، اگه این درس رو با فلان استاد پاس میکردی راحت بالای 50 میزدی و...

یک سری دیگه هستن که مرتب از چیزایی که خوندن تعریف میکنن. دیروز اون کتاب رو تموم کردم. از فردا دور دوم نیکوکار رو شروع میکنم. بیم بهارا رو هم نصفش رو حل کردم. جبه دار که دو دور حل کردم همش رو. عبدالعالی رو از فردا دوباره شروع میکنم خوندن....

گروه سوم افرادی هستن که هی میان انرژی منفی میدن... بقیه خیلی خوندن، بچه های دانشگاههای بالاتر از ما اگه سی درصدشون کنکور بدن و حداقل نصف اونایی که کنکور دادن رتبه شون بهتر از ما بشه، عمرا زیر 600000 نمیتونیم بشیم!!

بهترین کار اینه که این حرف های مفت رو بیخیال بشین و با اعتماد به نفس کار خودتون رو بکنین. باهاشون بحث هم نکنید حتی، فقط بگید آره راس میگی!!

راه حل اولی اینه که کتابها و منابع تون رو از اول درست انتخاب کنید تا بعدا شک نکنید.

نفر دوم که رسما داره خالی میبنده و بعدا که رتبه ها بیاد، حتی تو آزمونهای آزمایشی، از رتبه ش معلوم میشه چندبار چی رو خونده! تاریخ هم همیشه ثابت کرده اونی که واقعا خرخونه و همه چیز رو سه بار خونده و حل کرده، همیشه میاد میگه وای هیچی نخوندم! عمرا نیاد بگه چیا رو چند بار خونده!

گروه سوم هم که جواب لازم ندارن!

اینها رو داشته باشید تا دفعه بعد که بیام و یک سری توضیحاتی در مورد نحوه خوندن درسهای سخت براتون بدم...

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون واسه توضیحات کاملت:icon_redface:

ی سوالی داشتم

من برای ارشد تصمیم گرفتم و هدفمم مشخصه ولی نمیدونم چطور استارت بزنم!

خیلی ها روش هایی رو پیشنهاد دادن ولی نتونسم عملی کنم!

همش دست دست میکنم .. راسش خودمم دیگه خسته شدم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

دلم میخواد بخونم ولی نمیدونم چرا نمیشه !!!

لینک به دیدگاه
سلام

ممنون واسه توضیحات کاملت:icon_redface:

ی سوالی داشتم

من برای ارشد تصمیم گرفتم و هدفمم مشخصه ولی نمیدونم چطور استارت بزنم!

خیلی ها روش هایی رو پیشنهاد دادن ولی نتونسم عملی کنم!

همش دست دست میکنم .. راسش خودمم دیگه خسته شدم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

دلم میخواد بخونم ولی نمیدونم چرا نمیشه !!!

آقا تو بگو از کی میخوای شروع کنی به خوندن، بعد من بهت بگم چکار کنی...

شروع جدی منظورم بودا... اگه بگی میخونم و من برنامه بدم و نخونی، به والله خودم با وینچستر میام دم در خونتون، اسید میپاشم روت :ws3:

لینک به دیدگاه
آقا تو بگو از کی میخوای شروع کنی به خوندن، بعد من بهت بگم چکار کنی...

شروع جدی منظورم بودا... اگه بگی میخونم و من برنامه بدم و نخونی، به والله خودم با وینچستر میام دم در خونتون، اسید میپاشم روت :ws3:

پ واسا دقیق بگم

ترم آخرم .. این ترم پروژه دارم .. 6تا آز

4واحد عمومی . 5 واحد تخصصی

میخواسم بگم یکم دسمو باز بذاری :ws3:

اگه ب من باشه ک از همین الان دوست دارم شروع کنم :icon_redface:

ی مطلب دیگه ای هم هست اینه ک من منابع زیاد تهیه کردم موندم کدوم بهتره !!

هر سایتی ی چیزی میگه !!

**

من تو ی تاپیک دیگه هم پست دادم لطفا اونم بخونین ازین ب بعد تو ی تاپیک بحثُ دنبال کنیم:icon_redface:

لینک به دیدگاه
پ واسا دقیق بگم

ترم آخرم .. این ترم پروژه دارم .. 6تا آز

4واحد عمومی . 5 واحد تخصصی

میخواسم بگم یکم دسمو باز بذاری :ws3:

اگه ب من باشه ک از همین الان دوست دارم شروع کنم :icon_redface:

ی مطلب دیگه ای هم هست اینه ک من منابع زیاد تهیه کردم موندم کدوم بهتره !!

هر سایتی ی چیزی میگه !!

**

من تو ی تاپیک دیگه هم پست دادم لطفا اونم بخونین ازین ب بعد تو ی تاپیک بحثُ دنبال کنیم:icon_redface:

همینجا دنبال کنیم.

پس الان بیخیال شو، خیلی اگه دوست داری کار کنی، زبان رو شروع کن. فلش کارت لغت و گرامر بگیر، یا کتاب 504. شروع کن آروم آروم، هرشب نیمساعت وقت بزاری کافیه. زبان عمومی رو تقویت کن فعلا.

لینک به دیدگاه
همینجا دنبال کنیم.

پس الان بیخیال شو، خیلی اگه دوست داری کار کنی، زبان رو شروع کن. فلش کارت لغت و گرامر بگیر، یا کتاب 504. شروع کن آروم آروم، هرشب نیمساعت وقت بزاری کافیه. زبان عمومی رو تقویت کن فعلا.

خیلی هم درگیر نیسم ..

چون تا پایان این ترم خیلی زمان هست .. حیفه از دست بره!

برای 504 هر شب ی درس جلو برم یا 2شب .. ؟

لینک به دیدگاه
خیلی هم درگیر نیسم ..

چون تا پایان این ترم خیلی زمان هست .. حیفه از دست بره!

برای 504 هر شب ی درس جلو برم یا 2شب .. ؟

خودت بهتر از من میتونی تعیین کنی. بستگی به پایه زبانت داره، و تمرکزت موقع خوندن و بازده مطالعه ت و ...

یه طوری باشه که حس کنی داری یاد میگیری، حالا شبی دو تا درس، یا هفته ای یه درس!

اگه میخوای روی درس دیگه ای هم وقت بزاری، بنظرم مدار جبه دار رو شروع کن. درساش که زیاد مهم نیست، یه نگاه سریع بنداز، بپر سر مساله هاش و تا میتونی حل کن...

لینک به دیدگاه
خودت بهتر از من میتونی تعیین کنی. بستگی به پایه زبانت داره، و تمرکزت موقع خوندن و بازده مطالعه ت و ...

یه طوری باشه که حس کنی داری یاد میگیری، حالا شبی دو تا درس، یا هفته ای یه درس!

اگه میخوای روی درس دیگه ای هم وقت بزاری، بنظرم مدار جبه دار رو شروع کن. درساش که زیاد مهم نیست، یه نگاه سریع بنداز، بپر سر مساله هاش و تا میتونی حل کن...

مجموعه پارسه رو دارم . مدار پارسه خوب نیست ؟

متاسفانه جبه دار رو ندارم! محمود دیانی رو دارم

لینک به دیدگاه
مجموعه پارسه رو دارم . مدار پارسه خوب نیست ؟

متاسفانه جبه دار رو ندارم! محمود دیانی رو دارم

کتاب پارسه که میگی اگه همونی که من دیدم باشه، نکته و تست هست و به درد الانت نمیخوره. کتاب دیانی رو ندیدم. اینکه میگم جبه دار رو حل کن، یعنی الان باس بشینی تمرین حل کنی، نه تست بزنی. این دو تا خیلی با هم فرق دارن. کتاب جبه دار تمرینهایی داره که با نکته و تست های عبدالعالی خیلی فرق داره.

دلیلش رو هم برات میگم. شما برو تو دفترچه کنکور بهمن 87 که بهش میگن همون کنکور ارشد 88، تست های مدار رو ببین. اگه فقط عبدالعالی رو خونده باشی، بالای 20 درصد زدن خیلی سخته برات. چون سوالهای اون سال اکثرا تو مایه های سوالات تشریحی بود و اونهایی که غیر از خوندن و حل کتاب عبدالعالی، تمرینهای جبه دار رو هم حل کرده بودن و با سوالات تشریحی مدار آشنا بودن میتونستن درصدهای بالا بزنن.

پس شما الان باس بشینی تمرین حل کنی تا دستت روون شه و یاد بگیری تستهایی که با نکته و کلک قابل حل نیستن رو هم سریع حل کنی. این پروسه هم زمانبر هستش و برای همین میگم از الان شروع کن. از اون طرف، از اواخر تابستون یا اوائل پاییز باید کتاب پارسه رو هم بیاری تو برنامه ت و شروع کنی روشهای تستی رو هم از اون کتاب یاد بگیری.

پس هم کتاب پارسه خوبه هم کتاب جبه دار، ولی کارکردشون با هم فرق داره. برای مدار هم همین دو منبع کافیه و دیگه سراغ بقیه کتاب ها نرو. کتاب دیانی هم حالا شبیه هر کدوم بود، میتونی به عنوان جایگزین ازش استفاده کنی تا پول خرید کتاب اضافی ندی.

لینک به دیدگاه
کتاب پارسه که میگی اگه همونی که من دیدم باشه، نکته و تست هست و به درد الانت نمیخوره. کتاب دیانی رو ندیدم. اینکه میگم جبه دار رو حل کن، یعنی الان باس بشینی تمرین حل کنی، نه تست بزنی. این دو تا خیلی با هم فرق دارن. کتاب جبه دار تمرینهایی داره که با نکته و تست های عبدالعالی خیلی فرق داره.

دلیلش رو هم برات میگم. شما برو تو دفترچه کنکور بهمن 87 که بهش میگن همون کنکور ارشد 88، تست های مدار رو ببین. اگه فقط عبدالعالی رو خونده باشی، بالای 20 درصد زدن خیلی سخته برات. چون سوالهای اون سال اکثرا تو مایه های سوالات تشریحی بود و اونهایی که غیر از خوندن و حل کتاب عبدالعالی، تمرینهای جبه دار رو هم حل کرده بودن و با سوالات تشریحی مدار آشنا بودن میتونستن درصدهای بالا بزنن.

پس شما الان باس بشینی تمرین حل کنی تا دستت روون شه و یاد بگیری تستهایی که با نکته و کلک قابل حل نیستن رو هم سریع حل کنی. این پروسه هم زمانبر هستش و برای همین میگم از الان شروع کن. از اون طرف، از اواخر تابستون یا اوائل پاییز باید کتاب پارسه رو هم بیاری تو برنامه ت و شروع کنی روشهای تستی رو هم از اون کتاب یاد بگیری.

پس هم کتاب پارسه خوبه هم کتاب جبه دار، ولی کارکردشون با هم فرق داره. برای مدار هم همین دو منبع کافیه و دیگه سراغ بقیه کتاب ها نرو. کتاب دیانی هم حالا شبیه هر کدوم بود، میتونی به عنوان جایگزین ازش استفاده کنی تا پول خرید کتاب اضافی ندی.

راسش من کتاب های جبه دار رو زیاد نمیشناسم .. منظورتون همون نظریه اساسی مدارها و شبکه ها ؟

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان:icon_gol:

من هم مخابراتی هستم

البته در یک انجمن دیگر هم فعالیت می کنم:whistle:

امیدوارم با کمک هم موفق بشیم

از پست های shahramg هم استفاده کردم

اگر ممکنه نظرتون رو در مورد کنکور های ازمایشی بگید

کدوم موسسه مفید تره؟

لینک به دیدگاه
سلام خدمت همه دوستان:icon_gol: من هم مخابراتی هستم البته در یک انجمن دیگر هم فعالیت می کنم:whistle: امیدوارم با کمک هم موفق بشیم از پست های shahramg هم استفاده کردم اگر ممکنه نظرتون رو در مورد کنکور های ازمایشی بگید کدوم موسسه مفید تره؟

سلام آیدین جان. خوش اومدی تو بحث. خیلی خوشحال میشم اگه کمکی بتونم بکنم.

حقیقتش من اون موقع رفتم پارسه چون تعداد شرکت کننده هاش زیاد بود. در کل هم به شخصه زیاد حساس نیستم روی موسسات. فقط همین که تو یه موسسه اسم بنویسم که برنامه و زمانبندی درست داشته باشه برام کافیه. چون کمک میکنه طبق یه برنامه ای پیش برم، وگرنه اگه به خودم باشه، شلم شوربا میخونم.

اطلاعات دقیق تر در مورد موسسات رو از دوستانی که پارسال کنکور دادن بگیری بهتره. اما سفارش میکنم از مهر حتما تو یه موسسه ثبت نام کنید. خیلی کمک میکنه به هدفمند شدن برنامه هاتون.

ثبت نام تو تابستون بنظر من زیاد کار جالبی نیست. تابستون آدم باید باب میل خودش، یکی دو یا حتی سه تا درس که توش ضعیفه رو بشینه و بخونه و حل کنه و نکته برداری کنه. در کنارشون هم هر شب نیم ساعت الی یک ساعت زبان.

لینک به دیدگاه

/.

قسمت قبلی نحوه برخورد با دوست و رفیق هایی بود که بعنوان پارازیت ظاهر میشن و به شما استرس میدن...

حالا یکم توضیح در مورد نحوه درس خوندن برای کنکور براتون بدم. قبلش اینم بگم که استراتژی درس خوندن مناسب هر کسی، با بقیه فرق داره و تقریبا یه چیز شخصیه. اینی که میخوام توضیح بدم، روش درس خوندن خودم بود که با صحبت ها و مشورت سال بالایی ها به این نتیجه رسیدیم. سفارش نمیکنم که حتما این کار رو بکنید و تضمین نمیکنم که حتما جواب بده. اما من خودم با حساب و کتاب این روش رو پیش گرفتم و نتیجه ای که میخواستم گرفتم...

کنکور ارشد با کنکور لیسانس خیلی فرق داره. بزرگترین فرقش هم درصد هاست. یادمه کنکور لیسانس رو که میخواستم بدم، بابام باهام قرارداد کرد که هر درسی رو که 100 درصد بزنی 100 تومن بهت جایزه میدم و آخرش 200 تومن جایزه گرفتم ازش! همین حرف رو قبل از کنکور ارشد هم به من زد. گفتم بابا جون 100 تومن که خوبه، 10میلیون هم بدی نمیزنم! چون میدیدم که سال بالایی ها با میانگین درصدهای بین 40 تا 50 توی کنکور ارشد، رتبه های یک و دو رقمی میاوردن و دیگه به اون صورت خبری از درصدهای 70-80-90-100 نبود. البته بسته به میزان سختی و راحتی تست های یک سری درسهای خاص، هر سال این درصدها بالا و پایین میشه. مثلا من میانگین درصدام 41 بود حدودا و رتبه م شد 116. درصورتیکه با همین میانگین درصد، بچه های سال قبل بالای 200 شده بودن.

خب حالا که اینطوریه، باید ببینیم چکار میتونیم بکنیم که رتبه خوبی بیاریم؟

قبلا راجب عدد 6.6 حرف زده بودم. 15 تا تست برای هر درس بود. هر تست میشد 6.6 درصد. با یه حساب سرانگشتی اگه شما بتونید از 15 تا تست، 7 تا رو درست بزنید، درصدتون میشه 46 حدودا. بر همین اساس من شروع کردم بررسی درسها. خصوصا درسهایی که درصد بالا زدن کمی سخت بود. و تصمیم گرفتم از هر درس 7-10 تست رو بزنم و به اندازه همین تعداد تست هم درس بخونم. یعنی سرفصل های درسها رو بررسی کردم. سرفصل های خیلی سخت رو کلا بیخیال میشدم. سرفصل های سختی که تستهای بدقلق زیاد نداشتن رو در حدی میخوندم که اگر یه وقت تستهای راحتی از اون فصل دادن بتونم بزنم. اما غیر از اینا، سرفصل هایی بودن که راحت تر بودن و سوالهای روتین و نکته ای و قابل حل داشتند و تمام انرژی من روی اون سرفصل ها بود. با دقت و حوصله زیاد اون سرفصل ها رو یاد گرفتم.

(الان که شده هر درس 12 تا تست، دیگه حساب کتابش با خودتون!)

اینطوری درس خوندن برای من 2 تا مزیت بزرگ داشت:

یکی اینکه موقع درس خوندن، بجای اینکه به کل مباحث درس 70% تسلط داشته باشم، به بعضی مباحث 95% تسلط داشتم، به بعضی مباحث 50%، و بودن مباحثی هم که شاید فقط 10% بلد بودم ازشون! این یعنی وقتم صرف خوندن مباحثی که تستهاش سخته و قرار نیس بزنم و آخرش هیچ فایده ای هم برام نداره نمیشد.

مزیت بزرگ دومش این بود که وقتی سر جلسه سوال ها رو میذاشتم جلوم، همون اول از 15 تا سوال، 5 تا سوال حذف شده بود و اون 45 دقیقه بین 10 تا تست تقسیم میشد. یعنی برای هر تست بجای 3 دقیقه، چهار و نیم دقیقه وقت داشتم.

یکی از استراتژی های من موقع درس خوندن برای کنکور، اینی بود که گفتم. توضیح زیادی هم دادم که دقیق متوجه خوبی ها و بدی هاش بشین. حالا اگه صحبتی راجع بهش هست، خوشحال میشم بحث کنیم. باز هم میگم استراتژی درس خوندن چیزیه که به شخصیت و وقت و انرژی و انگیزه و همت و هدف آدم بستگی داره. هدف من این بود که هم درسهای اون ترم رو پاس کنم، هم رتبه خوبی بیارم، هم تفریح کنم!

دفعه بعد در مورد استراتژی برخورد با درسهای خاصی مثل زبان و مغناطیس که خیلیها ازشون مینالن صحبت میکنن. مخصوصا دومی که پدر ما رو درآورده بود...

میتونیم برای کمک بهتر به همدیگه، مباحثی که میدونین راحته یا سخته رو به هم معرفی کنین و بهتر تصمیم بگیرین...

./

لینک به دیدگاه

این روشی که شما گفتید یه روش کاملا علمی هست

اولش حدود 3-4 دقیقه وقت میزاریم و تست ها رو با توجه به توانایی هامون دسته بندی می کنیم بعدش شروع می کنیم به حل کردن .

دسته بندی هم به این صورته که تست ها رو به 3 دسته تقسیم می کنیم

تست های ساده

تست های زمانبر

تست های سخت

2 گروه اول شاید حدود 70% سوالات رو شامل بشن

عقل سلیم هم میگه : کسب 70% در ارشد برق یعنی رتبه یک ! :w16:

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
این روشی که شما گفتید یه روش کاملا علمی هست

اولش حدود 3-4 دقیقه وقت میزاریم و تست ها رو با توجه به توانایی هامون دسته بندی می کنیم بعدش شروع می کنیم به حل کردن .

دسته بندی هم به این صورته که تست ها رو به 3 دسته تقسیم می کنیم

تست های ساده

تست های زمانبر

تست های سخت

2 گروه اول شاید حدود 70% سوالات رو شامل بشن

عقل سلیم هم میگه : کسب 70% در ارشد برق یعنی رتبه یک ! :w16:

:icon_gol:

این روشی که شما گفتی، روش تست زدن سر جلسه ست. این رو تو کنکور لیسانس و ارشد و دکترا و هر آزمون و امتحان دیگه ای حتما باید استفاده کنیم.

روشی که من گفتم، روش مطالعه قبل از کنکور بود. توی کنکور لیسانس، چون قراره درصدهای بالای 70 بزنیم، همه مباحث رو میخونیم ولی سر جلسه طبق فرمولی که شما گفتی عمل میکنیم. اما وقتی قرار باشه درصدهای 40-50 بزنیم، دیگه مطالعه مون رو هم بر اساس همین نکته قرار میدیم و فصل هایی که احتمال بیشتری هست که تست سخت بیاد رو کمتر وقت میزاریم، در حدی که فقط اگر تست های ساده اومد جواب بدیم. و فصل هایی که با بررسی تست های سال های قبل متوجه شدیم ازشون سوالهای راحتتر میاد، میشن هدف اصلی ما.

استفاده از این روش به نظر من خیلی خیلی مهمه. چون اکثرا ترم کنکور واحد دارن. یا مشغولیت های دیگه ای دارن. و حتی اگه تمام وقت هم بخوان بخونن، درسها اونقدر سخت هست که نشه به تمام مباحث از تمام درسها تسلط پیدا کرد. بنابراین بعضی مباحث رو باید حذف یا کمرنگ کرد...

البته حرفی که من زدم، در مورد حذف و کمرنگ کردن مباحث خاصی از یک درس بود، نه درس. وگرنه، حذف کلی یک درس سخت، مثل زبان یا مغناطیس، بزرگترین اشتباهیه که میشه کرد...

لینک به دیدگاه

منم هستم و هر وقت فرصت کردم تو این مدت یه مقدار ریاضی خوندم

چند وقته کارم زیاد شده یکی دو ماه دیگه فکر کنم جدی شروع کنم ولی تا اون وقت حتی کم هم شده بازم میخونم :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...