رفتن به مطلب

بحث و گفتگو پیرامون ارشد 92 گروه برق

ارسال های توصیه شده

سلام

دوستان یه سوالی ازتون دارم در مورد نحوه ی خوندن واسه ارشده! لطفا کمکم کنید موندم چطوری بخونم؟

من 2 راه دارم توی سایت مهندسان ایران بچه ها میگفتن باید توی تابستون تموم درسها رو تموم کنیم و در مدت پائیز فقط باید تست بزنیم و در مدت 2ماه زمستون
فقط باید مرور و جمع بندی کنیم

اما من میخوام از اول تابستون بخونم و تا پایان آذر پیش برم و در پایان اذر درسام رو تموم کنم و اون 2 ماه رو فقط مرور کنم و تست های مجموعه ای رو بزنم

لطفا کمکم کنید

چطوری بخونم؟؟؟
:ws38:

در ضمن از دوستان کسی کتاب کنترل خطی پوران پژوهش مهندس امین رضایی رو خونده!؟چطوریه؟

دوستان من توی مدار الکتریکی مشکل دارم توی فصل سوم یعنی مدار مرتبه ی دوم چیکار کنم تا بتونم روی مدار مسلط بشم!!؟؟ :ws52:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 163
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اوووووووووووووه بابا دمت گرم . که از الان داری میخونی

اصلا هم عقب نیستی .

چیا خوندی چیا مونده؟

هنوز هیچی از الان استرس گرفتم :icon_pf (34):

باور میکنی کتابامو دورم جمع کردم که بخونم الان خاک گرفته یک روز باید بزارم گردگیری کنم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

سلام

دوستان یه سوالی ازتون دارم در مورد نحوه ی خوندن واسه ارشده! لطفا کمکم کنید موندم چطوری بخونم؟

من 2 راه دارم توی سایت مهندسان ایران بچه ها میگفتن باید توی تابستون تموم درسها رو تموم کنیم و در مدت پائیز فقط باید تست بزنیم و در مدت 2ماه زمستون

اما من میخوام از اول تابستون بخونم و تا پایان آذر پیش برم و در پایان اذر درسام رو تموم کنم و اون 2 ماه رو فقط مرور کنم و تست های مجموعه ای رو بزنم

لطفا کمکم کنید

چطوری بخونم؟؟؟

در ضمن از دوستان کسی کتاب کنترل خطی پوران پژوهش مهندس امین رضایی رو خونده!؟چطوریه؟

دوستان من توی مدار الکتریکی مشکل دارم توی فصل سوم یعنی مدار مرتبه ی دوم چیکار کنم تا بتونم روی مدار مسلط بشم!!؟؟ :ws52:

نحوه خوندن رو خودت ببین با چی بهتر پیشرفت می کنی

اما به نظر من راه اول بهتره چون دو ماه برای تست خیلی کمه حتی اگه درسو بلد باشیم ممکنه تو تست زدن به مشکل بخوریم

اینجا کسی رو نداریم امسال ارشد خونده باشه که بتونه راهنمایی کنه

یه تاپیک زده بودم برای منابع من میخوام از همونجا شروع کنم

لینک به دیدگاه

سلام

لطفا کمکم کنید

چطوری بخونم؟؟؟

سلام سلام . اول که خوشامد میگم :a030:

ببین در درجه ی اول درس خوندن و راهی که برای خوندن انتخاب میکنی سلیقه ای هست . یعنی هر کس با توجه به سطحی که داره و مدل درس خوندنش روشی رو برای خودش انتخاب میکنه . حالا این وسط بین افراد موفق یه سری چیزا مشترک هست که اونا توصیه میشه ولی بازم 100% نیست و برای هر شخص فرق میکنه .

در مورد اینکه پرسیدی 2 ماه برا تست بذاری من هم موافق نیستم. ببین درس خوندن و فهمیدن یه چیزه ....تست زنی یه چیز دیگه . تو همین تست زنی ها هست که اشکالات آدم در میاد . به نظر من زمان بیشتری باید برای تست زنی بذاری و اینکه مطمئن باش با یه برنامه ریزی و موازی خوندن درس ها میتونی تموم کنی اونا رو .

در مورد کتاب کنترل و کتاب گاج من اطلاعی ندارم متاسفانه .

اما در مورد مدار اگر میخوای تسلط پیدا کنی تمرین های رهیافت به نظر منخوب هستن بعد هم تست های کنکوز 15 سال گذشته . کتاب کارو زرگر (پوران پژوهش ) هم به نظر خوب هست .

امیدوارم که موفق باشی دوست عزیز:a030::icon_gol:

سلام

از ذوستان کسی کتاب معادلات دیفرانسیل گاج رو خونده!؟ نسبت به کتابای دیگه ی بازار چطوریه؟:th_scratchhead:

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان یه پیشنهادی دارم لطفا توجه کنید:

همون طور که قبلا گفتم به نظرم مهمترین آیتم های قبولی توی کنکور اینا هستند:

1.منابع خوب و برتر

2.برنامه ریزی دقیق

3.پشتکار

به نظرم از بین بینهایت عامل واسه موفقیت اینا مهمترند!

منابع رو که فهمیدیم واسه برنامه ریزی و بالا بردن پشتکار بیاید کاری بکنیم

مثلا بیاید همه با یه برنامه واحد درس بخونیم!(این طوری خیلی خیلی بهتره و ضریب اشتباه و خطا خیلی کم میشه!)

یا توی همین تالار یه بخشی رو درست کنیم که ساعات مطالعه رو ثبت کنیم تا با همدیگه کورس بزاریم!!

کیا پایه ن!؟

لینک به دیدگاه
سلام

دوستان یه پیشنهادی دارم لطفا توجه کنید:

همون طور که قبلا گفتم به نظرم مهمترین آیتم های قبولی توی کنکور اینا هستند:

1.منابع خوب و برتر

2.برنامه ریزی دقیق

3.پشتکار

به نظرم از بین بینهایت عامل واسه موفقیت اینا مهمترند!

منابع رو که فهمیدیم واسه برنامه ریزی و بالا بردن پشتکار بیاید کاری بکنیم

مثلا بیاید همه با یه برنامه واحد درس بخونیم!(این طوری خیلی خیلی بهتره و ضریب اشتباه و خطا خیلی کم میشه!)

یا توی همین تالار یه بخشی رو درست کنیم که ساعات مطالعه رو ثبت کنیم تا با همدیگه کورس بزاریم!!

کیا پایه ن!؟

فکر کنم اکثرا پایه ان برای برنامه شما استارشو بزن

اما یه نکته که باید توجه بشه اینه که همه به اندازه هم وقت نداریم من خودم روزهای هفته رو نمیتونم درس بخونم شاید فقط یک درس

البته سعی می کنم خودمو به برنامه شما برسونم

لینک به دیدگاه

سلام . گاهی اوقات نگاه کردن به درصد هایی که رتبه های برتر زدن میتونه واسه برنامه ریزی و یه نگاه کلی خوب باشه .

اینم 3 تا از کارنامه های امسال :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام . گاهی اوقات نگاه کردن به درصد هایی که رتبه های برتر زدن میتونه واسه برنامه ریزی و یه نگاه کلی خوب باشه .

اینم 3 تا از کارنامه های امسال :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

من نتونستم دانلود کنم لینک مشکل نداره؟

لینک به دیدگاه

سلام

منم با نظرتون موافقم فقط کاشکی یه کارنامه واسه گرایش کنترل میذاشتین تا درصدهای ماشین و الکترونیک رو با هم داشته باشه.

در ضمن یه سوالی ازتون دارم دوستان!

واسه تسلط به تموم لغات زبان عمومی برق چه منبعی خوبه؟ مثلا فلش کارت 3500 gre خوبه!!؟

فک کنید بشه هر 10 تا تست لغتش رو زد چی میشه!!:hapydancsmil:

راستی کسی از دوستان جزوه زبان تخصصی سنجش تکمیلی رو داره!؟ شنیدم تموم سوالات متن های سال های پیش رو ترجمه کرده!

لینک به دیدگاه
سلامم

برای مغناطیس چ منبعی رو پیشنهاد میکنید ؟ ( کسی ک میخواد از صفر شروع کنه ! )

ببین توصیه هایی که تا حالا شده اینا بوده:

اول از همه پردازش(طاهری) بعد هم رهیافت . پارسه هم در مرجله بعد خوبه که قوی شی . ولی از رهبافت غافل نشو

:a030:

لینک به دیدگاه
ببین توصیه هایی که تا حالا شده اینا بوده:

اول از همه پردازش(طاهری) بعد هم رهیافت . پارسه هم در مرجله بعد خوبه که قوی شی . ولی از رهبافت غافل نشو

:a030:

تو مهندسان خود استاد باغستانی گفتن از dvd های کلاس من ک در نت موجود هست ، استفاده کنید !

رهیافت نویسندش هست یا ناشر ؟

لینک به دیدگاه
تو مهندسان خود استاد باغستانی گفتن از dvd های کلاس من ک در نت موجود هست ، استفاده کنید !

رهیافت نویسندش هست یا ناشر ؟

سلام

وقتی اینجا چیزی می نویسم واقعا دستم برا گفتن نظرات شخصیم بازتره! اونجا ما هر حرفی زدیم از استاد و دانشجو زیر ذره بین می گیرن و ...( شکلک کتک خوردن!)

خب

کتاب رهیافت حل مسئله اسم کتاب هست

نویسندش اقای دیانی هست

روش هاش کنکوری نیست!

بهتره اول کتاب پارسه رو بخونید و بعد پردازش و در نهایت رهیافت

البته کتاب اخری رو با روش های خودتان که یاد گرفتید بخونید

خب ... خدا حافظ

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام

واسه تسلط به تموم لغات زبان عمومی برق چه منبعی خوبه؟ مثلا فلش کارت 3500 gre خوبه!!؟

فک کنید بشه هر 10 تا تست لغتش رو زد چی میشه!!:hapydancsmil:

خوشبختانه زبان برق لغت تخصصی نداره و خیالمون راحته از این جنبه. برای لغت خوندن من پیشنهاد می کنم شما یه سری فلش کارت داشته باش، حالا هر انتشاراتی باشه مهم نیست، فقط خیلی پرت نباشه. چون در هر صورت اونقدر دایره لغات گسترده ست که نهایتا فرقی نمی کنه شما کدوم رو برای لغت حفظ کردن انتخاب کنی.

در ثانی دایره لغاتی که می دن واقعا گسترده ست. به نظر من بیشتر به زبان تخصصی توجه کن و روی اون کار کن + یاد گرفتن گرامر. برای گرامر که کتاب و فلش کارت هست. برای زبان تخصصی هم متون تخصصی و مقاله و ... برق بخون.

این که می گم فشارت بیشتر روی تخصصی باشه دلیلش اینه که خودم با اینکه زبان همیشه نسبتا خوب می زنم (برای تعریف از خود ذکر کنم :ws3:لیسانس 100، ارشد 75 و 65 و دکترا 63 درصد)، باز هم توی قسمت لغت ها نزده و غلط زیاد دارم. در عوض متون تخصصی رو خوب کار می کنم و خوب می زنم و همینطور گرامر رو هم بهتر از لغت می زنم. به همین خاطر لغت حفظ کردن رو محدود کن به شبی نیم ساعت الی یک ساعت فلش کارت.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
خوشبختانه زبان برق لغت تخصصی نداره و خیالمون راحته از این جنبه. برای لغت خوندن من پیشنهاد می کنم شما یه سری فلش کارت داشته باش، حالا هر انتشاراتی باشه مهم نیست، فقط خیلی پرت نباشه. چون در هر صورت اونقدر دایره لغات گسترده ست که نهایتا فرقی نمی کنه شما کدوم رو برای لغت حفظ کردن انتخاب کنی. در ثانی دایره لغاتی که می دن واقعا گسترده ست. به نظر من بیشتر به زبان تخصصی توجه کن و روی اون کار کن + یاد گرفتن گرامر. برای گرامر که کتاب و فلش کارت هست. برای زبان تخصصی هم متون تخصصی و مقاله و ... برق بخون. این که می گم فشارت بیشتر روی تخصصی باشه دلیلش اینه که خودم با اینکه زبان همیشه نسبتا خوب می زنم (برای تعریف از خود ذکر کنم :ws3:لیسانس 100، ارشد 75 و 65 و دکترا 63 درصد)، باز هم توی قسمت لغت ها نزده و غلط زیاد دارم. در عوض متون تخصصی رو خوب کار می کنم و خوب می زنم و همینطور گرامر رو هم بهتر از لغت می زنم. به همین خاطر لغت حفظ کردن رو محدود کن به شبی نیم ساعت الی یک ساعت فلش کارت.

سلام واسه لغت زبان به نظرم این فلش کارت ها کافی باشن درسته:

1. 504

2. 1100

واسه گرامر از روی کدوم کتاب باید بخونم؟گرامر از روی فلش کارت خوندن جواب میده!؟ کتاب گرامر grammar in use که خیلی زیاده!

در ضمن واسه زبان تخصصی همون متن های 7 سال پیش رو بزنم به نظرم کافی باشه

لینک به دیدگاه

بچه ها من يه سري كتاب كنكور برق 91 رو دارم (گرايش قدرت) - سري كامل كتابهاي پارسه + چندتا كتاب از انتشارات مدرسان شريف و جهش و سازمان سنجش - كلا كتابهايي كه در هر زمينه بهترين بودن رو دارم . جاهايي كه يه انتشارات كم ميذاشت با يه كتاب از انتشارات ديگه جبران ميكردم . فقط به يك انتشارات اكتفا نكنين.

كتابامو ميخوام با يه تخفيف خوب بفروشم ! اگه كسي مايل به خريدنشونه يه ايميل بهم بزنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...