رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اره منم میدونم که تو بلد بودی میخواستی میدونو بدی به جونااااا افرین افرین :w16:

من عکس بعدی بزارم :whistle:

نه خیر:ws3:

صبر کن ستی بیاد عکس بذاره بعد تو حدس بزن بعد عکس بذار دوباره:persiana__hahaha:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.4k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اره منم میدونم که تو بلد بودی میخواستی میدونو بدی به جونااااا افرین افرین :w16:

من عکس بعدی بزارم :whistle:

آفرین خوشم میاد همچین فهمت بالاست........:ws3:

قاعدش اینه که ستی بزاره که جواب داده ......

تا شب صبر کن ستی نیومد خودت اول توضیح بده در مورد عکس قبلیت عکس بعدی هم بزار........

لینک به دیدگاه
نه خیر:ws3:

صبر کن ستی بیاد عکس بذاره بعد تو حدس بزن بعد عکس بذار دوباره:persiana__hahaha:

:w16: باشه ... چشم :hapydancsmil: ستی بیا ... یالا بیاااااا ... مامان ستی هو هو مامان ستی هو هو

لینک به دیدگاه
جذبه مدیرو حال میکنین!!!!!:ws3:

خوب پس ستی نفر اول جواب داد بیاد توضیحاتشم بده تا 10 امتیاز بهش بدیم خودشم عکس بعدی رو بزاره. اگرم توضیحاتشو نمیدونی بگو تا خود mammad kh توضیح بده فقط اونوقت 5 امتیاز بیشتر بهت نمیرسه 5 تا دیگش به خود ممد خ میرسه.........

البته من خودمم جواب رو بلد بودما ولی نگفتم ببینم شما چقدر بلدین........:whistle:

چرا امتیاز رو کم میکنی:banel_smiley_4: 10 امتیاز چیه که نصف هم بشه:w000: (جذبه ستی رو دیدین؟:ws3:)

قرار نیود توضیح بدم :ws52:

تریستور:

بخوام ساده بگم، کارکردش مثل یک ترانزیستوره، اما یه فرق هایی داره اولا اینکه پیونداش بصورت PNPN هستش. سه تا سر داره، آند کاتد و گیت، اگه جریانی به گیت وارد بشه تریسور روشن میشه و جریان قدرت از پایه های آند و کاتد عبور میکنه.

تریستور جزو اولین کلیدهای قدرت بود الان دیگه چندان کاربرد نداره رفتار روشن و خاموش شدن کلیدهای قدرت با ترانزیستورخیلی فرق داره از طرفی چون جریان زیادی هم ازشون عبور میکنه مدارهای حفاظتی زیادی نیاز دارن و همینطور مدارهای داریو برای روشن و خاموش کردنشون

لینک به دیدگاه
یه عکس راحت میزارم که کسی تقلب نکنه:ws37:

این عکس:gnugghender:

72969518891708033009.jpg

این قطعات، قطعات fuse smd هستند :a030:

قطعات smd:

اين نام نشان دهنده يكي از دو ويژگي مهم قطعه هايSMD ( سر نام كلمه هاي (Surface Mount Device ) يعني نسب آنها بر روي سطح برد مدار چاپي مي باشد. اين قطعه ها پايه يا سيم بلند ندارند ، بلكه حاوي گوشك يا سطحهاي صافي مي باشند ، كه به جاي پايه آنها عمل مي كنند. وقتي اين قطعه ها بر روي برد مدار چاپي قرار مي گيرند ، بايد تمام پايه هاي مسطح آنها در تماس با مسير هاي مسي مربوطه ، و آماده لحيم شدن باشند .

لینک به دیدگاه
یه نمونه میکروکنترلر نیست

دیود چی؟:ws52:

این تراشه فریت نیست ؟ ایا ؟:banel_smiley_4:

حدسم بیشتر به اینه

نچ:ws3:

این قطعات، قطعات fuse smd هستند :a030:

قطعات smd:

اين نام نشان دهنده يكي از دو ويژگي مهم قطعه هايSMD ( سر نام كلمه هاي (Surface Mount Device ) يعني نسب آنها بر روي سطح برد مدار چاپي مي باشد. اين قطعه ها پايه يا سيم بلند ندارند ، بلكه حاوي گوشك يا سطحهاي صافي مي باشند ، كه به جاي پايه آنها عمل مي كنند. وقتي اين قطعه ها بر روي برد مدار چاپي قرار مي گيرند ، بايد تمام پايه هاي مسطح آنها در تماس با مسير هاي مسي مربوطه ، و آماده لحيم شدن باشند .

فیوزش که درسته:ws3: smd رو نمیدونم

پیمان درست حدس :hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

به تو هم میگن الکترونیکی آخه؟vahidrk.gif

کلا به این قطعات ریزی که میبینیم که رو سطح بردهای مدار چاپی چسبیده اند SMDمیگویند این قطعه ای که شما عکسشو گذاشتی فیوزش بود اطلاعات کاملتر رو میتونید در [h=3]قطعاتsmd مشاهده کنید:a030:[/h]

لینک به دیدگاه

حواست کجاست دختر؟ :vahidrk:

من که بهت گفتم این فیوز smd هست، به حرفام دقیق گوش نمیدی میری سوتی میدی :ws3:

لینک به دیدگاه
به تو هم میگن الکترونیکی آخه؟vahidrk.gif

کلا به این قطعات ریزی که میبینیم که رو سطح بردهای مدار چاپی چسبیده اند SMDمیگویند این قطعه ای که شما عکسشو گذاشتی فیوزش بود اطلاعات کاملتر رو میتونید در قطعاتsmd مشاهده کنید:a030:

راستی ما چند روز پیش فهمیدیم که این قطعات رو اگه سوختن، با هویه هوای گرم باید جداشون کرد از روی برد و اتفاقا اینجور خیلی راحت هم جدا میشن :ws3:و بعدش میشه جاش قطعه جدید سالم نصب کرد... جاتون خالی دو نفری دوساعت لنگ جدا کردن این فیوز از روی برد با هویه معمولی بودیم :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
راستی ما چند روز پیش فهمیدیم که این قطعات رو اگه سوختن، با هویه هوای گرم باید جداشون کرد از روی برد و اتفاقا اینجور خیلی راحت هم جدا میشن :ws3:و بعدش میشه جاش قطعه جدید سالم نصب کرد... جاتون خالی دو نفری دوساعت لنگ جدا کردن این فیوز از روی برد با هویه معمولی بودیم :banel_smiley_4:

البته من این قطعات رو با هویه 60 وات معمولی و یه پنس خیلی راحت تعویض میکنم

مشکل ای سی های smd هست icon_pf%20(34).gifاونها رو باید با هیتر تعویش کرد

گاهی با یه فندک اتمی هم تعویض میکردم این قطعات رو

لینک به دیدگاه
البته من این قطعات رو با هویه 60 وات معمولی و یه پنس خیلی راحت تعویض میکنم مشکل ای سی های smd هست icon_pf%20(34).gifاونها رو باید با هیتر تعویش کرد گاهی با یه فندک اتمی هم تعویض میکردم این قطعات رو
آره اگه جا داشته باشی میشه... ولی همیشه رو برد انقدر جا نیست که آدم بتونه راحت این کارا رو بکنه..
لینک به دیدگاه
احســــــــــــــــــــــــــــــنت:icon_gol::a030:

یه توضیحی راجع بهش میدی چی هست وچطور کار میکنه؟ممنون:icon_gol:

ممنون

یدونه صفحه داره روش انگشت را می کشید و اثر انگشت را از طریق پورت usbبه کامپیوتر منتقل میکنه .البته میشه به میکروهای با سرعت پرداز بالا هم متصلش کرد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...